Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 минута, Рапсоди рече

12:smeha:Умирем од  смеха, браво царе облака, толико си стручно, интелектуално, уметнички , концизно, прецизно, рекла бих чак и лаконски објаснио  све, да напросто  тема може под кључ колико си уБо  поЈенту .:smeh1: Ај се врати па још једном прочитај ово горе болдовано и признај  да и ти умиреш од смеха. :)

Eh da je i srece i pameti pa da stvarno razumes ono sto ja pisem, ovako nam ostaje samo da se smejemo zajedno ;)

Ti iz zabave ja iz nesrece...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, cloudking рече

Eh da je i srece i pameti pa da stvarno razumes ono sto ja pisem, ovako nam ostaje samo da se smejemo zajedno ;)

Ti iz zabave ja iz nesrece...

Да у праву си, ко год не дели твоје ставове, и по неком питању има дијмтрално супротан став од твога је затуцана будала. Ко разуме твоје писање он је  априори (без испитивања интел.капацитета) интелектуалац на  квадрат, можда и на куб. Браво  царе, заиста нам остаје да се једино смејемо .

Ти из несреће,  ја из жалости .   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Рапсоди рече

Да у праву си, ко год не дели твоје ставове, и по неком питању има дијмтрално супротан став од твога је затуцана будала. Ко разуме твоје писање он је  априори (без испитивања интел.капацитета) интелектуалац на  квадрат, можда и на куб. Браво  царе, заиста нам остаје да се једино смејемо .

Ти из несреће,  ја из жалости .   

Za mene je kariaktura bebe ruzna. Ne narocito pametna niti dovoljno slojevita. Kapitam ideju ali je to mogle mnooogo bolje  i jasnije da se nacrta. Sok je dobar ali ne narocito neophodan. Da sam video ovu karikaturu u nekom casopisu, verovatno bih mahinalno okrenuo drugu stranu ne zaustavivsi se na karikaturi nista vise od onoga koliko mi treba da procitam natpis. Delis li ovaj stav sa mnom?

Niko ko misli drugacije za mene nije zatucana budala jer svako ima pravo na svoje misljenje... Nisu zatucane budale oni koji ne razumeju mene, zatucane budale ne razumeju ikoga osim sebe i sebe stavljaju kao jedinog moralnog arbitra nesvesni svog ogranicenog znanja i intelgencije.

Nisu zatucane budale oni koji ne razumeju mene nego su zatucane budale oni koji nemaju tu sirinu da spoznaju da svet ne sacinjavaju oni sami i da postoje ovde i drugi ljudi sa drugacijim pogledima na svet koji nisu pogresni samo zato sto su drugaciji.

Na kraju zatucane budale su oni koji ce opravdati cak i nasilje samo ukoliko je to nasilje usmereno prema necemu sto se samim zatucanim budalama ne svidja i nece biti ni blizu tome da budu kadri da sami shvate tezinu takvih njihovih misljenja... na kraju krajeva to je i glavni razlog sto su zatucani. Nemaju mentalni kapacitet da shvate da oni nisu vlasnici ljudksih prava  da njihova narcisodina opcinjenost sobom ne znaci da su izuzeti od istog tog nasilja koje tako nonsalatntno relativizuju


Sa zatucanim budala ne moze da se prica... ne moze ni da im se kaze da su zatucane budale, mozes samo da se smejes zajedno sa njima i da ih pomazis po kosi kad se istripuju da su mnogo pametni.

I da, zatucane budale su opasne i deci treba braniti da im budu u prisutstvu... stavise, da stvarno postoji Isus on takvim budalama ne bi dozvoljavao ni da se razmnozavaju...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Za mene je kariaktura bebe ruzna. Ne narocito pametna niti dovoljno slojevita. Kapitam ideju ali je to mogle mnooogo bolje  i jasnije da se nacrta. Sok je dobar ali ne narocito neophodan. Da sam video ovu karikaturu u nekom casposiu, verovatno bih mahinalno okrenuo drugu stranu ne zaustavivsi se na karikaturi nista vise od onoga koliko mi treba da procitam natpis. Delis li ovaj stav sa mnom?

