Jump to content

Наше фотографије дана (не учитавајте туђе са нета већ своје)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Sasa Vojvoda рече

Како коме, мени је било, после сам имао снове које и данас памтим...

Verujem, moguće, ja govorila u svoje ime.

 

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Lady Godiva рече

али ми је све једно јако ружно.

Теби је то ружно, али ниси била баш на пуно сахрана да би могла "из прве руке" да кажеш да је лицемерно. Претпостављам да си више слушала о томе или читала. Као што каже Данче, зашто лицемерно? Зашто се одмах нечији мотиви и понашање препознају у том стереотипно представљеном фазону. Није покојника/цу више ништа брига, али та особа је била некоме нешто, и сви ти људи који се окупе на сахрани су повезани управо преко те особе, па шта ако разговарају о свему томе, шта је ту ружно? Људи разговарају, ето. И долазе на сахране из неких својих разлога, како ми можемо да знамо да ли је то ради реда или ради нечег другог?

Не видим проблем у томе да деца буду присутна на сахрани, па смрт је део живота, нека иду и на гробље понекад, нису у обдукционој сали. Мени су моји тако умирали баш када су деца била мала и ја нисам имала коме да их оставим, били су на гробљу и нису ни певала Амин. Једноставно, били су са својом породицом, фамилијом и пријатељима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Sasa Vojvoda рече

Како коме, мени је било, после сам имао снове које и данас памтим...

Важно је да дете буде на време и добро припремљено. Данче рече да има претке свештенике тако да је то верујем ишло само од себе од рођења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Данче* рече

Zašto licemerno, ako kažeš da svako radi kako misli da treba.

 

пре 2 минута, АлександраВ рече

Теби је то ружно, али ниси била баш на пуно сахрана да би могла "из прве руке" да кажеш да је лицемерно.

Лицемерно је кад идеш зато што се то од тебе очекује. Лицемерно је кад некоме кажеш „Прими моје саучешће", а не мислиш то. 

По мени буди уз ту особу док је жива, када умре можеш и на депонију да је бациш, све једно је. Све што тада можеш да урадиш је да се помолиш за њу. Од дворења, даћа, цвећа и фраза нико нема апсолутно ништа.

Небитно, кварим тему. Нећемо даље о томе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Lady Godiva рече

Лицемерно је кад идеш зато што се то од тебе очекује. Лицемерно је кад некоме кажеш „Прими моје саучешће", а не мислиш то. 

Али ти не можеш да знаш зашто су сви ти људи дошли и да ли искрено изјављују саучешће, па и ако постоји неко ко је лицемер на тој сахрани, није "све то" лицемерно.

Када ти умре неко близак није ти свеједно да ли је бачен на депонију или сахрањен. Ми смо заједница, бар бисмо требали да будемо заједница, и свако ко је сахранио неког блиског ће (највероватније) рећи да му је понешто или све од тога што си навела значило, замисли да сахрањујеш неког свог блиског и да пролазиш кроз то потпуно сама. На страну ти безвезни обичаји, сујеверје и глупости које се упражњавају на гробљима, причам о људима и ономе што би требало да буде подршка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Lady Godiva рече

Лицемерно је кад идеш зато што се то од тебе очекује.

Ne, u mojoj porodici nema očekivanja, prosto smo upitani hoćemo li ići...

пре 6 минута, Lady Godiva рече

Лицемерно је кад некоме кажеш „Прими моје саучешће", а не мислиш то. 

Nismo govoroli to, nisu nas terali..

пре 7 минута, Lady Godiva рече

По мени буди уз ту особу док је жива, када умре можеш и на депонију да је бациш, све једно је. Све што тада можеш да урадиш је да се помолиш за њу. Од дворења, даћа, цвећа и фраза нико нема апсолутно ништа.

Небитно, кварим тему. Нећемо даље о томе.

Bilo je reć o sahrani koliko se sećam, a ne o dvorenja, daća, cveća, fraza..itd.

E sad nećemo više o tome.

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, додаћу независно без цитирања, не бих олако рекао да је упокојенима свеједно шта се дешава на њиховим сахранама и гробовима као и са њиховим телима. Има доста примера и старијих и савремених.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем је ту што је наш народ и поред свег "православљања" и даље веома сујеверан и пре-хришћански. Однос према смрти је тотално пагански, као да за хришћанство никад нису чули. Наше сахране испадну неке "паганске литургије" па су зато толико одбојне. И уопште однос у нашем народу према болести и болеснима је такав...

Амери имају пуно бољи и зрелији однос према смрти од нас.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4b568d41241ff6bc3e2e15d2013472a6.jpg

Послато са HUAWEI P7-L10 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Potom ću se vratiti, i sazidaću dom Davidov, koji je pao, i njegove razvaline popraviću, i podignuću ga

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...