Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Михаило Меденица: Не дешава се теби народ, Ђукановићу, већ – Црна Гора!

 

Стигло те оно од чега манито бежиш, несрећниче…

Лако би ти с нама, људи ко људи, но устала су распећа и иконе.

Човека и да саломиш, ал пробај воштаницу?

Сваку кост да пребијеш, залуду ти, не носе руке кандила, муко, о небо Црне Горе су окачена.

Ево ти брда у литији, море на литургији, јутра се подвижавају а ноћи монаше…

Камен нас је позвао на молебане.

Гробови закуцали на врата, веле: “Ајде, похитајте”…

Међе се размеђиле, тарабе растарабиле, ливаде потекле једна у другу па усекле кањоне од људи.

Црна се Гора теби догодила, ђавољи послужитељу!

Људи само носе небо и земљу, лако би ти са нама, али…

Видиш ли где нас праунучад вуку а прађедови пожурују - Црна Гора ти се догодила…

Велиш: “Србујемо”! Не, већ векујемо, а ништа се друго вековати не може у Црној Гори до српства.

Да нам сваки манастир раскамениш камен по камен опет би под каменом нашао манастир.

Није Црна од тмине већ од риза и мантија, нит је Гора што је врлетна већ што се црква на цркву успела.

Нису се цркве свиле на земљи но се земља свила око олтара.

Шаку по шаку, камен по камен, дрво по дрво, поток по поток… све дошло на послушање, и ето се гора завладичила…

Ћивоти су ливаде Црне Горе, несоју.

Крш да целивам - мошти су.

Сваки је катун - Хиландар!

Нисмо бирали да будемо Срби.

Да јесмо можда бисмо погрешили и заметнули се у шта друго, погано…

Не бира се то, хвала Богу, већ нерођен примиш ко нафору и читавог века носиш ко благослов.

Жао ми те је, бескућниче! Куд ти да погледаш и кажеш: “Одатле сам, ено ми цркве, ено ми куће, ено ми Црне Горе”?

Запињеш о трње, саплићеш се о цветове… грабиш уз ливаду а ливада узмиче.

Жао ми те је што ни себи на славу не свратиш…

Што те прогоне и прете крстови свете Српске Православне Цркве.

Не прогоне те, безумниче, већ те прате да не самујеш, не луташ, не упиткујеш звери јесу ли те где виделе, не отимаш се о сенку као ланце…

Срби смо, распећа.

Не постаје се то колевком, нит умине гробом - Србин се животом искушава за живот вечни.

Жао ми те је, авети пуста, ти животом браниш све а ништа немаш и ништа ниси.

Црна Гора ти се догодила - литије векова прошлих и будућих.

Црна Гора, несрећниче, ту где је Србин на икони прогледао.

Ту, где је гора затравила у распећа…

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отворено писмо гл. и одг. уреднику и новинарима РТЦГ

Отворено писмо гл. и одг. уреднику и новинарима РТЦГ

Поштоване колеге,

Да су дани и мјесеци које живимо библијски, показала је и дуго најављивана емисија на вашем и нашем Јавном сервису, а која је требала да нам „открије све“. Нису аутори успјели у својој намјери, али јесу у нечем другом. Назив емисије СВЈЕДОК БОЖИЈЕ ЉУБАВИ, показује да је овдје Бог умијешао прсте, не по жељи аутора колико по свом дубљем промислу у који аутори не вјерују. Искрено речено, који год цитат из Светог писма да је узет не би погријешили. Показала је ова емисија да су истините ријечи Христове „гонили су Мене, гониће и вас, није слуга већи од господара“. Када је Понтије Пилат одлучио да, од страха за позицију и власт, разапне Исуса, иако није нашао никакву озбиљну кривицу за тако озбиљну оптужбу, осим онога што је Исус јавно говорио, наредио је да се напише натпис на Крсту изнад Његове главе „Исус Назарећанин Цар јудејски“. Овај натпис требало је да буде понижење и исмијавање Господа, Његовог лика и дјела. Међутим, написан несвјесно и са злом намјером показао се као вјечна истина и свједочанство. Тако је било и са поменутом емисијом. Ово пишем да бих вас релаксирао јавне осуде и поручио да не треба носити жал на њене наручиоце и ауторе. У вама, драге колеге, ми не видимо непријатеље, него сурове пријатеље. Како је на Охридском језеру записао Свети владика Николај, „пријатељи су ме везивали за земљу, непријатељи су ме учинили странцем у земаљским царствима и гоњен непријатељима нашао сам најсигурније склоште у Твој шатор Господе, гдје ни пријатељи ни непријатељи не могу погубити душу моју. Зато благослови непријатеље моје Господе, и ја их благосиљам.“

