Jump to content

Snaga molitve

Оцени ову тему


Препоручена порука

Приметио сам код себе, када направим "паузу" два или три дана, без икакве молитве, много брже падам у расправе, дреку и сл. . Имао сам и дуже периоде без молитве, е тада сам падао у размишљања и преиспитивања вере генерално. Тако да, молите се људи, једна реч, једна, нема везе. На свом примеру знам, да кад год се нисам молио и мање ишао на литургије, није ми било баш најбоље, превише се бринем о свему. Ја свакако духовно тек узрастам, али то су неки моји лични осећаји, а што се тиче неког правила, ја углавном практикујем јутарње ујутру и вечерње увече (из молитвеника), а преко дана када год се сетим поновим у себи Исусову, али ништа претерано и одлазак у неки фанатизам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Владимир85 рече

Приметио сам код себе, када направим "паузу" два или три дана, без икакве молитве, много брже падам у расправе, дреку и сл. . Имао сам и дуже периоде без молитве, е тада сам падао у размишљања и преиспитивања вере генерално. Тако да, молите се људи, једна реч, једна, нема везе. На свом примеру знам, да кад год се нисам молио и мање ишао на литургије, није ми било баш најбоље, превише се бринем о свему. Ја свакако духовно тек узрастам, али то су неки моји лични осећаји, а што се тиче неког правила, ја углавном практикујем јутарње ујутру и вечерње увече (из молитвеника), а преко дана када год се сетим поновим у себи Исусову, али ништа претерано и одлазак у неки фанатизам.

да ја баш пропадох без молитве и што време дуже пролази, све горе.. И нпр. одлажем причест, те појела ово на уљу, те женске ствари, те трапава седмица ...те те сви гњаве како не можеш да се причестиш иако ти је свештеник рекао да можеш!!!! Мало место, све прате, све знају...не знам како то нормалном одраслом човеку може неко нешто да забрани...али ето ми блесаве Балканке све допуштамо. И рекох ја себи јуче, одох да се причестим на пређеосвећеној литургији, није гужва, јела рибу ееееееееееееее, и баш ме брига. Другачије бих пропала. Достојна нисам била, али достојнија од наредне седмице не бих била...последњи вапај и трзај умирућег.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

да ја баш пропадох без молитве и што време дуже пролази, све горе.. И нпр. одлажем причест, те појела ово на уљу, те женске ствари, те трапава седмица ...те те сви гњаве како не можеш да се причестиш иако ти је свештеник рекао да можеш!!!! Мало место, све прате, све знају...не знам како то нормалном одраслом човеку може неко нешто да забрани...али ето ми блесаве Балканке све допуштамо. И рекох ја себи јуче, одох да се причестим на пређеосвећеној литургији, није гужва, јела рибу ееееееееееееее, и баш ме брига. Другачије бих пропала. Достојна нисам била, али достојнија од наредне седмице не бих била...последњи вапај и трзај умирућег.

Сваки твој труд је важан. Oсобе које гледају у "ситна цревца" су далеко, далеко од поенте. Онај тип особа, које посте 40 дана на води што се јела тиче, а овамо сикћу, пуни злобе и гнева, благи ужас. Ја док сам слушао такве, удаљавао сам се од Цркве, фанатизовано посматрао ствари, али тада сам био и доста млађи. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...