Не делим овај став  са тобом. Није спорно,  да ли је карикатура бебе ружна или не. Карикатура бебе на овакав морбидан  начин није смела ни да дође у мисао, а не да се искаже .  А ако ти не знаш или нећеш  да знаш што, из теби знаних разлога, моје објашњење је немогућа мисија , јер си  зацртао да нећеш да чујеш или разумеш  другачије мишљење. 

 

пре 2 минута, cloudking рече

Nisu zatucane budale oni koji ne razumeju mene nego su zatucane budale oni koji nemaju tu sirinu da spoznaju da svet ne sacinjavaju oni sami i da postoje ovde i drugi ljudi sa drugacijim pogledima na svet koji nisu pogresni samo zato sto su drugaciji.

Мудар човек зна да је будала :D  рече чика , чика, ко, ко ?  Будала мисли да је мудра .:D

Ево ја признајем да сам будала. А ти којој категорији припадаш, мудраца или будала ?;)

 

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Не делим овај став  са тобом. Није спорно,  да ли је карикатура бебе ружна или не. Карикатура бебе на овакав морбидан  начин није смела ни да дође у мисао, а не да се искаже .  А ако ти не знаш или нећеш  да знаш што, из теби знаних разлога, моје објашњење је немогућа мисија , јер си  зацртао да нећеш да чујеш или разумеш  другачије мишљење. 

Zasto ti je strasno da neko dobije misao za ovakvom karikaturom a nije ti strasno da neko dobije misao da u stvarnom svetu zaista tako nesto uradi bebi?

Zao mi je ali dokle god opravdavas nasilje na osnovu toga sto se nekome nesto svidja ili ne, apsolutno nesvesna da  i ono sto je tebi drago TAKODJE moze nekome da se nesvidja ( a samim tim da  i on ima pravo da i tu tvoju dragu stvar unisti), ne zasluzujues mnogo moje paznje na ovoj temi. Poradi na ovim stvarima pa ce pricamo. Do tada, samo zezanje ;) 

 

Moj stav je na primer, da niko nikome ne sme NISTA da unistava ma koliko mu se ne svidjalo. NI ja tebi ni ti meni. I mozes ti sad da dubis na glavi odavde do Svilajnca, ovaj moj stav je hriscanskiji od bilo cega sto planiras da prospes kad citiras ovaj post...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Рапсоди рече

Ево ја признајем да сам будала. А ти којој категорији припадаш, мудраца или будала ?;)

O, ovo je jasno. Ja sam apsolutna budala. Postujem ljude i ne volim da vidim da im neko nanosi zlo. A jos manje volim da vidim kad se tom zlu raduju ljudi koji za sebe kazu da su boziji ratnici protiv zla... to licemerje me uvek malo pomeri, ali mi budale znamo da se drzimo dobro ako da nema brige :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Branka62 рече

Eh... a što nisi kopirao i ostatak teksta :)))

SAMOOBRAZOVANJE.RS

Etimologija reči sarkazam Reč “sarkazam” nam dolazi iz grčkog jezika, glagol sarkazein ima značenje “gristi meso poput psa”. Tokom vremena, značenje ove reči se menjalo, tak…

Makar sledeća tri pasusa

Navodimo i česte sinonime reči sarkazam u rečniku “Merriam-Webster” u raznim njenim funkcijama u leksici: humor, ironija, satira, poniženje, vređanje, bes, šegačenje, cinizam, oholost, podrugljivost, duhovitost sa namerom uvrede.

Proširene definicije sarkazma su i ove: sarkazam je sredstvo pronicljive primedbe koja zahteva brzu percepciju istih. Znati primiti sarkastičnu primedbu je odlika duhovitosti, što znači da izrečenu izjavu umete shvatiti sa osmehom, da razumete apsurdnost situacije i odreagujete bez gorčine.

Sarkazam je delimično i humor, ali sa dozom ironije kojom se namerno daje značenje suprotno od onoga što je očigledno. Satira podrazumeva pisanje koje izlaže podsmehu ponašanje, institucije, javne ličnosti, bilo direktnom kritikom ili češće pomoću ironije, parodije ili karikature.

Jeste, sve je to sarkazam,.... ali ove slike su ipak blago receno uvredljive i senzacionalisticke za vecinu ljudi bez obzira da li su vernici ili nisu,...., samo djabe izazivaju bes i nezadovoljstvo ljudi, zato i nemaju nikakvu svrhu i neku dobru stranu i nece uopste da pomognu da se nasilje prema deci smanji, mozda samo kontraefekat da napravi kod nekih bas neodgovornih i nasilnih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, cloudking рече

Zasto ti je strasno da neko dobije misao za ovakvom karikaturom a nije ti strasno da neko dobije misao da u stvarnom svetu zaista tako nesto uradi bebi?

