Jump to content

Ниједан европски политичар неће стати у одбрану хришћанства!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, АлександраВ рече

Ако није територија амбасаде, волела бих да чујем о томе :)

Kada se trebao roditi  vas kralj Aleksandar, Vinston Chercil je proglasio sobu 212 u hotelu „Kleridzis" kao teritoriju karaljevina Jugoslavia. Danas je to jedan od najskupljih hotela u Londonu. Ako zelite tamo da rucate morate da rezervisete mesto po nekoliko meseci unapred ako niste plemstvo.

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 128
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Moram i ovo da kazem kao zapazanje. Niko ne mrzi Srbija niti voli Srbija. U politici postoje samo interesi i na osnovu interesa se odlucuje. Vi ovde mislite da vas npr Velika Britanija mrzi. Ne zasto bi? Velika Britanija samo uskladjuje svoje interese sa politickom situacijom i tu nema ljubavi i mrznje nego interes politicki ili ekonomski. 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Poslednji Mohikanac рече

Moram i ovo da kazem kao zapazanje. Niko ne mrzi Srbija niti voli Srbija. U politici postoje samo interesi i na osnovu interesa se odlucuje. Vi ovde mislite da vas npr Velika Britanija mrzi. Ne zasto bi? Velika Britanija samo uskladjuje svoje interese sa politickom situacijom i tu nema ljubavi i mrznje nego interes politicki ili ekonomski. 

Пријатељу, да ме не схватиш погрешно. Због тих интереса Велике Британије или Немачке или било које силе овде су људи остајали без живота. Не може се на то гледати хладно, у смислу "Ето они су имали интересе и није битно што су нас поубијали". 

Да би се боље разумели, немам ја ништа против ни једног Британца или Немца, Боже сачувај! Али против погледа на свет у коме је политички интерес све а живот конкретних људи ништа  имам апсолутно све. Наспрам интереса Велике Британије или Немачке наши животи су прашина и од такве политике не очекујем ништа добро. Показало се кроз историју.

Овде не мислим на  појединце, личне односе, пријатељства, родбинске везе ,културне везе и све оне добре ствари које се одввијају.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Poslednji Mohikanac рече

hotel.jpg

Nije loše za početak!

Hoćemo još terotirija na Ostrvu!!!! :D

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Вилер Текс рече

Пријатељу, да ме не схватиш погрешно. Због тих интереса Велике Британије или Немачке или било које силе овде су људи остајали без живота. Не може се на то гледати хладно, у смислу "Ето они су имали интересе и није битно што су нас поубијали". 

Да би се боље разумели, немам ја ништа против ни једног Британца или Немца, Боже сачувај! Али против погледа на свет у коме је политички интерес све а живот конкретних људи ништа  имам апсолутно све. Наспрам интереса Велике Британије или Немачке наши животи су прашина и од такве политике не очекујем ништа добро. Показало се кроз историју.

Овде не мислим на  појединце, личне односе, пријатељства, родбинске везе ,културне везе и све оне добре ствари које се одввијају.

 

Ja se slazem sa vama da je to bila brutalna politika i meni je zao za sve zrtve i za mala Milica posebno. Ja samo zelim da naglasim da u politici nema mrznje ili ljubavi vec samo cisti interes.

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Poslednji Mohikanac рече

Vinston Chercil je proglasio sobu 212... 

Да, то сам заборавила :stadaradim:

пре 3 минута, Драшко рече

Nije loše za početak!

Hoćemo još terotirija na Ostrvu!!!! :D

:navijanje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Poslednji Mohikanac рече

Moram i ovo da kazem kao zapazanje. Niko ne mrzi Srbija niti voli Srbija. U politici postoje samo interesi i na osnovu interesa se odlucuje. Vi ovde mislite da vas npr Velika Britanija mrzi. Ne zasto bi? Velika Britanija samo uskladjuje svoje interese sa politickom situacijom i tu nema ljubavi i mrznje nego interes politicki ili ekonomski. 

