Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

13.11.2012

Архиепископ Јован једанаест месеци у притвору!

Arhiepiskopot_vo_zatvor.jpg

Јуче, 12. новембра 2012. год, навршило се једанаест месеци, откад се Архиепископ Јован налази у притвору!

Иако је он већ осуђен на затворску казну, под изговором да се против њега води нови судски процес, власти противправно и упорно држе Архиепископа Јована у притвору! И против већ осуђеног бившег министра МУП-а Р. Македоније, Љуба Бошковског, као и против других затвореника, такође се воде нови судски процеси, но, за разлику од Архиепископа Јована, они се не налазе у притвору, већ су у затвору Идризово! Само над једним човеком, а тај човек је Архиепископ охридски Јован, се спроводе другачије одредбе, као да оне имају за циљ његово тихо убиство!

Циљ притвора је обезбеђење присуства суђењу и спречавање утицаја на остале оптуженике у истом процесу. Присуство Архиепископа Јована свакако би било обезбеђено и уколико би се он налазио у затвору Идризово, а са тог места, такође не би могао утицати на никог! Међутим и поред тога што је Архиепископ Јован дијабетичар и има друге озбиљне здравствене проблеме, он тенденциозно остаје у суровом притворском режиму: двадесет и три часа затворен у ћелији, без икаквог медицинског надзора, са рестрикцијом хране која му се шаље ради болести, без свежег ваздуха, а већ шест месеци није имао нити једну једину посету, јер су посете забрањене чак и онима који су једини имали право да га посете, његовој мајци и сестри!

Овом приликом, још једном апелујемо на свеукупну демократску јавност, да се покаже људскост и да се учине сви напори за заустављање прогона на верској основи, који се спроводи над Архиепископом Јованом и Православном Охридском Архиепископијом, прогона, на чијим основама није могуће градити будућност Р. Македоније као напредне демократије!

This post has been promoted to an article

Организације за заштиту људских права и верских слобода у Р. Македонији и Р. Србији звиждућу и гледају мало у земљу и небо а више у новчаник па никоме ни на памет не пада да нешто уради... Изгледа да је газда исти: онај који затвара је онај који финансира пројекте па се у овом случају поклопило.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Tek sad videh ovo:

http://youtu.be/rHz8At62BzM

Процените да ли ово може да има било какво оправдање и било какву везу са икаквим законом било које државе ..па макар то била и наше балканско "мезимче" Античка Република Македонија ..

И колики и какав образ имају ови лузери из ''мпц'' који се овде јављају и говоре о некаквој неправди коју спроводи СПЦ, према ''мпц'' .. кријући се иза некаквог ВЕРНОГ народа.. који узгред пет пара не даје за овакве ствари које му се дешавају пред носом..

Наравно да не заборавимо шупље и лажљиво позивање и трабуњање о некаквој љубави и ситну патетику најсмрдљивије врсте која у свакој реченици исијава лажним смирењем и толеранцијом, све у духу овог демократског хуманизма који је загадио европу ...

Док ни речју не помињу страдање једног ЧОВЕКА, који је при том МАКЕДОНАЦ,..а нас овде најбезочније оптужују за некакв национализам, нетолеранцију и мржњу према македонцима, и да је тач човек при том један ВЛАДИКА, и то АРХИЕПИСКОП од свих признат у православљу (наравно и шире) ...

Није лако проценити ко су и шта су . .. Ти и такви Богоборци и Цркворушитељи, које је раскол помрачио и потпуно опрелестио да говоре о љубави - учествујући у УБИЈАЊУ Иконе Христове..!

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Одговор на лажи расколничке МПЦ јерархије:

ПАТРИЈАРХ ВАРТОЛОМЕЈ НЕ ВОДИ ПРЕГОВОРЕ С РАСКОЛНИЧКОМ МАКЕДОНСКОМ ЈЕРАРХИЈОМ

https://www.pouke.org/forum/page/index.html/_/-/1346436567/%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B5%D1%99%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%80%D1%85-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%98-%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B0-r711

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одговор на лажи расколничке МПЦ јерархије:

ПАТРИЈАРХ ВАРТОЛОМЕЈ НЕ ВОДИ ПРЕГОВОРЕ С РАСКОЛНИЧКОМ МАКЕДОНСКОМ ЈЕРАРХИЈОМ

https://www.pouke.org...-преговара-r711

Њима је лаж и најјаче и једино оружје и наравно све оно што с еиз лажи рађа...

А сада кад их раскринка неко.. они ће с еопет позивати како се ''радујемо њиховој несрећи'' т.ј што смо отворено њихово деловање назвали лажју а они ће још као размажена деришта тврдити како их не волимо због тога... БАНДА..

