Jump to content

Брак - заједница мушкарца и жене

Оцени ову тему


da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

186 члановâ је гласало

  1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

    • da
      5
    • ne
      158
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5


Препоручена порука

Igrom sluchaja sam sinoc odgledao jedan prosechan, pun shablona i glupih replika bez kojih ni jedan ljubic, romantichna komedija da kazem, film ne moze da prodje. Bio je tu jedan lik koji je imao najduzu vezu 2 nedelje(bilo je i duzish naravno, ali ujutru kada se cura probudi njega u krevetu nema), a u svojim 40-im je mozda. Jednostavno se boji veza, vezivanja i na kraju povredjivanja. Imao je losh uticaj kada je bio mali, a i bile su tu neke stvari koje su mi srce prepolovile. Odlazi na svadbu svog brata, prilazi sa stavom ako neshto sluchajno prodje u krivu ibavicu te ja nishta se ti ne brini. I tako se dalje radnja odvija i na kraju on shvati da zista jednu curu voli i da zeli da provede ostatak zivota sa njom.

Ja sam josh uvek mlad, nezreo iako imam drugare iz gimnazije koji su vec nekoliko godina u braku i imaju decu. Za sada je meni to ne zamislivo. Sve je to predivno, ali..

Da li je samo ljubav dovoljna da bi ste ushli u tu zajednicu i shta za vas to predstavlja ?

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

zaljubljenost je stanje, ljubav je odluka,  kad zaljubljenost prođe tek onda vidimo da li ima ili nema ljubavi.

Brak je zajedničko sazrevanje, velika odgovornost, brak je učenje u dvoje gde se moraju praviti kompromisi, gde jedna strana upotpunjuje drugu. gde se oba partnera trude da budu "jedno" na korist onog drugog a u slavu Hrista ( pošto nisi vernik vinstone zanemari ovo u slavu Hrista poklon )

”Brak je kao duboki bunar, pun bistre pijaće vode. Možeš da spuštaš u njega vedro I vadiš vodu celog života i nikad ga nećeš isprazniti. Uvek ceš vaditi bistru i svežu vodu.”

Odeljak koji se nalazi u Efescima je posebno dubok kada se radi o uspešnom Biblijskom braku. "Žene da se pokoravaju svojim muževim kao Gospodu, jer muž je ženina glava kao što je i Hristos glava Crkve, on kao Spasitelj svoga tela " (Efescima 5:22-23). "Muževi, volite svoje žene − kao što je i Hristos zavoleo crkvu i samog sebe predao za nju" (Efescima 5:25). "Tako su i muževi dužni da vole svoje žene kao svoja telesa. Ko voli svoju ženu− samog sebe voli. Jer niko nikada nije omrznuo svoje telo, nego ga hrani i greje −kao i Hristos Crkvu" (Efescima 5:28-29). "Zato će čovek ostaviti oca i majku i prionuće uz ženu svoju, i biće dvoje jedno telo" (Efescima 5:31).

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

shta, niko nema vishe mishljenje o ovoj instituciji ?

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pitao sam za vasha mishljenja, a ne da mi prekopirate shta je neko drugi rekao :)

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брак је узрастање у двоје,

помагање, жртвовање, пажња, труд,

а ничега нема без љубави.

Још ако Гсопод благослови и децу...

онда је све употпуњено!

Ми (деца новог доба) смо васпитавани

од стране медија да живимо брзо, да стално имамо глад за нечим новим,

за променама...

и зато нам је највећи проблем навика и досада.

Мислим да се најчешће због тога људи разводе.

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ?????, ?? ??? ??? ?? ??????? ? ??? ?????? ???????? ??? ?? ???????? ????? ?????????? ?? ???, ??? ???? ???? ??????? ?????? ????, ???? ?? ???. ?????????????

