Jump to content

Жељко Ињац: Ставом Цркве о Косову и Метохији нису задовољни ни власт ни странци!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ako već toliko vjerujete u "pozitivno pravo, proklamacije, garancije i ugovore" objasnite onda ovo ovdje:

Ministři zahraničí G8 přijali následující obecné principy k politickému řešení kosovské krize: ..... a to zcela v duchu dohod z Rambouillet, principů svrchovanosti a územní celistvosti Jugoslávské svazové republiky a dalších zemí oblasti a odzbrojení Kosovské osvobozenecké armády;

Puni text rezolucije savjeta bezbjednosti OUN o Kosovu

Kako je onda sad moguće da se od bilo kojeg srpskog političara, predstavnika srpske vlade ili srpske skupštine ili bilo koje srpske institucije traži nešto tako skandalno što je u suprotnosti sa tom rezolucijom OUN i protivno Ustavu i svim zakonima Republike Srbije?

1. To je moguće iz dva razloga, prvi je ovaj - i rezolucija OUN i sporazum iz Rambouillet su "garancije" ali lažne garancije koje SRJ/Srbiji garantuju sve drugo moguće osim onog što zaista tamo piše da garantuju - teritorijalni integritet i suverenitet - tj. ako već  išta ikome garantuju to onda samo pobunjeničkoj strani da će za svoju pobunu i otcijepljenje biti nagradjeni a ne kažnjeni! 

Co znamená nová dohoda o Kosovu

Jiří Jírovec

Podle mého názoru je právě uzavíraná dohoda G (7+1) důkazem, že to byla stupidita a arogance představitelů NATO, která vedla k nesmyslnému ničení Kosova a zbytku Srbska a k exodu obyvatel Kosova.

Přesněji řečeno, důkaz je v porovnání této dohody s návrhem z Rambouillet.

Diktát z Rambouillet v podstatě znamenal okupaci Srbska státy NATO (měli mít přístup k vojenským instalacím, pohybovat se volně po celém území, nepodléhat celním a finančním předpisům atd). Pokud Lord Owen, vyjednávač příměří v Bosně, označil Rambouillet za diplomatickou pohromu, věděl jistě o čem mluví.

Připomeňme si znova, že všichni papalášové NATO svorně tvrdili, že rozjeli bombardování proto, aby Miloševič dohodu z Rambouillet podepsal. A tvrdili, že z ní nesleví ani chlup.

Ve světle dohody G 8 to byla lež jako barák. Z obavy před pozemní válkou a rozvrtáním vztahů s Čínou a Ruskem, nakonec NATO ustoupilo k dohodě, kterou by patrně Srbové bez váhání podepsali v Rambouillet už jen proto, že etničtí Albánci (a KLA) nemají do smlouvy G 8 co mluvit.

V této nové dohodě se totiž NATO zavazuje k tomu, že Kosovo bude součástí Jugoslávie - myšlenka nadřazenosti svobodné vůle člověka (státním) zájmům jiných byla pěkně zametena pod koberec. Udržení Kosova v Jugoslávii budou mít na triku státy NATO a kdokoli další, kdo k tomu dostane mandát od OSN.

Pokud to NATO myslí s dodržováním dohody vážně bude se muset vypořádat s KLA, což Srbové jistě přivítají.

Další pozoruhodností dohody G 8 je to, že se, až na ustavení nárazníkové zóny u hranic Kosova, vůbec netýká zbytku Srbska a nepřipouští vstup jakýchkoli jednotek na jiné než kosovské území.

Na rozdíl od rozsáhlého návrhu z Rambouillet je dohoda G 8 stručný dokument, jemuž by snad politikové mohli rozumnět.

Je tedy vskutku pozoruhodné, že Tony Blair dokázal překroutit zcela jasnou podmínku pro zastavení vojenských akcí NATO (je-li jeho výrok převzatý BL autentický).

Dohoda stanoví, že "Suspension of military activity will occur after the beginning of verifiable withdrawals." "K zastavení vojenské činnosti (bombardování - poznámka JJ) dojde po ověřitelném začátku odsunu (srbských jednotek z Kosova).

Podle Blaira, dojde k ukončení bombardování teprve tehdy, až si bude aliance jista, že president Miloševič stáhl veškeré jednotky z Kosova. Blair buď dohodu nezná nebo světu sděluje, že ji NATO nehodlá dodržet.

Bude-li dohoda G 8 nakonec přijata, bude nutné hledat odpověď na otázku, kdo je zodpovědný za politiku NATO v Rambouillet a za rozpoutání války, která, jak již dříve citovaný Lord Owen prohlásil, nemusela být.

2. A drugi je taj koji sa samom kosovskom krizom nije u nikakvoj direktnoj vezi i tiče se samo ulaska Srbije u EU i uslova spojenih s tim a koje Srbija može ali ni ne mora ispuniti jer isto tako može ali i ne mora k EU nikada pristupiti, naročito ako smatra da je takvo uslovljavanje ulaska u EU odricanjem od KiM bespredmetno, neumjesno, neprihvatljivo, ucjenjivački i bezobrazno i riješi to tako da pod tim uslovom do nikakvog ulaska Srbije u EU nikada neće a ni ne može doći! 

Ako vas neko na ulici presretne, skoči na vas iz zasjede i izmlati, okrade ili žensku siluje, onda je to zločin!

Ako vas neko na ulici prvo zapita želite li biti premlaćeni, okradeni i silovani i da li ste saglasni s tim a vi klimnete glavom i reknete da to zaista želite i da ste saglasni sa svime što god da vam provedu i urade, onda to nikakav zločin nije već vaša slobodna volja i vaš izbor!

To isto je i s tom ponudom od EU, udjite ali bez KiM! A vi zareagujete kako? Šta uradite? Prihvatite to i složite se s tim ili bez dvoumljenja to odmah odbijete a cijelu EU pošaljete nekamo u *****? Pa makar nikad više ne ušli ni u EU ni u ništa drugo! Kakav će biti taj vaš odgovor?

Da čujemo šta sad kažete na ta "prava i garancije"  vi pristalice časne istine i svijetle pravde Božije contra crne sile i nepravde i smrdljivih tragova nečovještva. 

Šta kažete na to vi "legitimisti, pobornici istine koja pobjedjuje laž i pravednici državno-ustavni i medjunarodno-pravni"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Bokisd рече

Neke specijalne jedinice Grcke vojske :pucpuc2:, vezbaju u majicama koje imaju sliku perspektive Carigrada i crkve sv. Sofije, sa nekim natpisom da ce' ponovo biti grcki ( tako nesto , zaboravio sam tacnu izreku )..... 

Tako da, ( da se nasalim ), radi se na tome,.... :stadaradim:

Грци нису заборавили Цариград. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Вилер Текс рече

Од вас релиста не може човек ни да бекне бре. Мада можда и доживимо...

Дођете ми обојица порцију јагњетине и критско вино ако будемо сведоци тих догађаја.

Moze, dogovoreno tebra:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...