Срећа што полако и македонски медији почињу да извештавају слободније..бар за нијансу те ево овње вести и са њихових медија...

logo.png

Вселенскиот патријарх го демантира поглаварот Стефан

вартоломеј.jpgКанцеларијата на Вселенската патријаршија вчера ја демантира изјавата на г.г. Стефан, поглаварот на МПЦ дека со Вселенскиот патријарх си посакале да се потврди единството на Црквата преку прифаќање на МПЦ во сеправославната заедница, како што изјавил македонскиот поглавар за Бугарското национално радио. При тоа, г.г. Стефан додал дека Вселенскиот патријарх Вартоломеј е апсолутно расположен да ја признае МПЦ.

http://www.plusinfo.mk/vest/65985/Vselenskiot-patrijarh-go-demantira-poglavarot-Stefan

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као што рекох ...

Њима је лаж и најјаче и једино оружје и наравно све оно што се из лажи рађа...

А да је ово ...

како што изјавил македонскиот поглавар за Бугарското национално радио. При тоа, г.г. Стефан додал дека Вселенскиот патријарх Вартоломеј е апсолутно расположен да ја признае МПЦ.

http://www.plusinfo....glavarot-Stefan

Баш тако ..види се и из следећег:

Ево директне потврде тог СРАМНОГ ИНТЕРВЈУА (од 5-6 минута) за Бугарски НАционални Радио..поменутог Поглавара Лажне ''мпц''

http://bnr.bg/sites/...911krastev.aspx

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"У саопштењу се каже, да је Патријарх Вартоломеј, пошто му се у олтару приближио расколнички архиепископ Стефан поздравио га и пожелео му да што пре нађе излаз из ситуације, која би његову цркву учинила канонском".

Из званичног саопштења Васељенске Патријаршије јасно се види да су расколници непозвани ушли у олтарски простор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Они су Лажови а као таквима - отац Лажи је и њихов отац..

Брате Гандалфе.. Они 10 година гоне Цркву у Македонији ,Пале манастире, шишају монахиње, демолирају параклисе, судски гоне клирике, вернике а Архиепископа суде по 9 пут..и 6 пут га затварају.. потпуно невиног.. а сада ј већ годину дана у САМИЦИ!!

Шта за њихов ''образ'' , ..ако су га уопште имали некад, јер су настали на заседању КПЈ на челу са Титом, Темпом и Бобијем Радосављевићем.., значи још једна ''мала'' лаж у мору содомском које су сами источили...

;)

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево и званичног саопштења расколника објављеног пошто је пукла брука због Стефанових лажи. Сам текст саопштења писан је тако да се њиме сакрије суштина и покаже како расколници имају неки вид подршке од осталих помесних цркава па и самог патријарха Вартоломеја. А уједно се покушава рећи како су речи патријарха Вартоломеја о жељи да се раскол исцели уствари упућене патријарху Иринеју као неки вид прекора.

Соопштение (13.11.2012 13:51)

shim.gif

Поради зачестените информации, како и некои дезинформации, објавени во медиумите во врска со посетата на поглаварот на Македонската Православна Црква Архиепископот г.г. Стефан на Софија, по повод погребението на блаженоупокоениот поглавар на Бугарската Православна Црква, го даваме следново соопштение:

Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, придружуван од митрополитот Преспанско – пелагониски г. Петар, на 09. 11. 2012 присуствуваше на заупокоената Литургија и опелото на блаженоупокоениот Бугарски патријарх г.г. Максим во катедралниот храм „Св. Александар Невски“ во Софија. Пред почетокот и за време на Литургијата, Архиепископот имаше кратки и срдечни средби со претставници од повеќето помесни Православни Цркви. По завршувањето на опелото, во олтарот на катедралниот храм, Архиепископот се сретна и се поздрави со Неговата Сесветост Вселенскиот Патријхарх г.г. Вартоломеј, со српскиот Патријарх г.г. Иринеј, атинскиот Архиепископ г.г. Јероним, албанскиот Архиепископ г.г. Анастасиј и др. При таа кратка средба, Вселенскиот Патријарх, во присуство на српскиот Патријарх, изрази искрена желба за што поскоро изнаоѓање решение за проблемот, мислејќи на спорот меѓу СПЦ и МПЦ. Српскиот Патријарх г.г. Иринеј ја сподели желбата на Вселенскиот патријарх г.г. Вартоломеј.

