Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Знате шта је лепо? Што се митр. Јовану указују овакве (иначе више него заслужене) почасти у Србији. Он је служио за највеће празнике у саборним црквама два највећа српска града.

Апсолутно... Али не и само ТО... Бог је све премудро уредио да и ова тешка и претешка ситуација, буде потпуно на добит и корист Цркве Његове, те је Архиепископ добио шансу да у ових 50 дана заточеништва у Бугарској, беседи и промовише Јединство Цркве и у Главном Бугарском граду Софији - древном Средецу  :) То би било тешко изводљиво у другим околностима и под другим условима... Па је дао и одличан интервју Националној Бугарској Телевизији(БНТ-1) у Верској Емисији ''Вера и друштво'' (Вјара и обштество) ево линка http://www.poa-info.org/arhiepiskop/intervjua/20110109.html и напомена да је то само мали део интервјуа, који ће у целини бити пуштен ове суботе која долази... Али и у овом малом делу се види Сведочење Архиепископово о Охридској Архиепископији у најбољем светлу...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Шта ли изводе...

Ма глуме да нешто раде..Најбољи доказ да НЕ РАДЕ НИШТА, јесте и ова бљувотина од интервјуа који је дао један од ''вечно младих'' владика у расколу Методиј..који својом препознатљивом празнословственошћу показује како је ''авангарда'' здравом разуму.. јер до авангардности му је очито једино и стало. Ево линка :

http://www.akmpe.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1096&Itemid=2

А ја ћу део који је НАЈАВАНГАРДНИЈИ прокоментарисати за оне са јаким стомаком. Овако каже владикаТА:

''Свако демократско друштво прокламира секуларни принцип, који, да не заборавимо, се темељи на концептима миланскиот едикта -светог Константина Великог, чиме се гарантују религиозна права и слободе свим грађанима једног друштва.''

Видите и сами колика и какава АВАНГАРДА... Све ово важи али не и за БЈРМакедонско друштво и у њему понајмање важи , нажалост за Припаднике канонске Цркве у македонији а то је П.О.А. Њих нити хоће да региструју, нити имају икаква права... То је та ''мпц'' жеља за јединством са Васељеном. И то су ови ''малди'' епископи који су гори од ових старих јер су кобајаги АВАНГАРДА... slava3-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='1405_love' />

И још један пасос из интервјуа а остатак морате сами... ;)

''Вранишковски (Владика Јован се у речнику расколника увек ословљава презименом), није био актуелан случај ни када је био актуелан случај. Не знам да ли је у питању патолошка потреба за сензационализмом, ослабели инстинкти за самоодржуањем  личног достојанства или једноставно мазохизам. Константно површно реконтекстуализирање једног инсталираног раскола у МПЦ, која једина од помесних православних цркава није имала овај проблем .... од стране јадног Вранишковског, је благо речено симптоматично. СПЦ се суочава са изузетно тешким унатарњим искушењима и расколима и нити је спремна, нити расположена да преговара. Екстремна поларизација у Собору СПЦ с' једне стране, но и политичка услуга коју  за велики новац  део српских архијереја чине  нашим банкротираним суседима с' југа,  парализовањем разрешења преговора, креирањем и наводним признавањем  такозване  ПОА, довело је ствар до привременог апсурда.''

... Е видите и сами са колико нетрпељивости, и којим тоном говори овај псеудо-владика једне квази цркве, коју још назива и Помесном; и за коју констатује да, ''до појаве вл.Јована једина није имала проблем са расколом''... АВАНГАРДА ЗДРАВОМ РАЗУМУ...кажем вам... О ''говору мржње'' што према Архиепископу , што пак према Грцима, излишно је и говорити јер зврји из текста овог шабангардисте хладног срца и усијаног чела, те само констатујем да је тако, а ви просудите када ће оваквим ставом господа ''мпц''-овци почети да раде на решавању свог расколничког статуса. 0442_feel

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта ли изводе...

Ма глуме да нешто раде..Најбољи доказ да НЕ РАДЕ НИШТА, јесте и ова бљувотина од интервјуа који је дао један од ''вечно младих'' владика у расколу Методиј..који својом препознатљивом празнословственошћу показује како је ''авангарда'' здравом разуму.. јер до авангардности му је очито једино и стало. Ево линка :

http://www.akmpe.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1096&Itemid=2

Ovakva avangarda mi je potpuno potrosila cudjenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта ли изводе...

