Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

I presmešno je da se prozivaju krecionisti da veruju u neki ćiribu ćiriba a ovi drugi veruju u udar groma u praiskonsku hemijsku juhu i nastade ćelija...iza ovog prvog barem stoji neki Bog iza ovog drugog totalno odsutvo razuma o čemu i svedoči ova slika,to je taj mozak...

211313.png

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, Ведран* рече

Да те питам, када је под анастезијом извадио ребро Адаму да ли је исто био Бог неспособњаковић? Ако је морао да окрњи човека да би му створио жену? Ел није могао лепо да остави Адама с ребрима на броју и начини је другом методом?

 

 Е није могао на други начин, ионако не можемо да живимо од феменисткиња. Мора да се зна ко коси, а ко воду носи. :D 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече

Да те питам, када је под анастезијом извадио ребро Адаму да ли је исто био Бог неспособњаковић? Ако је морао да окрњи човека да би му створио жену? Ел није могао лепо да остави Адама с ребрима на броју и начини је другом методом?

 

Nije nikoga ubijao.Al ako mu je trebalo miijarde godina i gomila ubijanja da bi stvorio biće po svom liku,on je totalno nesposoban...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Кратос 

Глупо је до даске да инсистираш на неспособности Бога. 

Лав мора да једе, зец исто, па и теби треба храна и узимаш и биљке и животиње.

Ајде ми докажи колико су први дани трајали.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Драгана Милошевић рече

@Кратос 

Глупо је до даске да инсистираш на неспособности Бога. 

Лав мора да једе, зец исто, па и теби треба храна и узимаш и биљке и животиње.

Ајде ми докажи колико су први дани трајали.

Aj ti meni dokaži koliko je trajala evolucija od jedne ćelije do prvog višećelijskog organizma?Neću te mučim da mi opisuješ čitav lanac od ćelije do čoveka...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Problem je kad hoćeš da pričaš o evoluciji kitova i delfina, a nisi svestan da oni nisu ribe

Када сам рекао да су китови рибе и ако јесам погрешио сам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Кратос рече

Nije nikoga ubijao.Al ako mu je trebalo miijarde godina i gomila ubijanja da bi stvorio biće po svom liku,on je totalno nesposoban...

Мени се чини да ти ниси ни свестан да хулиш на Крст Христов. 

Теби (и свакоме) је потребно да умреш да би (евентуално!) био створен по лику Божијем. Неспособан Бог?

Христос умре на крсту. Неспособан Бог?

Невино дете умре у агонији од рака и остави родитеље у очајању. Неспособан Бог?

Бог пусти Адама и Еву да кушају од забрањеног. Неспособан Бог?

Богу требало шест дана (или милијарду година) да створи свет. Неспособан Бог?

итд.

Неспособан Кратос.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Драгана Милошевић рече

Глупо је до даске да инсистираш на неспособности Бога. 

Да ниси Админ лајковао бих ти. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 13 минута, Кратос рече

Nije nikoga ubijao.Al ako mu je trebalo miijarde godina i gomila ubijanja da bi stvorio biće po svom liku,on je totalno nesposoban...

 

 

a sto je bogu milo da lav svoju zrtvu ubija tako sto je komada zivu dok ona u agoniji ispusta poslednje uzdahe svog zivota gubeci svest zbog nepodnosljivog bola a nije mu milo da "stvara kroz smrt"?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Takođe, ne radi se o ušnim školjkama, nego o kostima koje se nalaze unutar uha

Чим је проблем у костима значи да је и у ушним шкољкама и у бубним опнама... много тога је у питању...цео организам у стари а не само кости

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Мени се чини да ти ниси ни свестан да хулиш на Крст Христов. 

Теби (и свакоме) је потребно да умреш да би (евентуално!) био створен по лику Божијем. Неспособан Бог?

Христос умре на крсту. Неспособан Бог?

Невино дете умре у агонији од рака и остави родитеље у очајању. Неспособан Бог?

Бог пусти Адама и Еву да кушају од забрањеног. Неспособан Бог?

Богу требало шест дана (или милијарду година) да створи свет. Неспособан Бог?

итд.

Неспособан Кратос.

Ne,lepo piše On reče i postade...nije se mučio siroma milijardama godina ...Lik Božiji je postojao i pre Hrista kao ovaploćenog Logosa,i on veze s telom nema i ti to dobro znaš Bobo...

Hristos umre na Krstu jer primi grehe naše,ne lupetaj ko lonče niz stepenice.I lepo ti piše da Bog izabra ludost da posrami ove pametne,popu evulotalibana i naukoidolatra...

Božija sposbnost nema veze s time,već slobodna volja Praroditelja..

To je stvar njegovog izbora,može i za 6 sec,za 1 piko nano,ili ni za toliko,samo reče i puf sve uđe u Postojanje i onda tvoj mozgić kaže to je nemoguće..i onda kreće da formira Boga prema svojim nesposbnostima...

Kratos traži dokaze za evoluciju..a njih nema pa nema,samo gomila spekulacija,nagađnja,crteža i falsifikata...znači dakle nesposbna nauka koju ste pretvorili u idola i bespogovrno verujete svavkavim budalaštinama samo se na početku teksta stavi naučnici su rekli...:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Кратос рече

Nije nikoga ubijao.Al ako mu je trebalo miijarde godina i gomila ubijanja da bi stvorio biće po svom liku,on je totalno nesposoban...

Као што је неспособа данас па пушта да лафови ждеру јадне антилопице!:)) 

Намеће ми се питање: Да ли си ти приглуп зато што ти Бог није могао направити бољи мозак или што су те зезнули Адам и Ева?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, cloudking рече

 

 

 

a sto je bogu milo da lav svoju zrtvu ubija tako sto je komada zivu dok ona u agoniji ispusta poslednje uzdahe svog zivota gubeci svest zbog nepodnosljivog bola a nije mu milo da "stvara kroz smrt"?

А ко тврди или каже да је то Богу мило??

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, cloudking рече

a sto je bogu milo da lav svoju zrtvu ubija tako sto je komada zivu dok ona u agoniji ispusta poslednje uzdahe svog zivota gubeci svest zbog nepodnosljivog bola a nije mu milo da "stvara kroz smrt"?

Питао сам Кратарда слично пре него да прочитам твоје питање. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Као што је неспособа данас па пушта да лафови ждеру јадне антилопице!:)) 

Намеће ми се питање: Да ли си ти приглуп зато што ти Бог није могао направити бољи мозак или што су те зезнули Адам и Ева?

Oš da ti stavim Avgustina malo sa knjigom Postanja? :)) 

Ti si očigledno dubok ko potok čim misliš da možeš na tako plićački način da me uvrediš...obavi konsultacije sa eshatološkim sobom,pa mi se javi onda da te uzmem u razmatranje...12:smeha:;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...