Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

.. како извештава БЕОГРАДСКА ''Политика''; О повратку из Русије Патријарха Германа. Лепо се види да је ословљен као Патријарх Српске и Македонске Цркве...

... па видите да ли је то заиста било како каже политика или преноси један ''СРПСКИ'' медиј потпуно тенденциозно и на штету саме Цркве овакву вест...

http://www.esnips.com/nsdoc/17b3bd3c-ff3d-4a98-832d-0d537cece421

Ствар је потпуно јасна и заиста брату Ортодоксу 'фала за ''избунаривање'' овог прилога из ''Политике''.

''Режимски лист био - режимски осто''. Дакле још 1963., значи 4 година пре САМОпроглашења тзв.''аутокефалије'' ''мпц'', београдска - а никако Српска, ''Политика'' извештава (читај - прелештава), и лаже да се из СССР-а, вратио Патријарх Српске и ''македонске'' Цркве, Герман.  

Патријарх Герман се никада тако није потписивао(!) него увек као Патријарх Српски... показујући тако неслагање са овим што је било наметнуто ...У Одлуци Сабора СПЦ...о признавању Аутономне мпц из 1959. године, руком Патријарха Германа је промењен и допуњен Члан 1. у коме стоји дословце(!):

''После речи : ''налази се (мпц) у канонском јединству са Српском православном црквом преко њеног поглавара Његове Светости Патријарха Српске православне цркве'' додати: ''који је Патријарх и Македонске православне цркве''

Дакле браћо симпатизери и ''верници'' расколничког удружења тзв. ''мпц'', на вашу жалост не стоји: '' Патријарх Српске и Македонске православне цркве'' НЕ! И хвала БОГУ јер да је тако стајало, да је Герман урадио такав акт... вероватно би и спц била Анатемисана од остатка православног света а не само мпц. Дакле Герман ОВДЕ ПРЕДВИЂА да ће комунисти покушати да спроведу до краја замисао о одвајању ''мпц'' и зато додаје да је ПАТРИЈАРХ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ УЈЕДНО ПАТРИЈАРХ И ''мпц'' То је суштина...А не ПАТРИЈАРХ СРПСКЕ И МАКЕДОНСКЕ цркве!  Како видимо политика тендециозно, наравно по инструкцијама комунистичког врха, преноси то што преноси - промовишући тако непостојећу ''мпц'' као посебну.

0304_smile4

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Требали су СПЦ и наша Васељенска Патријаршија да анатемишу  и (рашчине) 1967године, псевдо компанију МП“ц“, а можда и још увек није касно да се поправи то.. Па да ПОА може да ради, како ваља у ПУНОЋИ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Требали су СПЦ и наша Васељенска Патријаршија да анатемишу  и (рашчине) 1967године, псевдо компанију МП“ц“, а можда и још увек није касно да се поправи то.. Па да ПОА може да ради, како ваља у ПУНОЋИ.

Потписујем са обе руке ово што је рeкао брат Фанариот, време је... Гангрена је стигла до мере да је зрела за ампутацију, антибиотик(снисхођење) није дао позитивне резултате...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле браћо симпатизери и ''верници'' расколничког удружења тзв. ''мпц'', на вашу жалост не стоји: '' Патријарх Српске и Македонске православне цркве'' НЕ! И хвала БОГУ јер да је тако стајало, да је Герман урадио такав акт... вероватно би и спц била Анатемисана од остатка православног света а не само мпц...

Требали су СПЦ и наша Васељенска Патријаршија да анатемишу  и (рашчине) 1967године, псевдо компанију МП“ц“, а можда и још увек није касно да се поправи то.. Па да ПОА може да ради, како ваља у ПУНОЋИ.

... Гангрена је стигла до мере да је зрела за ампутацију, антибиотик(снисхођење) није дао позитивне резултате...

:drugarstvo:    0304_smile4    algabacaju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Требали су СПЦ и наша Васељенска Патријаршија да анатемишу  и (рашчине) 1967године, псевдо компанију МП“ц“, а можда и још увек није касно да се поправи то.. Па да ПОА може да ради, како ваља у ПУНОЋИ.

Потсећања вредан је факт, да је Блаженопочивши Патријарх наш Павле, а тада као епископ Рашко-Призренски, био изричито против давања било какве аутономије македоској клики, већ напротив, једини је гласно и јасно био за Црквено - Судски поступак против исте. Неко је на овом форуму рекао да македонци јако поштују и поштовали су Патријарха Павла , као светог човека... Вала имало је и зашта

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се свакодневно врши прогон и да то траје несмањеном жестином говори много тога у данашњој БЈРМакедонији. Један од тих параметара је и пресек македонских медија. Ево како једна од најгледанијих Скопских Телевизија извештава о Македонским криминалцима. Наравно скривају их околне земље-суседи, а као највећи међу криминалцима, који и насловљује ову вест-са све фотографијом, јесте Архиепископ Јован.