Ма глуме да нешто раде..Најбољи доказ да НЕ РАДЕ НИШТА, јесте и ова бљувотина од интервјуа који је дао један од ''вечно младих'' владика у расколу Методиј..који својом препознатљивом празнословственошћу показује како је ''авангарда'' здравом разуму.. јер до авангардности му је очито једино и стало. Ево линка :

http://www.akmpe.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1096&Itemid=2

Ovakva avangarda mi je potpuno potrosila cudjenje.

Овај кул тип је један фини културни посленик расколничке религијске културе :)

''млад'', ''образован'', ''културан''... једном речју - мацан :)

0203_cool

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма браћо, по свему овоме се види да је мпц=фолклорно друштво, а  методије=културно уметничко друштво за “еклисиолошко-културолошки рестарт“, који са бави чувањем древне традиције... у вези тога шта се једе за бадњe вече, а шта за Божић, па шта се једе за Вaскрс..То им је врхунац побожности, и чување вековне традиције древно-паганских-античко-словенских-комунистичких обичаја, јер они сматрају да су континуитет  свему томе.. А са стране гледано, реално може да се скрати на ''паганско-комунистичко културно уметничко друштво за очување обичаја мпц''...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vladimir Jovanović: Raskoli

MAKEDONSKA CRKVA:

Nakon deceniju i po dugih prepirki oko obnavljanja autokefalne arhiepiskopije u Makedoniji, srpski Sveti arhijerejski sabor je donio odluku (AS br.47/1959 i 6/1959) od 17. juna 1959. godine kojim je izrazao saglasnost s odlukama Drugog makedonskog crkveno-narodnog sabora i na taj način prihvatio obnovu Ohridske arhiepiskopije Svetoga Klimenta - time je stvorena Makedonska pravoslavna crkva.

Srpski Sabor je, tom odlukom, faktički priznao autonomiju Makedonske crkve, čiji je prvi poglavar bio arhiepiskop ohridski i mitropolit makedonski Dositej (Stojković), upokojen 1981. godine; interesantno je da je arhiepiskop Dositej bio Srbin iz Smederava.

Odluka je bila potvrđena i služenjem zajedničke arhijerejske liturgije Dositeja makedonskog i patrijarha Germana (Đorića) srpskog 19. jula 1959. u Crkvi svetog Mina u Skoplju; tom je prilikom obavljena i hirotonija episkoga prespansko-bitoljskog Klimenta. Nekoliko dana kasnije, hirotonisan je i episkop Naum zletovsko-strumički, donešen je crkveni Ustav i ustrojen Sveti Sinod makedonski koji je održavao kanonsko jedinstvo sa Srpskom crkvom priznajući patrijarha Germana za arhipastira.

Ali, sredinom 1960-ih došlo je do novih nesuglasica, jer se Srpska crkva protivila davanju autokefalije pravoslavnim Makedoncima; kao razlog je predočeno da u državi, tadašnjoj Jugoslaviji, može postojati samo jedna autokefalna katedra, naime – Patrijaršija u Beogradu. U Ohridu je 17. jula 1969. organizovan Treći makedonski crkveno-narodni saobor i donijeta je odluka o proglašenju autokefalnosti; dva dana kasnije, 19. jula na godišnjicu kada su Turci 1769. ukinuli Ohridsku arhiepiskopiju, makedonski arhijereji su liturgijom blagoslovili taj akt.

Nakon raspada SFRJ, Srpska crkva je krenula u kontraofanzivu i krajem 1992. donijela je odluku o djelimičnom poništenju svojih akata priznanja Makedonske crkve iz 1959. a za administratora eparhija u Makedoniji postavljen je patrijarh Pavle. Narednih godina vođeni su bezuspješni pregovori srpskih i makedonskih arhijereja, nakon kojih je Srpska crkva nesuspješno pokušala 2004. da postavi vladiku Jovana (Vraniševskog), u svojstvu srpskog egzarha, na čelo Ohridske arhiepiskopije, donoseći pritom i akt o raščinjenju drugih arhijereja makedonskih.