Слажем се да нема много смисла помињати емоције у политици.

Међутим, дозволите ми да приметим да су интереси Уједињеног Краљевства, најмање од распада Југославије, доследно супротстављени интересима Србије. И дан данас УК снажно подржава независност Косова и нема изгледа да ће се то променити у будућности.

Лично сматрам и да је улога УК на Балкану у току Другог светског рата, дугорочно гледано, била штетна за Србију, будући да је УК у једном тренутку подржало Тита и комунисте и одустало од подршке снагама које су биле лојалне краљу (не знам колико сте упућени у тај период наше историје, тако да не морамо превише о томе).

Такође, мислим да је чињеница да политичке елите сваког друштва имају одређене погледе на друге државе, који се преносе из генерације у генерацију, и релативно тешко мењају. Нпр. земље Западне Европе, још од 19. века традиционално посматрају Русију као опасност и ривала, и све што Русија чини се тумачи у том смислу. Просто ми је бизарно када понекад гледам извештаје западних медија попут CNN-a или Foreign Policy-a, који оптужују Русију за све оно што НАТО ради већ деценијама - звецкање оружијем, мешање у унутрашње ствари других држава итд. Према томе, иако се не може говорити о емоцијама, чини ми се да се може говорити о неким симпатијама или антипатијама са којима елите једне државе посматрају друге државе и доживљавају их као савезнике, или ривале. Претпостављам да то доста има везе и са културним сличностима - САД и УК ће увек имати макар мало бољи однос, него САД и Француска нпр.

Волео бих да чујем ваше мишљење о свему овоме.

Иначе, слажем се са вама око нашег проблем са харизматичним лидерима. Верујем да је то зато јер још нисмо дошли до тачке у историјском развоју у којој ће снажне институције заменити снажне лидере. Једноставно, кроз историју смо имали превише раволуција и коренитих промена да бисмо се ослободили од заљубљености у снажне личности.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Poslednji Mohikanac рече

Moram i ovo da kazem kao zapazanje. Niko ne mrzi Srbija niti voli Srbija. U politici postoje samo interesi i na osnovu interesa se odlucuje. Vi ovde mislite da vas npr Velika Britanija mrzi. Ne zasto bi? Velika Britanija samo uskladjuje svoje interese sa politickom situacijom i tu nema ljubavi i mrznje nego interes politicki ili ekonomski. 

Verujem da je tačno ovo što kažeš, i sam sam veliki Anglofil pogotovu po pitanju engleske kulture, načina života....da ne govorim o dramskoj umetnosti...tu sam "pao" na Englesku skroz, i jako bih voleo da ponovo tamo odem!

I imam divne prijatelje iz Harrow-a koji sad žive u Colchester-u....obožavam moju Carole, i ona mene kao svog sina!

Ali politika nam često sreću kvari, zvanična politika Britanije nije nikada volela pa ni štedela Srbiju...pojedinci možda jesu i divili su nam se ali politika nije, bilo je i bombardovanja Beograda od strane RAF i Nikšića od strane RAF-a isto, gde je bilo i mitraljeziranja stanovništva iz aviona.

Nadam se da ćemo se mi kao narod manuti svih "harizmatičnih vodja" i stati pod zaštitu naše krune, pod Božijim blagoslovom, i da ćemo se napiti u nekom pabu!!! :pivo:

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Poslednji Mohikanac рече

da u politici nema mrznje ili ljubavi vec samo cisti interes.

Па не каже наш народ џабе да је политика к...., извинте ме што псујем... 

Све док обичан свет није у међусобној мржњи, добро је. Знамо шта смо пролазили, политичари закувају а народ урони у ту мржњу. И преноси је, с колена на колено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Poslednji Mohikanac рече

Ja se slazem sa vama da je to bila brutalna politika i meni je zao za sve zrtve i za mala Milica posebno. Ja samo zelim da naglasim da u politici nema mrznje ili ljubavi vec samo cisti interes.

