Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Вилер Текс рече

@cloudkingОћеш лозу једну? 

Hvala. Ne pijem alkohol.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, cloudking рече

Moze li ona freska dranja da navede neko dete da ode kuci pa da odere svog kucnog ljubimca? I evo bas me zanima zasto ne moze, posto sam siguran da je to tvoj odgovor :D :D

Наравно да не може , зато што једноставно испод фреске не стоји натпис  са позивом на драње :D( ниси хтео да се потурчиш, морао сам да те одерем :))) )  

 

пре 21 часа, cloudking рече

Sorry, ovi su teme za ljude koji se bave umetnoscu. 

Ха, откуд теби да ја немам  никакве везе са уметношћу ? Зато што на уметност не гледамо из исте визуре или што са филозофске стране о уметности немамо исте ставове ?  Неко ко је заиста прави уметник, не потенцира то у сваком посту . Гордост врло често зна да поједе и уметност и уметника . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, cloudking рече

Karikatura je direktna reakcija na novinski clanak od pre 20ak godina o tome da je neko ubio bebu zbog toga sto je plakala...

Грозоморна реакција . Грозоморан начин приказа. Грозоморан  неуметнички  покушај. 

пре 21 часа, cloudking рече

Tako da eto, niko nije "smislio" nista... A vi plitajte u tom magnovemju kako se takve stvari ne desavaju i kako o tome ne sme da se govori... Jer jeste da bebe umiru nasilno al ipak jadni hriscani ne mogu da gledaju ovakve stvari... Zastitimo mukice nezne sto ne smeju da gledaju strasne stvari pa bi radije da zmure ne samo kad se desavaju nego i kad neko ukazuje na njih.

Е види овако, какава би по теби требала да буде уметничка креација, уметника  који  указује на педофиле и проблем педофилије ? Свакако не  пандан  овој  творевини о којој дискутујемо....зашто....зато што би то био не само кажњив начин већ и до крајњих граница умоболан . Је ли тако  клауд бој ? Значи увек постоји НОРМАЛАН начин да се укаже на неки проблем, да се неко прозове (ако је у питању политичка позадина ...итд...итд)

пре 21 часа, cloudking рече

Jbt, kakvi ste to ljudi? Sad je znaci vaznije vas da zastitimo od "groznih sadrzaja" nego da ukazujemo na zlocine?

 Заштита од грозних садржаја који могу позивати (утицати) на злочин. Значи узрочно последична веза . Ако и ово морам да ти напишем , а не укапираш, значи да озбиљно мораш да прорадиш, на...на...просто не знам како бих ти то рекла а да те не увредим . За почетак можеш мало да масираш главу :smeh1: можда ти мож.вијуге проциркулишу .   

пре 21 часа, cloudking рече

Opet,

Kakvi ste to ljudi?!

А да ти  мало прочиташ о чика Прокрусту...а...шта мислиш ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Рапсоди рече

Наравно да не може , зато што једноставно испод фреске не стоји натпис  са позивом на драње :D( ниси хтео да се потурчиш, морао сам да те одерем :))) )  

"Karikatura je problem, ne natpis je problem, ne karikatura je problem"... kad ne znas kako bese treba da opravdas svoj predefinisan stav o nekom problemu pa se malko pogubis :D jer preispitvanje predefinisanih stavova ni pod razno ne dolazi u obzir ;)

Пре сат времена, Рапсоди рече

Ха, откуд теби да ја немам  никакве везе са уметношћу ? Зато што на уметност не гледамо из исте визуре или што са филозофске стране о уметности немамо исте ставове ?  Неко ко је заиста прави уметник, не потенцира то у сваком посту . Гордост врло често зна да поједе и уметност и уметника

Ne iz gordsti nego iz prakticnih razloga. Ja sam akademski umetnik. Diplomirao sam na inostranoj akademiji, i ako bih krenuo da ti solim pamet o tome kako treba da se tumaci jevandjelje po Jovanu, ti ces mi (s punim pravom) reci, ostavi se toga to je posao za teologe... ili ako bih krenuo da ti objasnjavam kako se formira optuznica protiv nasilnika rekla  bi mi ostavi to pravnicima....

E iz istog razloga ja kazem tebi- uzivaj u umetnosti koliko ti je volja ali filozofiju umetnosti ostavi nama umetnicima ali ti to nikada neces ni pomisliti da uradis.... ja bih preispitao tvoju ideju o grodosti... ko je zapravo ovde gord? Ja koji verujem u svoje obrazovanje i svoj zanat ili ti koja mislis da bolje poznajes "ekonomiju od ekonomiste" ili "medicinu od lekara" ili "stolariju od stolara"... 

