Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

пре 9 минута, Вилер Текс рече

 

Може објашњење твојим речима зашто је грех?

Ја мислим да јесте и рукоблуд и стомакоугађање грех а али волео бих да чујем зашто ти мислиш да јесте.

Зато што је неприродно задовољење природне потребе за одржањем тела и живота, представља злоупотребу. У првом реду, а потом и све оно што је рекао Григорије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...pre monastva, kakvog braka...nerviras bre, sve kao fino ilepo a mnogo brate zlobe iz tebe strci, oproosti...mnogo umotavas, i mnogo mi tu ne stima....nevezano za ikave teoloske ispravnosti i neispravnoosti....neki "duh" Vlade Dimitrijevica, sve zna, sve prorice, sve ume....ali nekako sve neoriginalno, sve nekako sujeta razbija.

Vidis da niti fol branim padrea, a niti sa tobom nesto polemisem, ali moram ti reci, takvi "duhovi", ti "nepogresivi" tu ima dsta blizu sektaskog mentalieta, sad ti oprosti, ja samo iznosim svoj utiisak o tvom forumsko delovanju.Tacno mi se nekad ucini da Vlada Dimitrijevic prica iz tebe, iako je on mnogo nacitaniji, i ne mora tako da se sminka i trudi, covek je stvarno enciklopedija. Stoga ne shavti ovo kao komliment....plivaju mnogi po sektaskoj ostrici kod nas...najgore je sto su prilicno uceni...

Uzgred, Sveti Siluan je svojom pojavom i kratkim druzenjem izmenio najumnijeg srpskog teologa tada, Nikolaja Velimirovica i nadahnuo ga, kao sto je Ananija stavio zuljavu ruku na Savla, da pise "Molitve na jezeru" i postane asketa i Svetitelj.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече
  пре 30 минута, Вилер Текс рече

 

Може објашњење твојим речима

Nema on svojih reci....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Ćiriličar рече

@Родољуб Лазић Joj, nikako se od vas dvojice otrgnuti...jel ti stvarno oces da kazes da Sv. Siluan nije imao polni odnos?

Kada su hilendarci izdali Knjigu "Sraeac Siluan", vise se i ne secam, tada Sv. Sofronije nije imao ni sede vlasi, citao sam njegovu knjigu hilandarsko izdanje...pa ili sam ja nesto omasio ili sam pukao srroz u glavu. Malo jesm znam, al toliko.

Jesi ti citao tu knjigu Rodjo i jel smatras da Sv. Starac, nije imao polni odnos? Sad ajde prekopaj po netu pa onako, sa zarezima na mestu, pa odgovori. Pricaj srpski bre: je li imao polni odnos pre braka ili nije? Jesi citao tu knjigu, koja se, inace nalazila kod vladike Davida u spisku litarature za predmet Asketsko bogoslovlje...kojeg su nazalost ukinuli.

Шта је вама свима? Јел сви површно читате, или не разумете оно што пишем?

Одакле ти идеја да ја мислим да није имао однос са девојком? Из онога што пише Софроније, јасно произилази да се Силуан био заљубио у неку девојку и да је имао полни однос са њом.

Али то је једна ствар. Ја сам то поменуо као други део приче. А први део је да је, по ономе како Софроније описује, у тим адолесцентским годинама старац Силуан пао у рукоблуд и да му се јавила Богородица да га уразуми и избави од тог греха. Због тога сам ја поставиио одломак из Силуановог животописа. 

И тиме се читава прича о онанији, што се мене тиче, завршава. Онога коме није јасно да је онанија грех, а још горе, ако друге учи томе, могу само да сажаљевам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ćiriličar рече

Nema on svojih reci....

Чак и да је тако (а није),  боље је и немати своје речи, него цитирати мудре и свете, него имати, а лупетати по свом гордоумљу (не односи се на тебе, него говорим генерално).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Ćiriličar рече

@Родољуб Лазић Joj, nikako se od vas dvojice otrgnuti...jel ti stvarno oces da kazes da Sv. Siluan nije imao polni odnos?

