Jump to content

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! Благодатни огањ је сишао на гроб Господњи

Оцени ову тему


Препоручена порука

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У храму Гроба Господњег сашао Благодатни огањ (видео)

15. априла 2017. - 14:38

Видео

1423989155.jpg

(© AP Photo/Dusan Vranic)

Благодатни огањ сишао је у храму Гроба Господњег у Јерусалиму. Патријарх јерусалимски Теофило III предао га је сабранима у храму, међу осталима и делегацији Фонда Андреја Првозваног, која ће светињу у Москву доставити авионом у специјалним фењерима.

700ht_Og.jpg

(Фото: interfax.ru/ТАСС, Станислав Красильников)

Ове године Огањ ће први пут уз подршку Фонда Андреја Првозваног бити достављен у САД. Пренос огња у САД организован је на иницијативу парохијана Руске православне  заграничне цркве. Честице Огња такође ће бити пренијете у неколико десетина градова Русије, између осталог на Криму, а такође у Бакуу, Риги, Талину и Лондону.
Благодатни огањ силази на Велику суботу у храму Гроба Господњег. Један од првих који је описао тај догађај био је руски монах Данило, који је био на ходочашћу на Светој Земљи почетком XII вијека.

Огањ силази над мјестом Христовог погребења, у кувуклији која је подигнута 1810. године. Уочи Васкрса, који ове године сви хришћани на свијету обиљежавају 16. априла, завршена је прва у 200 година рестаурација Гроба Господњег.

Благодатни огањ символише нерукотворну свјетлост Васкресења Христова, о којој је још говорио апостол Петар, и вјерници је сматрају светињом.

С руског: Марија Живковић

Извор: ria.ru; sedmitza.ru

Видео: ntv.ru

 
 
© 1219-2016 Православна Митрополија Црногорско-Приморска
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Aleksandar Cvetkovic рече

Deru se kao na fudbalskoj utakmici. Zasto ne prikazu kako se pali taj oganj?

Pravoslavni Arapi su takvi, vrlo temperamentni ljudi, njima je to sasvim normalan nacin praznovanja. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, obi-wan рече

Pravoslavni Arapi su takvi, vrlo temperamentni ljudi, njima je to sasvim normalan nacin praznovanja. :)

Једне године због (пре)гласног радовања нису дозволили Арапима да ућу у храм... 

Патријарх се молио дуже од два часа, али Огањ није хтео да сиђе, онда се он досети и нареди да се пусте Арапи унутра, и чим су они ушли у храм, Огањ се појавио... 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јеси ли погледао снимак у целости?

Вероватно ти је у горњем тексту промакла реч кувуклија?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Aleksandar Cvetkovic рече

Kakvo ludilo, opsta pomama zbog vatre. I zasto se svestenik koji pali vatru krije?

сјајан пример како атеисти не знају шта је радост... 

и свештеник не пали ватру, него се крије од атеиста да не би поверовали у чуда... 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 4 минута, Golub рече

сјајан пример како атеисти не знају шта је радост... 

и свештеник не пали ватру, него се крије од атеиста да не би поверовали у чуда... 

Хахахаха... царски :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Golub рече

сјајан пример како атеисти не знају шта је радост... 

и свештеник не пали ватру, него се крије од атеиста да не би поверовали у чуда... 

12:smeha::))

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Aleksandar Cvetkovic рече

 I zasto se svestenik koji pali vatru krije?

Дедера ти нама објасни зашто си се ти крио у мајчиној утроби 9 (словима: девет) месеци... (могуће који месец и краће... :) 

али, ипак, крио си се?!

Зашто?

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...