Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 8 минута, Justin Waters рече

Aha, a dinosauruse Noje nije ponio na barku? 

Јесте, али су помрли после Потопа због вансеријских услова климе која је наступила.

Професор Кеит Елтрингам са Кембриџа, који нема везе са креационизмом колико ми је познато, проценио је да су кљове бар око 45.000 сибирских мамута продате у последњих 300 година. Такође, процена др Џозефа Дилоуа је да је морало постојати око 5 милиона ових животиња.

abc_wooly_mammoth_siberia_thg_120404_wma

 

Ово помињем јер су на крајњем северу, у Сибиру и око Антарктика нађени и фосили( или залеђени остаци) антилопа, коња, сабљастих тигрова, носорога, камила итд. , укупно још око 60 врста животиња од којих многе живе само у данашњем тропском појасу. Шта су ове животиње тражиле на крајњем северу када је ту једина вегетација једна мала врба цисине 2.5 цм? Такође су пронађени и залеђене биљке и стабла воћа од којих је најпознатија замрзнута шљива висине 30м, са зрелим плодовима и зеленим лишћем. У утроби мамута су пронађени нпр. боб и тропско биље. 

Такође, на северној Аљасци, у области Prudhoe Bay( погледајте сами на google maps где је то), а та област изгледа сада овако

alaska-prudhoe-bay-overview.jpg

нађени су на дубини од пар стотина метара залеђени ананаси, палме и огромне количине тропске вегетације!  То је откривено захваљујући нафтним компанијама које су вршиле ископавања профита ради, не због еволуције или креационизма. А ко зна шта још има да се открије испод површине са обзиром да су некада вршена ископавања и до 1300 метара а није се наишло до чврстих стена!

 

Ово указује на то да су услови живота на целој земљи били сасвим другачији него данас. Бинго питање је зашто је то тако?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 35 минута, Ведран* рече

Црни Аво, што си Авиници теглио торбе?!!

Ако од Ивана тражиш молитве он ће најпре да врши егзорцизам, само да знаш.

И то вако:

"...одричеш ли се папе, и свих дела његових, и сваког служења њему, и све гордости његове?"

"јеси ли се одрекао папе" 3х

Дуни и пљуни...

12:smeha:

Морамо обојица. Иван нека пита за папу,  а ја ћу да га питам "одричеш ли се Дарвина и свих дела његових и сваког служења њему и све гордости његове" :smeh1:...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, о.Горан рече

Како то да су нестали диносауруси на целој земаљској кугли, на свим континентима, а били су тако моћне животиње?

Zivotinje ko i sve druge, ne znam sto mislis da su oni nesto bili mocniji od zivotinja koje danas postoje? VIdim da milis na velicinu, pa i to da ti kazem da su dinasurusi bili u proseku velicine ovce npr uz par ekstremnih izuzetaka, ali velike dimenzije ne garantuju mocnost. Velike zivotinje su hendikepirane svojom velicinom, narocito na kopnu. Ne mogu da trce, ne mogu da skacu, spore su i trome... istina, nemaju puno priridnih neprijatelja al nemaju ni neke posebne ambicije... bili su ko krave, samo su setali tamo amo i brstili lisce po ceo dan... tolko.

Takodje, aktuelna teroija istrebljenja dinosaurusa podrazumeva udar asteroida a ne znam kako ti je problem da povezes asteroid sa nestankom dinosaurusa? Mozesda budes veliki kao 6 diplodokusa, ako tresne asteroid, ode ti u eshaton...

пре 59 минута, о.Горан рече

А да нису нестале многе друге животиње..

gde nisu nestale?! Gorane, evo ponovo... izmisljas stvari, lazes bzvz i na tim lazima baziras svoje stavove. Ili mozda ne lazes ali u tom slucaju si neverovatno lose informisana osoba... sto u 21. veku moze da se podvede pod psihickim poremecajem :D

Justa ti je rekao a ja ti potvrdjujem, dogadjaj koji je sklonio dinsauruse je istrebio i vecinu biljnog i zivotinjskog sveta.