Пре сат времена, Рапсоди рече

Грозоморна реакција . Грозоморан начин приказа. Грозоморан  неуметнички  покушај. 

Naravno... nigde "grozomorno nasilnicko ponasanje od strane fasista koji su upali na izlozbu bacili suzavac i pocepali nesto sto im em ne pripada, em ne ugrozava em ga ne razumeju"... sasvim ocekivano rapso, nek sluzi na cast ;) 

Bitno da se ukaze kolko je "strasna" ta izlozba bila da neko slucajno ne pomisli da je nasilje bilo gore...

Пре сат времена, Рапсоди рече

Е види овако, какава би по теби требала да буде уметничка креација, уметника  који  указује на педофиле и проблем педофилије ?

Evo, da poznajes ideju umetnosti nikada ne bi mogla ni da pomislis da postavis ovo pitanje, bas kao sto ja ne mogu ni da pomislim da uopste i postoji nacin da ti objasnim sta je  u tom pitanju pogresno pa ne bih ni da pokusavam... ne zameri.

Пре сат времена, Рапсоди рече

Свакако не  пандан  овој  творевини о којој дискутујемо....зашто....зато што би то био не само кажњив начин већ и до крајњих граница умоболан

Apsolutno netacno. Lupas gluposti koje pritom proglasavas za cinjenice. Postoje jasno definisne stvari koje su kaznjive... taj princip "sto je babi milo" (ili- "kaznjivo je ono sto ja licno (najvaznija osoba u svemiru) duboko smatram da je kaznjivo") je dobar za caskanje posle liturgije, ali pretvaranje da su nase uobrazilje nesto opste prihvaceno je ipak posao za profesionalne psihologe (ili psihijatre?)

Пре сат времена, Рапсоди рече

Значи увек постоји НОРМАЛАН начин да се укаже на неки проблем, да се неко прозове (ако је у питању политичка позадина ...итд...итд)

Pa kako ja sad tebe da naucim da ne postoji "normalno" i da je ono sto je tebi normalno nekom drugom nije, iako je tebi to "tvoje "sasvim logicno. Nema daljeg napretka u ovim raspravama dok ne udemfate  u glavu te stvari jednom za svagda: "ono sto ja mislim nije merilo kosmosa i moje misljenje nije jedino i najvaznije a svako drugo misljenje ne znaci satanizam jer postoji ljudi koji drugacije definisu pojmove koje ja smatram normalnim"

Ja cu u roku od 5 minuta da ti najdem sto ljudi koji ce za onu fresku reci da je nenormalna a ti ces  ih gledati u cudu i neces verovati da postoje ljudi koji onakvoj lepoti doju prefiks "odvratno, neljudko i satanisticko"....

Kompletan ovaj odgovor neces razumeti ni milimetar.

Пре сат времена, Рапсоди рече

Заштита од грозних садржаја који могу позивати (утицати) на злочин.

Trt parada,, a ti si sad kompetentna da znas sta poziva na zlocin?

I to se vrlo jasno zna i veoma je konkretno definisano. Nema sta da uterujes neka nova znacenja u termin "pozivanje na zlocin" samo da bi opravdala naislje nad neduznim ljudima. Niko nije pozivao ni na kakav zlocin. Karikatura ima pacifisticku konotaciju i njena uloga je da ukaze na odredjene probleme i tako podigne svest o njima, sto je daleko casniji stav od tog vaseg "sve sto ne valja gurni pod tepih... ko j**e zrtve, bitno da nama nije neugodno." 

Пре сат времена, Рапсоди рече

Значи узрочно последична веза . Ако и ово морам да ти напишем , а не укапираш, значи да озбиљно мораш да прорадиш, на...на...просто не знам како бих ти то рекла а да те не увредим .

mnogo smarate vise s ovom gluposcu misleci da vas "niko ne razume"... kao prvo radi se  o opstem mestu sto znaci da ga SVAKO razume, ne tripuj se vise na sopstveni intelekt jer ispada jako smesno. 

Uzrocno polsedicna veza je i kada ekstremista musliman vidi hriscanskog svestenika pa mu odsece glavu. 

Uzrocno posledicna veza je i kad se zena obuce provokativno pa napali silovatelja koji je siluje i ubije.

