Jump to content

Преписка умировљеног епископа Атанасија и патријарха Иринеја поводом случаја владике Максима

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, Milan Nikolic рече

Живот будућег века је већ дошао, али ни тамо нема могућности за прелазак онтолошког јаза.

Е то није тачно. У животу бућег века ће се у пуноћи јавити три тајне. Сједињење природа - људска и божанска, перихореза - ипостасно међупрожимање и сарастварање Бића у бићима и бићима у Бићу. Као мастило и вода. Вечито сарастварање, где мастилом увек остаје мастило а вода вода али уживајући једно у другом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У будућем веку ће човек причасно треперити пред Лицем, природом, бићем Божијим и Царством. И све што буде познао чини ће му се недостижно јер је бескрајно.

Али већ у следећем трену, сав трај призор ће бити кап, нано честица, која поста нутрина човека. А пред човеком се рађа ново чудо неприступног бескраја који поста кап. И тако кроз сву вечност. И све је то могуће не зато што се човек шири, већ зато што се Бог кенотизује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одакле теби такво гледиште? Не постоји могућност да створено биће, чак и у Есхатону, продре у Биће Надсуштаствено. Однос је једино на равни енергија Божијих, иако су енергије садржај Ипостаси Тројице.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човек ће у срцу бити насамо са Богом. Душом ће бити у заједници са свим људима и анђелима а телом са свом твари. И ум ће се рађати из срца и дух ће исходити из срца и упокојавати се на уму. И човек ће бити савршен као Отац небески. Јер и Он рађа Сина и исходи Духа преко Сина и Дух се на Сину упокојава, од превечности. И људи ће се рађати од Оца по благодати и анђели ће исходити од Оца преко људи по благодати и упокојавати се на људима. Јер ће људи бити богови по благодати и људи по суштини.

јер је Христос сушти Бог и сушти човек.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Milan Nikolic рече

Одакле теби такво гледиште? Не постоји могућност да створено биће, чак и у Есхатону, продре у Биће Надсуштаствено. Однос је једино на равни енергија Божијих, иако су енергије садржај Ипостаси Тројице.

Бог се не даје на меру. Све што Он јесте по суштини човек ће бити по благодати. Бог неће скрити биће своје јер неће крити лице своје. Познаћемо као што смо познати.

Бог ће бити све у свему. Јер је Бог онај који љуби не на меру.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хајде напиши све у једној поруци.

Филозофија нема више додирних тачака са онтологијом, има са мучењем.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Граница између Творца и творевине остаје али као пропустљива мембрана, прозрачна за Биће. Јер ко је Бог до Љубав и Шта је Бог до љубав. Материја, енергија, простор и врем остају кроз сву вечност. Остају путир у који се улива превечност, бесконачност и Бог какав јесте. Бог је задобио искуство и живот створености, човек ће задобити искуство и живот нестворености остајући створен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Milan Nikolic рече

Хајде напиши све у једној поруци.

Филозофија нема више додирних тачака са онтологијом, има са мучењем.

Вечна мука је оно стање у коме је био Христос када је рекао Оче зашто си ме оставио. То је место где Бога нема кроз сву вечност. А то место је срце људско испуњено мрзошћу опустошења. Плач и шкргут. Као када се човек порађа и рађа кроз сву вечност. Плач настаје код рађања али човек поно улази у фазу порођаја и настаје шкргут.

и тако заувек. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Марио Токовић рече

Граница између Творца и творевине остаје али као пропустљива мембрана, прозрачна за Биће. Јер ко је Бог до Љубав и Шта је Бог до љубав. Материја, енергија, простор и врем остају кроз сву вечност. Остају путир у који се улива превечност, бесконачност и Бог какав јесте. Бог је задобио искуство и живот створености, човек ће задобити искуство и живот нестворености остајући створен.

Проблем је у томе што је ђаво све то научио напамет. И даје нам, допуштењем Божијим, да се занесемо до тачке примењивања првенства Бога Оца на примат у Цркви. То по себи није лоше, ако је сама љубав у питању, али узрочност других је непримењива. А то је једина и највећа жеља данашњег Фанара. Којег подржава твој љубљени еп.Максим. Несташно

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milan Nikolic рече

Проблем је у томе што је ђаво све то научио напамет. И даје нам, допуштењем Божијим, да се занесемо до тачке примењивања првенства Бога Оца на примат у Цркви. То по себи није лоше, ако је сама љубав у питању, али узрочност других је непримењива. А то је једина и највећа жеља данашњег Фанара. Којег подражава твој љубљени еп.Максим. Несташно

Teraš me da kažem da sam bacao cveće pod tvoje noge.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О учешћу створеног у нествореном види код Григорија паламе. А тврдим ти да ђаво о овоме не зна ама баш ништа. Јер је луд 100%. Он може да репродукује као трака знање, али не зна и неможе да разуме. Не мислиш ваљда да је ово писао бесомучан човек под цензрском палицом фанариота Максима. Па ја нигде не видим Максима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Суштина и природа нису исто. У грчком језику да. Природа је природа, суштина је тајна ипостасне колерације. А биће је биће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Марио Токовић

Реци ти мени, ако смеш, одговор на једно питање. Да ли логоси твари одлазе натраг у своје превечно стециште? Да, или не?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...