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/sosednite-zemji-gi-krijat-makedonskite-kriminalci

Очито су ствари, када је бар БЈРм у питању, нажалост много другачије и нису у духу оних чувених ''добросуседских'' односа, о којима трубе и наши политичари и медији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mALO JE OFF TOPIC ali moze da se pripse uz ovo. Pre nekih desetak godina Makedonija je za predsednika imala metodistickog misionara i pastora; onog sto se srusio u Hercegovini i poginuo. Bio je poznat sto je prisustvovao tzv bozicnoj liturgiji koju su sluzili ovi makedonci i posto mu je dosadilo na pola uz pomoc tzv mitropolita i tzv svestenika je kroz oltarska vrata zajedno sa zenom kroz oltar izveden iz Crkve. Eto samo da vidite na kakvom dnu se nalazi ova skupina makedonskih mafijasa.

:229229229: До сада, најпрецизнији израз за оно што расколничка синодална скупина уистину претставља. Вероватно због тога, због просте психолошке пројекције, као таквог претстављају Архиепископа Јована... Потез правих мишева који у рукама имају власт

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени се нарочито свиђа онај део где кажу (парафразирам) да кад потпишу договор о екстрадикцији са Србијом, онда више нема проблема, хапсиће кога хоће и кога стигну, кога Стевча одреди.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварност је  виртуелна али  је зато ЛУДИЛО ИСТИНСКО

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=12511838103&id=9&setIzdanie=22189

Мени се нарочито свиђа онај део где кажу (парафразирам) да кад потпишу договор о екстрадикцији са Србијом, онда више нема проблема, хапсиће кога хоће и кога стигну, кога Стевча одреди.

Да се свакодневно врши прогон и да то траје несмањеном жестином говори много тога у данашњој БЈРМакедонији. Један од тих параметара је и пресек македонских медија. Ево како једна од најгледанијих Скопских Телевизија извештава о Македонским криминалцима. Наравно скривају их околне земље-суседи, а као највећи међу криминалцима, који и насловљује ову вест-са све фотографијом, јесте Архиепископ Јован.

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/sosednite-zemji-gi-krijat-makedonskite-kriminalci

Очито су ствари, када је бар БЈРм у питању, нажалост много другачије и нису у духу оних чувених ''добросуседских'' односа, о којима трубе и наши политичари и медији.

Ајде да кажем, да разумем црквене кругове који имају много дубљу мисију, те су по природи ствари позвани на снисхођење када то више ни здрав разум не може баш најбоље да разуме; Али ми заиста није јасно, до када ће држава да глуми већу и духовнију органификацију која се понаша као да је, ни мање ни више, него некаква ''покрајна'' било које новонастале државе у окружењу, па чак и Косова које (да ли) не признаје. А МЕТОХИЈА ??? Где нам је Метохија!? ...Могли би смо да признамо Метохију... Такав ''креативан'' потез би нам донео и неки поен на светском првенству лудила у коме ДОБРОВОЉНО учествујемо. ''Препоштен - непоштен'', је кључ који отвара ову српску заврзламу која ће кад тад морати да засмрди свом својом силином... Бојим се да ће тада за многе ствари, па и за известан број Црквених принадлежности, постати јасно да су, иако наизглед немају никакве везе са државом,(исто ће важити и за велики број државних послова које чини се не дотичу Цркву), подједнако погођене непријатношћу ослобођеног воња - горепоменутог  prst ka dole      

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Препоштен - непоштен'', је кључ који отвара ову српску заврзламу која ће кад тад морати да засмрди свом својом силином... Бојим се да ће тада за многе ствари, па и за известан број Црквених принадлежности, постати јасно да су, иако наизглед немају никакве везе са државом,(исто ће важити и за велики број државних послова које чини се не дотичу Цркву), подједнако погођене непријатношћу ослобођеног воња - горепоменутог  Srbija_smesko      

Па,  ''воњ'' се, хтели не хтели, већ осећа. Тренутно највише баш у Централној Србији; КО БИ РЕКО??! Ту у ЉУЉАЦИМА, ...а кренуо је са Косова... Не из Метохије.. Srbija_smesko Тако да по природи Ствари, и математичком прецизношћу, ово ''македонско воњање'' ће добацити до Престоног нам Белога Града... чек, чек.. 0409_feel  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неодамна Апелацискиот суд во Софија го ослободи Вранишкоски од екстрадициски притвор благодарение на двојното македонско-српско државјанство на Вранишкоски. Министерот за правда Михајло Маневски ваквата одлука на бугарскиот суд ја оцени како политичка.

