Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 минута, Paradoksologija рече

Sveta Tereza Avilska se molila stalno, pa joj se jednom prilikom pojavio demon dok se molila na WC šolji. "Zar se i sada moliš? Huliš time". A ona mu odgovori: "Naravno da se molim, jer ono što iz mog srca izlazi kroz usta je za Gospoda, a ono što izlazi ispod mene je za tebe" :D

Није ни чудо да сам јој икону урадио за ноћ! Била хитна ствар, а чудом сам имао спремљену даску! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Није ни чудо да сам јој икону урадио за ноћ! Била хитна ствар, а чудом сам имао спремљену даску! 

Nju, sv. Malu Terezu, sv. Džulijanu iz Noriča, i sv. Antonija iz Padove volim kao skroz svoje. <3

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović  

Да те подсетим на Самсона, који је у календарчету. У Гази оде жени курви и облежа је. Гажани га опколише и вребаше целу ноћ на вратима градским са намером да кад сване га убију. Али Самсон уста у поноћи, и шчепа врата градска с оба довратка и ишчупа их с преворницом заједно, и метну их на рамена и однесе наврх горе која је према Хеврону (уп. Суд 16, 1-3). Дух Свети га није напустио ни кад је облежао курву, није био метиљав.

Pitanje je ozbiljno nije provokacija. Da li Duh odstupa u slucaju rukobludnicenja?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Жика рече

Родољуб је писао овде, можда се јави.

Што Рођа није написао овај текс` прекјуче када сам писао "рођенданску посланицу ворумашима", па да на списак епитета којима су други описивали Поуке, поред већ ултимативно-легендарног (да смо-Поуке) "сајт екуменистичко-новотарских ектремиста", додам и Роћкову опсервацију и "доживљај" Поука (премда се он позива на "добро упућене"), те рече како смо, Поуке "неформална „катедра“ римског доктора теологије Зорана Ђуровића".

viber-image.jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Као, то није љубав, јер је бркам са сентиментом. Мада, за разлику од зизјуласоваца, ја нисам чуо да постоји љубав без сентимента. Молитва са сузама без сентимента?! Волиш жену без сентимента. Какав је то лудачки предлог да одсечемо осећања? Осећања су последица пада? Па нисмо ми фрејмови из компјутера?!"

Svaka cast za cijeli tekst, ali sugubo svaka cast za ovo!
Kao omladinac molio sam se "Boze, daj da naucim da volim, ne ovo ovako sentimentalno jer kazu da to nije to, nego onako kako treba!" Dijete bijah i kao dijete razmisljah. Ucili nas tako.
I posle zasto smo svi ludi...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Обично сви користе латинске сентенце, кад хоће да кажу неку мудрост,као нпр.Аquila non capit muscas (Орао не лови муве),међутим и наш народ има сјајне  мудрости,као што је ова-За добрим коњем прашина се диже !:mahmah:

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, grigorije22 рече

Pitanje je ozbiljno nije provokacija. Da li Duh odstupa u slucaju rukobludnicenja?

Ја сам почео да пишем о томе у тексту о Онану. Остало је да обрадим Павла, онда неке аскетске оце и објасним каноне. 

Да ли Дух одступа од некога због рукоблуда, то ти не знам рећи. Свакако да одступа у случају рђавог рукоблуда, као и у случају рђавог секса који то није. Ерекција, полуција и мастурбација су природне ствари. Индикативно је да Библија нигде не осуђује мастурбацију иако наводи 100 неких сексуалних преступа. Да људи тада нису дркали, сасвим је ван памети. Али није осуђено. Полуција се у Атанасија осуђује ако је везана са имагинацијом, али ако није, онда се човек нормално причести. То је неко компромисно решење. Семе се по сили природе избацује. Они који су замишљали сперматозоид као човека у малом, хоминкулуса, осудили би нас све за геноцид. Јер побијеш на милионе током живота. 