Ne.Zelim vashe mishljenje. Bio on pametniji, stariji, ugledniji, ima svoje mishljenje. Misliom da ni on sam ne zeli da se njegove rechi ponavljaju, vec da bi ste o tome porazmislili i da bi ste svoj zakljuchak izvukli.@ Milicaima istine u tome shto kazesh da smo pod velikim uticajem medija.medjutim sa tachnoshcu ne mogu da tvrdim koji je zaista pravi razlog zbog chega se ljudi razilaze. Nije toliko dosada koliko navika. Pazi treba da zivish sa istom osobom celog svog zivota, hteli mi to ili ne u jednom trenutku ce to preci u naviku. ja se jako veselim kada vidim baku i dekicu, kako se drze za ruku. Bash za vikend sam sedeo u parkicu sa drugarima i cirkamo i vidimo stariji par kako se drze za ruku. Odushevili smo se svi, jer smo mislili da to vishe ne postoji.

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

хехе Винстоне...

јесте слатко то за старе људе, како није.

Али, нисте их питали од кад су заједно?  ;)

Наравно да се појави и та навика,

али хтела сам да кажем да људи почну једни друге да сматрају "по дифолту",

како ја то волим да дефинишем. У смислу, мој брачни друг је увек ту и ја не морам да га пазим

и могу да радим шта хоћу, грубо речено.

Баш то да сте "седели и циркали" није здраво да се сматра ... здравим ...

нити лепим да се напише. Немој да мислиш да те осуђујем, знала сам и ја то да радим,

некад је слађе попити мало у друштву у паркићу него отићи негде другде,

али не ваља ни у чему претеривати.

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ????????...????? ?????? ?? ?? ????? ????, ???? ????.???, ????? ?? ?????? ?? ??? ?? ????????  :D

Ma shta da ih mi sad smaramo, nekim raznim pitanjima. A i bilo je prilichno kasno da ulazimo u neku diskusiju ;)Ne moze veshno da traje to stanje ljubavi. To je na samom pochetku, a posle se transformishe u neshto drugo. mi se i dalje volimo ali ta ljubav je sada totalno drugachija.

??? ?? ?? ??? "?????? ? ???????" ???? ?????? ?? ?? ?????? ... ??????? ...???? ????? ?? ?? ??????. ????? ?? ?????? ?? ?? ????????, ????? ??? ? ?? ?? ?? ?????,????? ?? ????? ?????? ???? ? ??????? ? ??????? ???? ????? ????? ??????,??? ?? ???? ?? ? ???? ???????????.

ja se ne stidim sebe, pa stoga pishem onako kako mislim da je u mom duhu.Jel vala treba imati granice, ma bash u svemu bilo to fizichak aktivnost ili umno naprezanje :)

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam josh uvek mlad, nezreo iako imam drugare iz gimnazije koji su vec nekoliko godina u braku i imaju decu. Za sada je meni to ne zamislivo. Sve je to predivno, ali..Da li je samo ljubav dovoljna da bi ste ushli u tu zajednicu i shta za vas to predstavlja ?

Ne,nije samo ljubav dovoljna za ;D brak.Zapravo je zaljubljenosti najnevazniji aspekt.Najvaznije je da imate iste poglede na zivot, politiku,religiju, da imate zajednickih interesovanja  jer ce kasnije biti sistem"ti u klin ona u plochu",vazno je naravno i da se fizicki privlachite,alinije ni to od predsudne vaznosti jer za godinu dana vishe i ne primecujestu fizicku lepotu.Ostane samo duhovna.A ona je vechita.Nego, kad ti nameravash da sazrish? ;)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam josh uvek mlad, nezreo iako imam drugare iz gimnazije koji su vec nekoliko godina u braku i imaju decu. Za sada je meni to ne zamislivo. Sve je to predivno, ali..Da li je samo ljubav dovoljna da bi ste ushli u tu zajednicu i shta za vas to predstavlja ?