Страшне су ми обе варијанте, а откуда теби да мени није страшна друга варијанта (стварни свет ) ?

Тим пре ми је страшније, да постоје људи којима ове морбидне карикатуре нису страшне, грозне, болесне ? Питам се какви су то људи, који би мирно могли проћи поред оваких цртежа  а да код њих не  изазову  алармантну реакцију . 

пре 8 минута, cloudking рече

Zao mi je ali dokle god opravdavas nasilje na osnovu toga sto se nekome nesto svidja ili ne, apsolutno nesvesna da  i ono sto je tebi drago TAKODJE moze nekome da se nesvidja ( a samim tim da  i on ima pravo da i tu tvoju dragu stvar unisti), ne zasluzujues mnogo moje paznje na ovoj temi. Poradi na ovim stvarima pa ce pricamo. Do tada, samo zezanje ;) 

 

Апсолутно неоправдавам насиље, одакле ти то, нађи мој пост где оправдавам ? 

Овде не причамо о томе да ли нешто има уметничку вредност или не , да ли је нешто лепо или не, да ли креатор виспрен уметник или не, причамо о томе  да карикатура носи ПОТЕНЦИЈАЛНО  опасну поруку, чак занемарујући и то што је иста  морбидна  на куб. 

пре 8 минута, cloudking рече

Moj stav je na primer, da niko nikome ne sme NISTA da unistava ma koliko mu se ne svidjalo. NI ja tebi ni ti meni. I mozes ti sad da dubis na glavi odavde do Svilajnca, ovaj moj stav je hriscanskiji od bilo cega sto planiras da prospes kad citiras ovaj post...

Ти заиста не видиш стварну опасност од ових карикатура ? 

Пример. 

Неко дете је видело овај цртеж, а у кући има брата, сестру (небитно) бебу...шта мислиш да ли би овај цртеж могао да га асоцира на неке негативне ствари  ?  Да ли је  ћутање на овакве уметничке креације , увод  у афирмисање  истих ?  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Рапсоди рече

Карикатура бебе на овакав морбидан  начин није смела ни да дође у мисао, а не да се искаже .

Bas to je najveci problem, i stvarno ne razumem te ljude, ne_shvata sta oni bre razmisljaju u glavi pre nego sto nesto ovako postave. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Bas to je najveci problem, i stvarno ne razumem te ljude, ne_shvata sta oni bre razmisljaju u glavi pre nego sto nesto ovako postave. 

И ја не разумем, све мислим  клауд се спрда са темом, надгордњава и слично. Незамисливо ми је да иоле нормалном човеку ови цртежи  не леде крв . 

  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Рапсоди рече

Страшне су ми обе варијанте, а откуда теби да мени није страшна друга варијанта (стварни свет ) ?

Тим пре ми је страшније, да постоје људи којима ове морбидне карикатуре нису страшне, грозне, болесне ? Питам се какви су то људи, који би мирно могли проћи поред оваких цртежа  а да код њих не  изазову  алармантну реакцију . 

Апсолутно неоправдавам насиље, одакле ти то, нађи мој пост где оправдавам ? 

Овде не причамо о томе да ли нешто има уметничку вредност или не , да ли је нешто лепо или не, да ли креатор виспрен уметник или не, причамо о томе  да карикатура носи ПОТЕНЦИЈАЛНО  опасну поруку, чак занемарујући и то што је иста  морбидна  на куб. 

Ти заиста не видиш стварну опасност од ових карикатура ? 

Пример. 

Неко дете је видело овај цртеж, а у кући има брата, сестру (небитно) бебу...шта мислиш да ли би овај цртеж могао да га асоцира на неке негативне ствари  ?  Да ли је  ћутање на овакве уметничке креације , увод  у афирмисање  истих ?  

Sorry, ovi su teme za ljude koji se bave umetnoscu. 

Pekari nek peku hleb a umetnici nek se bave umetnoscu...