Jovan je ranije studirao Teološki fakuletat u Beogradu i bio je mitropolit povardarsko-veleški i član makedonskog Sinoda. On je uspio da u jednom manastiru (Nižepolje) kod Bitolja okupi 12 monaha i dvije monahinje; monasi su ga, u međuvremenu napustili, a monahinje pristupile Bugarskoj pravoslavnoj crkvi. Jovan je, nakon što je raščinjen, osuđen na dvoipogodišnju zatvorsku kaznu zbog širenja vjerske mržnje i pronevjera, a ovih dana je pozvan na novo suđenje zbog navodne pronevjere dodatnih 200.000 eura. Na čelu Makedonske crkve sada je arhiepiskop Stefan (Veljanovski)

Ово је једна објективна анализа једног вашег сународника, из које се веома добро види дали је раскол реалност или фикција.Обратите пажњу на одлуку АС СПЦ и на служење заједнички литургија патријарха Германа и Архиепископа Доситеја. Ја знам шта содржи та одлука  АС СПЦ а ви кои живите у Београду можете проверити у архив патријаршије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vladimir Jovanović: Raskoli

Ово је једна објективна анализа једног вашег сународника...

0110_hahaha      ne,ovo .... 0110_hahaha   Koja bre objektivnost i kog ...crnog sunarodnika??? Pa pod jedan prijatelju ...otkud zna$ koje sam narodnosti ja, na primer? A pod dva... koje narodnosti su ovi drugi likovi koji se ovde javljaju da pi$u... Ajde dok ti ne odgovorim ...dobro razmisli o svemu $ta si hteo da kaze$... I opet procitaj ovog tvog Vladimira Jovanovica iz Lista Republika... pa se zapitaj po nacinu i stilu pisanja dali ovaj lik ima ikakve veze sa Crkvom... I da li je svako ko govori srpskim jezikom obavezno srbin... Ili nosi ime i prezime koje neodoljivo lice kao da se radi o Srbinu... evo na primer Aleksandar Petrovic ...ko$arka$ki strucnjak na primer... I kakve veze to ima sa Crkvom da bi to bilo OBJEKTIVNO??? Ajd razmisli ...pa cu ti odgovoriti...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја знам шта содржи та одлука  АС СПЦ а ви кои живите у Београду можете проверити у архив патријаршије.

Брате, а реци ми дали познајеш ове одлуке Сабора СПЦ, ја сам ово проверио:

http://poa-info.org/arhiepiskop/odluki/tomos.html

http://poa-info.org/arhiepiskop/odluki/potvrda.html

Овде, како ја читам, јасно пише ко је Архиепископ, и ко има Томос Аутономије од стране СПЦ, ово су једини валидни документи, ако ти и наш сународник не знате, према овим одлукама, Стефан је само расколнички архиепископ, једини легитимни и канонски Архиепископ на територије БЈРМ, је види се из горе наведених докумената, Архиепископ охридски и Митрополит скопски г.г. Јован....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тачно да није битно које је националности, битно је да је објективно навео две веома битне чињенице. Прва је  веч наведена одлука АС СПЦ у којој се наводи да Устав СПЦ престаје да важи у епархијама на територије тадашње НРМ. Тиме је  административно дата Аутокефалност МПЦ која је што је још важније потврдена заједничкиом Литургијом Патријарха Германа И Архиепископа Доситеја 19 јули 1959 година у цркви Свети Мина у Скопје а у мају 1962 године у цркви Превета Богородица -Каменско у Охриду служили су заједничу Архијерејску литургију Патријар СПЦ Герман, Патријарх РПЦ Алексиј са Митополитима Никодим и Пимен и Архиепископ МПЦ Доситеј.Тиме МПЦ је ушла и у евхаристиско јединство са осталим православним црквама. Ово су чињенице и ово се лако може проверити.

Знам за одлуке којима се даје Томос ПОА. То је чињеница коа што је и ово горе речено чињеница . То значи да ова ствар нија нимало црно-бела 4chsmu1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Стојчев, МПЦ никада није била призната као МПЦ, од стране СПЦ, а и никад није добила Томос, сем Архиепископ Јован и ПОА. Када је МПЦ самопрогласила такозвану аутокефалију, запала је у дешепогубни раскол, и од стране Православне екумене, констатовано је да је то расколничка самоназвана тзв. МПЦ, која је и данас у расколу, ево ти линкова са  Руске стране који су и најстручнији за расколе да видиш, где је место МПЦ:

http://www.anti-raskol.ru/grup/182

и ево ти православна руска енциклопедија да видиш ко је Архиепископ доле:

http://drevo-info.ru/articles/12726.html

и на крају, ево још једног релевантног извора, а не некакви тамо твоји “експерти“ који Цркву виђају само на слици, или кад стоје испред ње кад их неко позове на свадбу :cmizdrenje: за МПЦ:

http://drevo-info.ru/articles/1156.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

