Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

@ana čarnojević

 

Лепо од вас, али нема потребе да се извињавате у име других.

Волео бих да разумете да  сам овде сам, а да је са друге стране неколико саговорника који су били и прилично малициозни (што могу и да разумем, да се не лажемо) и свако је имао своја питања, коментаре и "саплитања". Треба имати и много времена и стрпљења па, осим Ђуровићу, одговарати и њима. А овде сам да бих у првом реду разговарао са Ђуровићем.  (Објаснио сам и зашто њему нисам одговарао на оно што је он постављао). И имам и свој други живот, осим овог форумског. Због тога једноставно морам да економишем са "ресурсима" и да се не расплињујем и не завлачим у оно што не сматрам битним.

Овај други део је одговор и @ Aristarh-у, уз извињење. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Дакле! 

Да разјаснимо!

Родољуб-Рођа је у праву! Нити земаљски судови, а некмоли Форум некакав - нема "механизам" е да би "истерао на чистац" сва питања форумска!?

ПРЕМА ТОМЕ! МОЛЕ СЕ ФОРУМАШИ; ДА НЕ ИНСИСТИРАЈУ НА ТОМУ! ХВАЛА УНАПРЕД!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma sta Vi njemu objasnjavate, nema tu leba. gore malo je napisao torzenstveno...[emoji3]
Poslednji put vam se obracam.
Moguce da sam pogresio - greska je bila ne-namerna - kucam na telefonu.
Tako da neki put otkucam slovo vise ili manje u brzini. Hvala na razumevanju [emoji173]
Nastavite sa opravoslavljivanjem ljudi po portalima u pauzi odlaska na pijac i spremanja rucka. Dobro vam ide [emoji4]

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Вукашин рече

Il' mu ne da gordost da napise Djurovicu za episkopa, a ovde ga proziva za nesmirenost : )

Samo Ava odreagovao, zato sto je znao da je ovo u pitanju :smeh1:

Rodoljub nam potvrdio danas. Da ga bachimo na muke, ne bi rekao za episkopa :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Zoran Đurović рече

Ti gnjuriš u gordosti. Želja za moćju koju pokazuješ je nesakrivena. Zato ovaj tvoj refren. Non-stop se projektuješ.

"Starac nije negovao obožavanje ličnosti u vidu „poštovanja staraca”, nije nastojao da svoje mnogobrojne posetioce veže za svoju ličnost, nije želeo da stvori posebnu „duhovnu frakciju” i nije želeo da stekne duhovne „sledbenike”. Naprotiv, svojim životnim putem, u čijem središtu se nalazio Bogočovek, svojim životom „u Hristu”, nastojao je da, uz pomoć istančane revnosti, u celosti poveže ljudske duše sa Hristom"...

Sve ono što sam svagda radio. I to ovde ljudi znaju i zato nikoga nisi uspeo da sablazniš. 

Da te "kontestualizujem" Porfirijem: Tako jedni kažu da sam svet, a drugi da sam u prelesti i da obmanjujem narod svojim pričama.  

У праву си Ђуровићу код њега је то св е воља за моћ или како би рекао друг Алфред Адлер надкомпензација као социопатска појава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Родољуб Лазић рече

@ana čarnojević

 

Лепо од вас, али нема потребе да се извињавате у име других.

Волео бих да разумете да  сам овде сам, а да је са друге стране неколико саговорника који су били и прилично малициозни (што могу и да разумем, да се не лажемо) и свако је имао своја питања, коментаре и "саплитања". Треба имати и много времена и стрпљења па, осим Ђуровићу, одговарати и њима. А овде сам да бих у првом реду разговарао са Ђуровићем.  (Објаснио сам и зашто њему нисам одговарао на оно што је он постављао). И имам и свој други живот, осим овог форумског. Због тога једноставно морам да економишем са "ресурсима" и да се не расплињујем и не завлачим у оно што не сматрам битним.

Овај други део је одговор и @ Aristarh-у, уз извињење. 

 

Шта желиш Родољубе.Да Ђуровић каже да је луд, а сви ми да кажемо да смо луди јер подржавамо Ђуровића у лудилу и да га обожавамо.Па да ли је Теби добро човече ако немаш шта да радиш гледај штрумфове или телетабисе биће ти лакше.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Августин рече

У праву си Ђуровићу код њега је то св е воља за моћ или како би рекао друг Алфред Адлер надкомпензација као социопатска појава.

