Jump to content

Отац Зоран Ђуровић постављен за духовника цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 24 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa gde su sada ti ljudi koji su bili pricesceni, sada pre i posle nas? Hoces da kazes, da nam Bog nudi praznu kucu iako se pricescujemo i sjedinjujemo sa Hristom.

Gde nas tako sjedinjene baca Bog? u koji kontejnjer nas stavlja da cekamo onoga Koji je vec u nama?

 

To je dobro pitanje, gde su sada svetitelji i svi spaseni verni, pa svetitelji su na to pitanje davali razne odgovore i u sustini neki najbolji odgovor je da je to neko mesto spremljeno od strane Boga za duse onih koji su u zajednici sa njime.

Jer se nije jos za nas smrtne ljude ustanovilo buduce carstvo ili eshaton, jer ipak jos uvek svi cekamo vakrsenje ovog naseg smrtnog i truleznog tela kada cemo i dusom i duhovnim i nebeskim telom uci u eshaton. Zato je jos uvek sada predukus tog buduceg eshatona.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Volim_Sina_Bozjeg рече

Hristos izliva svoju Bozansku prirodu (nestvorenih energija)

То је та болест о којој причам. Не! Христос не излива своју божанску природу! Све док то не схватиш, ништа ти неће бити јасно. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

To je dobro pitanje, gde su sada svetitelji i svi spaseni verni, pa svetitelji su na to pitanje davali razne odgovore i u sustini neki najbolji odgovor je da je to neko mesto spremljeno od strane Boga za duse onih koji su u zajednici sa njime.

Jer se nije jos za nas smrtne ljude ustanovilo buduce carstvo ili eshaton, jer ipak jos uvek svi cekamo vakrsenje ovog naseg smrtnog i truleznog tela kada cemo i dusom i duhovnim i nebeskim telom uci u eshaton. Zato je jos uvek sada predukus tog buduceg eshatona.

Ono sto vas nekolicina ne razumete, jeste to, da je Carstvo Bozje vec u svoj svojoj punoci. Predukus Carstva, nikoga ne sprecava da se preko Tela i Krvi sjedinis sa Hristom sada i ovde.

Ima jedna studija vladike Ignjatovica koja se zove Evharistija kao eshatoloska zajednica.

Smrtna priroda daje coveku neminovnost da on umre ali sjedinjenje sa Hristom prevazilazi smrt, covek postaje bog po blagodati, zato sv. Maksim koristi formulu priroda=blagodat, jer mi nastavljamo da zivimo u Hristu, koji je Carstvo Bozje.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, slovoA рече

То је та болест о којој причам. Не! Христос не излива своју божанску природу! Све док то не схватиш, ништа ти неће бити јасно. 

Ja jedem Njegovo Telo, pijem Njegovu Krv, sigurno nisam kanibal vec se tako sjedinjujem sa Njegovim nestvorenim energijama.

Carstvo Bozje je vec u svoj svojoj punoci, te kad se desi opste vaskrsenje, Hristos ce doci u svoj svojoj slavi zajedno sa svima svetima, tj.Carstvom Bozjim.

zato Hristos odvaja one koji su mu sa desne strane i one koji su mu sa leve.

Na Liturgiji se pricescujemo i sa svima onima koji su bili pre nas i sa onima koji su sada  i sa onima koji ce biti posle nas, sto cini Telo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Иринеј написао докторску дисертацију на тему односа енергије и природе у Богу а могао је само да стави две заграде, џабе се трудио јер не иде на форуме.

 

Hristos izliva svoju Bozansku prirodu (nestvorenih energija)

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Bokisd рече

da je to neko mesto spremljeno od strane Boga za duse onih koji su u zajednici sa njime.

to mesto je u samom Hristu, jer je On istinsko Carstvo Bozje a ne neko mesto poput vrta. Zasto bi Hristos lagao da je u nama i mi u njemu, ako nas stavlja na stend baj, dok ne dodje opste vaskrsenje.

Koje mesto treba da postoji osim Carstva Bozjeg, kako se zove to mesto i sto ga nikad niko nije spomenuo?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Onufrije рече

Владика Иринеј написао докторску дисертацију на тему односа енергије и природе у Богу а могао је само да стави две заграде, џабе се трудио јер не иде на форуме.