Ne,nije samo ljubav dovoljna za ;D brak.Zapravo je zaljubljenosti najnevazniji aspekt.Najvaznije je da imate iste poglede na zivot, politiku,religiju, da imate zajednickih interesovanja  jer ce kasnije biti sistem"ti u klin ona u plochu",vazno je naravno i da se fizicki privlachite,alinije ni to od predsudne vaznosti jer za godinu dana vishe i ne primecujestu fizicku lepotu.Ostane samo duhovna.A ona je vechita.Nego, kad ti nameravash da sazrish? ;)
Zashto religija, to mi nikada nece biti jasno.Drugaricin brat treba uskoro da se zeni, a buduca mlada zapela za crkveno venchanje. On musliman, a ona, zaboravih koje veroispovesti, uglavnom nije iste. Njena porodica trazi od njega da promeni veru, a njegov otac zadrti musliman ni da chuje. Rekao je da ce ga se odreci, tako nekako ide cela pricha. Pa sam se zapitao zashto ljubav nije dovoljna da dvoje odluchuju o svojoj sudbini ?Ja, kada planiram da sazrim ?Joj, to je bash teshko pitanje. Za brak verovatno necu skoro, ima josh vremena, nigde se ne zurim :)A shto se ovog ostalog tiche, na dobrom sam putu :D

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam josh uvek mlad, nezreo iako imam drugare iz gimnazije koji su vec nekoliko godina u braku i imaju decu. Za sada je meni to ne zamislivo. Sve je to predivno, ali..

Da li je samo ljubav dovoljna da bi ste ushli u tu zajednicu i shta za vas to predstavlja ?

Ne,nije samo ljubav dovoljna za :D brak.Zapravo je zaljubljenost

i najnevazniji aspekt.Najvaznije je da imate iste poglede na zivot, politiku,

religiju, da imate zajednickih interesovanja  jer ce kasnije biti sistem

"ti u klin ona u plochu",vazno je naravno i da se fizicki privlachite,ali

nije ni to od predsudne vaznosti jer za godinu dana vishe i ne primecujes

tu fizicku lepotu.Ostane samo duhovna.A ona je vechita.

Nego, kad ti nameravash da sazrish? ;D

Zashto religija, to mi nikada nece biti jasno.

Drugaricin brat treba uskoro da se zeni, a buduca mlada zapela za crkveno venchanje. On musliman, a ona, zaboravih koje veroispovesti, uglavnom nije iste. Njena porodica trazi od njega da promeni veru, a njegov otac zadrti musliman ni da chuje. Rekao je da ce ga se odreci, tako nekako ide cela pricha. Pa sam se zapitao zashto ljubav nije dovoljna da dvoje odluchuju o svojoj sudbini ?

Ja, kada planiram da sazrim ?

Joj, to je bash teshko pitanje. Za brak verovatno necu skoro, ima josh vremena, nigde se ne zurim :)

A shto se ovog ostalog tiche, na dobrom sam putu ;)

Ne,ne radi se o crkvenom vencanju. Nisam se ni ja venchala u crkvi.

Ali eto, bash si i sam dao primer "zadrtog" muslimana, ali i "zadrtog" tate hriscanske veroispovesti koji

zahteva da mladozenja promeni veru da bi se venchao u crkvi, a tata musliman ni da cuje.

Takav brak je vec unapred osudjen na neuspeh.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne,ne radi se o crkvenom vencanju. Nisam se ni ja venchala u crkvi.

;)

Takav brak je vec unapred osudjen na neuspeh.

ne mora nuzno da znachi. Ali da ne pricham o njima vishe, jer njima zelim shto vishe srece ;DNego ima takvih sluchajeva na milione.A zashto je choveku vazan toliko taj papir ?

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni licno ( a ni mom suprugu) taj papir uopste nije bio vazan.Vencali smo se samo iz prakticnih razloga.Zajednicki kredit za stan,poswedovni listovi za nekretnine i tako.Jako profani razlozi, ali i to je zivot.

Inache da niste imali tih poteshkoca oko stambenog pitanja da li bi ste se venchali?Kakvi su to posedno listovi za nekretninu ?

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црквено венчање ја благослов,

а таква прилика се не пропушта!!!

Наравно да брак наилази на разне препреке,

зато је већа шанса да људи успеју да победе

управо венчање!

Из "практичних разлога" се венчава у општини,

ово је нешто сасвим другачије!

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...