Jump to content

Отац Зоран Ђуровић постављен за духовника цркве Ружице у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

@Родољуб Лазић

Čovek i jeste stvoren sa smrtnom prirodom ali ga je Bog pozvao da se sjedini sa Njim i da tako postane besmrtan po blagodati.

To je osnova hrišćanstva pa ćemo ti deliti ocene do 5 jer si mali još za 10-ku.

Lepo je što se iz osnovne škole javljaš, nadam se da ćemo ti biti od koristi.

Popravi ovu 1-cu.

Пелагије је рекао да би Адам умро и да није пао. Мислим да се на то односи ово.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

@Volim_Sina_Bozjeg

Марко, ајде се мало смири. Превише си дрзак, да не кажем безобразан. Твоје мишљење и твоје оцене су битне колико и пешчане куле.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, mirko1929 рече

Пелагије је рекао да би Адам умро и да није пао. Мислим да се на то односи ово.

Adam ima smrtnu prirodu a Hristos bi se ovaplotio i da nije Adam pao.

Blagodat koju je Adam imao, je bila blagodat koja je vodila ka sjedinjenju, sve van toga je greška.

Sabor kaže da nije greha ne bi bilo ni smrti ali to ima veze sa blagodaću ne sa prirodom koja je smrtna.

U starom Adamu svi umiru.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

@Volim_Sina_Bozjeg

Марко, ајде се мало смири. Превише си дрзак, да не кажем безобразан. Твоје мишљење и твоје оцене су битне колико и пешчане куле.   

To ne menja činjenicu da se ti razumeš samo sa boksidom.

Bezobrazan si ti koji učiš ovde doktore a imaš znanje iz pravoslavnog zvonca.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Adam ima smrtnu prirodu a Hristos bi se ovaplotio i da nije Adam pao.

Blagodat koju je Adam imao, je bila blagodat koja je vodila ka sjedinjenju, sve van toga je greška.

Sabor kaže da nije greha ne bi bilo ni smrti ali to ima veze sa blagodaću ne sa prirodom koja je smrtna.

U starom Adamu svi umiru.

Па све што је створено (илити све што није Бог) је по природи смртно и тежи да се врати у небиће, само га Бог одржава. Али, то нема везе с овим. Свети Атанасије Велики каже да се Адам падом вратио у своје природно стање. Значи не би умро да није пао, али пре пада није био подложан нужности природе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Bezobrazan si ti koji učiš ovde doktore a imaš znanje iz pravoslavnog zvonca.

Моја ти је топла препорука да се смириш. То што те Ђуровић тетоше, то је на његову одговорност, јер ти просто не разумеш колико не разумеш. А то је најгора варијанта. Кад се будеш мало смирио, биће боље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

109. канон Картагенског сабора (код. еп. Милаша):

"Ко каже да је први човек, Адам, створен смртним, тако да, сагрешио он или не сагрешио, морао је опет умрети телом, то јест изаћи из тела, не ради казне за грех, него услед природне неопходности, нека је анатема."

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

Моја ти је топла препорука да се смириш. То што те Ђуровић тетоше, то је на његову одговорност, јер ти просто не разумеш колико не разумеш. А то је најгора варијанта. Кад се будеш мало смирио, биће боље.

Ti ni jedan tekst ne znaš da pročitaš i sa svima si u sukobu na forumu.

Tvoja teološka misao ne postoji, postoji samo jedan logički uokviren papir kojeg si sam bez pomoći otkucao.

Budući da si sada sudija sa dokumentom, ti deliš lekcije svima na koje nailaziš.

Neću više o tebi.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

109. канон Картагенског сабора (код. еп. Милаша):

"Ко каже да је први човек, Адам, створен смртним тако да, сагрешио он или не сагрешио, морао је опет умрети телом, то јест изаћи из тела, не ради казне за грех, него услед природне неопходности, нека је анатема."

Potpuno je iz ovoga jasno da je Adam stvoren sa smrtnom prirodom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Neću više o tebi.

Хвала ти онолико. Врло сам се потресао због твог мишљења и констатација.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Potpuno je iz ovoga jasno da je Adam stvoren sa smrtnom prirodom.

Само ћу ставити у излог и нећу рећи ни реч. Из чисте пристојности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Само ћу ставити у излог и нећу рећи ни реч. Из чисте пристојности.

I taj kanon još mnogo toga kaže, što ti ne vidiš, a i kako bi mogao kad tu imaš nedostatak slova.

Možda neko od teologa i pokuša da kaže šta sve taj kanon govori ali bojim se da više niko nema živce za tebe.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

a i kako bi mogao kad tu imaš nedostatak slova

Шта значи "имаш недостатак слова"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Шта значи "имаш недостатак слова"?

Znači da nisi pročitao objašnjenje otaca za ovaj kanon.

Čovek iako smrtan po prirodi jeste stvoren za večnu zajednicu sa Bogom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Možda neko od teologa i pokuša da kaže šta sve taj kanon govori

Зашто теолози? Ти си на факултету у односу на мене који сам у основној школи, реци ти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...