Jump to content

Здравко Пено: „На пола пута“ – о теолозима-дарвинистима, вери и лицемерју

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, Леон Професионалац рече

Сетите се, од почетка тврдим да није био у обавези да цитира.

Да. Знам. И око тога се нисмо сложили. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 201
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 8 минута, Ведран* рече

Ни о. Зоран није нудио критички осрт Јефтићевог рада

То и ово:

пре 12 минута, Поуке.орг инфо рече

,,Што се грбо роди, вријеме не исправи." Валтазар Богишић

:coolio:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Леон Професионалац рече

...јер покушава да одбрани г. Пена по сваку цену. Чак и за оно што је неодбрањиво: коришћење Јахија у богословљу. А коростио га је дословно.

Не браним ја Пена од Јахија, него од бесомучног нападања остале господе. Зашто, одговор знаш и сам, по среди је нешто друго. Јефтић се нашао нападнутим због Пениног текста у коме интерпретира Јахија, и онда шпанујући, навлачећи, покушава због једног (не)научног текста човека да представи као врхунског плагијатора и следбеника оснивача сексистичке секте...  Мало је све то било превише, заиста неукусно!

И ако имам пророштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву веру да и горе премештам, а љубави немам, ништа сам. IКор.13,2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Bokisd рече

Slucajno naleteh na scribd, Andrej Jeftic Doktorska Disertacija ( mozda nekog i interesuje )

12:smeha:

Бокисд, ово је твоја најбоља шала до сада! 

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Да. Знам. И око тога се нисмо сложили. 

Јесте, јер је у проф. Пено у тексту ипак имао разне цитате а Јахија је као пропустио да цитира. Цитира да добије на озбиљности а као није потребно.:aplauz:

Мада, можда се и слажемо само што сам ја блажи. Just_Cuz_19

А можда ревидирам сопстени став у Ваш. Близу сам. :0212_rolleyes:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, gospodin X рече

Не браним ја Пена од Јахија, него од бесомучног нападања остале господе. Зашто, одговор знаш и сам, по среди је нешто друго. Јефтић се нашао нападнутим због Пениног текста у коме интерпретира Јахија, и онда шпанујући, навлачећи, покушава због једног (не)научног текста човека да представи као врхунског плагијатора и следбеника оснивача сексистичке секте...  Мало је све то било превише, заиста неукусно!

Неукусно је и што је доказано користио Јахија, па? Нешто је цитирао а ово очигледно преписивање није. То није у реду.

Не знам зашто али мислим да су обојица само нечији инструменти.

То се јако често дешава. Просто их неко потури.

Ваш и наш г. Пено је први ничим изазван оплео по колегама. Подло.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Леон Професионалац рече

Јесте, јер је у проф. Пено у тексту ипак имао разне цитате а Јахија је као пропустио да цитира. Цитира да добије на озбиљности а као није потребно.:aplauz:

Управо то. И у објашњењу је контрадикторан сам себи. Како баш да ОДЛУЧИ да изостави цитирање текста из кога преписује, а да при том наводи секундарне референце из тог истог текста? Ако није важно ово прво (што такође не прихватам да није важно, ако преписујеш "потписуј"), онда тим пре нису важне секундарне референце. 

Да је рекао да је заборавио, да је журио да објави текст, да спрема академску верзију па је непажњом обрадио верзију за интернет портал, више бих му веровао.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Леон Професионалац рече

Мада, можда се и слажемо само што сам ја блажи. Just_Cuz_19

А можда ревидирам сопстени став у Ваш. Близу сам. :0212_rolleyes:

Или сте ви мудри, а ја ипак наиван. ;)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Леон Професионалац рече

Неукусно је и што је доказано користио Јахија, па? Нешто је цитирао а ово очигледно преписивање није. То није у реду.

Не знам зашто али мислим да су обојица само нечији инструменти.

То се јако често дешава. Просто их неко потури.

Ваш и наш г. Пено је први ничим изазван оплео по колегама. Подло.

Све је могуче! О томе нисам размишљао...

И ако имам пророштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву веру да и горе премештам, а љубави немам, ништа сам. IКор.13,2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Управо то. И у објашњењу је контрадикторан сам себи. Како баш да ОДЛУЧИ да изостави цитирање текста из кога преписује, а да при том наводи секундарне референце из тог истог текста? Ако није важно ово прво (што такође не прихватам да није важно, ако преписујеш "потписуј"), онда тим пре нису важне секундарне референце. 

Да је рекао да је заборавио, да је журио да објави текст, да спрема академску верзију па је непажњом обрадио верзију за интернет портал, више бих му веровао.

Био сам донекле објективан као дoнекле и Ви али кад ИКС овако по сваку цену брани и оно неодбрањиво ја просто морам да се приволим Вашем становишту. :drugarstvo:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Или сте ви мудри, а ја ипак наиван. ;)

Мислим да се не курвам ако ревидирам поглед на неку тему.

Дубље је ово него питање еволуције.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А све то мислим управо јер обојицу лично добро познајем. Ни један ни други ми не делују као да би спали на овако нешто без да их је неко нахушкао.

Читајићи их, код обојице налазим реченице за које мислим да ни сами не верују у њих. Ето.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Леон Професионалац рече

Мислим да се не курвам ако ревидирам поглед на неку тему.

Дубље је ово него питање еволуције.

Заиста дубље. И на овом се неће стати што није добро, или је пак добро.

И ако имам пророштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву веру да и горе премештам, а љубави немам, ништа сам. IКор.13,2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Леон Професионалац рече

Мислим да се не курвам ако ревидирам поглед на неку тему.

Дубље је ово него питање еволуције.

Ја мислим да то само показује интелектуално поштење и недостатак :) сујете.

За мене је ово просто питање принципа. Ни по бабу ни по стричевима, ни по клану ни по кланчићима. 

Чак нисам коментарисао небратски однос, а кад је то поменуто ишао сам да упоређујем текстове са обе стране. И кантар пуца на једну страну. Али то је сасвим друго питање. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, gospodin X рече

Заиста дубље. И на овом се неће стати што није добро, или је пак добро.

Не знам. Да су мало искренији решили би своје неспоразуме без свега овога. Баш ми се чини да је усиљено.

И баш зато делује као да други стоје иза свега.

А ето, баш поменути епископи новосадски и пожаревачки се не оглашавају, а имали би шта да кажу.

  • Свиђа ми се 1

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...