Jump to content

У ВОЈСКУ МУШКАРЦИ И ЖЕНЕ: Захтев ПОКС скупштинском Одбору за безбедност


Препоручена порука

Служење војске и војно искуство за човека је од животног значаја, а поготово када је то на здравим основама. Ми треба да учинимо све да војска буде квалитетна, а пре свега на здравим основама. То је као и Црква. Ако нешто није у реду у Њој, то није разлог да је укинемо, сведемо на онлајн литургију и самуокост. Суштина је у заједници и братству, а дај Боже и сестринству - да и жене обавезно служе војску. Наше жене у војсци већ сада су међу најпрофесионалнијима.

Није све у техници и дроновима и беспосадним тенковима. Људи су ти који чине дух војске и морал и смисао. Свака техника зависи од човека, а и након свега терен заузима пешадија.

Не могу да се отмем утиску како сви који ниподаштавају утицај војске и њену важност за модерну Србију, обично не познају довољно историју Балкана, Европе и глобалних сукобљавања над нашом грбачом и унутар нашега бића. Када се будемо упознали са свим чињеницама које објашњавају нашу судбину на овом боднебљу, а имајући осећај за правду и, пре свега, ко и то може осетити, Божију мисију кроз овај наш народ, онда ћемо моћи много лакше да превазиђемо ,,саветовања'' која не воде никуд осим у пораз.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, GeniusAtWork рече

Немам ја проблем са тим, могу да ми пишу шта 'оће што се мене тиче. Не узбуђује ме то превише, а обично ме и мрзи да узвраћам истом мером :) 

Иначе, циљ целе ове приче око војног рока је управо ово: да се ми међусобно препуцавамо и хватамо за гушу по нету ко је издајник а ко патриота, док екипа несметано и даље ради бизнис. Исто као и са Беливуком, атентатима на вођу, Ђиласом и рачунима по тропским острвима и осталим режимским Беба Поповић спиновима за замлаћивање раје.

Pa da

Prepucavanje je najgori nusproizvod raznih tema

Fora je sto i ne moramo da delimo ista mišljenja ali možemo da se gotivimo međusobno 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Milan Nikolic рече

Служење војске и војно искуство за човека је од животног значаја, а поготово када је то на здравим основама. Ми треба да учинимо све да војска буде квалитетна, а пре свега на здравим основама.

Potpuno se slažem sa tim da treba da učinimo sve da vojska bude kvalitetna i na zdravim osnovama... tim pre se reforme vojske vrše na osnovu ozbiljnih analiza, a ne inicijativa političara plasiranih da zvuče primamljivo pučanstvu...

 

пре 16 минута, Milan Nikolic рече

Није све у техници и дроновима и беспосадним тенковима. Људи су ти који чине дух војске и морал и смисао. Свака техника зависи од човека, а и након свега терен заузима пешадија.

Naravno... i zato sve profesionalne vojske imaju i pešadiju.

Stoga, dilema nije da li nam treba ljudstvo/pešadija, nego da li je pešadija efikasnija kada se bori u manjim, dobro obučenim i opremljenim jedinicama sačinjenim od ljudi kojima je to profesija ili kada se bori u većim, slabije obučenim i slabije opremljenim jedinicama sačinjenim od pozivaca.

A to je tako jer (da ponovim još jednom) svaki dinar uložen u obuku i opremanje neprofesionalne vojske je dinar manje uložen u profesionalnu vojsku... pa ako neko zamišlja da ovakvom reformom dobijamo i veću i jednako dobro obučenu i opremljenu vojsku, taj samo fantazira...

 

 

пре 16 минута, Milan Nikolic рече

Не могу да се отмем утиску како сви који ниподаштавају утицај војске и њену важност за модерну Србију, обично не познају довољно историју Балкана, Европе и глобалних сукобљавања над нашом грбачом и унутар нашега бића.

Nema većeg nipodaštavanja vojske i njene važnosti, nego kad "Dr" Slina reši da je reformiše na način koji će da donese nešto malo glasova neupućenih birača...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Milan Nikolic рече

Није све у техници и дроновима и беспосадним тенковима.

