Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

И је ли ЖРУ добио новац на Веб-фесту?

Шта би с идејом да се он поклони за кауцију за Његово Блаженство?

Задњи пут смо видели новац када смо уплаћивали хостинг и ионтернет сервисе за наш сајт. Ма какав новац брате, нема леба од интернета, али би могли да покренемо акцију, ако то Свети Архијерејски Сабор благослови. Шта мислите?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • 2 weeks later...

Некако, старно намеће ми се питање, дали се довољно прави или не за Архиепископа Јована, када се Филарет, бламирао на границу и спавао у комби, било је на свим вестима.. посећивали су га, носили му храну, искрено ме интересира дали се ико и коко грижи за Архиепископа, видим, да у суштини, може једна трећина из Србије, немају појма да је Његово Блаженство у затвору, дај те организирајте по неки молебан за пустање, или слично, уместо за гејеве, ово је елементарно, ради се о слободу човека који је крајно невин пред законом и пред Бога, и све ради за Христа и Цркву.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпис на ово што рече брат Иполит.

Дужни смо сви као чланови СПЦ да непрекидно јавно дижемо глас и вршимо притисак на власти Србије, Бугарске и Македоније да се ово кршење људских права и прогон на вјерској основи прекине.

Ако неће они, гурати све до Суда у Стразбуру и слати петиције за Брисел.

Ако се Тадић уби да педерима да права, могао би се мало позабавити и вјерским слободама!

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста не могу ништа друго да кажем него, 'фала Богу - да се неко сетио да обнови тему о Архиепископу. Јер, љубљени у Христу браћо и сестре, гледам ове теме које су у последњих два дана постављане на овом нашем форуму...и није да нису битне joooj..не,..далеко од тога...али дошло ми је некако киселогоркобљутаво, ни сам незнам како ...и намерно нисам желео ја, да потежем причу о овој теми јер - ем већ постоји ова тема -брат Зортодокс ју је отворио ЈОШ 24. НОВЕМБРА !!! и хвала му - а од тад је написано нецеле ДВЕ СТРАНЕ!?! confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' /> ... и тема је погледана једва 500 пута... ем већ сам доста покушао да кажем на оној теми о саслуживању Игумана из Валаама са македонским расколницима... и рекох да чекам ...и ево ..''молитве праведника услишене беху у задњи час'' 319.gif Погледајте само колико је било који СРПСКИ МЕДИЈ писао о овој теми ...Тако је и на православним форумима све пропраћено тражите, копајте, листајте ...ЏАБА..нигде ништа... Катастрофа... тако ми бранимо Цркву...А човек је скоро МЕСЕЦ ДАНА У БУГАРСКОМ ЗАТВОРУ!.. Сви перу руке тамо...и Прванов (њихов председник) и Синод БПЦ, ајде за њих да ми је и јасно некако (ма да није никако ne_shvata)..али наши... Шта са нашима...било којима... Ево јуче је Јеремић био у Бугарској са Грчким премијером...дали негде има некка реч на ту тему ..сетио ли се неко..или ће чувени добросуседски односи са Македонијом том Бившом републиком Југословенском а сада само Републиком - по званичном ставу Републике Србије,  klapklap ... ''поново бити приоритет и ми нећемо МРДНУТИ НИ ПРСТОМ...а о другим деловима тела да и не говорим crutches... Што рече негдар његово преосвештенство - епископ Захумско-Херцеговачки и Приморски г. Атанасије јевтић, сада у мировини,цитирајући Кара-Ђорђа : ''Бојим се да не дође до повраћања зеленог једа''...

Мислим да овим заиста показујемо колика је наша свест о Једној светој Саборној и Апостолској Цркви...и колико нашу Помесну и Свету Православну Цркву у Србији, видимо као Такву... Овде падају све флоскуле и теорије у воду..човек је физички угрожен.. незнам да ли сам био довољно јасан.. stadaradim

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јеси брате и мени се већ годинама срце стеже што ћемо сами себи суд направити

јер за праведника не дигосмо глас када је требало и када би у страдањима.

Срамота је што сви ћуте и више се баве ефемерностима и глупостима, а допуштају да праведник страда!

