Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Свети Петар Цетињски, посланица 29. новембар 1809.

ЗНАНО буди како доходише у много путах предамном воевода Новак Бегов Ђуровић, кажујући ми и жалећи се да никојако не хоће стат за његовим сином Микотом, Добрица, кћер покојнога игумана Петронија Дамјановића. Тако је опет доходила Добрица, говорећи да никако за њим неће отист, ни у ту кућу. Више пута је била мољена и од стричева и од братучеда, никојако није кћела послушат да стоји у Новакову кућу с његовијем сином. На сврху и ја сам кој сваки пут преставља све оне разлоге што Бог заповиједа и света мати црква говори с властију од Бога мене даноју да се по данас може Микота оженити с благословенијем, ђе га буде.. и иста је Добрица по данас слободна од Микоте и да се може свуда удат размо Црне горе и Брдах. И који би је Црногорац или Брђанин узео за жену да је проклет он и његов дом и да га Бог порази и сакруши немилостиво.

- Мој земљак био лак на клетви!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, Милан Ракић рече

@Zoran Đurović

Авво, дај тај нови текс`, па да читамо "док се боје не разлију"*

FemaleGlisteningGrayreefshark-max-1mb.gi

"Живот и прикљученија Џипало Јунуза и његовог хепека" (ТопЛистаНадреалиста)

Вечерас. Сада пишем протоколарна писма неколицини владика. Не шалим се, морам, хитне су ствари.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, kopitar рече

Katolička crkva je priznala evoluciju

Занима ме да ли можда имаш неки линк за детаљнији текст о томе тј. како сте то уклопили са прве четири главе Постања?
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

Види, пријатељу, ја сам докторирао на читању текстова и знао сам твоју мотивацију од почетка, али сам хтео да је ти сам кажеш. И остварио сам циљ. Чак и таквог сотону као што си ти Ава успе да сапне. :tongue::smeh1:

Из ината је врлина ако се користи у свете сврхе. Нпр. неко из ината неће да се одрекне Христа па га мало насекирају. Исти инат је грех ако се користи у несвете сврхе. То говори колико си огрезао у гордости. Ти си као она мала деца која се баце на под и почну да вриште не би ли истерали своје. Пишаш уз ветар, а онда знаш шта бива. Наиме, ти си нас терао (хипотетички причам, јер таквима као што си ти не верујем ништа) да се грешимо, тако да тај грех опет пада на твоју, а не на нашу душу. Још је горе што си се злурадо наслађивао тим нашим "грехом". Разобличио си самог себе и дискредитовао, јер неко ко претендује да је судија за светост морао би да је у врлини. Не чинили ти се да сам у праву? 

Изнео сам ти био аргументе зашто то није довољно, али ни на њих ниси одговорио него си само аутистично понављао ову мантру. Ко ти је епископ? Проблем је ако је Патријарх а ти га не признајеш јер је он јеретик екумениста. Како можеш да идеш на литургију где се помиње тај екумениста? Зато те сумњичимо да ниси можда - пошто си из Бг вероватно - у Истинитој СПЦ код Артемија. Зато реци из ината ко ти је владика.

Јесте битно. Теби је свако мало нешто небитно. У том тексту јасно каже да се по смрти одмах васкрсава у духовном телу. Нема блејања душа по небу. Николај ово учење - и ту грешиш пошто си дунстер - никад није напустио него је из пастирских разлога неукима давао млечну храну. Тако је Василије Велики држао апокатастазу, али о томе није говорио пред олошом (охлос, гр. маса, светина). А када би ти и Милоје Грешни могли да разумете Николаја, онда он то не би био што јесте.      

    

Serafim,Avakum i Mardarije su se javili kao bestelesni duhovi.  Jel to znači da čovek po smrti nije ničega svestan a u isto vreme i jeste pošto se nalazi u Eshatonu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Родољуб Лазић рече

 

 

Да ли ти стварно мислиш да ћу цео дан да висим на компу и одговарам на ваша прозивања и ваше тобож-духовите, тобож-паметне доскочице? Не пада ми на памет.

А тема је одавно апсолвирана . Једини разлог зашто се не затвори јесте, чини ми се, што повећава посећеност сајта. Али је и то, ваљда, неки разлог.

Зато сам и рекао да ћу на њој писати кад проценим да за то има потребе. 

Opa, polako, ali sigurno Rodja nam se otkriva u svoj punoti. Iz napisanog se jasno moze videti da covek pridaje sebi veci znacaj - nego sto je zapravo slucaj u realnosti. Prvi znaci - sizoidnog poremeceja licnosti praceni kompleksom umisljene velicine. Vec smo ti napisali da si pusten ovde samo iz razloga da bi se Avva sprdao sa tobom - sto i cini, ali ne vredi govoriti nekome ko je zaslepljen motivima odbrane neodbranjivog - tumacenjem Sv otaca doktoru patristike. U stvari cela ova sarada sa tvoje strane je cist egzibicionizam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, The Godfather рече

U stvari cela ova sarada sa tvoje strane je cist egzibicionizam.

