Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Prema tome fućkam ja na one koji odbacuju igru i gase svoje Telke. Poštujem njihov izbor ali mislim da su foliranti ili neostvareni monasi (monahinje). Pogledajmo se u zrcalo i recimo sami ako već ne slušamo drugoga.

Баш лепо то са фућкањем, право хришћански. Ти да поштујеш избор не би било ни фућкања ни "али".

Пробај то са огледалом, користан је то савет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neću ti reći "upali TV i gledaj to i to" jer poštujem tvoj izbor, ali ću ti reći da mislim da si trso. (iz najbolje namere).

Evo reći ću ti jednu judejsku mudrost noviju da vidiš da je sve ljubav u vrtu Božijem među ljudima.

"Neka se muškarac oblači ispod svojih mogućnosti, njegova deca u skladu sa njegovim mogućnostima, a njegova žena iznad njegovih mogućnosti"

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Informacija je jedan od razloga ljudskog opstanka. Bez informacije ljudi bi bili izgubljeni. Vidovi informacije mogu biti korisne i nekorisne.

Korsne informacije kroz postojanje ljudskog roda su se rastezale od one gde su najbolja lovišta (za lovce iz plemena) do onih kako skuvati pasulj a da ne zagori (za današnje domaćice). Korisne informacije su obezbeđivale opstanak, nagonile na razmišljanje i delovanje.

Nekorisne informacije su informacije koje gomilamo u mozgu i koje ne utiču na naš razvitak. To su uglavnom većina informacija koje primamo putem TV-a, koje se uglavnom oslanjaju na zabavu i razonodu. Sportske informacije su isto nebitne. Nebitne su informacije o politici i muzici...

Naravno sve ovo pada u vodu sa jednom kvakom koja kaže-Ljudi su deca i treba da se igraju. Ni lupkanje loptom o zid nije nešto posebno interesantno za um, ali je veoma zabavno.

Kada bi se dvoje poljubili u usta, mogao bi odmah da se javi neki cvikeraš sa Zdravstvenog Instituta koji bi sasvim opravdano i naučno zasnovano obrazložio zašto to nikako nije dobro, ali ajde ti dvoje koje se vole zabrani da se ljube. Kao da si im sasekao ljubavnu žicu.

Veoma je za um i za pravoslavnu dušu pogrešno čitati knjige o vanzemaljcima i gledati SF i horror filmove, ali je to tako zabavno. Ako mi kao ljudi uživamo da gledamo svoju decu kako se preturaju po zemlji dok igraju neku debilana igru sa drugarima, ili dok gledamo mače koje ko mentol igra se sa klupčetom vune, ili glupu kerinu kako lovi svoj rep, onda dopustimo da i Bog uživa gledajući nas kako se igramo i bivamo deca. Makar i uzbuđujući se zbog nekog tričavog filma sa TV ili skačući jer je neki preplaćeni idiot zabio gol pod prečku.

Stvar je u tome da samo kada biramo kako da se igramo, biramo one igračke koje nas neće povrediti. Veoma je lepo i za neke ljude zabavno da pucaju iz puški na strelištu ili u lovu, ali to ne znači da će te iste puške davati svojoj deci ili da svi ljudi nalaze uživanje u tome.

Veoma je lepo kupati se u reci, ali to ne znači da i najiskusniji plivač se neće utopiti u nekom brzaku.

Prema tome fućkam ja na one koji odbacuju igru i gase svoje Telke. Poštujem njihov izbor ali mislim da su foliranti ili neostvareni monasi (monahinje). Pogledajmo se u zrcalo i recimo sami ako već ne slušamo drugoga.

Telka je super igračka isto kao i kompjuter ili automobil, ali birajmo kako da se igramo i kako da se ne opečemo.

Rijaliti programe i polu-rijaliti programe brišimo i iz pomisli da se gledaju. isto tako i pornografiju (ali ne i erotiku) i hokej na travi i ostale Olimpijske sportove koje nikada nećemo ni videti sem na Olimpijadi. Ono što za sebe sam obrisao sa liste za gledanje spadaju i tok šou programi koje vode ljudi kojima je jedini uspeh u životu što tabloidi pišu o njima. A na svoju listu za ne-gledanje dodajem i emisije o kulinarstvu (jer realno nikada nisam napravio ništa po ugledu na nešto što sam video kako se pravi).

