Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 17 минута, cloudking рече

Polako... znaci u dane stvaranja bog nije stvorio lavove kakve danas poznajemo nego neke drugacije? Dizajnirane za uzivanje ane za ubijanje? Ako je ovo tacno da li znamo kako su te zivotinje koje je bog stvorio izlgedale? 

Дијаниране за хармонију, радост. (по теби уживање ) да ли су изгледале потпуно исто телесно као  сада, то је немогуће знати, али оно што се да закључити из најпростије реченице (пре пада владала је хармонија ) мислим да није потребно баш да ти све нацртам. 

пре 17 минута, cloudking рече

Zasto danas gledamo geparda, njegove savrsene linije, graciozni hod i super efektno trcanje i kazemo "hvaljen gospod, samo bog moze biti kadar da stvori ovakvu lepotu"?

Наравно, слажем се. 

пре 17 минута, cloudking рече

Ili kad isto to kazete za bilo koju zivotinju? Da li vi time zapravo hvalite pali dizajn koji zapravo nema veze s bogom?

 

А зашто не би имао везе са Богом. 

пре 17 минута, cloudking рече

Ili je bog  u statu napravio zivotinje ovakve kakve ih danas vidimmo... ali... zasto je onda lavu dao celjusti a orlu kandze ako ih je dizajnirao za zivot  u harmoniji?

Не можемо знати шта су горе јели и какава им је била хранаи али свакако нису једни друге јели....просто на нека питања је немогуће одговорити, на нека је могуће. Ако знамо да је горе била хармонија и да нису једни друге јели, можемо  претпоставити да  им чељусти нису биле такве као данас, али то је једноставно логичко закључивање. Падом се све исквари, искриви и уђе смрт у свет, али не смрт као казна већ више као једини могући начин   за  искупљење и повратак Творцу, значи смрт је пролаз ка првобитном хармоничном лику. 

пре 17 минута, cloudking рече

Aj molim te nek ovo pitanje bude ono od retkih kad ne pobegnes nego mi stvarno odogovris?

Ево стварно ти одговорих а ти се потруди стварно да размислиш...

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 51 минута, cloudking рече

Fak ju srbendo

Мало се удаљисмо од теме, али да се надовежем, јер можда нисте најбоље схватили Просечног србенду... Овде је иступ са католичке      предикаонице,   али надасве систематско и православно созерцање о смислу и значају патње (страдања) у животу сваког човека, од малог детета до старца...

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Рапсоди рече

Ајде не замајавај, постављаш питања  на нивоу  предшколског узраста. Пре пада су сви живели у хармонији и није нико никога јео, черупао...не нису били првобитно дизајнирани за то, али се падом  све пореметило....то јест, непоштовањем, непослушношћу  Богу . 

I opet iznova odgovarate glupavo i djetinjasto.

I opet iznova, ako vam ne pase pitanje sa mesozderima, sta je da bakterijama prije takozvanog pada, jer oni kao mikroorganizmi cija je sustina iskljucivo razlaganje uginule materije ne bispadaju trebali postojati u tom svijetu.

 

 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Lady Godiva рече

Значи накнадно су се променили и постали предатори како су се околности промениле? 

Значи да . Да предатори пре пада сигурно нису били . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Рапсоди рече

Значи да . Да предатори пре пада сигурно нису били . 

Еволуирали су. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

nemam ni je problem s tim konceptom... ja samo imam problem sa licemerjem... kad te TE sablaznjava jer zaobga implicira stvaranje kro smrt, a ne sablaznjava te svet koji realno pociva na smrti i to zato sto ga je bog licno tako dizajnirao.

 

A nzas sta je najveca smeska! Da se sutra pokaze da TE nije tacna kolicina smrti na ovom svet ne bi bila ni veca ni manja... bila bi ista onakva kako je "bog odredio" :D

Проблем је кад неко 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

I opet iznova odgovarate glupavo i djetinjasto.

Не него ви тумачите по принципу "шта је баби мило "

пре 1 минут, Justin Waters рече

I opet iznova, ako vam ne pase pitanje sa mesozderima, sta je da bakterijama prije takozvanog pada, jer oni kao mikroorganizmi cija je sustina iskljucivo razlaganje uginule materije.

 

Јаааааој  помози Боже. Шта ће бактерије у рају , пре пада, ако нема смрти. Бактерије после пада, на земљи у изгнанству су   последица . Нужност  палог стања. Чим  се десио пад , све се пореметило, променило, сходно палом стању. Али и то је по промислу Божијем, нужни дизајн, пали дизајн , измењени дизајн . ( како вам драго ) 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Просечан србенда рече

Замислите, св. Ап. Петар помиње потоп :)

А замислите само како би се провео на овом форуму, не од ових пар безбожних, атеистичких талибана, већ од ових појединих што наводно имају исту веру са Петром, како би од њих био испонижаван као необразован, глуп, необавештен, да прича глупости, да је превазиђен... и ко зна шта још.....  еххх :(( 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Justin Waters рече

I opet iznova odgovarate glupavo i djetinjasto.

I opet iznova, ako vam ne pase pitanje sa mesozderima, sta je da bakterijama prije takozvanog pada, jer oni kao mikroorganizmi cija je sustina iskljucivo razlaganje uginule materije ne bispadaju trebali postojati u tom svijetu.

 

Pa, ima i sada bakterije, ali, na tela mnogih svetitelja nemaju uticaj jer ih cuva blagodat Bozija ( iako, je vreme smrti )

Tako je vise i bolje mogao Bog da ustroji prvi svet, nema uticaja truleznosti i raspadanja po prevashodnosti blagodati stvaranja. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Lady Godiva рече

Еволуирали су. :)

Не... промена као последица пада. Види,  Да Винчију,  један те исти човек је послужио за модел и Христа и Јуде и за то нису требали векови, већ  пар година. :D..не еволуција, већ декадентна промена која се десила у врло кратком периоду...:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, ana čarnojević рече

nače, pa valjda je poznato da ima i "Hrišćana" kojima su merilo oni sami, ili svet...ili nauka...ne mora biti onaj koga potežeš....1324_womens

Аааааа ОК. Ти си значи од оних бољих и правовернијих хришћана. Извињавам се, нисам знао да је то по среди. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Кратос рече

Nema prelaznih formi,nema zajedničkog pretka ...a toga bi trebalo biti u fosilnom zapisu s obzirom na sporost procesa evolucije,međutim ćorak.

Понављај ти само, ко папагајче. Сигурно ће постати тачно ако га поновиш 1024 пута...

А можеш и да прочиташ понешто о теми о којој разговараш, то је друга опција. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Кратос рече

To nije moje tvrđenje,to je činjenica.

Šta god da je, i dalje ne razumem vezu. Pa, ako nije problem, pojasni.

P.S. To što ja / ti / Pera Perić... proglasimo neko tvrdjenje činjenicom, makar ga ponovili 1 000 puta, neće od njega napraviti činjenicu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Рапсоди рече

Не... промена као последица пада. Види Да Винчију,  један те исти човек је послужио за лик и Христа и Јуде и за то нису требали векови, већ  пар година. :D..не еволуција, већ декадентна промена која се десила у врло кратком периоду...:)

SomberInconsequentialGroundhog-max-1mb.g

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, cloudking рече

ali... zasto je onda lavu dao celjusti a orlu kandze ako ih je dizajnirao za zivot  u harmoniji?

Да би могли да ољуште кромпир и авокадо. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...