Plus, naucnici su kroz istoriju zemlje zabelezili nekoliko kataklizmicnih istrebljenja zivog sveta. Jedno je cak pokosilo BUKVALNO skoro sav zivot na zemlji (90% morskih i 70% kopnenih zivotinja) ova raznolikost koju danas imamo potice od tih par sto su slucajno pretekli (nisu sva istrebljenja fizicki nasilna (asteroidi, vulkani...), neka su prozivod naglih klimatskih promena)

пре 59 минута, о.Горан рече

Неки су били огромни, као брахиосаурус, бронтосаурус или овај дреднотус који је био дуг 26 метара и тежак 65 тона! Наравно ових 77 милиона су бајка за лаковерне који овде дижу 2 прста( престали су додуше).

Kao sto rekoh velicina nista ne znaci... bigger they are, harder they fall...

A inace, jedine zaista mocne zivotnjie na planeti su insekti. Od svih tih istrebljenja zivog sveta kojih je bilo nekoliko, samo jedan je zabelezen u kome su ucestvovali i insekti... vrlo zilava bica, mnogo zilavija od tromih dinosaurusa. Kod svih ostalih masovnih istrebljenja insekti su bili u fazonu "ne moze nam niko nista" i bili su u pravu... e to su zivotinje koje odolevaju masovnim istrebljanjima a ne veliki biljojedi za koje naucnici pretpostavljaju da su imali narav slicnu kravama... mocno nema sta :D

пре 59 минута, о.Горан рече

Моје мишљење је да су диносауруси уништени у току Потопа. Дакле, да су живели са људима пре тога.

Kad uzmemo sve  u obzir, tvoja misljenja su bazirana na nekim lazima i bajkama koje sam sebi izmisljas...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, о.Горан рече

Ово указује на то да су услови живота на целој земљи били сасвим другачији него данас. Бинго питање је зашто је то тако?

Au covece... 

Ne znam gorane sta da ti kazem, ali ti si skoro pa nepismen covek... zrela intelektualna osoba da dozvoli sebi da postavlja ovakva pitanja... ovo je  nivo osnovne skole...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, о.Горан рече

Јесте, али су помрли после Потопа због вансеријских услова климе која је наступила.

Koliko kontradiktornosti. Prvo upotrebljavaš izraz "uništeni dinosaurusi u potopu", kako da su oni nešto posebno doživjeli od tog potopa što nisu i ostale životinje. Isto tako bi mogao da kažeš kako su i lavovi i slonovi i jaguari uništeni u potopnu...dok zapravo po kreacionizmu ništa nije uništeno nego su svi preživjeli zahvaljujući unošenju u barku. Dalje tvrdiš kako su dinosaurusi bili izuzetna i moćna bića, dakle moćnij i od današnjih životinja i kako su mogli izumirijeti na prirodan način, osim u potopu...a onda ladno tvrdiš kako su ta moćna bića izumrla od prirodnih posljedica nakon potopa, a nekim čudom manje moći sisari ukljčujući i ljude nisu izumrli. To prosto ne može da se poveže nikako, ili su svi trebali umrijeti ili su i dinosaurusi trebali preživjeti.

Te priče o iznenadnoj promjeni klimatskih uslova su blago rećeno nebulozne. To nema veze s mozgom jer se zasniva nekim fantastičnim tvrdnjama kako je na zemlji vladao veći pritisak zbog "voda nad svodom", da nije padala kiša, da je klima bila ujednačena svuda itd...a onda sve to kada je kolabiralo, smanjio se pritisak, pojavila godišnja doba, počela padati kiša, pojavila se duga itd...nevjerovatna gomila besmislica. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, о.Горан рече

Јесте, али су помрли после Потопа због вансеријских услова климе која је наступила.

Професор Кеит Елтрингам са Кембриџа, који нема везе са креационизмом колико ми је познато, проценио је да су кљове бар око 45.000 сибирских мамута продате у последњих 300 година. Такође, процена др Џозефа Дилоуа је да је морало постојати око 5 милиона ових животиња.

abc_wooly_mammoth_siberia_thg_120404_wma

 

Ово помињем јер су на крајњем северу, у Сибиру и око Антарктика нађени и фосили( или залеђени остаци) антилопа, коња, сабљастих тигрова, носорога, камила итд. , укупно још око 60 врста животиња од којих многе живе само у данашњем тропском појасу. Шта су ове животиње тражиле на крајњем северу када је ту једина вегетација једна мала врба цисине 2.5 цм? Такође су пронађени и залеђене биљке и стабла воћа од којих је најпознатија замрзнута шљива висине 30м, са зрелим плодовима и зеленим лишћем. У утроби мамута су пронађени нпр. боб и тропско биље. 

