Jump to content

Зоран Ђуровић: Игуманија манастира Ћелије Гликерија на сахрани рашчињеног епископа Артемија

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Јанко рече

Вас двојица сте два краја истог штапа, крајности које се не трпе јер су исте - крајности.

Ово ти је сјајно, јер ће Роћко да одлепи на ову тврдњу! Тако је господин Блокан флипнуо када су га борбаши за невру сврстали у исти кош са мном!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 347
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Обнављам меморије на артемите... Ево тих клипова који синоћ нису ишли због овог сатанаила:))

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Родољуб Лазић рече

И ја тебе деценију пратим како реагујеш. Ово је први пут да отворено и јасно ставиш замерку и изнесеш став у вези са "авом". До сада, и поред стотина његових будибогснама порука, твоје су према њему увек биле глатке,  са изразима, прикривеним или отвореним, поштовања и поклањања ауторитету.

 

Ово већ није у реду јер није тачно. И није ти први пут да очас окренеш и кренеш да спочитаваш људима то што те не бране и што не реагују на "аву" онако како ти реагујеш- то не да је тешко урадити, него је немогуће. Нико овде не оправдава Ђуровићев стил комуникације, и не само Јанко него свако од нас, укључујићи и администрацију и модерацију, то су јасно ставили до знања. Једина је разлика што одбијамо - ово говорим у своје име, а за остале само претпостављам - да Ђуровићеву комплетну личност сведем на ту једну црту. Као што одбијам и да тебе сведем на димензију човека који само кукумавчи, од муве прави слона, а због незаборављене личне увреде захтева сечу кнезова. Али то отежаваш тиме што тој димензији посвећујеш 100% свог труда и времена, док је код Ђуровића она једна његова димензија 5% онога на шта троши време. Плус што те види колико се пржиш, па те намерно потпр*кује јер види да ћеш због нечега што он убаци за 5 секунди, ти опет писати сатима и данима, елаборирати и преносити из теме у тему. И на крају ти испаднеш тај који је проблематичан и који иритира друге, а не он. Зрео си човек, прошао си и школу и војску, мораш знати да је такво реаговање на оно што сељаци називају "за*е*авањем" рецепт за пропаст, усмеравање беса особа са ауторитетом на онога ко се жали, а срозавање угледа у друштву хијерархијски равних себи, ваљда такве ствари не треба да се објашњавају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево виц за Роћка, дошао бјелац у Јужноафричку репувлику и иде у кино, да купи карту: питају га јеси ти нов овде? Каже он: јесам, - па бјалци не плаћају карте. Уђе гледа гдје ће, питају га јеси ли ти нов овде? Па бјелци иду на балкон, сад на пола филма пита он оног до себе, гдје је ВЦ, Јеси ти нов овдје, пишај доле по црнцима, сад пиша он, кад црнац одоздо? Јеси ли ти нов овде? Пита бјелац: што питао? Па шарај мало!

Тако Роћко нема везе што си прелетио, све да си за све у праву: шарај мало.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Kafanski amater рече
пре 15 часа, Zoran Đurović рече

Pisamski: Budali odgovori ludo da ne bi мислио да је паметан!

Но, ти Писма не читаш.

Слушамо музику :D

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече
пре 15 часа, Zoran Đurović рече

Pisamski: Budali odgovori ludo da ne bi мислио да је паметан!

Но, ти Писма не читаш.

Слушамо музику :D

... и сав живот свој Христу Богу предајмо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Тражитељ рече

није ти први пут да очас окренеш и кренеш да спочитаваш људима то што те не бране и што не реагују на "аву" онако како ти реагујеш- то не да је тешко урадити, него је немогуће

Свашта. Одакле ти идеја да пребацујем људима што ме не бране? Мене не треба нико да брани. Ја само указујем на то колико су неки људи пристрасни, необјективни, без критеријума....Мислим на његове фанове и трабанте. То је просто смешно и жалносно у исто време.

 

пре 27 минута, Тражитељ рече

Као што одбијам и да тебе сведем на димензију човека који само кукумавчи, од муве прави слона, а због незаборављене личне увреде захтева сечу кнезова

Не знам о чему причаш. О каквом кукумакању причаш, шта је мува, а шта слон? Која незабољављерна увреда? Не знам о чему говориш.

 

пре 27 минута, Тражитељ рече

Плус што те види колико се пржиш, па те намерно потпр*кује јер види да ћеш због нечега што он убаци за 5 секунди, ти опет писати сатима и данима, елаборирати и преносити из теме у тему

Свашта, причаш без икакве везе. О чему пишем сатима и данима? Реаговао сам овде на његов безобразлук да је текст са цитатима о посту на сајту СПЦ бесмислица , зато што је човек постоборац, и одатле је кренуло. Човек има животни циљ да саблажњава и да промовише своју истину Православља и то ради на сваком кораку годинама. Уосталом, то и сам отворено каже, да ужива у саблажњавању. У том контексту су и његова писања против поста и "отварање очију" око онаније, буквално све, или 80% је усмерено на "трансформацију" предањског Православља у неко његово, једино истинито. То нема никакве везе са наводним пржењем и његовим зај.....м, то има везе са чињеницом да он годима прича глупости као да се ради о истинама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

Реаговао сам овде на његов безобразлук да је текст са цитатима о посту бесмислица, зато што је човек постоборац, и одатле је кренуло.

