Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 минута, Zoran Đurović рече

ПС. Само ми не дајте више оног Максима да преводим, јер се ту на свакој реченици умире, док је Таса заиста питак. Максим се сам погуби кад крене да размишља, па ту су 10 субординатних реченица на сваку субординатну... упс, ваљда се на српском каже: зависна...     

:))

Мене научили да је његов грчки "варварски" :D

А ја се тако добро сналазим са тим језиком да ми дође свеједно да ли је варварски или не. 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 53 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Zaboravi na teologiju caskom i videćeš da nisi sreo istinskog Hrišćana koji sumnja da je rodjenje Bogocoveka to istinsko rodjenje jednog te istog Sina, Jedinorodnog.

Da ali prevečno rađanje od Oca i rađanje Logosa u telu silaskom Duha na Bogorodicu  su dve sasvim različite stvari.Rađanje Logosa nije telesno i on nema tela do ovaploćenja kroz Mariju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Zoran Đurović рече

Грчки говори о нелегалном рођењу (од роба, курве, ванбрачно и сл.), што је претендовање неког да има легално рођење, а нема га. Овај је по природи прворођени, али се исто приписује и његовом предвечном телу. На томе Атанасије инсистира.

Схватио сам. Мени је био занимљив помен првородства тога рођења.

Јер би ови наши рекли, а не, не може оваплоћење да се означи као такво.  :D

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Boott рече

Da ali prevečno rađanje od Oca i rađanje Logosa u telu silaskom Duha na Bogorodicu  su dve sasvim različite stvari.Rađanje Logosa nije telesno i on nema tela do ovaploćenja kroz Mariju.

Вукмане, јеси ли добар? Која си сада "црква"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Boott рече

Da ali prevečno rađanje od Oca i rađanje Logosa u telu silaskom Duha na Bogorodicu  su dve sasvim različite stvari.Rađanje Logosa nije telesno i on nema tela do ovaploćenja kroz Mariju.

                :idea: :idea::idea:

Јеси ли ти Кратосова РЕинкарнација?

Чисто да знамо с киме беседимо? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Вукмане, јеси ли добар? Која си сада "црква"?

Попе сад да видимо чија кугла боље ради? 

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

                :idea: :idea::idea:

Јеси ли ти Кратосова РЕинкарнација?

Чисто да знамо с киме беседимо? 

Изгледа се Кратос повампирио...:))Овај бот је екавац, мада се Вукман можда служи лукавством...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Вукмане, јеси ли добар? Која си сада "црква"?

Ova :coolio:

Али, у приповести о свему овоме потребно је имати на уму и оно о чему смо претходно говорили, да би могао да схватиш и разлог телесног појављивања толико великог и узвишеног Логоса Очевог, и да не мислиш да је Спаситељ узео на Себе тело следећи природни закон; него нам се, иако је по природи бестелесан и постоји као Логос, због човекољубља и доброте Свога Оца и ради нашега спасења, показао у човечанском телу.

https://svetosavlje.org/o-ocovecenju-boga-logosa/2/

Iz koje si ti sekte?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

                :idea: :idea::idea:

Јеси ли ти Кратосова РЕинкарнација?

Чисто да знамо с киме беседимо? 

Ma jok Vukmanova :))

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Boott рече

Ma jok Vukmanova :))

Лажеш. Све ми кугле штрецкају. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa dalje taj blasfemični taliban Atanasije veli....

 Због тога, дакле, бестелесни и непропадљиви и невештаствени Логос Божији ступа у наш простор а да при том ни раније није био далеко. Јер, ниједан део творевине није без Њега, него Он, постојећи уз Свога Оца, све Собом испуњава, и снисходећи због Свога човекољубља, долази да нам се објави.

:ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Boott рече

Pa dalje taj blasfemični taliban Atanasije veli....

 Због тога, дакле, бестелесни и непропадљиви и невештаствени Логос Божији ступа у наш простор а да при том ни раније није био далеко. Јер, ниједан део творевине није без Њега, него Он, постојећи уз Свога Оца, све Собом испуњава, и снисходећи због Свога човекољубља, долази да нам се објави.

:ani_biggrin:

Идиоте, одавно ти је било одговорено, и на томе си прсао. Голи Логос није у супротности са нашом причом, и то те је избезумило. И то је био надгробни камен за тебе, јер ниси више могао да нападнеш да је Логос од вечности оваплоћен. А ми смо привели отачке текстове који се вама чине апсурдним. Зато седи миран, лижи ране... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Идиоте, одавно ти је било одговорено, и на томе си прсао. Голи Логос није у супротности са нашом причом, и то те је избезумило. И то је био надгробни камен за тебе, јер ниси више могао да нападнеш да је Логос од вечности оваплоћен. А ми смо привели отачке текстове који се вама чине апсурдним. Зато седи миран, лижи ране... 

Misliš nadgrobni spomenik za pregzistenciju Logosa u telu svetu?Pa jeste to su u pravu teo sam da ti kažem somino al bi to bila uvreda za soma.:ani_biggrin:

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...