Jump to content

Жељко Ињац: Ставом Цркве о Косову и Метохији нису задовољни ни власт ни странци!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 минута, Bokisd рече

Ali, Zayrone. nacisti su bili siledjije koji su krsili pravo i pravdu i krsili suverenitet drzava koje su ( silom ) napali.

O tome pricamo. Tako i danas, Zapad prema nama. 

Druga je stvar, sto mi nemamo silu da se odupremo. Pravo i pravda nam daju , bar, neku moralnu i duhovnu satisfakciju, da budemo na strani pravde .

Inace, ako je sila sama po sebi neutralna, onda ispada, da ako je neko koristi u agresiji, onda je negativac i siledjija, a, onaj koji silu koristi da se odbrani , onda je on, na strani pravde.

Kolicina sile ne igra ovde neku ulogu. :945729:

Igra ulogu ko je bio napadnut a ne količina sile! Dok se amputirala trećina Čehoslovačke, potom i okupirala cijela, bombardovao Beograd i Varšava i komadale Jugoslavija i Poljska niko nije mrdno prstom!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zayron рече

 

Tačno! To si jedini možete osporiti samo vi sebi sami! Zato preklinjem - ne potpisujte nikome ništa nikada!

То и ја кажем. То нико нормалан неће потписати ни подржати. Мени је деловало да ти нешто моралишеш на ту тему, зато сам те напеналио.

Извини за то, али и даље мислим да си могао мало са мало мање висине да објасниш шта си хтео.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Justin Waters рече

Ne treba to zvati pravom, već ako se stvore uslovi, nazovimo ih mogućnošću. 

Могућност да се искористи право. Ипак је то нама на силу отуђено и имамо право и обавезу да се тога не одрекнемо и кад тад повратимо.

Мислим ако нам је на силу отета земља, како не назвати правом да повратимо то наше?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Могућност да се искористи право. Ипак је то нама на силу отуђено и имамо право и обавезу да се тога не одрекнемо и кад тад повратимо.

Мислим ако нам је на силу отета земља, како не назвати правом да повратимо то наше?

 

Mislim da realno Srbija neće moći da se vrati više na Kosovo...U budućnosti to će moći jedino ako se razvije kao Japan, a Kosovo ostane gdje jeste, pa onda na samom Kosovu počnu priželjkivati bliže veze sa Srbijom radi ekonomske koristi...ali ni tad Srbija neće biti administrativno prisutna već samo više ekonomski i geostrateški možda..

Mislim iz istorije...koje su se teritorije vratile prijašnjim vlasnicima, makar one bile i otuđene? Da li misliš da će Grci ikad imati Carigrad opet? Jermeni Ararat? Mađari Vojvodinu? Njemci Konigsberg?  

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Justin Waters рече

Mislim da realno Srbija neće moći da se vrati više na Kosovo...U budućnosti to će moći jedino ako se razvije kao Japan, a Kosovo ostane gdje jeste, pa onda na samom Kosovu počnu priželjkivati bliže veze sa Srbijom radi ekonomske koristi...ali ni tad Srbija neće biti administrativno prisutna već samo više ekonomski i geostrateški možda..

Mislim iz istorije...koje su se teritorije vratile prijašnjim vlasnicima, makar one bile i otuđene? Da li misliš da će Grci ikad imati Carigrad opet? Jermeni Ararat? Mađari Vojvodinu? Njemci Konigsberg?  

 

Мало пре смо консатовали да нема гарнација. Нема гаранција ни да се нећемо вратити. Били смо ми у много горој ситуацији 1915. године а већ 1918. године смо могли да уђемо у Будимпешту.

Да су Срби 1596. године рекли никад више нећемо бити слободни сад би се ти звао Миралем а ја Мустафа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Justin Waters рече

Mislim da realno Srbija neće moći da se vrati više na Kosovo...U budućnosti to će moći jedino ako se razvije kao Japan, a Kosovo ostane gdje jeste, pa onda na samom Kosovu počnu priželjkivati bliže veze sa Srbijom radi ekonomske koristi...ali ni tad Srbija neće biti administrativno prisutna već samo više ekonomski i geostrateški možda..

Mislim iz istorije...koje su se teritorije vratile prijašnjim vlasnicima, makar one bile i otuđene? Da li misliš da će Grci ikad imati Carigrad opet? Jermeni Ararat? Mađari Vojvodinu? Njemci Konigsberg?  