Новинари к`о новинари, и овде а посебно доле, елоквентни, самостални...  70A.gif

Министар ''правде'' Михајло Маневски оценио одлуку бугарског суда као политичку. Да има имало стида... питао бих га, `де ће ти душа Радоване? Црвендаћ од почетка ''каријере''. Пре Ком-тужиоц - сад ВМРО-министар. Бар боју није променио, и ови су црвени.

Пресуда Арх. Јовану за проневеру тог новца није политичка??? Два пута ослобађан а трећи пут осуђен. Колико ја знам (треба проверити) ту трећу, осуђујућу пресуду, донео-ла је нова, млада, ВМРО перјаница која није ни смела да пресуди другачије. Наравно, само док је осуђујућа пресуда стигла до Скопља. Одмах су је оберучке прихватили. Претходне две ослобађајуће су враћали на поновно суђење. Одмах се види да ту није било никакве политике... Маневски, напредовао као стрела на радном месту јавног тужиоца у Брозовој Републици М., сада је антички ВМРОвац, и нормално - бугарски суд је донео политичку одлуку.

И да не буде све ''озбиљно'', да се мало горко насмејемо реакцији једног читаоца оваквих текстова:

ДО КОГА ЌЕ СЕ ГУБИ ВРЕМЕ СО ЃАВОЛОТ ЈОВАН. Се прашуваме дали се уште треба да си играме мижи татара со ѓаволот Јован? Мора и тоа веднаш да се донесе одлука и осуда за овај ѓавол, кој сака да тргува со македонската православна црква, со македонските православни верници и и нанесува најголема штета за угледот на Република Македонија.Тој ѓавол одамна одлучил и решил да стапи во служба на ѓаволите и им дозвоува на тројниот пакт да го употребуваат како маша, за да распалува оган во Македонија, и ја распарчува македонската православна црква.

Још: Дајем предлог Нимицу и свима учесницима у  ''дијалогу'' за ИМЕ нашег јужног суседа: Нека се зове РЕПУБЛИКА М.

Тако ће и Мпц можда прихватити да се једног дана зове МПЦ.  4chsmu1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пресуда Арх. Јовану за проневеру тог новца није политичка??? Два пута ослобађан а трећи пут осуђен. Колико ја знам (треба проверити) ту трећу, осуђујућу пресуду, донео-ла је нова, млада, ВМРО перјаница која није ни смела да пресуди другачије. Наравно, само док је осуђујућа пресуда стигла до Скопља. Одмах су је оберучке прихватили. Претходне две ослобађајуће су враћали на поновно суђење. Одмах се види да ту није било никакве политике... Маневски, напредовао као стрела на радном месту јавног тужиоца у Брозовој Републици М., сада је антички ВМРОвац, и нормално - бугарски суд је донео политичку одлуку.

Ma ''препоштен - непоштен'' ... бедна БАЛКАНСКА ''ЛИЦИМУРНОСТ'' ... Та млада ''ВМРО-судијица'' која је донела окривљујућу пресуду, претходно поништивши ДВЕ ОСЛОБАЂАЈУЋЕ ИСТОГ суда, је наравно смењена... а то јој је био ПРВИ СЛУЧАЈ у каријери! Лузерство невиђених размера... Материјал од 2 500 страна, процеса који се води годинама, она је проучила за 5 дана (кад је постављена на случају Архиепископа) и донела пресуду по истеку 7. дана!

Да иду с'Милим Богом што би реко Неко !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A мислите ли да ће неко од Македонских Срба да прослави Светог Саву како доликује... пре свега Литургијски у Канонској П.О.Архиепископији (?), па онда и (необавезном) приредбм и ''академијом'' ма колко год она подсећала на прославе комунистичких датума за 29.новембар или 1.мај у СФРЈ. ...Можда чак највише на неки дан школе можда у име неког народног хероја (отворитеља народних очију светлом марксистичке мисли..  smej.gif )

Наредни текст можда може да понуди бар део одговора на горњи ребус  0110_hahaha

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/112868/Makedonija-Srbi-neslozno-proslavljaju-Savindan

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...