Jump to content

Још мало па пост...На чему ћете се трудити у посту?


Препоручена порука

Та медијска апстиненција је незгодна, јер ниси у току ни са чим :) Како можеш комуницирати са околином ако не знаш шта се дешава, да се прокоментарише политика, спорт, неки естрадни трач и сл. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ej prava tema i ja sam bas htela da pitam sta mislite da li treba "postiti i od interneta"...? u mom slucaju pod obavezno jer nekad jedino slobodno vreme potrosim bas ovde, zaglavim radoznalo po temama do kasno pa posle nemam snage da se pomolim (mislim da u ovom slucaju treba izbaciti internet-ish!!!), a da ne pricamo kad mi malac ujutro iskoci iz kreveca u moj krevet pa krene da me gnjeci a ja ne mogu oci da otvorim!!! Mozda samo treba biti umeren. Mislim da svako zna odgovor za sebe koliko mu smeta, skodi ili ako nekog ploda donosi...  A tv retko gledam i ovako...

 Ja se za sad odjavljujem tacno u  00:00 :) pa videcemo dokle cu.. :) neka je sa srecom svima i na korist duse i tela predstojeci post!!!

Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode sve si premudroscu stvorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Počelo je. :)

Sretno svima i na spasenje.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јооој, не знам. Стварно се трудим и мимо поста да се не љутим, свађам, да праштам и сл. Можда ћу строжије преиспитивати себе ???? :10500:

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pokušaću da malo "pročeprkam" po sebi! Da vidim čega tu sve ima (ili nema)! Da se riješim nekih ukorijenjih navika za koje znam da mi nisu na korist! 

 

Na zdravlje i spasenje Ćasni post, svima vama! 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако сте чули данашње еванђеље,а верујем да многи јесу, о посту не би требало много причати,објављивати које "подвиге" сам спреман испунити,шта нећу радити,а чему ћу посветити пажњу и слично...

Дакле Господ је изричит да се све то тајно ради и спроводи,и то њему неће промаћи, а овако одајате планове који неко једва чека да чује,па да удара тачно тамо где треба...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако сте чули данашње еванђеље,а верујем да многи јесу, о посту не би требало много причати,објављивати које "подвиге" сам спреман испунити,шта нећу радити,а чему ћу посветити пажњу и слично... Дакле Господ је изричит да се све то тајно ради и спроводи,и то њему неће промаћи, а овако одајате планове који неко једва чека да чује,па да удара тачно тамо где треба...

у суштини то јесте тако, али не треба ни претеривати...онда ништа не би смели да причамо....ако је Господ са нама, а ко ће на нас....?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Евхаристијски пост почиње у поноћ,а овај,кад се устане сутра ујутро...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

у суштини то јесте тако, али не треба ни претеривати...онда ништа не би смели да причамо....ако је Господ са нама, а ко ће на нас....?

О свакој врсти подвига, милостиње и разних других добрих дела, стварно не би требало ништа јавно причати,поготово не у контексту "ево списка шта ћу ја добро радити у време поста"

На то нас еванђеље на више места упозорава. Богу највише пријају наша добра дела које деламо тајно...

А светотачке поуке и савети , а везано за пост ,молитву,доброчинитељство и друге подвиге, јесу за причу,читање,као охрабрење и подстицај...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дуготрпљење, дефинитивно. После дужег размишљања... Препустити се Господу, Он зна најбоље. Унутрашња борба, у сваком тренутку. 

 

Прва недеља на води помаже да се страсти укроте одмах на почетку... тако да духовни пост лакше пада. Једем хлеб кој сам месим и јабуке ... углавном.

 

.smesko.

Зло добра донети не може!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Трудићу се да се у сваком смислу поправим...

Нека вам је благословен пост који почиње...

 

  slavabogu

Него који је највећи међу вама нека буде као најмањи, и који је старешина нека буде као слуга. (Лк. 22, 26)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja ću se truditi da smršam hahahahaahaha šalim se! Trudiću se da ćutim, da praštam(mada zlopamtilo nikad nisam bio), da ne budem drzak, da se više molim....Ima dosta stvari na kojima bih trebao poraditi

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Да будем редовно на службама у цркви.Да узимам нафору у причешћујем се.

 Јер је то једина и најснажнија потпора да се пост издржи.

 И духовно напредује.Јер литургија за то и служи.Да учврсти веру.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

trudicu se da se ne srdim cesto (tako mi to dobro ide pogotovo ako postim) .mislise.  

slavabogu  

"Svaki problem možemo gledati kao skrivenu priliku, blagoslov, čak iako to i ne izgleda tako. To je znak da nešto veće i bolje dolazi."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...