стојчев:

Ово је једна објективна анализа једног вашег сународника, из које се веома добро види дали је раскол реалност или фикција.Обратите пажњу на одлуку АС СПЦ и на служење заједнички литургија патријарха Германа и Архиепископа Доситеја. Ја знам шта содржи та одлука  АС СПЦ а ви кои живите у Београду можете проверити у архив патријаршије.

Ако те добро разумем, ти, Стојчев, сматраш да је раскол фикција, да не постоји! Немој тако. Немој да забијаш главу у песак. Мпц је у расколу и њени квазипастири све чине да раскол не превазиђу и да не уђу у јединство Цркве само из разлога политичко-етнофилетистичких. Жртвовали су Цркву зарад неких ''виших'' интереса. Зато их толико и боли ПОА.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

стојчев:

Зато их толико и боли ПОА.

Љут лек на љуту рану. Спас расколницима је једино у ПОА, а то значи да треба да достигну смирење, што сада није у изгледу; али, Бог може допустити и оно што нам се чини неочекиваним.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тачно да није битно које је националности, битно је да је објективно навео две веома битне чињенице. Прва је  ...итд., итд., ..Тиме је  административно дата Аутокефалност МПЦ ..итд... потврдена заједничкиом Литургијом Патријарха Германа И Архиепископа Доситеја ...итд,...итд...служили су заједничу Архијерејску литургију Патријар СПЦ Герман, Патријарх РПЦ Алексиј са Митополитима мпц...итд...Тиме МПЦ је ушла и у евхаристиско јединство са осталим православним црквама. Ово су чињенице и ово се лако може проверити.

Знам за одлуке којима се даје Томос ПОА. То је чињеница коа што је и ово горе речено чињеница . То значи да ова ствар нија нимало црно-бела greengrin

Ево пријатељу Стојчев, добио си цијелу ноћ и јутро, за размислити ..а ти, ништа! Само једно понављање некаквих ''двеју чињеница''  и уз то кажеш ''прва је..'' , а касније не наводиш другу...  89898989898989

А читајући надаље твој текст пријатељу , навео си бар још ТРИ чињенице, тако да имамо слику да ни сам незнаш шта је теби уствари битно, и да практично хоћеш нешто да кажеш али ни сам незнаш прецизно шта.

У томе брате и јесте проблем.  Јер кад  се изгуби  ЈАСНА СЛИКА о ЦРКВИ - шта је Црква, и КО  Њу претставља... онда све маргинално постане битно , и РАМ лако замени СЛИКУ . А бивствовање (читај-губљење времена) у расколу је ИДЕАЛАН начин да се ова пропаст (болест) и деси !

Кажеш да није битна националност ... а наводиш ми текст некаквог квази-црквеног аналитичара, ПОТЕНЦИРАЈУЋИ да је он ''наш'' сународник... Који смо то ''МИ'' и откуд си толико сигуран да је ''он'' баш ''наш''. А није ти битна ''народност''. Па, што пишеш онда то... ако Ти није битно?! prstgore

Ајмо даље...  

У тексту овог несувислог новинара, који си навео стоји да је ''интересантно'' да је први Архиепископ ''мпц'' био србин из Смедерева, Доситеј (иначе Викар Патријарха Германа са титулом Топличког епископа-моја примедба). Шта је ту брате интересантно...а није ти битна народност?! Па лепо исеци тај део,.. шта га постављаш онда.. Чудан си ти неки човек  из ''цркве''..видиш како небитна чињеница већ ДВА ПУТА испада БИТНА...  ха?  Питаш се како то сад, .. па горе сам ти навео од КОЈЕ БОЛЕСТИ се то дешава!  Ајмо ми даље...

