Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

pismo_arhiepiskopu_ohridskom_u_raskolu_s

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не би било лоше да се мало замислимо, сви, над чињеницом која је (коначно) обелодањена у писму Патријарха Иринеја архирасколнику Стефану, да су РАСКОЛНИЧКА ''мпц'' И ДРЖАВА бјрмакедонија, ПОНУДИЛИ ТРГОВИНУ СА СПЦ, да ће Архиепископ Јован одмах бити ослобођен ако прихвати да напусти своју родну земљу и Архиепископски трон ПОА, а расколници би онда наставили преговоре до јединства са СПЦ.. ево цитата из писма:

 

,,Зато сте нам преко власти ваше земље доставили крајње непристојан предлог, којим ослобађање Архиепископа Јована условљавате Његовим напуштањем Републике Македоније. Његово Блаженство Архиепископ Јован се с тиме не слаже, чак и по цену да не буде превремено ослобођен из затвора..''

 

Да се запитамо, зашто се ова истина тек сада обелодањује и није ли се малко закаснило са њом, те није ли она заслужила много већу и достојнију пажњу и српске јавности и верног народа СПЦ?

 

Није ли ова истина и највеће сведочанство Архиепископа Јована о Његовом Страдалништву па и Мучеништву?

 

И на крају, није ли ово могло да се прозре много пре, да од стерилних ликова из такозване ''мпц'' који су од комуниста и њихових наследника (који су и гори од првих), инсталирани ту где јесу, нити може нити они пак имају капацитета за то, бити Цркве !?

 

Још само да се надамо да ће ова истина допрети до свести верних расколничке ''мпц'', а оно што се у писму такође каже, како се изражава некаква нада у остале расколничке митрополите из ''синода'' ''мпц'', ..то , мачку о реп .. Без Црквеног Суда, који је морао доћи деценију и кусур раније, ни један од њих се неће померити из своје удобне фотеље... Намернои не кажем Трона.

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Да размислимо мало ..

 

Јел нам толико тешко и претешко да разумемо ''македонски језик''.. или смо заправо ужасно олењили свој (српски) ум и не пада нам на памет да би смо можда могли да разумемо нешто и без ''превода'' ...

 

...., ...

  • Волим 1

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да размислимо мало ..

 

Јел нам толико тешко и претешко да разумемо ''македонски језик''.. или смо заправо ужасно олењили свој (српски) ум и не пада нам на памет да би смо можда могли да разумемо нешто и без ''превода'' ...

 

Опрости. Сасвим је  јасно  да није у питању никаква лењост (спрпског ума) и извољевање већ нормална и оправдана потреба да се овако важан текст заиста до ситне прецизности  разуме. 

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извештај о чуду Мајке Божије

 

            У параклису „Покров Пресвете Богородице“ у Куманову, полошко-кумановској Епархији Православне Охридске Архиепископије, уочи празника Воздвижења Часног Крста (26/13. септембра 2014. год.) а, исто тако и претходне недеље уочи празника Рођења Пресвете Богородице (20/7. септембра 2014. год.), пред крај вечерњег богослужења, на коме је богослужила наша смерност са својим свештеником и ђаконом, били смо очевидци и сведоци прекрасног догађаја, чуда, када је кандило испред престоне иконе Мајке Божије почело само од себе кружно да се креће, на моменте мењајући кретање праволинијски. Та појава трајала је око 30 минута. О томе постоји и видео запис. Али, на жалост, свештеник, одушевљен (запањен) призором, својим мобилним телефоном успео је да сними само неколико минута овог небеског догађаја. 

 

Епископ полошко-кумановски Јоаким

 

 

 



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опрости. Сасвим је  јасно  да није у питању никаква лењост (спрпског ума) и извољевање већ нормална и оправдана потреба да се овако важан текст заиста до ситне прецизности  разуме. 

 

Oпроштено нек ти буде .. а лењост срБББског ума није на личном нивоу..нити сам поменуо извољевање .. већ навика да се не упуштамо у разумевање онога ШТО СМО..па и самог сопственог језика(а где су историја, култура, наслеђе...) 

 

Кад будеш чула песму ..озбиљну песму, написану на неком срБББском дијалекту и та песма постане хит, па.. рецимо бар као Џибонијев ''Либар'' или стотине других хрватских песама на дијалектима (које су и срби радо певали)... то ће бити потврда да си ти .а не ја, у праву .. :)

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...

27.10.2014


Хуманитарна организација „Воскресение“  - Православне Охридске Архиепископије, добила је и други случај пред Европским судом за људска права против Владе Р. Македоније

 

У допису од 2. октобра 2014. год. владин агент из Бироа за заступање Р. Македоније пред Европским судом за људска права у Стразбуру, обавестио је хуманитарну организацију „Воскресение“ да је Влада Р. Македоније спремна да уплати средства додељена пресудом Европског суда за људска права по предмету 43566/08, којег је хуманитарната организација „Воскресение“ водила против Р. Македоније.

Средства су истински симболична, реч је о 1.300 евра, али је величина моралне победе, коју је хуманитарната организација „Воскресение“  извојевала против власти наше земље, немерљива - поготову ако се зна да је ово други случај који хуманитарна организација „Воскресение“  добија пред Европским судом за људска права против власти Р. Македоније.

Први добијени процес био је предмет бр. 25650/06, који је хуманитарна организација „Воскресение“  добила 2010 год. а по којем је Влада Р. Македоније платила отштету у вредности од 1.900 евра.



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Подршка утамниченом Архиеопископу охридском Јовану
4. Новембар 2014 - 11:42
stip2.jpg
kumanovo1.jpg
skopje1.jpg
skopje2.jpg

Монаси Светоархангелског манастира Ковиља из Епархије бачке у тродневној посети Православној Охридској Архиепископији

Монаси Светоархингелског манастира Ковиља, предвођени игуманом Исихијем, посетили су 30. октобра 2014. године Преосвећеног Епископа полошко-кумановског и местобљуститеља дебарско-кичевског г. Јоакима у Куманову. Сутрадан, 31. октобра 2014. године, ковиљски монаси су саслуживали Преосвећеном Епископу брегалничком и местобљуститељу битољском г. Марку на светој архијерејској Литургији у Штипу.

Викару утамниченог Архиепископа охридског г. Јована, Преосвећеном Епископу стобијском и местобљуститељу струмичком г. Давиду саслуживали су 1. новембра 2014. године на светој Литургији у Скопљу.

Архијереје Православне Охридске Архиепископије игуман Исихије је замолио да утамниченом Архиепископу охридском г. Јовану пренесу речи подршке Епископа бачког г. Иринеја. Током ове посете канонској Цркви у Републици Македонији, игуман Исихије је подсетио домаћине да ковиљско монашко братство непрестано узноси молитве за утамниченог Архиепископа охридског г. Јована и све припаднике Архиепископије, који су пример пожртвованог исповедања саборности и јединства Православне Цркве.

Епископи и верни народ су заблагодарили на несебичној подршци и љубави и изразили наду да ће игуман Исихије и ковиљски монаси ускоро поново посетити Православну Охридску Архиепископију.

Извор: poa-info.org



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Нисам тражио тај превод , већ пролог за Календар.-

 

Извини, само сам овлаш погледао пост пре твог и помислио да тражиш тај превод (сада видим да је и тај пост пре твог на српском).  :stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...