Ти се обраћаш некоме ко је редовно држао тримирје, јео једанпут дневно и ван постова. Мени није проблем пост него ви који га обогтворавате. Да сам ти духовник, наредио бих ти и да на велики петак једеш месо, јер за тебе је храна постала препрека да дођеш Богу. И данас једем до 2 пута, не преждеравам се никад. - Али не схватам твоју потребу да гледаш другоме у тањир. Да ли те је тако Апостол Павле Учио или Исус?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић Да се надовежем на предходника, аџију. То што ја сматрам да је Ђуровић у праву за 90% ствари у расправи са тобом (генерално) не значи да сам против тебе. Лајковао сам ја и неке ствари које ти напишеш. 

Бог да спаси и тебе и њега.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Ти се обраћаш некоме ко је редовно држао тримирје, јео једанпут дневно и ван постова. Мени није проблем пост него ви који га обогтворавате. Да сам ти духовник, наредио бих ти и да на велики петак једеш месо, јер за тебе је храна постала препрека да дођеш Богу. И данас једем до 2 пута, не преждеравам се никад. - Али не схватам твоју потребу да гледаш другоме у тањир. Да ли те је тако Апостол Павле Учио или Исус?  

О чему ти причаш? Баш ме брига шта једеш и колико, твоја ствар. Говорим о твом ставу који изражаваш и раније и сад о посту. Како који пост наиђе, иде твоја прича како је само Велики пост по канонима, да су остали некаконски, а из тога следи много ствари, а један од твојих израза је раније био и "иживљавање" И сада Боки је поставио цитате св. Отаца о посту, а ти скачеш како су то бесмислице. Па је онда ишло као фол да су бесмислице што нема референци за цитате, па када смо дошли до суштине, шта је ту нетачно, без обзира на недостатак референци, ћутиш као риба. Али важно је да се ти јабвиш и кажеш како су бесмислице.

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Да ли те је тако Апостол Павле Учио или Исус?  

Ти мене питаш? А ти? Јел тебе учио Господ или св. Павле да људе називаш сатанама, дебилима и да их проклињеш? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

@Родољуб Лазић Да се надовежем на предходника, аџију. То што ја сматрам да је Ђуровић у праву за 90% ствари у расправи са тобом (генерално) не значи да сам против тебе. Лајковао сам ја и неке ствари које ти напишеш. 

Бог да спаси и тебе и њега.

 

 

Уопште ме не занима да ли си или ниси против мене. Ја говорим о принципима, о ставу.

И тебе нега Господ спасе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Уопште ме не занима да ли си или ниси против мене. Ја говорим о принципима, о ставу.

И тебе нега Господ спасе.

У принципу, мислим да генерално машиш поенту и суштину прескачеш али то је већ твоја ствар.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не кажем да је тако, већ да тако делује и такав утисак прети да постане доминантан. Извини што о овоме пишем на јавној теми, а не преко приватних порука, али тако се надовезало јер ми постаје јасно да нисам једини са таквим утиском, а заиста не да о теби немам лоше мишљење него напротив. И јасно се ограђујем од Ђуровићевог стила комуникације - тачније оног аспекта када вређа - али као што стајем на твоју страну да се твој лични углед сачува и одбрани, још жешће стајем у одбрану око ствари да се нпр. оцу Зорану не дај Боже забрани писање, да се избаци из Цркве, форума или слично. Овакве ствари једноставно остављају мучан утисак - кад се нешто изнесе на јавном столу пред свима једном, два пута, три пута, па не буде прихваћено, бесмислено је то непрестано потезати. Оно што отац Зоран пише, мимо (не)стила обраћања су неке ствари које ме дубоко интригирају и једна су од ствари због којих уопште и долазим на форум и ту мислим да нисам једини. И са те стране ме живо занимају теолошки одговори од стране људи који се са написаним не слажу. Или политички одговори, поводом оних "инсајдерских" информација. И са те стране твоје поруке читам са великим интересовањем, али почиње да замара и иритира када се испостави да је све већи део тих порука усмерен на лични рат, а не бих да те ставим на листу игнорисаних чланова јер ћу пропустити ствари које ме интересују. Зато искрено саветујем да укључиш неки филтер за све ствари које те код Ђуровића тригерују, ако би да се усмериш на месо онога што пише. Молим те да ово не схватиш на погрешан начин.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић pošto si nas pomenuo,primećujući da nedostaju lajkovao, na njegov odgovor tebi...

Pa naravno da nekad nedostaju, zato što naša ekipa nema Marka Pavla, avu, jer mi mislimo svojom glavom na radost, tom istom Marku, Pavlu, avi.

Inače primetio sam i pre Zoranovog odgovora, da ne razumeš šta Zoranov tekst govori.

Zato si se zakačio za njega i nas.

Tvoja teologija je bez smisla, te je zbrkana, pogotovo kad citiraj oce. Nemaš metod u razvijanju teološke svesti, nisi se ni primakao tome, te skačeš kao pijani jarac koji je rogovima uspeo da nabode jednu rečenicu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Родољуб Лазић рече

, зато што је човек постоборац

Јеси га гледао како пости и мрси? Кажем ти машиш поенту.

Са оваквим твојим расуђивањем никад се неке песме не би објавиле, албуми би били забрањени и слично јер ти не капираш поенту изреченог и написаног. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Родољуб Лазић рече

 

Ти мене питаш? А ти? Јел тебе учио Господ или св. Павле да људе називаш сатанама, дебилима и да их проклињеш? 

Isus reče u jednom poglavlju apostolu, : idi od mene sotono.

Bio je to lek apostolu i dobro je da Isus nije tebi rekao, nikad mu ne bi zaboravio.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...