И долазимо до, по теби прве битне чињенице, коју је овај твој аналитичар навео, да је СПЦ својом одлуком, (чак нам наводиш и ознаку и њен број - баш лепо од тебе)признала  мпц, јер је њен устав на територији новонастале мпц престао да важи. Ја се потпуно слажем са тобом овде... Али се ти не слажеш са твојим аналитичарем, који потпуно ИСТИНИТО каже да је СПЦ признала АУТОНОМИЈУ(!!!) македонској Цркви, док одједном ти аутономију претвараш у АУТОКЕФАЛИЈУ! Ко сад овде , подмеће? А уствари не говори Истину... Што преведено на разумљив језик значи ЛАЖЕ?

Уосталом ево цитирам те шта кажеш.. :  ''Тиме је  административно дата Аутокефалност МПЦ која је што је још важније потврдена заједничкиом Литургијом Патријарха Германа И Архиепископа Доситеја 19 јули 1959'' То је једноставно лаж!

Истина је да је била Литургија и Хвла Богу, истина је и да је била и три године касније и то са Руским Патријархом ..али пријатељу ни једним актом, а добро су познати сваком ко се интересује за Црквено стање у македонији, није било ни говора о давању аутокефалности ''мпц''...   ајмо полако, даље...

Твој ''аналитичар '' потом наводи хиротоније нових епископа за територију ''мпц''... а ти о томе не говориш ништа , наравно;... без обзира што су и то изузетно ЛАКО ПРОВЕРЉИВИ ФАКТИ... Јер начини на који су нови епископи бирани и постављани, у најмању руку је срамота за људско достојанство... Но ја о томе нећу да дужим јер констатујем  да ово сада није битно... Идемо даље..

Ево тренутка који ти чак и не помињеш као битан, а он је изгледа и најбитнији... (ја ти рекох, горе, како се то дешава ...сећаш се ...да не понављам ..или да поновим... ) Твој аналитичар и то објективни, каже...: ''U Ohridu je 17. jula 1969. organizovan Treći makedonski crkveno-narodni saobor i donijeta je odluka o proglašenju autokefalnosti;''

Како сад ...''донијета одлука о проглашењу аутокефалности '' кад је, како ти кажеш, она још 1959, дата?''  bandit-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />Ко сад није објективан... Објективни аналитичар или ти...или пак можда историјске  чињенице нису, па си их ти ''уобјективио''...биће да је тако...машала!  

А баш тај моменат самопроглашења јесте формални тренутак одласка у РАСКОЛ! У Цркви мој пријатељу нема ништа што се дешава САМО  од СЕБЕ, и ако се деси.. знају и најамња деца која иду на веронауку да то НИЈЕ од БОГА тј нема ДУХА СВЕТОГ  ... Све у ЦРКВИ ИДЕ САБОРНО...ЗАЈЕДНИЧКИ... ЈЕР САМО ТО ЈЕ ЦРКВА. А господа је сама себи дала аутокефалност, и то која и какава господа али рекох ајде да не дужим... Идемо полако према крају...

Твој(само теби ) ''симпатични'' аналитичар наставља, да је после 1992. Год. СПЦ ушла у некакву ''контра-офанзиву'' према ''мпц'' и донела одлуку о, цитирам: ''дјеломичном поништењу својих аката..''  Да ти само скренем пажњу да је ово типично изражавање за неког ко се служи хрватским говорним језиком... Ово је типична неистина, јер у том периоду су преговори СПЦ и ''мпц'' најинтензивнији а никаква контраофанзива није у питању.Али комунистички мозгови су преоптерећени офанзивама и онда Цркву доживљавају као пролетерско-партијски комесаријат, Боже ме опрости и отуд и оваква констатација. У том периоду је и највећи процват црковности у македонији када многи млади људи крећу да се интересују за Цркву и то је период који нажалост није дао плод какв је могао, а све захваљујући оваквима и њима сличнима који су у Мисији Цркве видели нечију ОФАНЗИВУ (сиц.) Идемо даљше...

Твој новинар даље каже..(требао сам да ставим уместо каже - ''лаже'' и не бих погрешио) опет цитат.. : '' Narednih godina vođeni su bezuspješni pregovori srpskih i makedonskih arhijereja, nakon kojih je Srpska crkva neuspješno pokušala 2004. da postavi vl. Jovana (Vraniševskog), u svojstvu srpskog egzarha, na čelo Ohridske arhiepiskopije, donoseći pritom i akt o raščinjenju drugih arhijereja makedonskih.''

