Jump to content

У Србији медицинари убице ?!


Баба

Препоручена порука

Moja prijateljica je lekar i kad neko pokusa da joj da mito ona zove obezbedjenje , da ne govorim koliko savesno radi svoj posao. Znam jos nekoliko veoma savesnih lekara koji izuzetno dobro rade svoj posao. Na zalost ovakvih ljudi je malo , izuzetno malo . Sve dok su nam sudije koncipirane ovako kako su koncipirane izlazice sa njih ljudi koji nista ne znaju . I sve dok ama bas svako bude mogao da zavrsi studije mesicine bice svakavih gluposti . Nije lepo i neka mi Bog oprosti sto ovo pisem ali znam ljude koji su zavrsili medicinu a ja im ne bi dao dve nacrtane guske da cuvaju .

Inace imam i ja bisera .U sednjoj skoli imao ja temperaturu duze vreme i doem kod cuvenog pedijatra iz mog mesta i on covek postavi dijagnozu ovako : "Jeste ti nestoi al ne znam sta ti je," To i nekako ali moja rodjaka imala mozdani udar a lik iz hitne pomoci mrtav ladan kaze , ma ona se napila . Mi zenu u kola pa u Kraljevo direktno u bolnicu bez uputa , bez icega i tamo je na jadvite jade primise .Bogu hvala oporavila . Moja baba dobila srcani udar i ja zovem hitnu pomoc koja je jedno 5 km od moje kuce , trebalo im je vise od pola sata da se nakane da dodju i kad su se konacno dovukli mogli su samo da konstatuju smrt. Tako ti je u Srbiji

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји она брутално искрена изрека да сваки лекар има своје гробље. Да видимо шта један лекар и свештеник, отац Александар Авдејчев, каже на ову тему:

- У медицинској средини постоји изрека: сваки лекар има своје гробље. То "гробље" се повећава на рачун пацијената код којих је била дозвољена лекарева грешка. Лекар је наравно такође човек и њему је као и сваком другом човеку својствено да греши ... Али шофер ће из неког разлога платити за своје "грешке" у сагласности са чланом кривичног закона, а лекар најчешће не. Шта је то лекарева грешка и да ли ју је могуће предупредити?

- Постоји посебно учење о лекарским грешкама. Одржавају се семинари, конференције лекара на ту тему, и ситуација поред свега остаје непромењена. Грешке постају све веће, то признају сви ауторитативни лекари и руководиоци медицинских школа. То је повезано са тим што се код пацијената повећава тежина патологије, људи постају болеснији, и зато је теже открити неку болест у том "букету" болести које постоје. С православне тачке гледишта грешка се објашњава веома просто. Шта је то болест? То је пут скраћења човековог живота и смрт. А све остало нам даје свет палих ангела и сатане. И зато ако заиста постоје ефикасни покушаји излечења болести, природно је да се стављају преграде, препреке на путу за оздрављење, па самим тим постоје и препреке у лекарској свести. Лекар који се не моли и који на неки начин не покушава да се огради од уласка злих духова у своју душу, постаје њихов лак плен. И зато се дешавају грешке за које потом ни сам лекар не може да нађе објашњење. Он сам не може да објасни зашто је он баш тако поступио, што се каже зли дух га је навео. Такви случајеви, чак штавише се не дешавају само у лекарској пракси, већ и са представницима других професија, од којих зависи људски живот. Често се дешава да су те грешке необјашњиве па тако и грешке лекара.

http://www.manastir-...leiti_sa_verom/

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С православне тачке гледишта грешка се објашњава веома просто. Шта је то болест? То је пут скраћења човековог живота и смрт. А све остало нам даје свет палих ангела и сатане. И зато ако заиста постоје ефикасни покушаји излечења болести, природно је да се стављају преграде, препреке на путу за оздрављење, па самим тим постоје и препреке у лекарској свести. Лекар који се не моли и који на неки начин не покушава да се огради од уласка злих духова у своју душу, постаје њихов лак плен. И зато се дешавају грешке за које потом ни сам лекар не може да нађе објашњење. Он сам не може да објасни зашто је он баш тако поступио, што се каже зли дух га је навео. Такви случајеви, чак штавише се не дешавају само у лекарској пракси, већ и са представницима других професија, од којих зависи људски живот. Често се дешава да су те грешке необјашњиве па тако и грешке лекара.

http://www.manastir-...leiti_sa_verom/

Каква будалештина.

Наравно да постоје ефикасни начини излечења болести.

Овај текст потпуно потцјењује љекарску професију и медицинску науку, да испада да једино љекари који се моле, способни су да излијече, у супротном нема спаса ниједном пацијенту од злоће злих духова који ће најприје да омађијају љекара који ће потом да начини грешку и пацијент ће да испашта.

