Jump to content

Брак - заједница мушкарца и жене

Оцени ову тему


da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

186 члановâ је гласало

  1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

    • da
      5
    • ne
      158
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5


Препоручена порука

пре 14 часа, Војвода7 рече

Зар се жене(други талас феминзма) нису избориле за право на абортус.Има један женски  форум, тема је Абортус, савјети, 99% жена пише на том форуму, гдје и како урадити абортус, око 500 страна је написано, нигдје нисам прочитао да их неко тјера на то или да је то због пола, него је то искључиво њихова воља.

Мислим да се дјеца не убијају толико због пола колико због тога што их људи не желе, људи хоће да ''уживају'' у животу, ако роде дјецу, роде двоје и то је то...

То сам и констатовао у раније написаном, ево сад и у Даблину на пример феминисткиње траже легализацију абортуса, али, шта је са оним женама које иду на абортус јер од њих то траже њихови мужеви. Наравно, има и таквих абортуса где супружници не желе више деце, али, шта је са абортусима на које су жене натеране само зато што им је нерођено дете девојчица. Само зато што је девојчица! Нико не може да ме убеди да су, и да и даље, такав абортус, због таквих разлога, потенцирале и потенцирају феминисткиње.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 53 минута, Лапис Лазули рече

Da? Ne? Sta mislite o ovome? :)

FB_IMG_1507362057726.jpg

Волео бих да је ''Да'', али, то је толико идеално да просто не верујем у тако нешто да се може одједном све то остварити у Браку. Тако нешто бива док су двоје заљубљени, а онда.. Ипак је боље за почетак, што ми је најбитније, да она верује у Бога онако како Црква налаже, а онда уз Христа ћемо се снађемо :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, БанеЛ рече

Не. Ту прфект. Холивудс креп. 

ovako nesto :D

 

FB_IMG_1507379158252.jpg

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Лапис Лазули рече

Da? Ne? Sta mislite o ovome? :)

Превише компликовано. У реалности , битније је да притисне прави прекидач.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре свега, срећна слава свима који данас славе Св. Петку. Нека нам је данашњи дан на радост и спасење. :sunce:
Е сад, поставио бих једно питање које ме већ доста времена онако, да кажем мучи, мада сам увек одлагао постављање истог а свештеника никако да се сетим да питам, него све нешто на тему дал' ваља ово или не ваља.
Дакле, ако човек своје испуњење, свој смисао, налази у заједништву са Богом, монаштво као пут за постизање овог циља чини се једноставним избором.

Али, Бог је човеку дао свету тајну Брака. Сигурно човеку не би усадио ни ту чежњу за женом/жени усадио чежњу за мушкарцем, да то нема некакву сврху.
Али зар човек може да чезне за другим човеком и за Богом у исто време? На неки начин, ово питање се може поставити као: Да ли човек може да има два господара? У смислу гледања на створену природу, ту је тотално јасно да човек треба да се одрекне света, и у случају брака и монаштва, јер иначе Богу не би било места у човековом срцу. Ако човек крене да испуни унутрашњу празнину са другим човеком, да ли је то противно Богу или није?
Или се заједништво са Богом једино постиже кроз брачну заједницу? (Кроз чежњу за другим и спајање са другим се спајамо са Богом. Ал' то ми је опет зачарани круг и враћамо се на почетак: човек не чезне за Богом него за човеком.) А ови што су се замонашили, Бог им опрости што нису у браку, па се на њих одмах излива "бесплатна" благодат. :D Шала мала, али на тренутак сам имао и такав став.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, srema рече

Али зар човек може да чезне за другим човеком и за Богом у исто време? На неки начин, ово питање се може поставити као: Да ли човек може да има два господара? У смислу гледања на створену природу, ту је тотално јасно да човек треба да се одрекне света, и у случају брака и монаштва, јер иначе Богу не би било места у човековом срцу. Ако човек крене да испуни унутрашњу празнину са другим човеком, да ли је то противно Богу или није?
Или се заједништво са Богом једино постиже кроз брачну заједницу? (Кроз чежњу за другим и спајање са другим се спајамо са Богом. Ал' то ми је опет зачарани круг и враћамо се на почетак: човек не чезне за Богом него за човеком.)

Molitvama Svete Petke da nas Gospod sve prosvetli I spase!

Odlicna pitanja Strale! Jedino pogresno , da tako kazem je "da li covek moze da ima dva gospodara?" u ovom kontekstu. Suprug ili supruga nisu gospodari, vec im je zajedno jedan Gospodar. 

Mislim da brak, a narocito sveta tajna braka ne moze nikako biti "protivna Bogu"! I jedni I drugi (monastvo I bracnici) nose svoj krst, spasavajuci se kroz drugoga! 

Ne zaboravi, nas Nebeski Otac ne operise u dimenzijama iskljucivosti.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чежња, како моћна реч, љубав је дивна, али је већ девалвирана и осиромашена и ратзвучена и подвођена као стара анимир дама. Чежњи не могу ништа јер је она  и радосна туга и добровољно изгнанство у самоћу као и добровољно везивање. Чежња није туга усамљених, она је жудња, призив и  стремљење...

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Снежана рече

љубав

Ofucana kao kad provučeš  mršavo mače kroz blanjavu baru, pa deluje baš tužno i jadno :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брак је коприва. 
Ако волиш ето доброг чаја удвоје, ако не волиш ето живих рана за обоје.

Никола Ђоловић

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...