Очекивано моћно од овог форумаша. Сјајно.

Једино ми је ово болдовано мало стриктно, али добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам, мени су скроз луди они клипови на Тјубу са фарме када су били Екрем и Венди.

Кад мало цирнем и одем на Ју Тјуб обавезно погледам неки. Када Екрем прича оне сексуалне пикантерије... ахахаха.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Ратко :(' timestamp='1347286417' post='707382]

Не знам, мени су скроз луди они клипови на Тјубу са фарме када су били Екрем и Венди.

Кад мало цирнем и одем на Ју Тјуб обавезно погледам неки. Када Екрем прича оне сексуалне пикантерије... ахахаха.

Na farmu idu samo oni koji nisu bas čisti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што да намећемо свој укус другоме. Коме се гледа Пинк нека га гледа.

Коме се гледа нешто друго нека гледа нешто друго. Нико никога ни на шта не тера.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Ратко :(' timestamp='1347287110' post='707394]

Што да намећемо свој укус другоме. Коме се гледа Пинк нека га гледа.

Коме се гледа нешто друго нека гледа нешто друго. Нико никога ни на шта не тера.

Baš tako.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1347279110' post='707282]

ма да, сви смо поводљиви мајмуни и неспособни да обрадимо велику количину информација ... који facepalm.

тај отац понекад има смислене опаске и текстове, ал кад промаши онда је тотална дубиоза.

Ма ово је само одломак из његовог текста "О телевизији" па можда и није баш све тако уопштено као што звучи.

Мада,ако се цитирани дио примјени на просјек који је вишепроцентан онда и те како има смисла.Мало се ту ради о нечијој поводљивости и (не)способности да обрађује информације него о самој природи телевизијског функционисања који тражи пажњу - чулну и визуелну.Та пажња у већини случајева може бити превелика тако да се на тај начин покушава надомијестити учење и сакупљање инфромација преко много дубљих и реалнијих извора,неке литературе рецимо,која углавном украшава полице и купи прашину.Да не причамо о пропаганди и обликовању цјелокупне реалности под коју може да падне један активни гледалац ТВ канала.Нажалост код нас би данас тај "просјек" од људи човјека који нема ТВ у кући гледали крајње забринуто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па нико те не тера да гледаш те глупости, угасиш ТВ или промениш програм и решен проблем.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па проблем око ТВ-а је тај што се уочава њена очигледна опасност дјеловања на људе који постају зависни гледаоци.

Рецимо ово је врло добра емисија о медијима посебно ТВ-а...Алексндар Шибул је са супругом када му се родила ћерка Јустина продао ТВ јер како каже постао је сувишан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Ратко :(' timestamp='1347289274' post='707407]

Што се прави толики проблем око ТВ-а?

То је као кад би се неко острвио на продавницу секира и ножева јер је то често оружије за убиство.

А ако би продавница рекламирала своје производе тако да свако помисли да су ножеви и секире само за убиство?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da ne treba zabraniti određene televizije već samo zabraniti određene stvari da se promovišu i naravno da se promeni zakon. Kada gledaš srpski televiziski program ozbiljno se zapitaš, "da li u ovoj državi ima išta pravoslavno"? "Kome služe mediji u srbiji?"- mislim narodu jer većini godi da uživaju gledajući tuđu nevolju, sramotu, poniženje pred kamerama... Mediji prikazuju samo ono što narod želi da vidi! Koliko vidimo da im je puno srce kada vide neke nesretne monahe da se tuku, da neki tamo sveštenik tuče ljude koji se leče od narkomanije, i lude koji promovišu bezbožništvo na TV-u, da se ne lažemo retko ko će da pogleda prenos Svete Liturgije za praznik Vaskrsenja ili Rođenja Gospoda Isusa Hrista, i ovako ne idu na sabranje u hram, a ne još da gledaju na TV-u!

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...