Jump to content

Син посланика ХДЗ-а објавио слику усташе са главом Србина

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

On 7.1.2019. at 22:04, Milan Nikolic рече

Син посланика ХДЗ-а објавио слику усташе са главом Србина

07. јануар 2019.

Син посланика владајуће Хрватске демократске заједнице (ХДЗ) Јосипа Ђакића, Иван (22) објавио је данас на свом Фејсбуку слику усташе са одрубљеном главом Србина изнад које је написао "Свим ''пријатељима'' србичима сретан божић.

djakic-facebook_620x0.jpg

Сајт Индеx.хр наводи да према ономе што се може пронаћи на интернету слика приказује "једног од усташких кољача из Јасеновца", усташког концентрационог логора у Другом светском рату.

Како се наводи, Индеx је контактирао Ивана Ђакића, који је признао да је објавио фотографију и "извинио се свима које је увредио".

"Поделио сам фотографију од колеге и избрисао је за минут. То није моје мишљење и овим путем се извињавам свима које сам увредио, те им честитам Божиц", рекао је Ђакић.

Како се наводи, његов отац Јосип је, након што је упитан да прокоментарише слику за коју је утврђено да није подељена, већ да ју је Иван сам објавио и да је није обрисао за минут, прекинуо телефонску везу.

ivan-facebook.jpg

 

 

" Човек је јачи мртав него нечовек жив" - блаженопочивши патријарх Павле.. Како се то само лијепо види на овој слици..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, SerbCro рече

Ne treba donositi cjelokupni sud jednom narodu niti pripisivati kolektivnu krivnju zbog 1 postotka zlih. Ja se kao Srbin isto odricem zlocinitelja sa srpske strane, tako isto ni vecina Hrvata nema nista sa nekim svojim zlociniteljima.

Мислим да ствари нису тако једноставне у смислу 1% људи у Хрватској ово одобрава а остали не. Усташтво је у хрватској "мјенстрим". Толико је догађаја који то потврђују. Ја Хрвате не мрзим али им не верујем ништа и сматрам да су у великој већини усташки оријентисани, свесно или несвесно. То не значи да ја немам неке пријатеље Хрвате и да искључујем постојање добрих личних односа. Али ово да постоји ето 1% лудака а 99% нормалних је врло наиван поглед на свет.

Такође сматрам да се никада између Срба и Хрвата не може повући паралела у смислу да смо подједнако страдали. Никада Срби нису извршили етничко чишћење над Хрватима и никада их нису слали у коцентрационе логоре и системе као што су Јасеновац и Јадовно.

 

Иначе баш ме занима колико ће времена провести у затвору?

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ivan-dakic-priveden-zbog-facebook-uvrede-sin-saborskog-zastupnika-isclanio-se-iz-hdz-a-tata-je-zadovoljan-ovo-smatram-priznanjem-velike-pogreske/8254430/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Поуке.орг инфо рече

 

"...држи одрубљену главу особе са четничким обележјима..."

Рече овај  са Н1, мени делује као да човек носи шајкачу. Ако сам у праву овај новинар Н1 наводи у старту на погрешну воденицу, јербо у духу толерантен југословенштине која влада међ медијима испаде да су се два иста тукла. Само примећујем ту нијансу која може да одведе ко зна где.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као што рекох, Хрватска је усташка држава. Добио млади усташа опомену и позив на кафу у полицију.

Свака част изузетцима- у глобалу то је црна нацистичка рупа.

 

 

 

On je rekao i da su mu određene mere javljanja u Virovitici idućih 15 dana.

Županijski sud u Bjelovaru odlučio je ranije danas da ne odredi pritvor Ivanu Ðakiću.

Kako je preneo portal Index, Ðakić je pušten uz mere opreza redovnog javljanja policiji.

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/sramna-izjava-posle-skandalozne-slike-djakic-da-je-neko-drugi-objavio-ne-biste-digli/26f7t80

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...