Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 минута, Рапсоди рече

Јели то нееееко  нама верује у ван временско бииићее....:smeh1:

Da. Kratos. Zato ga to i pitam... nisi znala da je Kratos vernik?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Ја ћу се терзиновати због превише дружења са Терзином, а Авокадо оправославити!:))12:smeha:12:smeha:

Он је већ куван...но не зна. :D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Просечан србенда рече

ви о тим животињама не знате ништа

Skoro ništa... što nije baš mnogo bolje od tvog apsolutnog neznanja o njima... međutim, veliku prednost imam u tome što bar znam šta sve ne znam o njima... a ti si pogledao kreacionistički klip od 2 minuta i tu si saznao "sve"... i onda lupetaš stvari poput toga da Pakicetus nije imao nosni otvor, da su kitovi ribe, mešaš kosti unutar ušiju sa ušnom školjkom i bubnom opnom... i slično...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Zoran Đurović рече

Моја љубав према пијењу пива испред задруге је већа од љубави према науци. Твој је пак проблем што не умеш да пијеш, а види се и да ниси разумео наслов теме. И уместо да узмете и покупите пинкле, јер се показало да Библија није научна књига, ви покушавате митове да убаците у нешто што је научно доказиво. 

Иначе, Хр васкрсење има предуслова да се доказује помоћу историјске науке. Знамо да је Ис био историјска личност, а број оних који су га видели после васкрсења је знатан, тако да имамо добрих разлога да верујемо у то сведочанство. Јер су га посведочили апостоли који су били са њиме, а они не би ризиковали своју чапру да нису били уверени у оно што су видели и опипали. Супротна теза, да он није васкрсао, равна је идеји да је земља равна. Но, то све овде није прича. Наука не зна за неке допадне животиње. Зна само за овај свет, а ти си манихејац јер не верујеш да је Бог створио овај свет. 

izgleda tebe dobro radi to pivo kažeš Biblija nije naučna knjiga i onda njom dokazuješ vaskrsenje Isusa Hrista i smatraš je istorijskim dokumentom....:))12:smeha: E jesi kralj avo avetinjo...:laugh1::laugh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Avocado рече

Kakav skelet treba da bude da bi ti zaključio da je u pitanju prelazna forma, a ne 100% čovek ili 100% majmun?

Ne znam,šta kaže teorija kakvo je to biće bilo i koji dokazi postoje uopšte da je to biće postojalo?Vi tvrdite da je TE tačna, na vama je da dokažete svoju tvdnju jer se negatvna tvrdnja ne dokazuje.Nije li tako advokatinjo?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Avocado рече
пре 1 сат, Кратос рече

Nije nikoga ubijao.Al ako mu je trebalo miijarde godina i gomila ubijanja da bi stvorio biće po svom liku,on je totalno nesposoban...

Pa nije ni u toj drugoj varijanti on nekog ubio?!?!?

(mislim jeste on po istoj knjizi lično pobio gomilu ljudi i životinja u Potopu i nekim drugim hepeninzima, ali hajde da se držimo i dalje hipoteze kao da mu je ubijanje neki problem)

Kratos govori o uzroku smrti, Bog nije uzrok smrti, nego covekova slobodna volja ( govorimo o veri ).

Posledice je greh i zlo i nepravda i kazna za greh. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за gif sundjer bob

Како изгледа када покушавамо да оправославимо   нашег доброг Авокада . :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Kratos govori o uzroku smrti, Bog nije uzrok smrti, nego covekova slobodna volja ( govorimo o veri ).

Posledice je greh i zlo i nepravda i kazna za greh. 

Jok... uopšte ne govori o tome iako vidim da ti je lajkovao. Jer u obe varijante koje on razmatra i poredi, Bog ne mora da bude uzrok smrti... imaš dva (hipotetička) potpuno identična univerzuma... u oba životinje ubijaju jedne druge da bi preživele... u oba možeš u skladu sa svojom verom da tvrdiš da je smrt posledica greha... samo on iz nekih svojih motiva pokušava da predstavi da je u jednom od tih identičnih hipotetičkih univerzuma smrt nekako drugačija nego u drugom...

Problem sa njegovim argumentom, na koji sam mu i ranije skretao pažnju, je to što smrt u svakom slučaju nije posledica evolucije kako on pokušava da predstavi, nego datost... živa ubića ubijaju jedna druge i umiru koja god teorija ili verska priča o nastanku životinja da je tačna...

BTW Opet i nevezano za Kratosove retoričke vratolomije, moram da podsetim da je u priči o Potopu, Bog sasvim nesporno direktan uzročnik smrti iako je navodno imao dobre razloge za omnicid...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Aaa izvinjavam se... bio si u pravu... nisam skapirao... hteo si da kažeš da je Bog stvorio lava ZA ubijanje, a ne KROZ ubijanje, pošto je to nekako potpuno drugačije... jer ako ga nije stvorio onako kako ti zamišljaš da treba, onda je bez obzira na istovetnost "proizvoda" on nekakav nesposobnjaković zbog upotrebljenog načina "proizvodnje"...