Sve su to "uzorcno posledicne " veze PA STA? Jel to sad znaci da su zrtve same krive za to sto im se desilo? Ja se sve vreme zezam s tim ali na kraju ce se zaista ispostaviti da ladno negujete tu kulturu nasilja po kome ne smes nikoga da iritiras svojim postojanjem jer ako to radis pa dobijes  po nosu- sam si kriv. I sto je najveca fora NIKO ne vidi nista lose u toj ideji?! :D

Pa jbg, sutra ce ti ovaj isti pavle bihalji koji je  i poslao ove momke da ti upadne u litiju  i da vas rastera ko stetne jer ga iritirate svojom religijom, i ti tu ne vidis nista lose? Oces posle takvog dogadjaja da kazes "pa jbg, svaka akcija ima reakciju, da mi nismo ubadali prst u oko praveci litiju kroz grad ovi jadni ljudi nas ne bi prebili"? Mislim, ono... ozbiljno? :D:D:D  (moja deca 9 i 4 god ovo kapiraju btw, samo da znas, gde se nalazis)

 

Uzasan, UZASAN egoizam i arogancija. "Ono sto se meni svidja je jedini apsolut svidjanja tako da svako ima pravo da unisti ono sto se meni ne svidja."

Pa vi vernici bi PRVI morali da sve nas ostale ucite tolerancij i prihvatanju drugacijih ljudi, misljenja i stavova? A vi? Sram vas bilo... majke mi to mislim, najiskreniije. Sram vas bilo...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, cloudking рече

Ministartsvo "kulture" nastavlja da birljira  u svojim sopstenjima :D 

Чим користиш изразе као што је "конфабулирати" већина људи ће задржати дах...и помислиће да знаш шта причаш :)))

Него без зезања, пази ово:

WWW.KULTURA.GOV.RS

Изјава Небојше Ромчевића, ако је правилно наведена на порталу пословично сумњиве репутације када је истина у питању, жалостан је пример примитивизма, интелектуалног...

и ово

WWW.KULTURA.GOV.RS

Министарство културе и информисања позива психодрамску саветницу  под супервизијом, психолошкиње без супервизије и друге раднике у области менталног здравља, потписнике...

 

Министарство културе и информисања...хбт  :krstix: confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, GeniusAtWork рече

Чим користиш изразе као што је "конфабулирати" већина људи ће задржати дах...и помислиће да знаш шта причаш :)))

Него без зезања, пази ово:

 
WWW.KULTURA.GOV.RS

Изјава Небојше Ромчевића, ако је правилно наведена на порталу пословично сумњиве репутације када је истина у питању, жалостан је пример примитивизма, интелектуалног...

и ово

 
WWW.KULTURA.GOV.RS

Министарство културе и информисања позива психодрамску саветницу  под супервизијом, психолошкиње без супервизије и друге раднике у области менталног здравља, потписнике...

 

Zaboravio si i ovo za kolekciju, Filip Svarm je takodje dobio vaspitno popravnu od ovog poseljacenog vasara koji nazivamo ministartsvom kulture. :D
 

WWW.KULTURA.GOV.RS

Изјавом да је саопштење Министарства културе и информисања „нацистички памфлет”, несрећни Филип Шварм промовисао је себе као само дно посустале и подељене...

 

Пре сат времена, GeniusAtWork рече

Министарство културе и информисања...хбт  :krstix: confused1

I to "moje" ministarstvo... van sebe sam  od besa sto nam se ovo desava i stida sto ljudi ne vide nista lose u svemu ovome...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, cloudking рече

E iz istog razloga ja kazem tebi- uzivaj u umetnosti koliko ti je volja ali filozofiju umetnosti ostavi nama umetnicima ali ti to nikada neces ni pomisliti da uradis.... ja bih preispitao tvoju ideju o grodosti... ko je zapravo ovde gord? 

 

Цитат

Evo, da poznajes ideju umetnosti nikada ne bi mogla ni da pomislis da postavis ovo pitanje, bas kao sto ja ne mogu ni da pomislim da uopste i postoji nacin da ti objasnim sta je  u tom pitanju pogresno pa ne bih ni da pokusavam... ne zameri.

@Рапсоди Само му реци да је ово дивљачко дело цепања туђих радова само један уметнички акт, и буквално си га победила његовим аргументом. Мислим ако је цртање касапљење деце легитимна уметност зхашто није цепање папира на којима је цртање касапљања деце? 

Девојка која стоји на кутији, људи који цртају касапљење беба и људи који цепају цртеже искасапљених беба. Сви су једнако уметници и њиховим уметничким делима. 


Све је уметчко изражавање зар не? 





 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе ја сам овде научио једну важну лекцију. 

Ако ниси завршио медиицну, немој ни мало размишљати о медицини, дискутовати, имати мишљења. 
Ако ниси професионални столар, онда немој ни мало причати о столарству.
Ако ниси завршио уметчнику академију, онда никако немаш право да расправљаш и да се бавиш уметностима и да имаш мишљења о томе. 

Само слушај ауторитете којима је држава дала дипломе. То је прави начин да се води живот. 

На страну што има гомила аматерских столара којима неки професионални не могу ни воду да носе. И што има уметника који академију у животу нису видели, па су разумели уметност много боље од многих који јесу. И што има људи који се читајући књиге упуте у разне области медицине него доктори. 

