Jump to content

У ВОЈСКУ МУШКАРЦИ И ЖЕНЕ: Захтев ПОКС скупштинском Одбору за безбедност


Препоручена порука

Пре сат времена, mirko1929 рече

Бесмислено је присиљавати људе у војску, кад се то евидентно не свиђа ни онима који су добровољно тамо. А ако је у питању стицање вештина, могу да се организују курсеви. Ако је циљ ограничити ко може да ради у државној бирократији, то може бити условљено добровољним служењем.

Зато је врло смислено рећи усташама, учковцима и осталим душманима.кад нас нападну да нам се то не свиђа иначећемо да се жалимо суду за мир и хипи плесове.

Ма да и уместо факултета треба да се уведу курсеви јер нам се не свиђају дебел књиге. Мада се то увелико ради.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne postoji dilema da li treba da imamo ili nemamo vojsku... već da li je bolje da imamo vojsku sastavljenu isključivo od profesionalaca ili vojsku koju čine profesionalci + regrutovani i obučeni građani... u obe opcije imamo vojsku... :)

Stoga su i priče o tome šta ćemo reći ustašama i ostalim dušmanima kad nas napadnu besmislice... ako nas ustaše napadnu, napašće nas njihova profesionalna vojska jer su i oni ukinuli obavezno služenje vojnog roka... a nas će braniti vojska koja će biti jedna od dve pomenute opcije...

Koja opcija je bolja zavisi naravno od neke ozbiljne analize (koja trenutno ne postoji, a ranije analize su pokazivale da je bolja i efikasnija profesionalna vojska), a ne zavisi od toga da li smo hipici ili nismo...

Za one kojima je očigledno da je bolje čim ima više ljudi obučenih za vojsku, samo da podsetim da je vojni budžet ograničen, nije vreća bez dna i da svaki dinar koji uložiš u "građanski" deo vojske (što baš mnogo košta) je dinar koji si oduzeo od profesionalnog dela vojske, opreme, oružja itd...

Bojim se da je ova priča običan populizam... priča namenjena "pučanstvu" koje i dalje živi u periodu tehnologije prvog i drugog svetskog rata, umesto u svetu u kojem se ratuje (između ostalog) dronovima... a izviruje kod populista svuda, ne samo kod nas... i kod susjeda se svako malo poteže ta priča...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Зато је врло смислено рећи усташама, учковцима и осталим душманима.кад нас нападну да нам се то не свиђа иначећемо да се жалимо суду за мир и хипи плесове.

Ма да и уместо факултета треба да се уведу курсеви јер нам се не свиђају дебел књиге. Мада се то увелико ради.

Нама највећа опасност вреба од нас самих, а не од усташа, учковаца, и којечега. И ми, и ти околни народи су поприлично истрошени. Нико ту више нема неки привредни узлет и породице са по десеторо деце. Зар и ту шаку једа деце што се роди да шаљемо да гину без разлога?

Наше школство је свакако дно дна. Контам да би многи више научили на једном квалитетном курсу него што науче на 5 година факултета...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Професионална војска + обучени регрути, дакле обавезна обука тј служење војног рока.

Напредовање војне техноглогије не значи да ти не треба пушка и да ћеш да играш игрицу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, mirko1929 рече

Нама највећа опасност вреба од нас самих, а не од усташа, учковаца, и којечега. И ми, и ти околни народи су поприлично истрошени. Нико ту нема неки привредни узлет и породице са по десеторо деце. Зар и ту шаку једа деце што се роди да шаљемо да гину без разлога?

Наше школство је свакако дно дна. Контам да би многи више научили на једном квалитетном курсу него што науче на 5 година факултета...

Све се распада тако је. Оојооо о јооо јо јооо о јооо....

Нису проблем усташе кад за Васкрс марширају кроз Борово.

Смарате дефетисти и мудраци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Све се распада тако је. Оојооо о јооо јо јооо о јооо....

Нису проблем усташе кад за Васкрс марширају кроз Борово.

Смарате дефетисти и мудраци.