Најављивана као епохално откриће, уперена против главног јунака, заправо је дала одговор на многа наша питања, недоумице, сумње. Зато благослови Господе, наручиоце и ауторе ове емисије, и ја их благосиљам и не кунем.

Показало се колико је Јавни сервис независан и у служби грађана. Кроз ваше континуиране извјештаје о Цркви, закључно са синоћним документарцем, као најсавременијим рендгеном јасно се детектује у каквом се професионалном стању налази Јавни сервис свих грађана. Нема те новинарске форме и израза којим ће вас неко надмашити, јер сте ви објективно, непристрасно и истраживачко новинарство сахранили. Документарац ћемо убрзо превести и послати на све релевантне међународне адресе оних који су већ у континуитету забринути за стање медија у Црној Гори. Мислили смо и раније да то радимо, али сте нам са овим пројектом олакшали посао. Зато благослови Господе, наручиоце и ауторе ове емисије, и ја их благосиљам и не кунем.

Свашта човјеку може да падне на памет, од генијалности до лудости. Али од емисије СВЈЕДОК БОЖИЈЕ ЉУБАВИ научио сам да није центар човјековог бића у уму, него у срцу. Ту се води највећа битка. У њему станује душа и савјест сваког човјека. Ту се човјек сусреће са Богом или ђаволом, са братом или душманином. Срце је ризница из које добар човјек износи добре плодове, а зао човјек лоше. Ова емисија није ништа рекла о главном јунаку, већ је показала срце оних који су је наручили и потписали. Али сва мржња и клевета стала је у пола сата, и као таква није могла да науди ни истини ни правди, јер вам је то као да сте бацили каменчић у океан Божанског подвига, смирења и трпљења главног јунака – СВЈЕДОКА БОЖИЈЕ ЉУБАВИ. Наравно, увијек побјеђује љубав! Зато благослови Господе, наручиоце и ауторе ове емисије, и ја их благосиљам и не кунем.

Ова емисија нам је открила шта се скрива иза Закона, које су његове намјере и шта је коначан циљ. Чудили смо се зашто у емисијама не зовете никог од предлагача да образложи и брани правне аспекте овог Закона и зашто бјежите од таквих садржаја? Али довољно је одвојити пола сата, одгледати документарац и само ће се касти. Зато благослови Господе, наручиоце и ауторе ове емисије, и ја их благосиљам и не кунем.

Сви се питамо откуда оволики народ на улицима. Шта се то десило? Шта се пробудило у људима? Одакле одједном таква слобода, таква храброст и такво достојанство? Ко их је позвао, сабрао и збратимио? Шта то ријеке људи бране на улицама? Земљу, грађевине, позиције или част, образ и достојанство? Ова емисја је дала одговор. Зато благослови Господе, наручиоце и ауторе ове емисије, и ја их благосиљам и не кунем.