Ја сам неким студентима саветовао да мастурбирају да би се нормализовали. Семе им је ударило у главу. Погубили су се. И зато је боље да се олакша него да малтретира друге. Постаје перверзан. 

Дух одступа од перверзних особа. Имаш канонски секс са својом женом, али имаш садистичке пориве. Канон те неће осудити, али Дух хоће. Секс треба да буде љубавни однос. Али се често первертира. Зато и твоје питање око мастурбације не може да има једнозначан одговор. Јер има здраве мастурбације, али и болесне. На таква питања одговарам само када знам особу. Некоме дам епитимију, и то сурову, а другоме не дам. И то свако да види са собом. Поред мене можеш да постиш и да не постиш, нећу те осудити, али ако те савест осуђује, онда си у области греха. 

Малакои из Павла нису мастурбатори, како погрешно стоји у синодском преводу, него пасивни хомићи. У житијима, које читам, јасно стоји и да неко може да мастурбира, али да се не уноси. Канони Посника су касна бизантска идеализација. 

Ерго, ако Дух не одступи од Самсона када собали ову курву, неће ни вас. 

Сада нек навале да се иживљавају душевни мастурбатори над овим што писах.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Flavius Belisarius рече

"Као, то није љубав, јер је бркам са сентиментом. Мада, за разлику од зизјуласоваца, ја нисам чуо да постоји љубав без сентимента. Молитва са сузама без сентимента?! Волиш жену без сентимента. Какав је то лудачки предлог да одсечемо осећања? Осећања су последица пада? Па нисмо ми фрејмови из компјутера?!"

Svaka cast za cijeli tekst, ali sugubo svaka cast za ovo!
Kao omladinac molio sam se "Boze, daj da naucim da volim, ne ovo ovako sentimentalno jer kazu da to nije to, nego onako kako treba!" Dijete bijah i kao dijete razmisljah. Ucili nas tako.
I posle zasto smo svi ludi...
 

Љубав и сентименталност,емоције,нису контрадикторни. Љубав је однос,емоције су део тога,али се љубав не исцрпљује у емоцијама.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 15 минута, Нифада рече

 .... народ има сјајне  мудрости, као што је ова - За добрим коњем прашина се диже !:mahmah:

Da, da ... ima i ona: ne kudi konja koga nisi jahala. Ima i latinska verzija. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Нифада рече

Љубав и сентименталност,емоције,нису контрадикторни. Љубав је однос,емоције су део тога,али се љубав не исцрпљује у емоцијама.

Nije sporno :) Sporno je maltretirati ljude da je sentimentalnost promasaj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Био неки пробисвет у царској Русији, из добростојеће породице, чак чини ми се племић. Фјодор му име. Елем, био грешан чоек од почетка. Коцкао се, пијо, свадио се. Имао је неке своје новине па се мало-мало препуцавао и шиљбочио са својим противницима преко тијех новина. На крају се уротио са неким претечама Бољшевика и намислио да рокне цара. Страпју ти њега у тавницу неђе на Сибир и као цареубицу требали су да га стрељају. Но таман пред стрељачким водом, стигне помиловање од цара. Могло је и окаснити. Окасни и данас када људи шаљу све брзински преко интерната а не ономад када је пошта ишла коњима.

Елем тај пробисвет је написао један благо аутобиографски роман, зове се ИДИОТ.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Tristatri рече

Da, da ... ima i ona: ne kudi konja koga nisi jahala.

Da, da ... ima i ona: ne kudi konja koga nisi jahala. Ima i latinska verzija. 

Ја сам возач и више се разумем у аута него у јахање,али мудрост је мудрост:izlet::)

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Flavius Belisarius рече

Nije sporno :) Sporno je maltretirati ljude da je sentimentalnost promasaj.

Ма какви,промашај је нешто друго:D

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Нифада 

Под "смарачима и пријатељима" од пре неки дан сматрам ликове и сајтове попут овог Рође. ал се ти мало брецну.Видиш да си погрешила.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...