Moze li ona freska dranja da navede neko dete da ode kuci pa da odere svog kucnog ljubimca? I evo bas me zanima zasto ne moze, posto sam siguran da je to tvoj odgovor :D :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Рапсоди рече

Страшне су ми обе варијанте, а откуда теби да мени није страшна друга варијанта (стварни свет ) ?

Тим пре ми је страшније, да постоје људи којима ове морбидне карикатуре нису страшне, грозне, болесне ? Питам се какви су то људи, који би мирно могли проћи поред оваких цртежа  а да код њих не  изазову  алармантну реакцију . 

Апсолутно неоправдавам насиље, одакле ти то, нађи мој пост где оправдавам ? 

Овде не причамо о томе да ли нешто има уметничку вредност или не , да ли је нешто лепо или не, да ли креатор виспрен уметник или не, причамо о томе  да карикатура носи ПОТЕНЦИЈАЛНО  опасну поруку, чак занемарујући и то што је иста  морбидна  на куб. 

Ти заиста не видиш стварну опасност од ових карикатура ? 

Пример. 

Неко дете је видело овај цртеж, а у кући има брата, сестру (небитно) бебу...шта мислиш да ли би овај цртеж могао да га асоцира на неке негативне ствари  ?  Да ли је  ћутање на овакве уметничке креације , увод  у афирмисање  истих ?  

 

Пре сат времена, Bokisd рече

Bas to je najveci problem, i stvarno ne razumem te ljude, ne_shvata sta oni bre razmisljaju u glavi pre nego sto nesto ovako postave. 

Karikatura je direktna reakcija na novinski clanak od pre 20ak godina o tome da je neko ubio bebu zbog toga sto je plakala...

Tako da eto, niko nije "smislio" nista... A vi plitajte u tom magnovemju kako se takve stvari ne desavaju i kako o tome ne sme da se govori... Jer jeste da bebe umiru nasilno al ipak jadni hriscani ne mogu da gledaju ovakve stvari... Zastitimo mukice nezne sto ne smeju da gledaju strasne stvari pa bi radije da zmure ne samo kad se desavaju nego i kad neko ukazuje na njih.

Jbt, kakvi ste to ljudi? Sad je znaci vaznije vas da zastitimo od "groznih sadrzaja" nego da ukazujemo na zlocine?

Opet,

Kakvi ste to ljudi?!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace kad bi se malo koristio mozak a ne samo zivotinjski da se reaguje na impuls, postedeli bi smo sebe ovih sramota. Trebalo je vec da znate i da su krikatire stare 20 godina i da su zasnovane na stbarnim dogadjajima i je bi se sramotili sad time sto pricate da su ih karikaturisti izmialili (strasni satanisticki grozni karikaturisti... Nova najveca pretnja po svetosavlje :D )

Kako vas je izmuzo Vucic za medalju :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, cloudking рече

 

Karikatura je direktna reakcija na novinski clanak od pre 20ak godina o tome da je neko ubio bebu zbog toga sto je plakala...

Tako da eto, niko nije "smislio" nista... A vi plitajte u tom magnovemju kako se takve stvari ne desavaju i kako o tome ne sme da se govori... Jer jeste da bebe umiru nasilno al ipak jadni hriscani ne mogu da gledaju ovakve stvari... Zastitimo mukice nezne sto ne smeju da gledaju strasne stvari pa bi radije da zmure ne samo kad se desavaju nego i kad neko ukazuje na njih.

Jbt, kakvi ste to ljudi? Sad je znaci vaznije vas da zastitimo od "groznih sadrzaja" nego da ukazujemo na zlocine?

Opet,

Kakvi ste to ljudi?!

Pa to sto je neko ubio bebu sto je plakala je zlocin bez presedana, dok je to koristiti za neku propagandu i karikaturu bez ikakvog smisla i dostojanstva.

Ti mislis da mi zivimo u nekom staklenom zvonu ili u onoj Platonovoj pecini, pa naravno da se desavaju i takve stvari i jos gore, ali jel na ovaj skandalozni nacin treba da ukazujemo ljudima na te stvari ili na neki prilicniji i jasniji i smisleniji nacin.

Ja mislim da si poceo pomalo napamet da pises u nedostatku ideja, ajd sta si samo ti zapo' na temi da dokazes nesto sto je tesko dokazivo,..... pazi da nisu svojevoljno (razmisljanje) usao u onu Platonovu pecinu.... :stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...