Kada su hilendarci izdali Knjigu "Sraeac Siluan", vise se i ne secam, tada Sv. Sofronije nije imao ni sede vlasi, citao sam njegovu knjigu hilandarsko izdanje...pa ili sam ja nesto omasio ili sam pukao srroz u glavu. Malo jesm znam, al toliko.

Jesi ti citao tu knjigu Rodjo i jel smatras da Sv. Starac, nije imao polni odnos? Sad ajde prekopaj po netu pa onako, sa zarezima na mestu, pa odgovori. Pricaj srpski bre: je li imao polni odnos pre braka ili nije? Jesi citao tu knjigu, koja se, inace nalazila kod vladike Davida u spisku litarature za predmet Asketsko bogoslovlje...kojeg su nazalost ukinuli.

Свети Силуан Атонски није имао свештенички чин, јер је правило Атоса да они који су упрљани од жена не могу да служе Литургију.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Ćiriličar рече

a mnogo brate zlobe iz tebe strci

ма да, за разлику од других...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Ćiriličar рече

sve zna, sve prorice, sve ume....ali nekako sve neoriginalno, sve nekako sujeta razbija.

Говориш о коме? Ђуровићу? Пријатељу, твоје мишљење, твоја ствар. Ово је већ други или трећи пут да ми објашњаваш да сам злобан, сујетан и свашта нешто. Чињеница је да то говориш само мени, а не и другима, који барем исто као и ја могу бити подложни таквој критици. Што мени говори да постоји нека твоја пристрасност, нека нетрпељивост према мени, из неког твог разлога који ми није доступан. Тако да, извини, немам основе да твоја запажања прихватим као добронамерна. Остани у свом уверењу.

А можеш на ПП да ми доставиш на увид та места на којима из мене избија злоба и сујета. Па ћу онда бити слободан да те и ја понешто приупитам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Родољуб Лазић рече

Зато што је неприродно задовољење природне потребе за одржањем тела и живота, представља злоупотребу. У првом реду, а потом и све оно што је рекао Григорије.

Слажем се. 

Више сам мислио на рукоблуд. Мени је то потпун промашај нер уместо да момчина дохвати какву цуру да се воле он ван мен бенд и ту ниђе нема љубави јер нема друге особе тј личности.

Е сад некад је можда мање зло ван мен бенд него однос са неком женом лахког морала или у неким другим ситуацијама да се човек спусти на земљу. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић

Priznajem, nisam bas citao tvoja izlaganja (izlaganja su, a forum, bolje da su komentar) oko Sv. Starca pa sam stekao utisak da smatras da nije...hmkmhm....on je u panici, u strahu bolje reci, da ga necastivi ne spreci, otisao na Atos, jer je monaholjustvo u njemu samo postalo jace nakon tog nesrecnog dogadjaja. Nego prastaj za povrsno cit

anje....promeni stil, pisi komentare svoje, pa ce verovatno i drugi vise citati.

Prastaj i za to "zloba", teska rec, nisi ti zloban, nisam ni mislio tako, nego previse "akademski" pises za jedan forum, a koliko ste se vas dvojica i i padre sicascavali...lele, ja pokupio ban ya par reci....i ssta mi fali. Cak sam zahvalan adminu....veruj. Iako smatram da je pogresio....pa nekad ti Bogo pomogne tako sto se drugi malo ogrese o tebe...

Nekako sve "akademises" a vamo - corak. Ajde spusti malo na nivoe komentara, pa da poricamo o temi. Da ti napomenem, jer nisi citao gore moje "nabacivanje", i ja samtram da je to greh, radije "promaseni cilj", kao i ti, ali ne tog ranga tako zmijoubilackog, smrtno-ognjeno-goreceg i slicno.