Што се тиче војске, све је у томе. Људи су само топовско месо, поготово што време више пролази, и технологија напредује.

Тако да уместо да се расипају новци, и људски ресурси, на обавезан војни рок, те паре уложити у савремену опрему.

Ако стварно уведу обавезан војни рок, само ће убрзати исељавање младих, што је можда и циљ овакве одлуке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ђорђе Р рече

Што се тиче војске, све је у томе. Људи су само топовско месо, поготово што време више пролази, и технологија напредује.

Тако да уместо да се расипају новци, и људски ресурси, на обавезан војни рок, те паре уложити у савремену опрему.

Ако стварно уведу обавезан војни рок, само ће убрзати исељавање младих, што је можда и циљ овакве одлуке.

Не само топовско месо, већ и храна за роботе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, mirko1929 рече

Не само топовско месо, већ и храна за роботе.

Ja ti predlazem da odes na Vojnu akademiju sa istomosljenicima da im to objasnis. I obavezno posle na West Point da im kazes da pesadiju raspuste podhitno. Samo sony i dzojstik.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado

Твоје паметовање стварно не могу више да упратим. Немој да се љутиш, довољно сам се трудио да разумем твоје ставове током разних расправа, али сада морам да посветим вишак пажње на друге ствари.

Поента је да се не бринеш око војске, јер нису само политичари ти који се питају, а што ти то волиш да закључујеш. Провео сам претходних година у војсци и сведок сам да су официри презадовољни променама, враћањем старих и отписаних официра у одлучивање о војсци, и као што видимо код врха војске, они се и те како питају. Зато миран буди ако уопште имаш добре намере о Србији.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба се угледати на Израелску војску и мирна Бачка. Међутим, то није лако јер се за наше унутрашње ствари до сада питају само странци или наши комунисти који су или интернационални или анационални, - с тим да треба јачати националну свест свих око Срба, а Србију слабити и смањивати све више.

Како је свему томе дошао крај, а Србија ушла у ново доба, треба отварати нове видике, док истовремено сагледати све потанко шта је и како је било до сада. Без тога, ове наше расправе међу неукима и шарлатанима стварно немају смисла.

Ко буде бежао од војске, на пример у Швајцарску, ићи ће у војску у Швајцарској. Зато треба разумети у чему је квалитет и предност служења војске. За такву војску се треба борити, а не дизати руке од ње, не бити малодушан и равнодушан према нашем наслеђу и нашим светим историјским искуствима.

Треба истраживати, на пример да поменемо само једну личност, живот Карађорђа и како је он пролазио страшна искуства и трагичне и болне тренутке у свом животу, како је био приморан да поступа и како је био страдао. Он је, као и многи великани до сада, боравио у Студеници код моштију Првовенчаног, где је духовно видео и осетио оно за шта се вреди борити и дати живот.

Таквих Срба имамо и данас. Ови форумаши и разглабачи на интернету некада су имали потенцијал да дижу морал и шире знање, а сада је време да се делује, пре свега на себи и нашим врлинама.

Коме је тешко да ради, да се зноји, да ризикује повреду, да се залаже и труди, да пази на ближње и служи им, да буде марљив према трпљењу и молитви, тај нека се запита чему његов живот, па нека и гледа како да оде тамо где се живи на фору попут титовог времена, јер тако се живи на Западу, тамо где су паре отете са свих страна.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Milan Nikolic рече

@Avocado

Твоје паметовање стварно не могу више да упратим. Немој да се љутиш, довољно сам се трудио да разумем твоје ставове током разних расправа, али сада морам да посветим вишак пажње на друге ствари.

Što bih se ljutio... nije uvek samo trud dovoljan... kad ne ide, ne ide...

 

пре 29 минута, Milan Nikolic рече

Поента је да се не бринеш око војске, јер нису само политичари ти који се питају, а што ти то волиш да закључујеш. Провео сам претходних година у војсци и сведок сам да су официри презадовољни променама, враћањем старих и отписаних официра у одлучивање о војсци, и као што видимо код врха војске, они се и те како питају.