Posle ja jurodiv...:))12:smeha::))

Сад ми паде на памет: Овај видео да сам ја луд, па из љубоморе хоће да ме исмеје и да ми се наруга! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, The Godfather рече

Brzina u kucanju - pa se potkrade greska?

Није грешка, само је Божји боље решење. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Posle ja jurodiv...:))12:smeha::))

Ti i jesi jurodiv, ali za razliku od doticnog Hrista radi ( jer si ceo zivot tome posvetio i bio progonjen i omalovazavan zbog teologije i pristupa koji negujes vec decinijama ) a on je prosto narodski receno zalutao ili skrenuo ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Vladan :::. рече

Занима ме да ли можда имаш неки линк за детаљнији текст о томе тј. како сте то уклопили са прве четири главе Постања?
 

Neda Ava o tome pričati na ovoj temi;).

To je bilo za uklapanje za ondašnje ljude jer ljudi nisi imali saznanja koja sada imaju...ti si kao neki učitelj u narodu pa ovo ne razumiješ što ćeš reći djeci o školi ili svojoj kad te pitaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, kopitar рече

Neda Ava o tome pričati na ovoj temi;).

Дај линк о тој одлуци, енциклици или шта већ, нећемо да распредамо приче.

пре 6 минута, kopitar рече

To je bilo za uklapanje za ondašnje ljude jer ljudi nisi imali saznanja koja sada imaju...

Не питам за себе него ради упоређивања са разним варијантама које православни користе.

пре 6 минута, kopitar рече

ti si kao neki učitelj u narodu pa ovo ne razumiješ što ćeš reći djeci o školi ili svojoj kad te pitaju.

Па даћу им линк ка вашој енциклици о еволуцији, просто... ;) 
 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Isusovo magare рече

Ne razumijem..možete li malo pojasniti!?

Има разних стручњака и фантазирања на ту тему. Најбоље ти је дословно да схватиш како пише и нећеш погрешит. Суштински то ти је као наш сунчев систем. Бог је створио много планета али само једна буја од ове врсте живота. Тако је створио човека да се размножава и анђеле од којих су неки пали па се мешали са кћерима човечијим. Метафорички гледано, Човек је планета земља, анђели пали су ове планете без живота у нашем сунчевом систему.

нисмо од мајмуна потекли, иако су можда господа за неке. Хуманоидни облик човековог тела, је производ његове неуролошке особености и физичких сила које га окружују. Зато Кит који има мозак, већи од човека не може да реши прост проблем у океану који му човек прави. Али исто тако, човек ако не влада овим светом (онако како му је написано), убит ће га мала невидљива бактерија...

пре 2 часа, Isusovo magare рече

Tako barem u našoj školi vjeroučiteljica tumači i dođe onda moja Ana 4.r osnovne i pita:Šta stvarno mama,Isus ne bi došao na svijet da Adam nije pogriješio?!..-Ma doš'o bi sine kako ne bi doš'o nego vjeroučiteljica je još mlada pa ne kuži još neke stvari..7896634

Нисам знао да си удата, опрости што сам ти пре рекао на теми о крштењу да не ломиш главу, него да вежбаш завођење у кану:naklon:.

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Дошао би свакако. Чак и да Адам није пао. 

Не би дошао Исус Христос јер он је постојао у Богу Оцу кроз пророштво ранијих предака Исуса Христа. Није постојао пре стварања света и човека! Иако јесу Божанске суштине постојале у Богу пре стварања света, па су се касније сјединиле са Исусом Христом.

Бог није предвидио Адамов пад. Бог даје човеку слободу... Човек би кушао сва друга воћа из врта пре воћа о познавању добра и зла. Као што је и требао, али није ишао редоследом развоја своје природе онако како је Божији Логос предвидео. Да ли је Бог стварајући законе, предвидео и човека да их руши, мсм. да није. Јер ће и Сатана да добије свој свет на крају где ће живети у бесмртној вечности са палима. Свако ће имати свој свет, Бог никога неће обрисати као да није никада ни постојао. Ми се преко Исуса Христа само траспортујемо правим путем, као некад јевреји преко мојскија, натраг у Царство небеско где ће мо добити нова тела преко плодова из врта која Адам није пре окусио... Значи није било само једно дрво, нити је створен само човек у хуманоидном облику по светом писму.

можемо негде попричат о овоме, интересује ме зашто мислиш да би Христ дошао да Адам није ни пао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, kopitar рече

Katolička crkva je priznala evoluciju i to je za svakog ko se bavi prirodnim naukama jasna stvar, poznato je da je Ratzinger bio vrlo talentiran u poznavanju fizike. Nekada je formiranje za teologiju uključivalo i prirodne nauke a današnji teolozi vrlo malo ili nikako se ne bave tome.

 Ne možemo evoluciju priznati za životinje a čovjeka isključiti iz toga.

Какву врсту еволуције подржава данас неки Римокатолички универзитет?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Аристарх рече

Какву врсту еволуције подржава данас неки Римокатолички универзитет?

Stvarno će mo navući Avin bijes na glavu jer nastavljamo trolati temu:))

Nema nekih vrsta evolucije, nego samo znanstvena TE.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...