Dalje smatram da moze biti i korisno, jer kao manje zlo spasice coveka od veceg zla. I smatram da treba temu obraditi sa podviznicke, asketske strane u sta ona ii spada. No, no, no, naci i kanon koji osudjuje (bre jel kacio to iko vode) i apsolvirati da je kontest kada je neko doneo kanon, i dans nije isti, da je dans sve golo, da je kako je, a tada je bilo drugacije. Zasto? Pa recimo ovako: danas sve golotinju vidis, a nekada sve pokriveno. Dakle da bi se neko "napalio" vec je sam zivot u nemoralnoj sredini PODVIG. Razumes ti srpski. Nije isto masturbacija u vreme kada su svi nosili haljine do poda i kd je sve golo i krese se ko sa kim stigne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Ćiriličar рече

Nema on svojih reci....

Па овог пута је рекао својим речима. Уме Роки да заблиста ал му коцкица у коју се затворио не да мира.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отац Јустин Савински: "Шта трљаш јадан киту, не трљај киту, упропастићеш се, па нећеш има сУ чим да идеш у жену (своју). Иди, јадан, дађи себи ђевојку, води је у шуму и...".

Ово друго није баш тако мсилио, али то што си рекао @Вилер Текс  о зајденици...више ме срамота и помиињати ту реч, као у љубав и други....колико су неки својим понашањем ове речи омаловажили, а накитили се каријерама, диплома и  катедрама (неки).

То је општепозната ствар. Ок, падре цепа причу, човек тамо о фетусима, медицинске факторе и то....за поздравити је покушај теолога да тему расветли.  Посебно ако је, знамо, матурбација сврстана скоро па у убиство. А вамо, владике по интернету у којекавим....Боже сачувај....па људи смо бре, све треба у неку меру свести, па је валда улпога црквених људи да верницима разјасне неке појаве које их муче, са чим се боре. Треба, бре, деци данас остати нормалан "у овом мутном муљу блуда и кала"...и сад му реци ако се мало трљао да га чека пакао....па шта ће он или у очајање и нечастиву му каже: ма иди бре, ионако ти спаса нема....и онда крене пакао разврата.

Роћко је добар, криво му што је падре популаран :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Родољуб Лазић рече

Из онога што пише Софроније, јасно произилази да се Силуан био заљубио у неку девојку и да је имао полни однос са њом.

Гутање питона то не означава, осим ако је та имала неки ненормални клиторис. 

На крају се испоставља да сам био у праву кад сам рекао да га је преп. Јаков помало "бацао", не би упао у силовање, убиство и обешчашћење леша. 

Ту Текс има право, јер увући другу особу у блуд је много већи грех него да сам испразниш кесу и побијеш хиљаде људи, како мисли Боксит. Колико их је он до сада побио! Просипао своје драгоцено семе и није га сејао у родну црницу!:)) И сада мисли да ће му геноцид поп опростити! 12:smeha: Па неће, поготово што лицемерише. 

Ви нисте нормални, Алаха ми! Гутате питоне, а овамо правите проблеме што млади "тандрљају киту", како вели ава Јустин Савински.   

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ćiriličar рече

Отац Јустин Савински: "Шта трљаш јадан киту, не трљај киту, упропастићеш се, па нећеш има сУ чим да идеш у жену (своју). Иди, јадан, дађи себи ђевојку, води је у шуму и...".

:))Предухитрио си ме! Ја га таман поменух, прочитаћеш. 

Плакао сам кад је казао да не гледаш порниће него да их режираш и глумиш у њима!12:smeha:

Био нормалан човек, спасио не знам колико бракова. 

Мене једна млада убеђивала да је Бог створио уста само за једну сврху, после рече: Каква сам била глупача да себи упропастим брак због незнања! - После је била срећна што јој се муж прељубник вратио... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

:))Предухитрио си ме! Ја га таман поменух, прочитаћеш. 

Плакао сам кад је казао да не гледаш порниће него да их режираш и глумиш у њима!12:smeha:

Био нормалан човек, спасио не знам колико бракова. 

Мене једна млада убеђивала да је Бог створио уста само за једну сврху, после рече: Каква сам била глупача да себи упропастим брак због незнања! - После је била срећна што јој се муж прељубник вратио... 

Nije htela da poljubi muza???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...