У животу усташу или ичковца видео нисам, а сва зла која су ми учињена учињена су ми од стране мојих сународника. Тако да не, усташе нису проблем. Ta прича о усташама ми је подједнако бесмислана као и она кад хрвати причају да ће ако се не спреме данас-сутра поново клати србочетници...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, mirko1929 рече

У животу усташу или ичковца видео нисам, а сва зла која су ми учињена учињена су ми од стране мојих сународника. Тако да не, усташе нису проблем. Ta прича о усташама ми је подједнако бесмислана као и она кад хрвати причају да ће ако се не спреме данас-сутра поново клати србочетници...

Толико о твојо народној и црквеној свести. Мене нико не дира а то што се моји од усташа боје да одо на литургију или што их каменују или што скрнаве светиње ме баш брига.

Ни овај Геније није бољи.

Па не дао вам Бог да их видите браћо.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Вилер Текс рече

Толико о твојо народној и црквеној свести. Мене нико не дира а то што се моји од усташа боје да одо на литургију или што их каменују или што скрнаве светиње ме баш брига.

Ни овај Геније није бољи.

Па не дао вам Бог да их видите браћо.

Јеси ли ти служио војни рок?

Пошто могућност добровољног служења није ниједног тренутка укинута, постоји и данас, реко чисто да видим шта сте сви ви које брине инвазија усташа и учк урадили по том питању личним примером. Да бисте онда могли другима да држите лекције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ova tema je out of date.

Sve je manje bitan ljudski faktor u oružanim sukobima.

 

Zato i Ameri mogu da se zajebavaju pa im je prioritet tokom regrutacije da imaju što više LGBT vojnika. 

-----

U eri biološkog inžinjeringa, robota, nanorobota i veštačke inteligencije, vama se i dalje priviđa srbokolj.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, GeniusAtWork рече

Јеси ли ти служио војни рок?

Пошто могућност добровољног служења није ниједног тренутка укинута, постоји и данас, реко чисто да видим шта сте сви ви које брине инвазија усташа и учк урадили по том питању личним примером. Да бисте онда могли другима да држите лекције.

Za tebe sam ratni veteran.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Вилер Текс рече

Za tebe sam ratni veteran.

Добро, могао си лепо да напишеш "нисам". Мање слова и труда око куцања :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, GeniusAtWork рече

Добро, могао си лепо да напишеш "нисам". Мање слова и труда око куцања :) 

Nisam jer sam razmisljao na retardiran nacin na koji ti sad razmisljas. Ajde sa 20 godina ali ako tako razmisljas sa 40 onda je to problem.

A za razliku od tebe video sam i ustase i uckovce.

Reci ti meni ljubavni covece koji si upn razumevanja ko ti je stradao od pomenutih ili sta si izgubio?

Vidim da si jadnik jer se kliberis na to kad kazem da ustase za Vaskrs marsiraju kroz Borov.  Idi motaj doint i lupetaj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Polako ljudi

Malo 

Opušteniji ton ;)

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Драшко рече

Polako ljudi

Malo 

Opušteniji ton ;)

 

Vazi nije problem. Voleo bih kad bi genije i ovaj mirko skapirali koliko je sramotno reci ja nisam video ustasu i uckovca pa me bas zabole za ostale Srbe i itd. Pritom izjednacavajuci ustasku propagandu sa realnom oposnoscu od ustasa koji bi oberucke navalilo do Zemuna, bilo to nekom smesno ili ne. Jadan je onaj kome je to smesno.

I sve su poruke u tom pravcu pojedinih forumasa. Antinarodno, anticrkveno i antidrzavno pisu svesno ili nesvesno godinama.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Драшко рече

Polako ljudi

Malo 

Opušteniji ton ;)

Немам ја проблем са тим, могу да ми пишу шта 'оће што се мене тиче. Не узбуђује ме то превише, а обично ме и мрзи да узвраћам истом мером :) 

Иначе, циљ целе ове приче око војног рока је управо ово: да се ми међусобно препуцавамо и хватамо за гушу по нету ко је издајник а ко патриота, док екипа несметано и даље ради бизнис. Исто као и са Беливуком, атентатима на вођу, Ђиласом и рачунима по тропским острвима и осталим режимским Беба Поповић спиновима за замлаћивање раје.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...