 

Najviše takvih teritorija je izniklo po raspadu Otomanske carevine, Austrougarske, Trećeg Reicha, SSSR i SFRJ u ovo novije vrijeme! I od britanskih, francuskih, belgijskih, njemačkih, italijanskih itd. bivših kolonija! Dakle moguće je svašta, sve se mjenja! Svi ti procesu su u opciji i moguće je još sve!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zayron рече

Nigdje nisam rekao da su Hitler i razne siledžije bile OK već baš naprotiv, da se Hitler i sve te razne siledžije pojavljuju uvijek tamo gdje se previše pouzdamo u druge a ne u svoje sile i kad pustimo da nam našu nezavisnost, slobodu i suverenitet brane drugi kao npr. Neville Chamberlain (Velká Británie), Édouard Daladier (Francie), Adolf Hitler (Německo) a Benito Mussolini (Itálie) - Minhenski sporazum  što su tu uradili sa Čehoslovačkom! Neko se barem pouči iz tudjih grešaka a neko se ne pouči ni iz svojih sopstvenih! :D 

Па вас нико није ни спречавао да се поуздате у своје силе :)  То су вам Чембрлен и Даладије и рекли - ако хоћете да се бијете са Немцима, слободно али немојте да очекујете да вас ми бранимо. Али пошто је Бенеш знао да нема шансе да се одбрани, онда је разум превладао па је прихватио Минхенски споразум. И тиме се поуздао у друге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Вилер Текс рече

Мало пре смо консатовали да нема гарнација. Нема гаранција ни да се нећемо вратити. Били смо ми у много горој ситуацији 1915. године а већ 1918. године смо могли да уђемо у Будимпешту.

Да су Срби 1596. године рекли никад више нећемо бити слободни сад би се ти звао Миралем а ја Мустафа.

Neke stvari se nisu promjenule od 1500-te niti će se promjenuti i dalje, recimo Mala Azija koja je bila čista grčka oblast sada je čisto Turska i tako će i ostati. 

Te 1915 stvari su se odvijali samo iz razloga jer se raspala jedna imperija na temelju koga su se mogle formirati nove državice - austro-ugarska...isto tako se raspala jedna imperija - Otomanska na temelju koga su se formirale nove državice i države...no to se desilo u nekom prelomnom trenutku kada se počinjalo formirati takozvano međunardno pravo, konvencije itd...i kada se svijet sve više počeo globalizovati i povezivati neki procesi započinjati koji su sada nepovratni. Tako SAD može da tvrdi da je sve uredu s njima da imaju državu, jer indijanci koji su tu bili nisu nikad imali nikakve zakone koji su legalizovali posjedovanje te zemlje...isto tako i Australci mogu da tvrde za Australiju itd....

Kosovo kako prolazi vrijeme, ma koliko se nama to ne sviđalo sve više ima obrise državnosti, postaju polako članice raznih međunarodnih tijela, uspostavljaju diplomtske odnose sa mnogim državama itd....i u nekoj budućnoti ništa Srbija tu neće moći drastično promjenuti...najbolje koliko bi se moglo nešto dogoditi jer da Kosovo na kraju zavšri sa statusom Tajvana u odnosu na Kinu, koja sam pravo - formalno ima vlast nad Tajvanom, ali zapravo je Tajvan potpuno autonoman. A i to da bi se desilo treba u Srbiji da se drastično neke stvari promjene, plus globalne prilike u svijetu..tako da je to vrlo malo vjerovatno, ono što je vjerovatno je da možda dolaze prilike gdje će Srbija i dalje moći da odbija da prizna Kosovo, a da za to ne snosi neke sankcije ili se ne konfrotira direktno sa zapadom. Samo to. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Верујем да хоће. Кад тад...

Hoće isto kao indijanci SAD. Ako mislimo da je sve moguće, onda je i ovo moguće. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

A tesko da cemo biti zivi a jos teze docekati i vidjeti:)

Од вас релиста не може човек ни да бекне бре. Мада можда и доживимо...

Дођете ми обојица порцију јагњетине и критско вино ако будемо сведоци тих догађаја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Вилер Текс рече

Верујем да хоће. Кад тад...

Neke specijalne jedinice Grcke vojske :pucpuc2:, vezbaju u majicama koje imaju sliku perspektive Carigrada i crkve sv. Sofije, sa nekim natpisom da ce' ponovo biti grcki ( tako nesto , zaboravio sam tacnu izreku )..... 

Tako da, ( da se nasalim ), radi se na tome,.... :stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...