Jump to content

Уморни од православља?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Vladan3 рече

Где си ово нашла? Илустрације ме много подсећају на нешто али не могу да се сетим.

cini mi se da je sa fejsbuk strane https://www.facebook.com/profile.php?id=434343600023669&ref=br_rs (С НАМИ БОГ)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 443
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

On 11/10/2017 at 15:11, Ana Bjelan рече

cini mi se da je sa fejsbuk strane https://www.facebook.com/profile.php?id=434343600023669&ref=br_rs (С НАМИ БОГ)

Хвала ти али мислио сам да си је нашла у некој књизи а они су вероватно из неке књиге скенирали слику. Али ја никако да се сетим где сам још видео овакве илустрације...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 31.8.2017. at 11:02, Џуманџи рече

А које је (кобајаги или легитимно (може и оба)) објашњење за оне који дволичаху  гледе обрезања (Гал 2:16)? Јесу, или нису били Господњи тада?

Јован Златоусти у беседи на речи ,, А када дође Петар у Антиохију супротставих му се у лице,, разрешава ову дилему.

Пошто је беседа подужа изнећу основне златоустове поставке

Петар је седео са јудејима у Антиохији који се већ беху одвикли од јудејских обичаја и том приликом су дошли јудеји од Јакова ( из Јерусалима) који се још увек држаху закона. Петар се нашао у незавидној позицији јер му је ваљало као апостолу и пастиру угодити обема странама. Да је наступио директно изазвао би саблазан и раздор те се користи икономијом.

Да Петар није био страшљив доказује то да док још у почетку проповеди када су јевреји дисали претњом и убиством као дивље звери није показивао страх него је са смелошћу проповедао и претрпео тамнице и прогоне, тим пре је после многих година био одважнији и није било разлога да се плаши јудеја хришћана којима беше и апостол.

Нити се опет ради о дрскости Павловој који на више места у писму исказује поштовање самом апостолу а себе назива најмањим. Чак и Павле је једном приликом када је боравио у Јерусалиму био приморан да јудаизује обријавши главу и поштујући закон.

Решење не треба тражити ни у томе да је Павле био послан незнабожцима а Петар обрезанима.

Златоусти то види као својеврсну ,,игру,, Петра и Павла која има за циљ да преобрати ученике. Павле нашавши погодан моменат укорава Петра с намером да исправи ученике (иако све беху Јудеји он му говори ,, зашто ти који живиш као незнабожац примораваш незнабошце да јудаизују,,), а Петар разумевши Павлову намеру прихвата укор и тако својим примером преобраћа и ученике из Јерусалима. Петар учинивши се слаб прихвата укор и измену и тако повлачи за собом и ученике иако бијаше слободан од свих. Овим примером као ауторитетом се користи Павле у посланици Галатима, јер ако првоврховни апостол прихвати опомену и измени се они неће имати изговора ако учине супротно.

То је укратко, иначе златоустова беседа узвишенијим стилом и много детаљније доказује ову ствар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/10/2017 at 16:59, Ana Bjelan рече

al moze i pogresno da se protumaci da je zivot mucenje

Па ако се добро сећам већина тих илустрација поставља ствари црно-бело ваљда да се што јаче нагласи нека порука. Е сад да је живот тежак (а сигурно би неко рекао и мучење) и узан пут то стоји али да нема радости или утехе у невољама то не стоји чак напротив. Али те илустрације не иду далеко у анализу него да се што јаче нагласи оно што аутор сматра најважнијим...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.8.2017. at 19:45, Лазар Нешић рече

Имамо и овде форумаша који су били црквени, па престали да буду. Зашто?

Знам да није баш пријатна тема, посебно за мисионарски сајт и људе који су тек дошли у Цркву, али ... ето, напросто се може сваком десити и свакоме прети тако нешто.

Ја могу да испричам пример једног младог бившег ђакона који је изашао из Цркве. Иначе врло побожан, моралан и интелигентан човек, широког општег образовања и наводно у један од троје најбољих богословских студената у генерацији (нисам му гледао у индекс, па не могу да потврдим).

Остао је верник, тврди да верује у Бога, али је постао огорчен противник Цркве. Толико лоше говори о пар епископа да то не смем ни да пренесем, генерално о вери и поштењу утицајног и водећег дела свештенства има јако лоше мишљење и тврди да маса свештеника живи и ради у страху од тога да ће остати без посла. Такође има и јако лоше мишљење о профилу просечног српског црквеног хришћанина. Ако је за утеху, о осталим хришћанским црквама (католици, протестанти итд.) нема ништа боље мишљење, али у СПЦ је не разочаран, него огорчен.

Е сад, да ли ово даје одговор на твоје питање, не знам... Он је једини човек кога знам да је био црквен, па престао да буде. Углавном 99% људи око мене су 0% црквени. ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

ja sam trenutno u fazi da pauziram, ne od Hrista (rekao bih) nego od bilo kakvog truda koji se podrazumeva za čoveka koji je svesni hrišćanin. Sad, dal' je faza ili nije faza, Bog zna. :D

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најгора ствар у свему је та што ми имамо погрешна очекивања или погрешан однос према Богу , па чим нешто не добијемо према нашим очекивањима или није како смо ми замислили или на нас навале проблеми, искушења итд...одмах престајемо бити верници  или постајемо огорчени верници. 

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Broken рече

ja sam trenutno u fazi da pauziram, ne od Hrista (rekao bih) nego od bilo kakvog truda koji se podrazumeva za čoveka koji je svesni hrišćanin

potpuno te razumem

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ana B. рече

rad na sebi

to se podrazumeva...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Broken рече

Sad, dal' je faza ili nije faza, Bog zna. :D

Ako nije faza onda je nula... :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...