Наравно, нисам ни мислио супротно. Ја се извињамам што сам одмах прешао на ти. То је нешто што је код нас постало уобичајено, а не сматарам да је баш и најнормалније јер се не познајемо.  

У сваком случају, то је јасно да интереси коло воде. То је оно што је најгоре од свега, што је идол интереса изнад свега. И мислим да је то можда и црње од мржње( или је то само варијација мржње према човеку) јер је калкулантско и безосећајно. Зарад интереса ће се и "волети" и мрзети и сви ће радити све а људи неће бити. Људи који све чине из интереса и не морају бити свесни свог лудила.

Свако добро Вам желим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Срђан Шијакињић рече

Слажем се да нема много смисла помињати емоције у политици.

Међутим, дозволите ми да приметим да су интереси Уједињеног Краљевства, најмање од распада Југославије, доследно супротстављени интересима Србије. И дан данас УК снажно подржава независност Косова и нема изгледа да ће се то променити у будућности.

Лично сматрам и да је улога УК на Балкану у току Другог светског рата, дугорочно гледано, била штетна за Србију, будући да је УК у једном тренутку подржало Тита и комунисте и одустало од подршке снагама које су биле лојалне краљу (не знам колико сте упућени у тај период наше историје, тако да не морамо превише о томе).

Такође, мислим да је чињеница да политичке елите сваког друштва имају одређене погледе на друге државе, који се преносе из генерације у генерацију, и релативно тешко мењају. Нпр. земље Западне Европе, још од 19. века традиционално посматрају Русију као опасност и ривала, и све што Русија чини се тумачи у том смислу. Просто ми је бизарно када понекад гледам извештаје западних медија попут CNN-a или Foreign Policy-a, који оптужују Русију за све оно што НАТО ради већ деценијама - звецкање оружијем, мешање у унутрашње ствари других држава итд. Према томе, иако се не може говорити о емоцијама, чини ми се да се може говорити о неким симпатијама или антипатијама са којима елите једне државе посматрају друге државе и доживљавају их као савезнике, или ривале. Претпостављам да то доста има везе и са културним сличностима - САД и УК ће увек имати макар мало бољи однос, него САД и Француска нпр.

Волео бих да чујем ваше мишљење о свему овоме.

Иначе, слажем се са вама око нашег проблем са харизматичним лидерима. Верујем да је то зато јер још нисмо дошли до тачке у историјском развоју у којој ће снажне институције заменити снажне лидере. Једноставно, кроз историју смо имали превише раволуција и коренитих промена да бисмо се ослободили од заљубљености у снажне личности.

Poznato mi je da vam politika Velike Britanije nije nikada isla na ruku ali niste jedini. Uzmite npr Argentina i td. Kazem vam politika je stvar interesa. Ono sto  prikazuju velike informativne kuce one prikazuju u svetlu politike koju vodi njihova drzava. To je i kod vas slucaj. 

Rusija jeste uvek bila a kako vidim i bice shvacena na Zapadu kao opasan konkurent. Postoje za to i istoriski razlozi jos iz vremena Petar Veliki.

пре 3 минута, Драшко рече

Verujem da je tačno ovo što kažeš, i sam sam veliki Anglofil pogotovu po pitanju engleske kulture, načina života....da ne govorim o dramskoj umetnosti...tu sam "pao" na Englesku skroz, i jako bih voleo da ponovo tamo odem!

I imam divne prijatelje iz Harrow-a koji sad žive u Colchester-u....obožavam moju Carole, i ona mene kao svog sina!

Ali politika nam često sreću kvari, zvanična politika Britanije nije nikada volela pa ni štedela Srbiju...pojedinci možda jesu i divili su nam se ali politika nije, bilo je i bombardovanja Beograda od strane RAF i Nikšića od strane RAF-a isto, gde je bilo i mitraljeziranja stanovništva iz aviona.