Од Кабинетот на Архиепископот

Извор:

http://www.mpc.org.mk/vest.asp?id=5284

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сам прочитао Другу посланицу из затвора од Архиепископа Јована,нисам имао прилике да је прочитам до сада.Шта да се каже, дубоко сам дирнут, најискреније,какав је он човек какав дух,каква Личност и каква неправда према човеку Божијем, каква неправда.Не знам како да се борим, шта ми да радимо,гризе ме савест што не могу да се борим осим помињања на Литургији, још на неки други начин како би се Архиепископу помогло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево и званичног саопштења расколника објављеног пошто је пукла брука због Стефанових лажи.

Соопштение (13.11.2012 13:51)

shim.gif

Поради зачестените информации, како и некои дезинформации, објавени во медиумите во врска со посетата на поглаварот на Македонската Православна Црква Архиепископот г.г. Стефан на Софија, по повод погребението на блаженоупокоениот поглавар на Бугарската Православна Црква, го даваме следново соопштение:

Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, придружуван од митрополитот Преспанско – пелагониски г. Петар, на 09. 11. 2012 присуствуваше на заупокоената Литургија и опелото на блаженоупокоениот Бугарски патријарх г.г. Максим во катедралниот храм „Св. Александар Невски“ во Софија. Пред почетокот и за време на Литургијата, Архиепископот имаше кратки и срдечни средби со претставници од повеќето помесни Православни Цркви. По завршувањето на опелото, во олтарот на катедралниот храм, Архиепископот се сретна и се поздрави со Неговата Сесветост Вселенскиот Патријхарх г.г. Вартоломеј, со српскиот Патријарх г.г. Иринеј, атинскиот Архиепископ г.г. Јероним, албанскиот Архиепископ г.г. Анастасиј и др. При таа кратка средба, Вселенскиот Патријарх, во присуство на српскиот Патријарх, изрази искрена желба за што поскоро изнаоѓање решение за проблемот, мислејќи на спорот меѓу СПЦ и МПЦ. Српскиот Патријарх г.г. Иринеј ја сподели желбата на Вселенскиот патријарх г.г. Вартоломеј.

Од Кабинетот на Архиепископот

Извор:

http://www.mpc.org.mk/vest.asp?id=5284

Ako kоза лаже рог не лаже... Илити, ако је Стефан ухваћен у лажи и цела''мпц'' је са њим ..

Ево линка за ту изјаву БУГАРСКОМ РАДИЈУ па послушајте и сами... ОД 2:30 слушајте добро па на даље..

http://bnr.bg/Audio....911krastev.aspx

Стефанчо говори о АПСОЛУТНОЈ РАСПОЛОЖЕНОСТИ ВАСЕЉЕНСКОГ ПАТРИЈАРХА ДА ''мпц'' БУДЕ ПРИЗНАТА!...

Али послушајте до краја јер од 4. минута говори и о Архиепископу ЈОВАНУ... и наставља ЛАЖИМА!!! Помињајући и Блажене успомене, Патријарха Павла као да је и он био за признавање ''мпц'' а тако лажу све ове године и народ у БЈРМ.. иако је Патријарх Павле својевремено БИО ЈЕДИНИ КОЈИ НИЈЕ ГЛАСАО НИ ЗА АУТОНОМИЈУ ДАТУ ''мпц'' 1957... !!! Већ је био изричит да их све до једног треба послати на Црквени Суд и РАШЧИНИТИ ...ЈОШ ТАД!!

Лажови..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо то, расчинивање, је оно што су својим активним и отвореним прогоном до Цркве Христове заслужили расколнички епископи. Оно што се десило бившем митрополиту Кирилу, сада Никола, то би требало полако али сигурно да чека све оне епископе који су за ову декаду наносили велике ране Цркви. Они који немају никакву жељу да су у јединству.

Снисходила је Црква дуго време, обраћала и други образ, пружала руку, молила .... шта све није урадила.... а овамо чемер и јад... пустош и лаж.... мука...

Ево и дан данас саме лажи и саме полуистине које су горе него лаж. Док се архиРАСКОЛепископ Стефан брани на све начине, отвара се још један фронт.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=6E5673910E4E2845B7A91696878F09EB

Рећи архиепископа Јована, који су Јеванђеље преточено у живот, са стране македонских медија се тумаче као неке сигнале за помирење, и како је све то некако баш натемпирано неким тајним договором са врхом СПЦ и наступом Николића.

А одма након тога се сва сторија сели код претседника Иванова, који ето чека да до њега дође документ у коме арх. Јован моли и тражи да буде ослобођен.

Го бараат на слобода, а не бараат ослободување за Јован Вранишковски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iako je tekst star,na engleskom jeziku je pa ako smatrate da moze koristiti da se prosiri istina nasim prijateljima koji ne razumeju srpski a zainteresovani su za ovu temu.

archbishop_jovan2.jpg

http://www.kosovo.net/news/archive/2006/January_30/1.html

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...