Љекар који је пун страха да га не нападну зли духови, није никакав љекар и такав љекар је неспособан за своју струку, као што би свака личност којиа живи у страху била неспособна да обавља било шта у животу, и таквима онда не помаже ни Бог.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad zovete hitnu prvo vas pitaju koliko čovek ima godina,akoje mator dođu tek za pola sata ,sat...

Ovo je potpuno tačno.

Naravno da je strašno kako se ponekad poneki lekari ophode prema pacijentima... za to nema opravdanja.

A što se tiče grešaka... ko od nas nije nikad pogrešio u svom poslu? Lekari od svih profesija verovatno i najmanje greše... jedino što njihove greške mnogo bole...

Ne radi se tu samo o greškama,da su samo nehotične greške pa da se progleda kroz. prste.Radi se o bahatosti namernoj.Postoje lekari koji imaju toliki ego,misle da su najznačajnije ličnosti na planeti.Ne boje se Boga uopšte.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само је Црква Христова примила обећање да је врата пакла неће надвладати, није наука, нека институција, професија... :bla:

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само је Црква Христова примила обећање да је врата пакла неће надвладати, није наука, нека институција, професија... :bla:

Такође не спашава нас ни страх.

Наука нам помаже да разумјемо феномене око нас. Ти феномени утичу на наш живот ми их не можемо избјећи, већ имамо задатак да их правилно употребимо. То је и божији пут. Дакле пут љекара који добро обавља свој посао, помажући људима да оздраве, представља и божији пут.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je strasan slucaj zaista... ali ne treba upadati u zamku i optuzivati sve doktore zbog pojedinacnih slucajeva. Vecina njih odgovorno i ozbiljno radi svoj posao... nisu svi zlotvori

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad zovete hitnu prvo vas pitaju koliko čovek ima godina,akoje mator dođu tek za pola sata ,sat...

Ово је вероватно тачно али постоји једна зачкољица.

Хитна помоћ има ограничен број возила. Ако треба да бирају између некога ко има 60 година и некога ко има 35 година а слична стања су описана у позиву, сигурно ће се одлучити да спашавају прво млађег пацијента.

Да ли је то исправно? Не знам, можда постоје нека интерна правила хитне помоћи око одзива на позив. Да ли је праведно? Никако није, али могуће да бирају мање зло јер су тако у могућности.

Не браним ја лекаре, све је више и више случајева где се лекари понашају као да раде са робом а не са живим бићима. Ја то решавам за сада на једноставан начин. Ако је лекар безобразан, сачекам да останемо насамо па га питам како му је фамилија и да ли жели да остану у добром здрављу и весељу. Тај језик одлично разумеју и постају екстремно снисходљиви и увиђајни. Мени је, наравно, жао што је тако нешто неопходно али тешим се да нисам ја крив за то и да циљ оправда средство у овом случају. И стидим се неко време. Раније сам клечао на кукурузу али у последње време нема квалитетног кукуруза па ето...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam, al' kad sam ja otišla do hitne pomoci, da mi daju injekciju protivu temperature (imala sam skoro 41, a nikako se nije spuštala), oni nisu imali nijedan toplomer. Pa ja imam bar 4 kod kuće, pošto sam sklona visokim temperaturama... Mislim se u sebi, kud dođoh uopšte, krkni tu injekciju i da brišem ja kući.

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто као и Жељко, имам лични пример из најближе породице шта се дешава када лекари не раде свој посао, раде га траљаво, греше и онда покривају један другог као најгори криминалци. Немам снаге да овде излажем све детаље јер не желим да се сећам тога нити желим да још неко проживљава такве ствари.

У сваком случају, и овакве ствари се дешавају по Божијем допуштењу, а наше страдање нам може бити на корист ако га схватимо на прави начин. Не кажем да не треба причати о лекарским грешкама, али мислим да се ту ништа не може променити. Нарочито страхујем за своје дете које ће лечити данашње генерације медицинара по Болоњи, Фабус и Мегатренд програмима. Нека нам је Бог на помоћи.

Има и једна прича о старцу Порфирију који је сломио ногу па су му је лекари погрешно наместили и стрпали у гипс. После их је он (будући прозорљив) убеђивао да нису добро урадили посао и тек када је ступио у штрајк глађу они су решили да га поново ставе на РТГ. Када су увидели своју грешку, насмејали су се и уз реченицу "сад ћеш ти видети свога Бога" поломили му ногу поново - без анестезије и поново наместили.

Не ваља свашта к срцу примати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja pokojna tetka konstantno imala neki kašalj,lekar joj davao stalno antibiotike.Na kraju se ispostavilo da je imala tumor na bronhijama u zadnjoj fazi.Indentičan slučaj je i sa mamom mog druga.

Ja sam u osnovnoj školi bio prehladjen,neki matori doktor mi davao amoskicilin.

Ja slučajno odem kod doktorke u suprotnu smenu,žena me odma poslala kod specijaliste sve moguće i nemoguće pretrage mi uradili,sumnali i na tuberkulozu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poprilicno skoro umrlo je sest beba u nasem porodilistu. Znaci sta?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...