Као што рекох, чиста лагарија..овде је једино истина да су преговори настављени а све друго је произвољна констатација а ја бих додао још и злонамерна... Нити је Јован ''Вранишевски'', нити су рашчињени ''други архијереји'' нег само један, нити је Јован ''безуспешно постављен'' . Јован једини прихвата позив Патријарха Павла о ступању у јединство( после одбацивања прихваћеног Нишког споразума, од стране ''мпц'' где су поакзали сву своју недораслост )и касније добија томос за П.О.А. као Аутономну Цркву у оквиру Пећке Патријаршије или СПЦ, ако тако више волиш... Само да те потсетим и тебе и све друге...ЈОВАН ТО НИЈЕ САМ УЧИНИО НЕГО СА СВЕ ВЕРНИМ НАРОДОМ ВЕЛЕШКЕ МИТРОПОЛИЈЕ И СВИМ СВЕШТЕНСТВОМ КОЈИ СУ ПОТПИСАЛИ АКТ О СТУПАЊУ У ЈЕДИНСТВОИ НАПУШТАЊУ РАСКОЛА!!! То је ЧИЊЕНИЦА..како су касније тумачили то расколници и политичари то је већ потпуно друга прича и домен апстрактног произвољног тумачења догађаја како коме одговара! И сам кажеш да је Томос РЕАЛНОСТ и веруј ми брате,  друге реалности нема!

Госпдични новинаршек наставља даље и завршава... цитат...: ''Jovan je ranije studirao Teološki fakuletat u Beogradu ...On je uspio da u jednom manastiru (Nižepolje) kod Bitolja okupi 12 monaha i dvije monahinje; monasi su ga, u međuvremenu napustili, a monahinje pristupile Bugarskoj pravoslavnoj crkvi. Jovan je, nakon što je raščinjen...''

И тако даље и томе слично... Ужас... Јован није ''студирао'' у Београду него је дипломирао тамо на Теолошком факултету. А ускоро ће докторирати у Грчкој.. тоје бар најлакше доступно за проверу.. http://poa-info.org/arhiepiskop ... али твоја ''симпатија'' нема намеру да то чини, него пише ли пише -без икаквог реда и смисла. Није Јован окупио никакве монахе, него су и они добровољно - СЛОБОДНО приступили ЈЕДИНСТВУ Цркве.. и није га нико од њих НАПУСТИО - него су поједини монаси то престали да буду. Дакле нису више ни монаси нити су пак у ''мпц''. И то се дешава у свим помесним црквама па и у расколничким попут ''мпц''. Монахиње које су у Бугарској су биле духовне кћери баш једног од тих монаха који су напустили Цркву и отишли у свет, а пришле су онима са којима су имале најблискије односе ... у њиховом случају то су били извесни духовници из Бугарске Цркве и то је пуна истина.

Завршавам твојом констатацијом на овај безмало, апсурдни текст:

''Ово је једна објективна анализа једног вашег сународника, из које се веома добро види дали је раскол реалност или фикција.'' И још : '' То значи да ова ствар нија нимало црно-бела''

Шта рећи, ако је ово објективно - онда тешко вама, јер светлост јединства Цркве тешко да ћете угледати за живота... А ствар није, заиста није ни мало црно бела, ствар је на несрећу ПОТПУНО ЦРНА када је ''мпц'' у питању као и њени припадници. Зато памет у Главу... јер срце је очито скроз затворено за све..у противном не би прогонили овако вл.Јована... Ајде размисли у чему је његов грех , да га тако прогони и држава и ''мпц'' .. Где је ту минимум Хришћанске толеранције а претендујете да будете Црква!!??  Ајде размисли

У противном, ако не дође до ОБЈЕКТИВНОГ сагледавања ситуације са ваше стране ... једино ћете бити признати од хрватских, а још пре од српских, а по-најпре од ЦРНОГОРСКИХ новинара, који су по вама једино објективни на целом овом Божијем простору; А за Цркву, за Васељену, а ево брат Иполит ти је поставио и Руске ставове, ...баш вас брига.. За вас је све то само фикција..

Жалосно!

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А јел постоји негде докуменат о признавању МПЦ као такве?Баш бих волео да прочитам.Ако такав постоји замолио бих да се објави да сви лепо прочитамо шта пише у њему јер докуменат постоји и за регистровање аутомобила а камоли за регистровање једне Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...