Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Послао ми један другар из Пакистана једну добру фотографију али ја не умем да је окачим на форум.

У питању је ТВ најава за једну емисију која ће се премијерно емитовати сутра увече око 21 час на Каналу 5+ - Р. Македонија.

Иначе... држава Пакистан добила је име тако што је војска Аце македонског тамо често стајала... Пак (опет) стани! .. Елем, превод најаве је дословно:

 

ПОВРАТАК ТРАДИЦИЈИ

 

Обнављање АНТИЧКЕ МАКЕДОНСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ РЕЛИГИЈЕ

 

Премијера четвртак итд итсл

282948_253084518209633_75143870404618746

 

Еве ја сликата...

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ne, .. ovo jednostavno prevazilazi svaki osećaj za enormnno ludilo ..  Jel ovo šala neka? 

 

Ako je emitovanje ovakve nekakve emisije istina .. onda Makedoniji nema pomoći ... 

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала. Гледај сутра увече па нам препричај. 

Важи, ама потсети ме :) .

Инаку оваа слика ја забележа еден мој другар Муслиман и благодарение на него стигна до овде :(

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, .. ovo jednostavno prevazilazi svaki osećaj za enormnno ludilo ..  Jel ovo šala neka? 

 

Ako je emitovanje ovakve nekakve emisije istina .. onda Makedoniji nema pomoći ... 

 

Па.... једино да је оснивач и утемељивач античке-македонске-православне-религије Добривоје Радосављевић Боби а да о обнови те религије сутра као гости говоре нпр. Агатангел и неко из СУБНОР-а..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала. Гледај сутра увече па нам препричај. 

Неки луди паган! Господи прости ми!

Нема везе ни са Хришќанство ни са веру. 

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to im je u planu da vam uvedu.

 

Dovoljno je pogledati one bizarne spomenike sto su vam postavili... al dobro, opet, ti spomenici su nista naspram obeliska instaliranih u CG.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нови кикс српске ''црквене дипломатије'' у погледу Македоније и питања Цркве у њој ... и то са највишег нивоа..

 

 

 

 

Српски патријарх није поменуо македонску помоћ поплављенима у Србији

 01.06.2014

Прочитано:  2995 


Српски партијарх Иринеј, пред посету Тирани и освећење храма Васкрсења Христовог, боравио је у Бару где је говорио  о недавним  поплавама и о помоћи која је добијена, али је помињање Македоније изостало - објавио је ''Либертас''.


„Катастрофалне поплаве које су задесиле Србију, ујединиле су Србе, Црногорце, Хрвате, Босанце и Словенце, који су заједно са другим народима упатили помоћ како би умањиле  српску бол. Наши народ каже да је ''свако зло за добро''. У овој катастрофи људи су се зближили и помогли  својој браћи без обзира на име и језик“ - изјавио је српски патријарх Иринеј.

 

извор:

http://www.plusinfo.mk/vest/139072/Srpskiot-patrijarh-ne-ja-spomena-makedonskata-pomosh-za-poplavenite-vo-Srbija--

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Празник Светог Духа у Врању, Р. Србија

 

 

Света Троица“, соборниот храм на градот Врање, како своја храмова слава го празнува вториот ден од Педесетница, празникот на Светиот Дух.

По тој повод беше отслужена света Архиерејска Литургија, на којашто началствуваше Неговото Преосвештенство Епископот брегалнички и Местобљустител битолски г. Марко, во сослужение на Епископот врањски г. Пахомиј, Епископот стобиски и Местобљустител струмички г. Давид, и бројни свештенослужители од Охридската Архиепископија и повеќе Епархии на Српската Православна Црква.

После прочитаното Евангелие, благословот и поздравите од Архиепископот охридски г.г. Јован на собраниот народ им ги пренесе Епископот г. Давид, којшто и беседеше за значењето на празникот.

После Литургијата, со црковно благолепие низ градот Врање беше направена свечена литија.

На крајот од празнувањето, новинарите од епархиското радио „Искон“ емитуваа разговор со Епископот г. Марко, во кој брегалничкиот Епископ се осврнува на затворот на Архиепископот охридски г.г. Јован и на судскиот прогон врз Православната Охридска Архиепископија.

 

vranje3.jpg

 

 

http://www.poa-info.org/vesti/2014/06/20140609.html

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Празник Светог Духа у Врању, Р. Србија

 

На крају  празновања, новинари епархијског радија „Искон“ емитовали су разговор са Епископом г. Марком, у коме се брегалнички Епископ осврће на затворску казну  Архиепископа охридског г.г. Јована и на судски прогон  Православне Охридске Архиепископије.

 

 

http://www.radioiskon.org/uploads/Emisije/Audio/09.06.2014.%20-%20Iskonov%20mozaik%20-%20Razgovor%20sa%20Episkopom%20bregalnickim%20Markom.mp3

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сутра је суђење Архиепископу Јовану и одмах је дошло до појаве дебилских изјава са стране ''мпц''

 

 

СПЦ не жели ослобађање Јована Вранишковског сматра мпц - владика Петар

 

 

http://www.24vesti.mk/spc-ne-saka-osloboduvanje-na-vranishkovski-smeta-vladikata-petar

 

 

http://www.dailymotion.com/video/x1zpacp_spc-mpc-gospodin-petar-17-06_news

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сутра је суђење Архиепископу Јовану
GOSPODE POMILUJ I SPASI......!

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сутра је суђење Архиепископу Јовану и одмах је дошло до појаве дебилских изјава са стране ''мпц''

 

 

СПЦ не жели ослобађање Јована Вранишковског сматра мпц - владика Петар

 

 

http://www.24vesti.mk/spc-ne-saka-osloboduvanje-na-vranishkovski-smeta-vladikata-petar

 

 

http://www.dailymotion.com/video/x1zpacp_spc-mpc-gospodin-petar-17-06_news

Поради што оваа изјава ја прогласи за дебилска? Да сакаше СПЦ да се ослобиди вл. Јован, со друга песна ќе завршеше Мајскиот Собор... Еве гледаш дека владикава Петар, плачи за да се воспостави единство, но некој друг тоа единство не го сака. 

Господ нека го/ја вразуми судијата/судијката да донесат правилна одлука и да го ослободат архиепископот Јован, а се надевам дека Господ ќе ги врзуми и епископите од Саборот на СПЦ, па да го ослободат Македонскиот народ од одлачувањето.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сутра је суђење Архиепископу Јовану и одмах је дошло до појаве дебилских изјава са стране ''мпц''

 

 

СПЦ не жели ослобађање Јована Вранишковског сматра мпц - владика Петар

 

 

http://www.24vesti.mk/spc-ne-saka-osloboduvanje-na-vranishkovski-smeta-vladikata-petar

 

 

http://www.dailymotion.com/video/x1zpacp_spc-mpc-gospodin-petar-17-06_news

 

Мајко мила... Шта овај прича?

 

Стиче се утисак да је СПЦ крива што Архиепископ није ослобођен. Јер ако се ослободи пропадоше њихове (СПЦ) манипулације. Испаде да СПЦ на неки начин контролише македонско судство! Па утиче да до ослобађања не дође.. да би могла да "манипулише"...

Па онда каже да и када би имали преговоре ионако нема никакве наде да се реши проблем (раскола), јер и до сада ништа није урађено...

Па каже да је МПЦ аутокефална од 1959...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nek im SPC da deo para u keshu i "sve je u redu"...

 

Jer kolko sam cuo prica se da SPC ima para ko blata, samo ne znam za sta se to cuva, kad ce i tako pare uskoro da propadnu...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...