Jump to content

Snaga molitve

Оцени ову тему


Препоручена порука

Када једном осетиш шта молитва значи, никад више нећеш моћи да живиш без ње.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ogromna je snaga u Bogomisliju i molitvi.

Uvek gledam da budem na tom potezu a molitvu najviše volim Isusovu neprekidnu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако смијем бити безобразан и поставити додатно питање - осјећате ли нешто посебно током молитве? АКо да, шта, како, колико?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ћириличар рече

 - осјећате ли нешто посебно током молитве?

ја мислим да не би требало да осећамо нешто посебно, да себи стварамо неке слике и сл. јер то може одвести у прелест....тако сам више пута прочитала у књигама духовника...

наше је да се колико год можемо концентришемо, спречимо мозак да нам лута, а последице молитве ће доћи тек касније...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ћириличар рече

Ако смијем бити безобразан и поставити додатно питање - осјећате ли нешто посебно током молитве? АКо да, шта, како, колико?

Naravno. To je cijeli raspon osjecanja. Nije to uvijek samo radost. Ali uglavnom molitva smiruje. To ti je jedan univerzalni lako dostupni psihoaktivni agens. Djeluje kao sedativ, anksiollitik, antidepresiv... po potrebi :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba imati svoje molitveno pravilo. Negde sam citala dva puta dnevno bi trebalo. To sam i praktikovala. Cim ujutru ustanemo da stanemo na molitvu i tako zapocnemo dan, a u toku dana Isusovu molitvu da se oslobodimo losih misli ili kratku molitvu "Slava Bogu za sve". Probaj jedan dan da se ne pomolis, koliko covek lako pada...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ћириличар рече

Ако смијем бити безобразан и поставити додатно питање - осјећате ли нешто посебно током молитве? АКо да, шта, како, колико?

Nema smrti. Prosto je nema. Mnogo je nema.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Ћириличар рече

Ако смијем бити безобразан и поставити додатно питање - осјећате ли нешто посебно током молитве? АКо да, шта, како, колико?

Prisustvo Boga mira.;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Ana Bjelan рече

Da li imate svoje molitveno pravilo i koliko nam je molitva stvarno potrebna?

Imam.Sam sam ga izmislio.

Oče naš

Slava Ocu i Sinu i Sv.duhu x 3

Isusova Molitva x 3

Care Nebeski

Nadanje je moje Otac,pribežište je moje Sin...etc

Bogorodice djevo.

Taj redolsed.Nemam pravilo kada,jednostavno kad osetim potrebu.Nekad ujutru,nekad u toku dana,nekad noću,nekad i ujutru i uveče.Spontano.

 

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Узмите које хоћете правило, само да буде редовно.

Некад и променем молитву, али покушавам да буде што редовније како би се ум и срце навикли.

И никад не читам на глас, из објективних разлога.

 

Кад речи молитве крену из срца, када се сместе тамо, осетим мир.

Остану ли на уснама а да при том мисли лутају - не осетим никакву корист.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...jako je velika snaga molitve, posebno još dodatno kada se moliš za drugog,to sam iskusila u životu...mislim da se gotovo svaki čovek moli jer jednostavno ja ne znam kako bismo mogli drugačije i funkcionisati...Gospod traži čisto srce... kad je molitva od srca, a obično je kod nas ljudi takva u našim životno teškim prilikama i situacijama, onda je takva molitva najugodnija Gospodu...mada naravno, za sve nas, dobro je moliti se što redovitije jer tada smo stalno sa Bogom  pa ta iskušenja lakše podnosimo...to je moje skromno mišljenje :skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...