Такође, на северној Аљасци, у области Prudhoe Bay( погледајте сами на google maps где је то), а та област изгледа сада овако

alaska-prudhoe-bay-overview.jpg

нађени су на дубини од пар стотина метара залеђени ананаси, палме и огромне количине тропске вегетације!  То је откривено захваљујући нафтним компанијама које су вршиле ископавања профита ради, не због еволуције или креационизма. А ко зна шта још има да се открије испод површине са обзиром да су некада вршена ископавања и до 1300 метара а није се наишло до чврстих стена!

A u kom periodu nakon Potopa je došlo do tog zaleđivanja mamuta? Jel to 50 godina, 100, 1000, 2000? Ne moraš precizno, možeš da kažeš npr. 500+-200 godina (tj. negde između 300 i 700 godina)... ili da li je to bilo pre Solomona ili posle? Pre Isusa ili posle?

 

пре 22 минута, о.Горан рече

Ово указује на то да су услови живота на целој земљи били сасвим другачији него данас. Бинго питање је зашто је то тако?

Znamo da su bili drugačiji.... uglavnom znamo (imamo prilično dobre ideje) zašto su bili drugačiji i kada...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не постоји ниједна хипотеза у мејнстрин науци, а која се дакле заснива на еволуционој бајци за недорасле, да са сигурношћу може да потврди зашто су нестали диносауруси са лица земље, а нису нестале многе друге врсте као нпр. лавови, хијене итд. Постоје различите недоказане хипотезе, али то је нешто друго. Као што не постоји довољно убедљива теорија о настанку сунчевог система( Кант-Лапласова хипотеза је одавно out), а то довољно сведочи о томе колико је наука ограничена и да не може да да одговоре на многа важна питања( иако би они хтели да може јер виде Бога Створитеља као некаквог "тутора").

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@о.Горан U vezi sa prethodnim, evo ti neki kao YEC timeline... gde bi na njemu smestio zaleđivanje mamuta?

https://amazingbibletimeline.com/timeline_online/

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

@о.Горан U vezi sa prethodnim, evo ti neki kao YEC timeline... gde bi na njemu smestio zaleđivanje mamuta?

https://amazingbibletimeline.com/timeline_online/

Рећи ћу ти кад те крсти Ђура :smeh1:. Мада мораш да сачекаш да се човек опорави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, о.Горан рече

Не постоји ниједна хипотеза у мејнстрин науци, а која се дакле заснива на еволуционој бајци за недорасле, да са сигурношћу може да потврди зашто су нестали диносауруси са лица земље, а нису нестале многе друге врсте као нпр. лавови, хијене итд. Постоје различите недоказане хипотезе, али то је нешто друго.

A šta bi predstavljalo dokaz za ove nedokazane hipoteze... šta bi trebalo da otkrijemo pa da ti zaključiš da su te hipoteze dokazane?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, о.Горан рече

Морамо обојица. Иван нека пита за папу,  а ја ћу да га питам "одричеш ли се Дарвина и свих дела његових и сваког служења њему и све гордости његове" :smeh1:...

што рече ведран, ђе ти видиш дарвина?confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Zoran Đurović рече

што рече ведран, ђе ти видиш дарвина?confused1

Ааа, ти си га се већ одрек`о :smeh1: ... Па тако кажи.

Лично си ми се обратио одавно на овом форуму рекавши да ти је његова хипотеза најлогичнија, ал` нема везе. Ионако си га се већ одрек`о, довољан је дакле Иван кад су егзорцизми у питању...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече

šta bi trebalo 

Требало би, кога занимају ове теме тј. да чује другу страну, ону која се не слаже са мејнстрим еволуционим бајкама, да прочита следећу литературу за почетак. Није никаква обавеза, већ добронамеран савет:

Iza-kulisa-bozje-stvaranje-ili-evolucijaAriel-Rot-POSTANJE_slika_O_75035645.jpg

  evolucija_ili_stvaranje_vv.jpg 9780091524500-us.jpg

27033210588900756c7369c1481a.jpgNAUKA-OTKRIVA-BOGA-Arijel-Rot_slika_O_83

 

Ниједна од ових књига није скупа.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...