Nadam se da ćemo se mi kao narod manuti svih "harizmatičnih vodja" i stati pod zaštitu naše krune, pod Božijim blagoslovom, i da ćemo se napiti u nekom pabu!!! :pivo:

 

I ja bih voleo da vi imate bolja vlada a i da mi imamo vise prijateljsku politiku prema vama ali to je u Bozjim rukama. Bez obzira kako mi gledali na istoriju, ona je ipak u Bozjim rukama i Bog je u kontroli i bice kako On to hoce. 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, АлександраВ рече

Па не каже наш народ џабе да је политика к...., извинте ме што псујем... 

Све док обичан свет није у међусобној мржњи, добро је. Знамо шта смо пролазили, политичари закувају а народ урони у ту мржњу. И преноси је, с колена на колено.

Dobro je sto eto vi to znate. To je pocetak u dobrom pravcu!

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Наравно, нисам ни мислио супротно. Ја се извињамам што сам одмах прешао на ти. То је нешто што је код нас постало уобичајено, а не сматарам да је баш и најнормалније јер се не познајемо.  

У сваком случају, то је јасно да интереси коло воде. То је оно што је најгоре од свега, што је идол интереса изнад свега. И мислим да је то можда и црње од мржње( или је то само варијација мржње према човеку) јер је калкулантско и безосећајно. Зарад интереса ће се и "волети" и мрзети и сви ће радити све а људи неће бити. Људи који све чине из интереса и не морају бити свесни свог лудила.

Свако добро Вам желим.

Nije problem! Ja znam da ste vi jako prisni i slobodni u komunikaciji sto je ponekada jako lepo. 

Potpuno se slazem sa vama i kao Hriscanin ja ne volim tu tendeciju koja postoji na Zapadu. Nemojte misliti da je prijatno biti Hriscanin na Zapadu. Zapad sve vise lici na Rimska imperija u vreme progona Hriscana!

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Poslednji Mohikanac рече

 

Nije problem! Ja znam da ste vi jako prisni i slobodni u komunikaciji sto je ponekada jako lepo. 

Potpuno se slazem sa vama i kao Hriscanin ja ne volim tu tendeciju koja postoji na Zapadu. Nemojte misliti da je prijatno biti Hriscanin na Zapadu. Zapad sve vise lici na Rimska imperija u vreme progona Hriscana!

Слажем се. Имао сам прилике да чујем и конкретне ствари везано за тешкоће Хришћана на Западу, не из медија.

А и да их нисам чуо, потпуно ми је јасно по духу који влада Западом. Тај дух се увелико преноси и овде. 

Имали смо и раније разних духова који су нам загорчавали живот, и имамо их свакодневно као личности и као заједница, али овај се сад некако "гура" да постане главни, односно владаћујће елите на Западу му дају подршку.

И ту се управо доказује на очиглед свих, као у биоскопу, да је ђаво немоћан осим ако људи не пристану на његове предлоге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Poslednji Mohikanac рече

Vi ovde mislite da vas npr Velika Britanija mrzi. Ne zasto bi?

Добро питање, и ја се то питам...

 

balkans-uk.jpg


 

Цитат

 

Dejli mejl: Beograd kao Staljingrad 1943. godine

Britanski “Dejli mejl” situaciju s migrantima u Beogradu uporedio je s golgotom nemačkih zarobljenika u Staljingradu 1943. tokom Drugog svetskog rata.

Линк

 

 

Цитат

 

Bregzit: Englezi prvo Srbina teraju napolje

Srbin Stojan Janković, poznatiji kao Stoli, radnik "Ert natural fuds" Kentiša Tauna u severnoj Engleskoj čeka deportaciju u Dorsetu.

Iako je Stojan bio upisan u spisak imigracionog centra u Londonu i redovno se javljao svakog meseca u prethodnih deset godina, nadležni organi su mu bez ikakvog upozorenja izdali zabranu.

Линк

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...