Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Molim da mi neko pojasni stvar .

Za šta je konkretno optužen Arhiepiskop Jovan ?

Da li je tačno da je štrajkovao glađu?

Hvala

Колико ја знам, потпуно је нетачно да је штрајковао глађу.

А што се тиче оптужби, мислим да их је било свеукупно 3: За изазивање верске, националне и расне мржње; За неки новац који је био дат као донација и који враћен у укупном износу али је био оптужен за намеру да тај новац проневери; и, трећа, да је за време док је био епископ у Мпц у тој епархији проневерио неки новац.

Једно време сам пажљиво пратио и оптужбе и одбране али ту се човек изгуби у толиким монтираним процесима. Ако сам нешто погрешио нека ме исправи неко ко боље зна.

Ово што је сад у затвору у Бугарској и што постоји опасност да га Бугарска изручи Р.Македонији да труне у затвору 2,5 године, је по тој трећој оптужници, по којој је већ два пута био ослобађан а трећи пут је, наравно, осуђен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Драги Оук,

Причина због које Блаженејши Архиепископ Јован је обвинет је финансиска проневјера,  али повод је то што је приступио у канонску и литургијску заједницу са Пећку Архиепископију.

Просто речено, он је прогнан Истине и Цркве ради, па према томе он је исповедник, од ранга светог Атанасија Великог и светог Јована Златоуста.

Није тачно да је штрајковао глађу.

Он је поглавар Охридској Архиепископии и није српски већ македонски Архиепископ и негова цел није да посрби нас Македонце, већ да нас приведи к Царству Небесном.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:)

негова цел није да посрби нас Македонце, већ да нас приведи к Царству Небесном.

Драга Љубичице, 99% од Македонаца и Срба верује у супротном. Сви мисле да је ПОА Српска Црква, но то није тачно ПОА је Македонска Црква.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ставим овај клип и под ову тему. Вероватно ће бити кориснији него на теми о Спиридону Гопчевићу. Има простора да се дубље анализира оно што се у клипу види а у вези је са прогоном Архиепископа Јована али ћу то препустити другима. Ја бих се за ову прилику само мало црно нашалио са изјавом расколничког митрополита Петра да би се требало обратити помесним Црквама које их подржавају па, између осталих, помиње и Бугарску Цркву. Надам се да Бугарска Црква у овом незгодном моменту када Архиепископу Јовану прети изручење на служење затворске казне неће подржавати расколничку Мпц.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги Оук,

Причина због које Блаженејши Архиепископ Јован је обвинет је финансиска проневјера,  али повод је то што је приступио у канонску и литургијску заједницу са Пећку Архиепископију.

Просто речено, он је прогнан Истине и Цркве ради, па према томе он је исповедник, од ранга светог Атанасија Великог и светог Јована Златоуста.

Није тачно да је штрајковао глађу.

Он је поглавар Охридској Архиепископии и није српски већ македонски Архиепископ и негова цел није да посрби нас Македонце, већ да нас приведи к Царству Небесном.

Nisam znao ,voleo bih da vidim optužnicu pazite jako je teško nekog zadržati 40 dana u zatvoru EU bez baš validnih dokaza .Znam jer sam živeo u EU .

Postoji mogućnost da mu je namerno namešteno te on ne može da se odbrani ,ali to je druga priča .

Drago mi je da znam da nije štrajkovao glađu .

Da li neko zna na koju adresu i kako pisati klasična pisma Arhiepiskopu Jovanu ?

Smatram da bi pošto ima vremena pošta bi ga obradovala ,znam koliko je pismo u zatvoru dragoceno

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги ОУК, ...ти си брате мој живео у ЕУ..одлично и јако лепо је то.. Али брате мој, јеси ли живео и у Бугарској? Јеси ли био икада у овој држави која је сада члан европске уније... Јел знаш неког из ове земље, а ко би могао да ти непристрасно, без емоција (бугари су велики романтичари кад је у питању њихова земља dada), дакле реално - претстави стање у коме се налази Бугарска... То ме занима, па ћу ти сходно томе и одговорити за процес против владике Јована, који воде македонци, и како то, да га ''баш'' у Бугарској ухапсе...

Потсетимо се...тог дана када је и ухапшен Архиепископ Јован, он је у  Бугарску ушо из Грчке, која је такође ЧЛАН ЕУ, и то од почетка...  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги ОУК, ...ти си брате мој живео у ЕУ..одлично и јако лепо је то.. Али брате мој, јеси ли живео и у Бугарској? Јеси ли био икада у овој држави која је сада члан европске уније... Јел знаш неког из ове земље, а ко би могао да ти непристрасно, без емоција (бугари су велики романтичари кад је у питању њихова земља prstgore), дакле реално - претстави стање у коме се налази Бугарска... То ме занима, па ћу ти сходно томе и одговорити за процес против владике Јована, који воде македонци, и како то, да га ''баш'' у Бугарској ухапсе...

Потсетимо се...тог дана када је и ухапшен Архиепископ Јован, он је у  Бугарску ушо из Грчке, која је такође ЧЛАН ЕУ, и то од почетка...  :drugarstvo:

Nikada nisam biou u Bugarskoj ,studirao sam sa nekim Bugarima na PBF-u .Znači u pitanju je igra tj nameštaljka ?

