Jump to content

Зоран Ђуровић: Креационизам свештеника Георгија Максимова

Оцени ову тему


Zoran Đurović

Препоручена порука

пре 2 минута, Bokisd рече

Ovo je, po meni, vrlo lepo receno.

Fantastično rečeno, mogao se jednostavno pozvati na oce i reči da Bog dopušta stvorenju svome slobodnu volju.

Kakve mogućnosti molim te koje još uvek nisu stvorene? O čemu vi to pričate i još se kao razumete?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Milan Nikolic рече

Volim_Sina_Bozjeg

Живот је само у Евхаристији и нигде више, у правом смислу.

Deluješ mi sada siguran sa ovom rečenicom, evo ako ti nije problem da daš doprinos forumu pouka pa napišeš tekst kako je to tebi razjašnjeno na način na koji si mogao da razumeš,doživiš i živiš takvim životom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Fantastično rečeno, mogao se jednostavno pozvati na oce i reči da Bog dopušta stvorenju svome slobodnu volju.

Kakve mogućnosti molim te koje još uvek nisu stvorene? O čemu vi to pričate i još se kao razumete?

Весели Боксит мисли да му је Милан алеанца. Страсти му муте разум. Када би укапирао да за Бога не постоји будућност, како мисли Милан, овај би пао са столице12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Не пецај се, ниси разумео ништа.

Mislim, upoznat sam tim stvarima. Koliko, to je drugo pitanje. Tema je takva, da ne moze, bilo ko da kaze , da je sve bas razumeo. Just_Cuz_19

Uostalom, volja i akt, su deo svojstava bozijih, pa, je logicno da mozemo pricati i o tim stvarima. :dedica:



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Deluješ mi sada siguran sa ovom rečenicom, evo ako ti nije problem da daš doprinos forumu pouka pa napišeš tekst kako je to tebi razjašnjeno na način na koji si mogao da razumeš,doživiš i živiš takvim životom.

То је оно што сам ја рекао да се причешћују крњим Христом, односно да је то чиста магија и индивидуализам. Магови су деисти, јер они покушавају да командују ониме чега немају и са чиме нису у контакту. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Весели Боксит мисли да му је Милан алеанца. Страсти му муте разум. Када би укапирао да за Бога не постоји будућност, како мисли Милан, овај би пао са столице12:smeha:

Ne samo to, to bi bilo i pitko, nego Milan nam govori o Bogu koji ne zna koja će mogućnost da se desi ali ionako su sve Njegove tako da nema veze :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Mislim, upoznat sa tim stvarima. Koliko, to je drugo pitanje. Tema je takva, da bilo ko moze da kaze , da je sve bas razumeo. Just_Cuz_19

Uostalom, volja i akt, su deo svojstava bozijih, pa, je logicno da mozemo pricati i o tim stvarima. :dedica:

 

Прика, кажем ти да ни најмање не капираш шта Милан вели, а не уопштено. По Милану, за Бога не постоји 12 новембар 2017! И он га нагађа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Ради нас за Бога постоји будућност.

Eto vidiš.

Inače lepše mu da živi a da budućnost stvorenog sveta ne poznaje. Što jest jeste, veoma ljudski od tebe hahahha

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

То је оно што сам ја рекао да се причешћују крњим Христом, односно да је то чиста магија и индивидуализам. Магови су деисти, јер они покушавају да командују ониме чега немају и са чиме нису у контакту. 

Da nema prepuštanja tvorcu niti priznanja da uzimaš Telo i Krv drugoga po ljubavi.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Zoran Đurović рече

@AvocadoПитање као и за Ивана: U martu 2005. godine paleontolog M. Schweitzer sa svojim timom pronašla je unutar nožne kosti tiranosaura meka tkiva (vidi sliku). Bukvalno netaknuti pronađeni su krvni sudovi, matrica kosti, vezno tkivo i krvna zrnca. Kosti nisu bile do kraja fosilizovane i ležale su u jurskim formacijama ili slojevima, Hell Creek u Montani (SAD). To je zaprepastilo naučni tim budući da proteini jako brzo degadiraju i u najboljnim uslovima ne mogu da se održe dugo. Istraživanja rađena na mumijama u Egiptu pokazala su da izvorne molekule biomaterije mogu najduže da se očuvaju oko 10.000 godina. 

Pronađena organska materija nije baš tako netaknuta, kao što kreacionistički sajtovi prenose.

Takođe, ovo nije jedini primerak, ima ih više... prosto smo samo pomerili vreme za koliko mislimo da proteini mogu da ostanu očuvani unutar mineralizovane kosti.

 

пре 4 часа, Ivan Marković рече

To može da objasni ogromnu količinu legendi o zmajevima, ali i neke istorijske izvore, koji to potvrđuju (Apolonije iz Tijane, Plinije Mlađi) Marko Polo u knjizi Milion govori o tome.

Možda neku legendu o krdu zmajeva koji pasu biljke... (pošto je većina dinosaurusa tako živela)... ali mi nije poznato da takve legende postoje...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

Прика, кажем ти да ни најмање не капираш шта Милан вели, а не уопштено. По Милану, за Бога не постоји 12 новембар 2017! И он га нагађа

Dobro, to je neka druga stvar.

Ja sam se , nadovezao na Milanovu konstataciju, da Bog poseduje voljni momenat, kao ,  prevecna volja ili kako se kaze , Prevecni savet, kada je Trojica nesto tamo , pre vremena, promisljala. :)

Nista drugo , nisam imao u vidu.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

1 hour ago, Milan Nikolic рече

Бог познаје могућности и пре постања света. Управо то значи да свет није постојао док је могућност постојала.

Otkrio si nam toplu vodu sad.Jedno prosto pitanje za tebe.Da li Bog poznaje svoju tvorevinu kompletno?Da li je njegovo znanje o tvarima potpuno?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Zoran Đurović рече

@Avocado Замолио бих те да нам у главним цртама кажеш зашто ТЕ негира тезу да је Бог (како год да га замислимо, али у овом случају као интелигентно биће) створио живи свет и овај универзум. 

TE ne negira tezu da je Bog stvorio živi svet i univerzum. Samo daje objašnjenje razvoja živog sveta i zajedničkog porekla, koje ne uključuje nužno Boga.
 

Цитат

Авокадо поменуо да су одређени аспекти ТЕ неспојиви са интелигентним планом, зато моје питање.

Zavisi od toga šta je bio plan i kako je Bog uradio to što je uradio... kao i od toga kakav je Bog (određena objašnjenja daju zlog Boga)...

Najlakše spojiva sa TE je teza da je Bog postavio pravila univerzuma (uključujući i pravila koja uzrokuju evoluciju) znajući da će ti procesi jednog dana dovesti do čoveka.

Najteže spojive sa TE (i drugim naučnim saznjanjima) su teze koje proističu iz bukvalnog čitanja Postanja, uključujući ideju da je Zemlja stara nekoliko hiljada godina i da su sve vrste stvorene pre nekoliko hiljada godina...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...