 

пре 1 минут, Августин рече

Шта желиш Родољубе.Да Ђуровић каже да је луд, а сви ми да кажемо да смо луди јер подржавамо Ђуровића у лудилу и да га обожавамо.Па да ли је Теби добро човече ако немаш шта да радиш гледај штрумфове или телетабисе биће ти лакше.

Јес!

И после кад ка`ем да су сви плаћени сајтЕви несумЉиво вага личних речи и ТРГ реченица, кажу, по неки-истина, да сам непристојан са:

IMG-c613c03443a06cc1c68f3313d3e79f1a-_V.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Вукашин рече

Samo Ava odreagovao, zato sto je znao da je ovo u pitanju :smeh1:

Rodoljub nam potvrdio danas. Da ga bachimo na muke, ne bi rekao za episkopa :D

Рођа би био супер за јатака! Не би ти тај проговорио, нема силе!12:smeha: Знао сам да је гордост у питању. 

Зашто не одговара на питања, а покуша да одговори само на Николаја око васкрсења? Зато што би упао у ситуацију "неубедљивости, немоћи", а он мора да доминира. Јер свакако да нико не би ни био задовољан његовим контекстуализацијама. И онда, када имаш да може овако или онако, то није позиција моћи, и овом гордељивцу то не одговара. Не може да трпи несигурност. Он зна законе и све чиме ће да задужи Бога па да му се овај (Бог) још и захвали и награди га што ће бити са њиме!:)) Што прост народ каже: Мисли да је ухватио Бога за... (тачке су Авине :smeh1:). - За Николаја је веселник мислио да зна, јер где би Николају могла пасти тако настрана мисао на памет? Онда се испоставило да не зна, и покушао бедасто да се извуче из непријатне ситуације. 

Портрет овог лика имате у Порфирија када говори о лажном/демонском смирењу. Сјајан имамо одломак и у житију св. Максима (не западноамеричког) Капсокаливита (Име му значи Паликућа!, јер је палио све колибе које би саградио и неко време боравио; био пироман, што би рекао Роћко). То бих волео негде да наведем, али да имам гр оригинал поред себе, не само Џастинов превод.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Паликућа

To mi je klasić. Olimpijski pobednik!

14432961_10202289791843386_5615906104084

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Родољуб Лазић рече

 

 

 И имам и свој други живот, осим овог форумског. Због тога једноставно морам да економишем са "ресурсима" и да се не расплињујем и не завлачим у оно што не сматрам битним.

 

Naravno, prvo da neko naruci napad na nekoga ili fiktivnu odbranu lika i dela ( uvijenu u oblandu ), pa onda prepodobno udri - uz tuznu pokajnicku radost i molitveno umiljenje. ??? ( usput moze i neki citat iz pisma ili zitija, tumacenje neko z'brda z'dola - da se baci prasina u oci i zamaskiraju prave namere ). Neizbezno se zakuka nekoliko puta - avaj napadaju me, a ja naivan kao francuska sobarica ( ovo zbog zenskog dela publike - da se upeca na jeftin sentiment - pa gde upali )

Sta reci - STRASNO!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Августин рече

Шта желиш Родољубе.Да Ђуровић каже да је луд, а сви ми да кажемо да смо луди јер подржавамо Ђуровића у лудилу и да га обожавамо.Па да ли је Теби добро човече ако немаш шта да радиш гледај штрумфове или телетабисе биће ти лакше.

staniiiiiiiMislim da ti taj lik ne voli ni štrumpfove ni teletabise..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, ana čarnojević рече

rodis se kao zena, al neko se rodi i kao ljakse.

 c'est la vie

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кренуло је поново затрпавање тобож-паметним опаскама Ђуровића и Годфадера, па лепо вам било, уживајте и тапшите се по раменима. Немам потребе да се тиме бавим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ana čarnojević рече

ne znam zasto mi se obracate, ja sam razgovarala sa g Lazicem. 

Кумим ве Алахом, не ми се свађајте ође! Рођин дух да се одалечи од вас!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...