Pazite ovo je opasna stvar?

Još niko mi nije odgovorio kako i na koju adresu pisati Arhiepiskopu Jovanu .

Mogu da uradim nešto konkretno za njega i da mu ponudim pomoć mog prijatelja koji radi u Strazburu u sudu ,ako imate kontakt javite

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да дам још један мали допринос овој теми за оне који су мало слабије упућени у проблематику раскола у Р.Македонији као и за оне које интересује прогон Архиепископа ПОА:

п.с. Брате Оук тешко да сада постоји могућност да се пише Архиепископу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да дам још један мали допринос овој теми за оне који су мало слабије упућени у проблематику раскола у Р.Македонији као и за оне које интересује прогон Архиепископа ПОА:

п.с. Брате Оук тешко да сада постоји могућност да се пише Архиепископу...

Баш се тешко претражују снимци на јутјубу за ову тему. Молим те, брате, стави што више линкова. Овај исечак из емисије је врло занимљив и представља у најбољем светлу нашег Митрополита.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш се тешко претражују снимци на јутјубу за ову тему. Молим те, брате, стави што више линкова. Овај исечак из емисије је врло занимљив и представља у најбољем светлу нашег Митрополита.

Evo bescen-blaga i intrevjua Arhiepiskopa Jovana, potpuno Celog - to je ovaj delic koji je postavio brat Perezvon ali kompletna emisija koja traje 62 minuta i jedna je od retkih a za TV MEDI iz Bitolja... Uzivajte

http://video.google.com/videoplay?docid=4056194285306032567#

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nikada nisam biou u Bugarskoj ,studirao sam sa nekim Bugarima na PBF-u .Znači u pitanju je igra tj nameštaljka ?

Pazite ovo je opasna stvar?

Još niko mi nije odgovorio kako i na koju adresu pisati Arhiepiskopu Jovanu .

Mogu da uradim nešto konkretno za njega i da mu ponudim pomoć mog prijatelja koji radi u Strazburu u sudu ,ako imate kontakt javite

smej.gif ... Ne ba$ direktna name$taljka..ali vlast u Makedoniji trenutna... Ovi koji s ezovu VMRO...oni su u nacelu pro-Bugarski orijentisani..Ali je ta ideja toliko devalvirana i u njihovim glavama tako da je od toga valjda ostala samo ideja... A bugari su toliko u tom fazonu, da to prosechan srpski mozak ne mozhe ni da pretpostavi a kamo li da shvati... Oni makedoniju dozivljavaju kao svoju ... bar 25 puta jache nego mi Kosovo i Metohiju... to ti ja odgovorno tvrdim ... A igraju na kartu udovoljenja makedonskim zahtevima da bi bar na tom polju sad izgledalo da su u nekoj sinhronizaciji sa njima.. Bugarska je po tvrdjenju svakog njihovog obichnog gradjanina, kog sam u zivotu lichno upoznao ..a upoznao sam ih ...pa,.. recimo jako puno... Iza Srbije nekoliko eona... svetlosnih godina kako hocete $to se tiche blizine Evropskoj Uniji..obichan bugarski narod je svestan toga.. i sam najbolje zna $TA GA JE SNA$LO... Dakle Bugari i Evropa...Marko Kraljevic i Umjetnichko klizanje.... A Bugarski zatvor je pojam za DNO...i to vazhi vekovima..Turci su im zavideli svojevrmeno a verujem i danas kad su u pitanju uslovi u kojima oni cuvaju Apsenike...

Strazbur je obave$ten o svemu..i iz makedonije o tim sudjenjima, i o progonu i kompletno sve... Oglase se zvanicno da Makedonija kr$i ljudska prava ali to je sve... Ocito da $iptari koji i u Makedoniji igraju i vode glavnu rech, im daju nekakvu vrstu imuniteta pa ovi gde mogu rade $ta hoce...

Te$ko je sad za kontakt ali i ne bi bio od velike koristi... jer i Sabor SPC  je upoznat potpuno i rade sve $to je u njihovoj moci ali ocito da to nije zavidan nivo...

Ono $to je najbolnije, ponavljam po 100. put..je na$e nepoznavanje situacije u Makedoniji..Kada bi smo samo bili svesni kako situaciju i to kroz istoriju, poznaju bugari..i to prosecan covek kod njih u Crkvi..postideli bi smo se... I zato i oni mogu da manevri$u kako hoce jer znaju da smo mi U GLAVI VEZANI... jer prema tom parcetu zemlje imamo potpuno defektan odnos... Slicno vazi i za Kosovo.. To je na$a bruka i sramota...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево једног занимљивог догађаја из П.О.А. који ће верујем бити многима интересантан за видети, а који су забележиле камере; Па нека и то буде мали допринос подизању свести, и схватању ситуације у којој се налази сама П.О.А. и њени припадници. Наиме, ради се о посети Владике Атанасија седшту Архиепископа Јована у Манастир св. Јована Златоустог код Битоља.. Ево и аудио записа са светигоре, где сам Архиепископ говори о овом догађају(траје 4 минута) http://www.svetigora.com/node/2403 као и самог видео записа... који траје око 100 минута http://video.google.com/videoplay?docid=-5131211048832248641#

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...