Jump to content

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! Благодатни огањ је сишао на гроб Господњи

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, Golub рече

Врло једноставно питање, зашто си се крио у мајчиној утроби, зашто се ниси само појавио у трену на стадиону ЈНА, и то на дан младости, и предао олимпијску бакљу другу Титу?

:)

Зашто се ругаш дечку, који није ни рођен у време које ти врло лепо познајеш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Golub рече

Врло једноставно питање, зашто си се крио у мајчиној утроби, зашто се ниси само појавио у трену на стадиону ЈНА, и то на дан младости, и предао олимпијску бакљу другу Титу?

:)

Ja tebe brate nista ne razumem. Kakve veze ima oganj sa prirodnim procesom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Управо сада, Aleksandar Cvetkovic рече

Mnogo vas zulja ovo pitanje. Pored vas covek i da hoce, ne moze da postane verujuci. Odjavljujem se sa teme.

Ма да... све је тако.. 

нема шта да нас жуља, да си желео да се заиста заинтересујеш не би дошао на једну лепу тему и ишао ђоном, ко да су овде људи телетабиси.

Свештеник се нигде не крије а да те заиста интересује, а не само ова бајата провокација, пронашао би да се Патријарх проверава пре уласка у Гроб Христов и да је ово нешто што је потврда вере да је Христос заиста ваксрсао.

А људи се не "деру" већ се радују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, R2D2 рече

Ма да... све је тако.. 

нема шта да нас жуља, да си желео да се заиста заинтересујеш не би дошао на једну лепу тему и ишао ђоном, ко да су овде људи телетабиси.

Свештеник се нигде не крије а да те заиста интересује, а не само ова бајата провокација, пронашао би да се Патријарх проверава пре уласка у Гроб Христов и да је ово нешто што је потврда вере да је Христос заиста ваксрсао.

А људи се не "деру" већ се радују.

Ja ne osporavam da se patrijarh proverava, ali se opet krije. Zasto se ne moli da to svi vernici vide? Uopste nisam zlonameran, a kakav si covek tako i tumacis.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је најбоље ћутати пред онима који не желе да виде и чују.

Одох на спавање, сутра треба поранити.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Управо сада, Aleksandar Cvetkovic рече

Ja ne osporavam da se patrijarh proverava, ali se opet krije. Zasto se ne moli da to svi vernici vide? Uopste nisam zlonameran, a kakav si covek tako i tumacis.

Да ниси злонамеран лепо би питао и добио би одговор... но, хајде, нека ти буде... иначе не коментаришем твоје поруке, први пут вероватно јавно на форуму.

Погледај цео чин Силаска светог Огња па ће ти бити можда јасније.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Драгана Милошевић рече

Мислим да је најбоље ћутати пред онима који не желе да виде и чују.

Одох на спавање, сутра треба поранити.

Ja zelim da vidim, a vi mi ne pomazete, nego kamenujete. Hvala vam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, R2D2 рече

Да ниси злонамеран лепо би питао и добио би одговор... но, хајде, нека ти буде... иначе не коментаришем твоје поруке, први пут вероватно јавно на форуму.

Погледај цео чин Силаска светог Огња па ће ти бити можда јасније.

 

Ja zudim za odgovorom, a ne vidis moju gestikulaciju, pa ne znam kako drugacije da ti argumentujem, da lepo pitam, najnormalnije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Aleksandar Cvetkovic рече

Ja tebe brate nista ne razumem. Kakve veze ima oganj sa prirodnim procesom.

Ето видиш, брате, како си близу одговора.

Природни процес јављања Благодатног Огња је вековима познат... 

А ти се нашао, баш данас, да постављаш глупа питања?  И мене је ћерка још давно питала зашто се морала крити у мамином стомаку? 

Па сам и ја тад,  туц, муц... трт, мрт... као процес је процес! морало је тако... не може другчије... 

Зашто не може? Па зашто сам се морала крити? па, па ???

Кад порестеш, велим, још мање ћеш знати, ако будеш постављала та чудна питања!

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Aleksandar Cvetkovic рече

Ja ne osporavam da se patrijarh proverava, ali se opet krije. Zasto se ne moli da to svi vernici vide? Uopste nisam zlonameran, a kakav si covek tako i tumacis.

Наравно да ниси скроз злонамеран, али ово није баш ни добронамерно: ''Kakvo ludilo, opsta pomama zbog vatre''.

Стога, буди фин па ће ти се фино и ''објаснити''.

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Aleksandar Cvetkovic рече

Ja zudim za odgovorom, a ne vidis moju gestikulaciju, pa ne znam kako drugacije da ti argumentujem, da lepo pitam, najnormalnije.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! Видех сад ову тему и ево ти на најнормалније питање најнормалнијег одговора, кад нико други неће да ти одговори: Господ је у својој премудрости тако устројио природу да постоје разна феноменална својства молекула, па је тако молекул воде поларан, затим хлађењем до 4 степена се вода скупља, а испод 4 степена шири и да нема тих својстава не би било живота. Даље, жива је једини метал који је на собној температури течан. Смртоносни гас хлор и смртоносни реактивни метал натријум заједно дају кухињску со, натријум-хлорид, неопходну за живот. Исто тако постоји и један елемент који се зове фосфор, он у једном саставу светли у мраку, а у другом се сам од себе запали након неколико минута. А када се током тих неколико минута чита молитва да се упали ватра, то је једна 100% делотворна молитва. Као, на пример, да се пред зору молимо драгом Богу да се Сунце роди на истоку, или да Му се молимо 21. децембра да дани постану све дужи и дужи. Или да се молимо за плиму и осеку, онако како се Месец помера. Злобници би рекли да су такве молитве залудне као кукурикање петла пред зору, где он верује да својим кукурикањем истерује Сунце на видело, али би се мудрији запитали: ако један тако свет човек својом молитвом може да изазове стварање ватре ни из чега, дакле нешто што се по свему, да је истина, сукобљава са законима физике и хемије, шта би тек својом молитвом могао да уради за мир у свету, помоћ гладнима и несрећнима, којима и не треба неко натприродно чудо, него само људска милост. С обзиром на то да се то не дешава, сам себи дај одговор на то због чега се у 21. веку силазак Благодатног Огња (са све велим словима у знак поштовања, као да је у питању сам Дух Свети), сам чин силаска строго сакрива од сведока, а поготово од камера које данас свако има у свом џепу.

(Није тема, али кад поменух камере које свако данас има у свом џепу, са њиховом појавом нагло су престала сва чуда и свих осталих религија на свету, нека свако сам себи да одговор зашто.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Golub рече

Ето видиш, брате, како си близу одговора.

Природни процес јављања Благодатног Огња је вековима познат... 

А ти се нашао, баш данас, да постављаш глупа питања?  И мене је ћерка још давно питала зашто се морала крити у мамином стомаку? 

Па сам и ја тад,  туц, муц... трт, мрт... као процес је процес! морало је тако... не може другчије... 

Зашто не може? Па зашто сам се морала крити? па, па ???

Кад порестеш, велим, још мање ћеш знати, ако будеш постављала та чудна питања!

 

Pa jeste ali mi bebu vidimo cak i dok se krije u stomaku zato sto doktori koriste tehnologiju za to a kad pitas crkvu da to isto uradimo i u kuvukliji onda se dobije odgovor: tuc, muc, prc, trt, mrt... :)

 

Tako da ti je bzvz pitanje,niko se nije krio 9 meseci, ja sam svoju decu jednom mescno gledao svojim ocima ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...