Jump to content

Здравко Пено: „На пола пута“ – о теолозима-дарвинистима, вери и лицемерју

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 часа, Поуке.орг инфо рече

Објављен је видео само да се види ко је Харун Јахи, те сматрамо да није он неко коме треба давати простора у тексту где црквени писац, теолог, треба да га цитира.

А никако не упоређујемо проф. Пену и Јахија. Чак, проф. Пена у претходним радовима и књигама веома ценимо, има чак и тема администрације о његовм радовима...

Дивно да неко бар зна да шалта кроз падеже презиме Пено:dobro:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 201
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 37 минута, Леон Професионалац рече

То што сте Ви тако закључили није мој проблем. А о оптужбама да се ради паланачким оговарањима међу студентима: па више ми личи да се Ви тиме бавите. А зашто? Зато што учитавате ствари које нисам написао јер знте шта Еп. Игнатије мисли о раду проф. Пена.

Ако знате шта Еп. Игнатије мисли о проф. Пену онда смо се разумели. Мало ми је већи ауторитет Еп. Игнатије од проф. Пена. Не зато што се ради о Епископу већ зато што тако стоје ствари. Тачка.

Можете да га браните колико год хоћете, проф. Јефтић га је, у неку руку разнео. А овај његов одговор је трчање поред пута: у оволиком тексту могао је да да одговор на оптужбе а не да се овако понесе. Смешно.

То је ваш субјективни осећај. Паланачко трачање не може да буде мишљење које бих ја усвојио. Да бих рецимо био истог мишљења о професору Пени као Еп. Игнатије, морао би Еп. Игнатије да понуди неки критички осврт неког Пениног научног рада.

Што се тиче Јефтића, мислим да је главни разносач Зоран Ђуровић.

И ако имам пророштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву веру да и горе премештам, а љубави немам, ништа сам. IКор.13,2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Леон Професионалац рече

оволиком тексту могао је да да одговор на оптужбе

Само да се осврнем на овај део. Ипак сам смогао снаге да прочитам цео одгвор након првобитног шока.

На оптужбе је професор одговорио. Рекао је да је намерно изоставио стављање ове Јахијеве референце. Преведите то како хоћете, али ја то разумем као да је којим случајем ненамерно изоставио онда би био проблем, а пошто је намерно онда је све у реду? :0426_feel:

А за то што је намерно изоставио су по професору, чини се, бар делимично ако не и потпуно криви Теологија.нет јер нису навели да треба навести извор одакле се преписује. А да при том текст није ни објављен на теологија.нет. Али да не компликујемо сад....

Дословно:

"Подразумева се, да је на порталу Теологије.нет била озваничена форма ауторских прилога, мој би – популарним језиком писани текст, био сасвим другачије „опремљен“"

Ето. Подразумева се! joooj

Не знам за вас, али месчини да је ипак одговорио. Ха?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Леон Професионалац рече

Дивно да неко бар зна да шалта кроз падеже презиме Пено:dobro:

Нисмо баш сигурни, али нема везе :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Има ли неко приступ програму за проверу плагијата? :))

12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече

Има ли неко приступ програму за проверу плагијата? :))

12:smeha:

Mozda , je Peno zainteresovan ( za program ), da malo ispita Jeftica, sta i kako... :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече

Само да се осврнем на овај део. Ипак сам смогао снаге да прочитам цео одгвор након првобитног шока.

На оптужбе је професор одговорио. Рекао је да је намерно изоставио стављање ове Јахијеве референце. Преведите то како хоћете, али ја то разумем као да је којим случајем ненамерно изоставио онда би био проблем, а пошто је намерно онда је све у реду? :0426_feel:

А за то што је намерно изоставио су по професору, чини се, бар делимично ако не и потпуно криви Теологија.нет јер нису навели да треба навести извор одакле се преписује. А да при том текст није ни објављен на теологија.нет. Али да не компликујемо сад....

Дословно:

"Подразумева се, да је на порталу Теологије.нет била озваничена форма ауторских прилога, мој би – популарним језиком писани текст, био сасвим другачије „опремљен“"

Ето. Подразумева се! joooj

Не знам за вас, али месчини да је ипак одговорио. Ха?

Па мало популистичких радова на теологија тачка фејк има критички апарат. Ево ја прелистах неке, и само у једном налетех на једва три фусноте и једну заграду.

И ако имам пророштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву веру да и горе премештам, а љубави немам, ништа сам. IКор.13,2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Само да се осврнем на овај део. Ипак сам смогао снаге да прочитам цео одгвор након првобитног шока.

На оптужбе је професор одговорио. Рекао је да је намерно изоставио стављање ове Јахијеве референце. Преведите то како хоћете, али ја то разумем као да је којим случајем ненамерно изоставио онда би био проблем, а пошто је намерно онда је све у реду? :0426_feel:

А за то што је намерно изоставио су по професору, чини се, бар делимично ако не и потпуно криви Теологија.нет јер нису навели да треба навести извор одакле се преписује. А да при том текст није ни објављен на теологија.нет. Али да не компликујемо сад....

Дословно:

"Подразумева се, да је на порталу Теологије.нет била озваничена форма ауторских прилога, мој би – популарним језиком писани текст, био сасвим другачије „опремљен“"

Ето. Подразумева се! joooj

Не знам за вас, али месчини да је ипак одговорио. Ха?

Неоспорно, но, чему све остало?

Сетите се, од почетка тврдим да није био у обавези да цитира.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, gospodin X рече

Да бих рецимо био истог мишљења о професору Пени као Еп. Игнатије, морао би Еп. Игнатије да понуди неки критички осврт неког Пениног научног рада.

Што се тиче Јефтића, мислим да је главни разносач Зоран Ђуровић.

Ове две ставке су у логичкој колизији. 

Ни о. Зоран није нудио критички осрт Јефтићевог рада. 

Тако да је он евентуално разносач "клана" и културе "кланова" - клАнирања :)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, gospodin X рече

Па мало популистичких радова на теологија тачка фејк има критички апарат. Ево ја прелистах неке, и само у једном налетех на једва три фусноте и једну заграду.

Ако докажеш да су преписивали подржаћу те.

(Промашио си поенту)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ведран*

Зато ми је све то млако.

И једно и друго. Први није одговорио о. Зорану, други се заплео, па опет први... И тако...

Свакако, биће да је испод свега овога неки други разлог. :pcelica:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Леон Професионалац рече

Неоспорно, но, чему све остало?

Како чему? :))

Да се види ко је вјера а ко невјера.:)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ведран* рече

Ако докажеш да су преписивали подржаћу те.

(Промашио си поенту)

...јер покушава да одбрани г. Пена по сваку цену. Чак и за оно што је неодбрањиво: коришћење Јахија у богословљу. А користио га је дословно.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...