 

Hristos izliva svoju Bozansku prirodu (nestvorenih energija)

Pa sta izliva na tebe kad se pricescujes? Mi Boga poznajemo samo po tim Bozanskim energijama a ne po sustini Njegovoj.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ono sto vas nekolicina ne razumete, jeste to, da je Carstvo Bozje vec u svoj svojoj punoci. Predukus Carstva, nikoga ne sprecava da se preko Tela i Krvi sjedinis sa Hristom sada i ovde.

Ima jedna studija vladike Ignjatovica koja se zove Evharistija kao eshatoloska zajednica.

Smrtna priroda daje coveku neminovnost da on umre ali sjedinjenje sa Hristom prevazilazi smrt, covek postaje bog po blagodati, zato sv. Maksim koristi formulu priroda=blagodat, jer mi nastavljamo da zivimo u Hristu, koji je Carstvo Bozje.

Jednostavno je, zato sto u eshatonu treba da bude ceo covek, samo ceo covek i dusom i telom moze da primi blagodat buduceg carstva, zato i imam dusevni i duhovni predukus carstva, jer jos nije doslo opste vaskrsenje ovog smrtnog tela, i kada se dusa i vaskrslo telo ponovo sjedine, onda cemo moci da primimo u potpunosti blagodat carstva.

Ne verujem da to postoji kod Maksima, i opet jednostavna je logika koja postoji u Pismu, mora novo nebo i nova zemlja i nase 'novo' telo tj. preobrazenje u vaskrsenju ovog naseg smrtnog tela u duhovno i nebesko jer samo to duhovno telo moze da primi blagodat carstva, i zato je sada ipak jos uvek predukus. 

Ali je i taj predukus nesto sto je svetiteljima cinilo veliku blagodat i duhovnu srecu....itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Jednostavno je, zato sto u eshatonu treba da bude ceo covek, samo ceo covek i dusom i telom moze da primi blagodat buduceg carstva, zato i imam dusevni i duhovni predukus carstva, jer jos nije doslo opste vaskrsenje ovog smrtnog tela, i kada se dusa i vaskrslo telo ponovo sjedine, onda cemo moci da primimo u potpunosti blagodat carstva.

Ne verujem da to postoji kod Maksima, i opet jednostavna je logika koja postoji u Pismu, mora novo nebo i nova zemlja i nase 'novo' telo tj. preobrazenje u vaskrsenju ovog naseg smrtnog tela u duhovno i nebesko jer samo to duhovno telo moze da primi blagodat carstva, i zato je sada ipak jos uvek predukus. 

Ali je i taj predukus nesto sto je svetiteljima cinilo veliku blagodat i duhovnu srecu....itd...

Niko ne negira smrt, osim onih za koje je Hristos rekao da nece videti smrti. Posle smrti mi vaskrsavamo u novom duhovnom telu, koje je telo Carstva Bozjeg.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

to mesto je u samom Hristu, jer je On istinsko Carstvo Bozje a ne neko mesto poput vrta. Zasto bi Hristos lagao da je u nama i mi u njemu, ako nas stavlja na stend baj, dok ne dodje opste vaskrsenje.

Koje mesto treba da postoji osim Carstva Bozjeg, kako se zove to mesto i sto ga nikad niko nije spomenuo?

To mesto, to je u sustini sva ta prica oko tog duhovnog pojma predukus carstva Bozijeg, i nije i taj predukus tek nesto malo i beznacajno, svetitelji i podviznici su o tome mnogo pisali i razvili su celu jednu teologiju i duhovno predanje o tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Niko ne negira smrt, osim onih za koje je Hristos rekao da nece videti smrti. Posle smrti mi vaskrsavamo u novom duhovnom telu, koje je telo Carstva Bozjeg.

E tu je nasa glavna tacka neslaganja, vaskrsenje u duhovno telo je ipak na kraju ovog vremena i istorije kakvu je sada poznajemo, to je osnova naseg ispovedanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Bokisd рече

To je dobro pitanje, gde su sada svetitelji i svi spaseni verni, pa svetitelji su na to pitanje davali razne odgovore i u sustini neki najbolji odgovor je da je to neko mesto spremljeno od strane Boga za duse onih koji su u zajednici sa njime.

Како где су? Па у Јелисејским пољима. Они лоши су у Тартару. Они који су били добри, а нису хришћани иду у Асфоделске ливаде (нпр. душе нерођене деце). А то су све предели у Аду, подземном свету. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...