Jump to content

Професор Здравко Пено: Против дарвинизма аргументима Светог Максима Исповедника (Апел на апел - наставак)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pa šta da radim kad ti mnogo šupalj taj teologumen :smeh1:.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прво. иједан доказ, иједан који иде у прилог дарвинистима, односно постдарвинистима!!  Иједан, што је званично потврђена наука данас не значи да је истина, или заборављамо ко влада светом, па пре тога хо,хо,хо, ха,ха,ха, да видим иједан доказ!! Нема га, све су претпоставке! Вајни православни хришћани који верују Дарвину, односно Кеплеру! Али ајде, свако нека верује у шта хоће! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, ИВАН KARINGTON рече

Прво. иједан доказ, иједан који иде у прилог дарвинистима, односно постдарвинистима!!  Иједан, што је званично потврђена наука данас не значи да је истина, или заборављамо ко влада светом, па пре тога хо,хо,хо, ха,ха,ха, да видим иједан доказ!! Нема га, све су претпоставке! Вајни православни хришћани који верују Дарвину, односно Кеплеру! Али ајде, свако нека верује у шта хоће! 

"Ipak se ne okreće" (?)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Iulianus рече

"Ipak se ne okreće" (?)

Tako je,ravna je i sunce kao sijalica leti iznad nje zajedno sa mesecom i antimesecom.Sve lepo piše u Bibliji.Bog reko,samo budale neće da mu veruju.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, ИВАН KARINGTON рече

хо,хо,хо, ха,ха,ха,

хи, хи, хи,  ху, ху, ху,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 7/31/2017 at 20:04, Milan Nikolic рече

Баш супротно, Адаму и Еви морамо приступити као конкретним личностима. Они су првостворени и наши прародитељи.

Kako oni mogu da budu praroditelji kada oni ni u tvojoj verziji price nemaju nista zajednicko sa ljudima u genetskom smislu? Oni su u tvojoj prici samo teleprontovani iz tog nekog paralelnog univerzuma u ovaj sad. Kakva je to poveznica sa ljudima i kako oni mogu biti na taj nacin praroditelji? Tradicionalno vjerovanje je da svi ljudi doslovno genetski poticu od jednog covjeka i jedne zene, to je nauka eksplicitno pobila. Ti nista nisi doprineo navodnom priblizavanju ta dva gledista osim sto si smislio pricu sa izuzetno bujnom mastom koja bi bila odlicna podloga za neki sci fi film.  

A za ostale da napomenem da je ovo duboko okultna ideja, da ovaj danasnji univezum potice od nekog prethodnog produhovljenog svijeta koji se poceo hladiti i materijalizovati onda kada se dogodilo nesto neobicno u njemu, neki su pobunili i htjeli da budu bogovi i tako pokrenuli njegov pad i udaljavanje od izvora, mislim ono zvuci poznato. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Justin Waters рече

Kako oni mogu da budu praroditelji kada oni ni u tvojoj verziji price nemaju nista zajednicko sa ljudima u genetskom smislu? Oni su u tvojoj prici samo teleprontovani iz tog nekog paralelnog univerzuma u ovaj sad. Kakva je to poveznica sa ljudima i kako oni mogu biti na taj nacin praroditelji?  

Pa oni se kao posle mešaju sa ovim koji su evoluirali od udara groma u praiskonsku hemijsku čorbu.U trenutku pada grom udara u hemikalije,formira se prva samoreplicirajuća ćelija,i dok se Bog objasnio sa Adamom i Evom i na kraju ih liferovao iz Edena  oni tačno dolaze u ovaj naš pakleni univerzum kad se formirao homosapiens,i onda kreće s ukrštavanje sinova Božijih sa ćerima ljudskim a sve se to desilo pre nekih 7 000 godinica.:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, ИВАН KARINGTON рече

Прво. иједан доказ, иједан који иде у прилог дарвинистима, односно постдарвинистима!! 

A šta ti podrazumevaš pod dokazom koji bi išao u prilog teorije evolucije?

Ok, ti tvrdiš da takvih dokaza nema... ali kad bi ih bilo kako bi oni izgledali, koji bi to bili dokazi? Šta bi tebi bilo dovoljno od dokaza da ustanoviš da je teorija evolucije validna naučna teorija?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Avocado рече

Šta bi tebi bilo dovoljno od dokaza da ustanoviš da je teorija evolucije validna naučna teorija?

Да видим својим очима да од мајмуна псотане човек.

Супротни правац се не рачуна!

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Avocado рече

A šta ti podrazumevaš pod dokazom koji bi išao u prilog teorije evolucije?

Znači da se pronađe fosil koji bi bio prelazna forma između dve vrste,biće na putu ka specijaciji i trebalo bi da bude more takvih fosila s obzirom na brzinu procesa.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Кратос рече

Znači da se pronađe fosil koji bi bio prelazna forma između dve vrste,biće na putu ka specijaciji i trebalo bi da bude more takvih fosila s obzirom na brzinu procesa.

Pod prelaznom formom pretpostavljam podrazumevaš da ima specifične karateristike i jedne i druge vrste (ili familije/klase/genusa itd.) ili nešto drugo?

A što mora da postoji baš "more takvih fosila"? Ako nađemo samo nekoliko komada onda to nije dokaz? Šta je tih nekoliko komada ako ne dokaz?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Pod prelaznom formom pretpostavljam podrazumevaš da ima karateristike i jedne i druge vrste (ili familije/klase/genusa itd.) ili nešto drugo?

Da.Znači recimo da vidimo kod nekog našeg homo pretka početak fuzije hromozoma recimo iz DNK pošto kolko se sećam iz fosila se može uzimati DNk uzorak e pa ako to može to bi moralo da se vidi s obzirom da je evolucija sukcesivan i izuzetno spor proces.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...