Meni se čini da je ovde na delu nekakav ničim izazvan platonizam; životinje i nisu nužno bitne kao jedinke, već kao večne Ideje o Lavu, Antilopi, Kitu. Pojedinačna smrt je nekako nebitna ako je Bog stvorio Ideje o Vrstama kao nepromenljive kategorije. I Čovek se vidi kao zadata i nepromenljiva kategorija, nedodirljivo besmrtna po prirodi.

U perspektivi pravoslavlja TE se može čitati i kao stalno učestvovanje u stvaranju, pri čemu čovek stalno nastaje, i biće da još nije ni nastao, a smrt je preduslov za vaskrsenje, dok bez vaskrsenja ne postoji nikakvo odsustvo smrti. Bog ne zaboravlja ni vrapca, rečeno je. Na primer. Ali to znači odricanje od platonizma, a to je možda najteže.

пре 16 минута, Avocado рече

Jok... uopšte ne govori o tome iako vidim da ti je lajkovao. Jer u obe varijante koje on razmatra i poredi, Bog ne mora da bude uzrok smrti... imaš dva (hipotetička) potpuno identična univerzuma... u oba životinje ubijaju jedne druge da bi preživele... u oba možeš u skladu sa svojom verom da tvrdiš da je smrt posledica greha... samo on iz nekih svojih motiva pokušava da predstavi da je u jednom od tih identičnih hipotetičkih univerzuma smrt nekako drugačija nego u drugom...

Problem sa njegovim argumentom, na koji sam mu i ranije skretao pažnju, je to što smrt u svakom slučaju nije posledica evolucije kako on pokušava da predstavi, nego datost... živa ubića ubijaju jedna druge i umiru koja god teorija ili verska priča o nastanku životinja da je tačna...

BTW Opet i nevezano za Kratosove retoričke vratolomije, moram da podsetim da je u priči o Potopu, Bog sasvim nesporno direktan uzročnik smrti iako je navodno imao dobre razloge za omnicid...

Pritom, recimo, u mnogim jevrejskim tumačenjima Bog očekuje od Noja da spase i sve ljude, ali ga oni ne slušaju nego mu se smeju. I posle se Noje ozbiljno ljuti na Boga što mu nije pomogao oko spasavanja ljudi. Malo ljudskija perspektiva gde bar nije skroz OK što je gomila ljudi podavljena - dokle god se vrsta nastavlja.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Кратос рече

Dobio sam Lusi,majmuna a to može da bude dokaz da je jedan majmun umro,ništa više.Nije prelazna forma.

Nije skoro,nego skroz na skroz svemoćan i savršen....može da stvara i da radi šta hoće,nije rob bilo kakvih zakona priroda već je iznad njih kao njen tvorac.Ja znam da je tebi to advokatu lako pojmljivo,jer ih i vi zaobilzite i natežete do zla boga...:smeh1:

Jel moze Bog da ukine svoje postojanje? Zasto Bog nije tako kreirao svet da bez obzira na Adamov pad zivotinje budu besmrtne i biljojedi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

mislim jeste on po istoj knjizi lično pobio gomilu ljudi i životinja u Potopu 

Крив је човек, који због тога треба да има осећај кривице, и то у оба случаја, Божје Писмо то и тврди, кривицу не сноси Бог него човек, јер све што је уследило јесте последица греха...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, grigorije22 рече

Jel moze Bog da ukine svoje postojanje? Zasto Bog nije tako kreirao svet da bez obzira na Adamov pad zivotinje budu besmrtne i biljojedi?

Pa, covek je kruna svega stvorenog, sve je zbog njega i sve njemu sluzi i on sve, i sebe i prirodu i druga beslovesna bica prinosi u blisku zajednicu sa Bogom..... ( kao neki trener od koga zavisi taktika i igra cele ekipe,.... :smeh1: )

Pa, kada je pogresio to je ostavilo posledice na sve..... ( i dobijena utakmica je ,trenutno, izgubljena,....ali, je posle odigran revans i dosao je Onaj drugi i takticniji Trener ... :D )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Bokisd рече

Pa, covek je kruna svega stvorenog, sve je zbog njega i sve njemu sluzi i on sve, i sebe i prirodu i druga beslovesna bica prinosi u blisku zajednicu sa Bogom..... ( kao neki trener od koga zavisi taktika i igra cele ekipe,.... :smeh1: )

Pa, kada je pogresio to je ostavilo posledice na sve..... ( i dobijena utakmica je ,trenutno, izgubljena,....ali, je posle odigran revans i dosao je Onaj drugi i takticniji Trener ... :D )

Sve je to jako lepo, ali ovde se stalno pominje Bog ljubavi koji stvara kroz smrt. Da ne pricam o tome da je Bog od vecnostio znao za Adamov pad. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...