Али битно је да се водимо тим принципима слушања ауторитета.... 

Ваљда и ја треба да баталим програмирање, пошто нисам завршио факултет за то.... оно.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе ово што су ови дивљаци урадили са радовима, је дегенерично и ретардирано. Заслужују законски прописане казне. 

А ови ретарди који су цртали ове радове заслужују социјалне казне. И по могућству да им се више не дају паре из мог џепа за промовисање њихове умноболне "уметности", нека је промовишу из свог. 

мени је просто занимљиво да већина људи не може да се сложи око ОБА става, јер међусобно нису контракдикторна. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам редопвно пратио тему, можда је ово неко већ поставио. Реаговање на ову изложбу, али даје и ширу слику о овој појави:

http://www.vladimirdimitrijevic.com/sr-rs/tekstovi/494-sta-bi-se-desilo-da-je-na-izlozbi-umesto-bebe-bio-lgbt-lik-sa-sekirom-u-glavi.html

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, haveaniceday рече

Иначе ово што су ови дивљаци урадили са радовима, је дегенерично и ретардирано. Заслужују законски прописане казне. 

А ови ретарди који су цртали ове радове заслужују социјалне казне. И по могућству да им се више не дају паре из мог џепа за промовисање њихове умноболне "уметности", нека је промовишу из свог. 

мени је просто занимљиво да већина људи не може да се сложи око ОБА става, јер међусобно нису контракдикторна. 

I ja sad kao treba desnicaru da objasnjavam slobodu govora.. aha, oce to. :D

пре 8 часа, haveaniceday рече

Мислим ако је цртање касапљење деце легитимна уметност зхашто није цепање папира на којима је цртање касапљања деце? 

Ili freska na kojoj deru zivog coveka? "TO je bre umetnos!  A ne ovo sto numemo dukapiramo" :D :D:D 

 

пре 7 часа, haveaniceday рече

На страну што има гомила аматерских столара којима неки професионални не могу ни воду да носе. И што има уметника који академију у животу нису видели, па су разумели уметност много боље од многих који јесу. И што има људи који се читајући књиге упуте у разне области медицине него доктори. 

Ovo je apsoltuno tacno... samo sto, na zalost  po njihov ego, ovde ne govorimo o takvim ljudima ;) nego o vama forumasima kojima je ok da udjes i unistis tudje vlasnistvo samo zato sto se tebi ne svidja jer si TI procenio da je to nesto grozno, umesto da lepo prijavis policiji pa nek oni procene dal postoji elemenat povrede zakona... ali neeee ima nesto u "uzimanju (moje verzije) pravde u ruke" sto vas desnicare orgazmmicno napaljuje :D 

Ti bese nekakav libertarjanac, kako bese? :D

 

 

I posto niko nece evo ja cu- Ti si svima nas idol, to sto si ti uradio od svog zivota treba da udje u u knjige. Pre svega hrabrost, zatim preduzimljivost i na kraju pozrtvovanost su aposlutno bez presedana i molim da se uvede neka crkvena fora tipa poklonjenje haveaniceday-ju svakog jutra zbog profesionalnih podviga. Eto. Valjda vise necemo morati da slusamo o tome kako si uzeo stvari u svoje ruke i postao programer ni iz cega... uporno to ponavljas  a niko da se osvrne pa reko evo ja cu! 

 

Ps. Tacno sam znao da si u stanju da se po*eres  na sopstvene politicke ideje samo da bi pljunuo. Jbt, dal mozes da budes tipicniji desnicar :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Родољуб Лазић рече

Нисам редопвно пратио тему, можда је ово неко већ поставио. Реаговање на ову изложбу, али даје и ширу слику о овој појави:

http://www.vladimirdimitrijevic.com/sr-rs/tekstovi/494-sta-bi-se-desilo-da-je-na-izlozbi-umesto-bebe-bio-lgbt-lik-sa-sekirom-u-glavi.html

 

Jos jedan pamflet o "pogodnoj" umetnosti... zanimljivo da sta se ljudi i danas pale na ovo, cak 70 godina kasnije...

GRAND generacije su porasle i sad misle da je umetnost samo ono sto je oku lepo. Godine virenja pod suknje sisatim pevaljkama s TVa zbog religijom potisnute seksualnsoti dolaze na naplatu ocigledno...

Da mi rezimiramo ovu temu? Dakle-
Ok je da fizicki napadnes sve ono sto ti se ne svidja ili se ne uklapa u ideal lepote koji si izgradio iz sunda i ono sto si ti licno procenio da nije umetnost. A cim nije umetnost- UDRI! (motkama, naravno...)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...