Jump to content

ЗАШТО СЕ ЉУДИ НЕ ПРИЧЕШЋУЈУ?!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Inače,loši tumači pročitanog ili saslušanog ponekad su toliko glasni,da bi da svoje tumačenje promovišu kao nečiji stav.

A kada je reč o pričešću,uvek je stvar zajednice i potvrda zajednice,a ne skup individua koje se pričešćuju.

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 161
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

On 30.7.2017. at 22:01, ana čarnojević рече

za Vladiku Maksima znam da su ga 'spremali'.

al eto... 

Ал` ето,колико знам поменути владика је епископ западноамерички

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
On 7/25/2017 at 9:21, Desiderius Erasmus рече

Наиме, у цркви у коју са донедавно ишао већина народа се причешћивала; међутим, у цркви у коју сам одскора почео да идем много више људи се не причести него што се причести. Па се питам: зашто? Литургија достиже свој врхунац у Причести, зашто онда не учествовати у том врхунцу? Да ли људи можда мисле да треба да посте 40 дана на хлебу и води (по могућству, у пустињи) да би били достојни да се причесте?

Наравно, уколико човек намерно остаје у неком греху, па онда опуштено дође да се причести, мислим да је то оно што апостол каже да 'ко недостојно једе и пије, осуду себи једе и пије'. Али, ако се искрено боримо против греха и, како Литургија каже, 'проводимо време живота нашега у покајању', зашто онда мислимо да смо недостојни? Као да ћемо, уосталом, икада па бити потпуно "достојни" да се причестимо. Христос је дошао грешнике да зове на покајање, а не праведнике!

Citam i ne verujem. Pricesce nije mala stvar pa da se moze otici kako ko hoce kao na manikir. Koji se ne pripremi, nedostojan se pricesti na osudu, a ne na spasenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Evdokija 83 рече

Citam i ne verujem. Pricesce nije mala stvar pa da se moze otici kako ko hoce kao na manikir. Koji se ne pripremi, nedostojan se pricesti na osudu, a ne na spasenje.

Како се припрема за причешће? Можда се и ја недостојан причешћујем...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Матусал рече

Како се припрема за причешће? Можда се и ја недостојан причешћујем...

Moras se ispovediti duhovniku detaljno ni jedan greh da ne utajis i zapises da ih ne zaboravis i pre liturgije mora dve nedelje posta najmanje inace je ruganje svetinji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Evdokija 83 рече

Moras se ispovediti duhovniku detaljno ni jedan greh da ne utajis i zapises da ih ne zaboravis i pre liturgije mora dve nedelje posta najmanje inace je ruganje svetinji.

Аха, добро, исповедио сам се два пута прошлог месеца, сад мало не постим пошто је забрањено али ћу се морати причестити јер ми је тако наређено

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Матусал не наседај на провокације...Just_Cuz_19

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, JESSY рече

@Матусал не наседај на провокације...Just_Cuz_19

Ма знам, баш ћу њу да питам када да се причестим...мислио сам има нешто да каже........па реко.....:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Перезвон рече

људи се не причешћују јер им не дају да се причесте

да, на жалост....

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Evdokija 83 рече

svet je samo onaj sto ima blagoslov.

стварно...? како лак начин да постанеш свет...! јуриш по благослове...girl_smiley

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Evdokija 83 рече

Mene je duhovnik ucio da nikada bez blagoslova ne smem da se pricestim. Kada kaze svetinje svetima, svet je samo onaj sto ima blagoslov.

А каконкад ниси исповедила враћке и блуд

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...