Драге колеге, много смо лијепих, свечаних и величанствених тренутака доживјели у последњих три деценије у васкрслој Цркви у Црној Гори. Али никада тако поносни нисмо били као синоћ. Следећих неколико редака пишем у име стотине младића и дјевојака који су оставили своје родитеље, браћу и сестре, своје каријере и животне успјехе и гледајући СВЈЕДОКА БОЖИЈЕ ЉУБАВИ пошли за њим да своју младост уграде у светињу и живот проведу у манастирском подвигу. Пишем и у име свих нас младих које је ширина и дубина СВЈЕДОКА БОЖИЈЕ ЉУБАВИ опредијелила да кроз свештенички позив носимо благи јарам Христов и да се, не по нашој заслузи, него по бескрајној љубави и повјерењу СВЈЕДОКА БОЖИЈЕ ЉУБАВИ назовемо Царским свештенством. И у име оних који су кроз свето Крштење духовно прогледали. У име оних које је СВЈЕДОК БОЖИЈЕ ЉУБАВИ саслушао, посавјетовао, утјешио, исцијелио, спасио, обукао, скућио, школовао, нахранио. Само Бог зна колико је таквих. У име оних који су без суда побијени, а који су у СВЈЕДОКУ БОЖИЈЕ ЉУБАВИ нашли покоја и правде. У име заборављених подвижника, исповједника и светитеља које је СВЈЕДОК БОЖИЈЕ ЉУБАВИ својом вјером и служењем учинио да засијају у ове наше дане као најљепше звијезде. Синоћ нас је преплавило осјећање благодарности Богу што нас је обдарио да живимо у времену СВЈЕДОКА БОЖИЈЕ ЉУБАВИ. Ви га нажалост само знате, а ми га познајемо. Зато благослови Господе, наручиоце и ауторе ове емисије, и ја их благосиљам и не кунем.

На крају, да завршим ову причу са разапињањем Христовим, јер сам сигуран да је нисте прочитали. Понтије Пилат је рекао тадашњим Јеврејима: Ја не нађох кривице на овога Човјека. А они, помрачени мржњом узвикнуше: Крв његова на нас и на нашу дјецу. Шта се послије десило прочитајте сами, јер ћете тек тада схватити лик, дјело и ријеч СВЈЕДОКА БОЖИЈЕ ЉУБАВИ .

Свештеник Никола Пејовић, гл. и одг. уредник Радио Светигоре

 

MITROPOLIJA.COM

Отворено писмо гл. и одг. уреднику и новинарима РТЦГ Поштоване колеге, Да су дани и мјесеци које живимо библијски, показала је и дуго најављивана емисија на вашем...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате шта је ово, има цео свет да осване у српским заставама, чуда се дешавају, народ се пробудио....:sunce: 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Golub рече

Ава има нешто од уметничке генијалности, која га је, слушајући шејтана, одвела до лудости... 

То је увек тако. У нечијим очима мудрост, у нечијим лудост. 

Овај пак дебејашки видео, који је кобајаги против Амфилохија, само потврђује моје најцрње сумње.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, kopitar рече
kopitar
PostPostano: 19 vel 2020 13:22 
Prisutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 591
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Status: U braku
Hrvoje Hrki napisao:
slabo si informisan
narod želi autokefaliiju koju je imao već 140 godina prije

ti si očito teški (veliko)srbofil pa to neželiš vidjeti i čuti...
pogledaj samo 6-7 . sliku što si je stavio...vidiš veliku mrtvačku glavu...kakvi su to ljudi kojima je to zastava?



Navodno na tim linijama sudjeluje desetci tisuća vjernika i da ne žele podjele.( Znači Srbi i Crnogorci skupa)

Није наводно и нису дестеци него укупно стотине хиљада. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Pontifex Emeritus рече

Овим режим поручује да нема ништа од договора и повлачења закона. Мило гура до краја. 

тај крај му је тако близу јер ову енергију коју народ носи не може угасити нико сем једног човека. искрено се надам и молим да су слутње оца Зорана биле неосноване. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Предраг М рече

 

86979743_1508837842605779_415207171542745088_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=QpfMebwnIcwAX_0hrMf&_nc_ht=scontent.fbeg5-1.fna&_nc_tp=6&oh=1691922c07f2810d6fe6f46c1fde2470&oe=5EF8A8C5

Део који недостаје у документарцу емитованом на (како је назваше) вођиној јавној кући

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...