To misliš na ono što si jedared otišo na vojnu vežbu? Pa si sad svedok kako su oficiri prezadovoljni...   :)

 

пре 29 минута, Milan Nikolic рече

Зато миран буди ако уопште имаш добре намере о Србији.

Ne znam šta te potaklo na to da pomisliš da sam uznemiren... ne uznemire se svi kad neko nije oduševljen idejama napredne vlasti... pomešao si me sa tobom...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Ova tema je out of date.

Sve je manje bitan ljudski faktor u oružanim sukobima.

 

Zato i Ameri mogu da se zajebavaju pa im je prioritet tokom regrutacije da imaju što više LGBT vojnika. 

-----

U eri biološkog inžinjeringa, robota, nanorobota i veštačke inteligencije, vama se i dalje priviđa srbokolj.

 

Зато и примају жене. Више физичка снага није толико битна, свако може да пилотора дроном нпр. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

To misliš na ono što si jedared otišo na vojnu vežbu? Pa si sad svedok kako su oficiri prezadovoljni...  

Цео сам живот при војсци јер сам одрастао на Бањици, отац ми био пуковник, радио на ВМА, али пошто није све било баш бајно у мојој породици, током рата одрастао сам без оца, нисам волео школу и увек сам био у паравојним јединицама. Недавно сам решио да то исправим па сам обавио обуке да бих постао резервиста, тако да сам спреман да кренем на дужност ако зарати, све по пропису. То ако не схваташ, не могу да ти помогнем. Моји најбољи другари током младости су већином покојници, а ја сам још жив јер сам скренуо у веру и повукао се са улице. Моменат кад је то пресудило је када је требало да извршим убиство у Београду. Преломило се нешто у мени, запитао сам се дубоко чему све то води, пронашао сам неке књиге и иконе, прочитао једно житије и све се променило. До сада сам имао неколико виђења, а једном сам имао искуство нестворене благодати на сред Литургије, видео сам беспочетне и нестворене енергије Божије, имао сам поглед кроз читав простор и доживео сам радост која не постоји на овоме свету.

Касније сам сазнао много више о том стварима, а највише ме је обавезало сазнање да је свети Симеон Мироточиви пројавио нестворену светлост Божију. Према томе, није мала ствар бити у обавези као Србин и наследник наших светитеља. Цела филозофија наше вере је љубав Божија која је родитељска, волети човека и другога више него себе.

Срби нису имали прилике да до потребне мере изуче хришћанску теологију Истока, мучили су се услед најезде, окупација, ратова и страдања. Ипак, таман мало мира било је довољно да се потребно штиво учини доступно и преведено. Зато, верујем, Срби никада неће бити уз НАТО и неће имати било какве претензије и непријатељства према другим народима. Срби и Кинези су готово истога духа, исте идеологије, истог искуства. За хиљаду година све ће бити другачије и свет ће имати много више скромнијих и за другог посвећенијих људи.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svako od nas ima svoju priču i svoj put

Ne možemo jedni druge da trpamo u svoje kalupe i sisteme vrednosti 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Milan Nikolic рече

Само треба знати чијој војсци припадаш.

Neko ni ne pripada vojsci u bukvalnom smislu

Ako je do bukvalnog smisla ja sam služio i u VJ i u VSCG, u Prištinskom (sada nažalost nepostojećem) korpusu

Ali svuda i u svakom narodu ima ljudi od duha koji si lepo opisao u prethodnom postu

Ponekad čak na nezamislivim lokacijama, na kojima ima i istorije svetaca kao kod nas sto su

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Milan Nikolic рече

Цео сам живот при војсци јер сам одрастао на Бањици, отац ми био пуковник, радио на ВМА, али пошто није све било баш бајно у мојој породици, током рата одрастао сам без оца, нисам волео школу и увек сам био у паравојним јединицама. Недавно сам решио да то исправим па сам обавио обуке да бих постао резервиста, тако да сам спреман да кренем на дужност ако зарати, све по пропису. То ако не схваташ, не могу да ти помогнем.

Izvinjavam se... to je sasvim dovoljno da govoriš u ime svih oficira i budeš svedok da su sad prezadovoljni... samo nastavi... :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...