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпуно сам на том становишту брате Евгениче  klapklap ... као и ти.. Незнам како се оваква млакост уселила у нас ..како ни једна ствар не може да се држи онаквом какава је него све релативизујемо као неке тетке...Боже ме опрости а тетке нека опросте такође ...ништа лично протв тетака немам... Напротив confused1 Али ово је заиста прави изазов на коме потпуно показујемо ко и шта смо... Ајде да је једна година две, три пет..НЕ...Ајде да је Архиепископ први пут  у затвору ...НЕ... други трећи ово му је ПЕТИ ПУТ..и сад још у Бугарском АМАН ...па БАР МИ СРБИ имамо искуства са Бугарским затворима и судовима... и демократијом АМАН људи..  па код нас још је увелико жива она изрека, кад неком желиш да прође лоше... мало потспрдно..''Да Богда те снашо Турски суд и Бугарски затвор...'' и ..ништа kov..тја .. Гледам овде с времена на време, јави се и напише по коју и неко ко је у Расколничкој мпц... и праве се ко да су пали с Марса...те ово, те оно ..љубав...братство...симпатије...море све су то трице и кучине!  stadaradimЛАЖ и ОБМАНА ... Покажите ЉУБАВ кад је Човек физички угрожен... и то све уз благослов лудака из мпц... ЛИЦИМУРИ joooj Но ајде.. нека их ..али докле.. Па да су руси или грци у сличној само сличној ситуацији ..''господа'' из мпц би били расчињени пре 40 година ... crutches али ето ..Србин је то.. ne_shvata БРЕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да док, браћа македонци, замлаћују са некакву љубав и преговоре и разумевање, при том “лицомерно“ забијају трећи пут нож у леђа,  јединим чистим међу њима епископа, а сада и могући њихов Архиепископ, ако га прихвате како таквог и принесу покајање испред њега, једино решење је да СПЦ покаже зрелост и реши ствар како са брата Артемија, брзо и одлучо, ако не оставе човека на слободу и не региструју ПОА, онда ајмо у ред монаха... и да завршимо причу... не иде овако, не може да се тргује са слободу, то је елементарна ствар...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет смо се ,Браћо ућутали

кано курве после тешка греха.

Нит ко слови али празнослови,

по некаквих неразумних тема,

а онога што је најбитније,

ми се слабо данас доватамо.

Велика се сада туга хвата,

око срца мога свегрешнога,

што имамо Велика чудеса,

а у нашој жалној Васељени,

уватише Владику Јована,

мученика и исповедника,

бацише га у тамницу влажну,

гора му је него идризовска,

где је мушки тврдо потрпео.

Имал овде соколићи сиви,

још понеког мудрога јунака,

ко би сада ово поткрепио,

и казао најновије вести,

шта се сада збива са Јованом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имал овде соколићи сиви,

још понеког мудрога јунака,

ко би сада ово поткрепио,

и казао најновије вести,

шта се сада збива са Јованом.

Где и да је процес са Архиепископом стигао или заглавио, полако се ближи сигурно коначни расплет његовог бивствовања у Бугарском затвору јер ..је ево проишло већ 20 и кусур дана а притвор му је био одређен на 40... с тим да иду Божићни празници а Бугари су по новом календару , требало би веома скоро..дакле претпостављам до краја недеље да дође до коначног расплета где ће браћа бугарске судије да Га пошаљу... А ево шта доноси несувисла македонска штампа која је таман исто толико независна као и жалосни бугарски суд... то је то...

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=12710103366&id=9&setIzdanie=22152

И надам се да је брат ЗортодокС задовољан овим... bendoff

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питао сам једном, после његовог изласка из затвора, Архиепископа Јована да ли му се неко од Епископа јављао док је био у затвору. Одговорио је да се њему нико није јављао али да су његови свештенослужитељи у постојаном контакту итд. Размишљао сам касније о томе и увидео да храбри и одговорни људи у Цркви служе Цркви без много кукања и очекивања похвала или признања. Такав је и тај човек. Ево шта сада подноси, мушки, достојанствено и ко зна шта га тек чека. Немам неки закључак нити чврсти став о томе како би требало да се понашају или држе наши или бугарски Епископи (од ових других и не очекујем много). Некад ми се чини да треба наступити одлучније, протествовати и слично а понекад мислим да је Цркви - Епископима својствено такво ношење крста... Чуо сам (можда је дезинформација) да је Архиепископ пребачен из кућног притвора опет у онај прави притвор-затвор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срби су ,после Иранаца,Ирачана и Северно Корејаца, најнепожељнији народ на свету.Нико нас неће а ево сад и ово:    http://www.politika.rs/rubrike/region/Sekerinska-pozvala-Srbe-da-napuste-Makedoniju.sr.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Море, можда је ова женетина и у праву! Зашто преимењује име моста из Камени у Душанов ???? Замисли како би ми реаговали да нам неко преимени било шта?  ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овако је скопска тв-Сител објаснила догађања везана за ''протеривање Срба из Македоније на Косово''

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/srpskiot-pechat-ja-osudi-izjavata-na-shekerinska ;)

Ово само говори о Македонско-Српским односима и њиховом ''завидном нивоу'' што би реко ''наш'' dada Тадић  89898989898989.... а о чему (о завидним међу''државним'' односима) сам већ у неколико наврата говорио.. и ево их ...на нивоу какви заиста јесу а не онаквим каквим их Принач представља...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...