Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 минута, mirko1929 рече

Па то и јесте унутрашњи аргумент. Пошто су хришћани врло свадљиви, и онако склони раздору, догмати су доношени да ућуткају људе и спрече даљи раздор. Али не лези враже, ако немаш војну контролу над одређеном територијом, не можеш ни да наметнеш одлуке сабора. Зато дохалкидонци, и доефешани, (па и римокатолици, након што је изгубљена контрола Константинопоља над папством) уопште и постоје.

Da, ali opet moze odgovarajucom argumentacijom da budu i prema spolja.

Ah, da li je moguce da tako gledas na istoriju hriscanstva, deluje mi ko da si cito samo neke protestantske i akademske knjige i pisce koji predstavljaju bas tako istoriju crkve, koja nije bas tako jednostavna i laka za razumevanje, jer mnogi faktori i crkveni i spoljni i vancrkveni su uticali na formiranje dogmata vere na mnogobrojnim saborima i sinodima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Bokisd рече

 A zasto ne bi bio dobar argument, kao neki unutrasnji argument, za unutrasnju stvar same crkve, koji moze da bude i odredjeni argument i za spoljasnju stvar, ako se uzme i postavi kako treba, na pravo mesto u tom nekom sistemu argumentacije.

Nije prvostepeni argument za spolja, ali moze da podupre neke druge argumente, recimo kao na sudu, postoji glavni dokaz za neki zlocin, ali i neki drugi sporedni dokazi koji podupiru ovaj glavni dokaz i samo ga jos vise utvrdjuju i tako imamo potpunu sliku zlocina za koji se sudi.

Tako slicno i ovo.

Pa zato što to nije uopšte dokaz niti argument... ni unutrašnji, ni spoljašnji... ima istu dokaznu vrednost, tj. nema nikakvu dokaznu vrednost, kao što bi na sudjenju imao argument: "da je okrivljeni nevin, ne bi tužilaštvo podnosilo optužnicu"...

Prosto, ne možeš da kao dokaz ponudiš nešto što kao aksiom uzima ono što želiš da dokazuješ. Ne možeš zaključak da ponudiš kao dokaz za taj isti zaključak... jer se onda vrtiš u krug...

Ako želiš da dokažeš da je neko kriv (da je optužnica tačna), ne možeš to da radiš time što kao aksiom uzimaš da je kriv svako ko je okrivljen (da je svaka optužnica tačna)... sa takvim aksiomom suđenje postaje izlišno... nema nikakvu svrhu... i svakako ne može da promeni mišljenje nekom ko smatra da je okrivljeni nevin...

Ako kao aksiom uzmeš da Sveti Duh ne bi dozvolio greške u Bibliji, onda je izlišna bilo kakva dalja rasprava o tome... i onda to nije i ne može da bude dokaz za nešto, nego zaključak koji si već uzeo kao tačan pre upuštanja u bilo kakvo dokazivanje... što (da opet ne bude nesporazuma) svakako imaš pravo da veruješ i niko ne može da ti uskrati to pravo... ali je u pitanju nešto u šta veruješ, a ne nešto do čega si došao na osnovu argumenata ili dokaza... i stoga ne može dalje da se koristi kao validan argument ili dokaz...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Bokisd рече

Moram,.... a zasto nije moglo da se postavljaju razna pitanja,.... pa recimo imamo ono kapitalno delo Drzava Bozija od sv.Avgustina.... i tamo ima o mnogim raznim stvarima i pitanjima o kojima raspravlja i pise Avgustin.... Origen je napisao obimno delo i odgovor na Celzija ....itd,....jer to sto pominjes pogubljena, to nije bilo u PC....

Па што би се свети Августин либио и плашио било чега кад је он био тај који је дефинисао шта је правоверно? То је све (те расправе и одговори) било пре него што је Римско царство постало хришћанско. Не знам откуда ти то да није било погубљења. Није постојала инквизиција као засебна институција, али погубљења је свакако било.

 

пре 38 минута, Bokisd рече

Kao i ovo, stvarno te ne razumem, pa to zna svako ko se bar malo bavio time da je kanon Pisma na kraju utvrdjen u 4.veku kroz onaj poznati kanon sv.Atanasija Velikog u kome nabraja kanonske knjige Svetog Pisma.

То је ускршње писмо светог Атанасије намењено његовој епархији. Није црквени сабор.

 

пре 33 минута, Bokisd рече

Ah, da li je moguce da tako gledas na istoriju hriscanstva, deluje mi ko da si cito samo neke protestantske i akademske knjige i pisce koji predstavljaju bas tako istoriju crkve, koja nije bas tako jednostavna i laka za razumevanje, jer mnogi faktori i crkveni i spoljni i vancrkveni su uticali na formiranje dogmata vere na mnogobrojnim saborima i sinodima.

Не требају ти никакви спољни фактори. То све пишу и црквени писци, само сатанизују жртве и ликују над тиме, па ти ни не приметиш да је нешто лоше учињено, нити да се ту уопште ради о људима. Заправо, историјски гледано, они су стварно мислили да је то добро што раде, да им Бог дарива победу над јеретицима (зато је и постао проблем кад су хришћани почели да губе од муслимана, поједини су чак мислили људи да се Бог гневи на хришћане због икона, а муслиманима дарива победу јер немају иконе).

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Tumaralo. рече

 

пре 31 минута, Tumaralo. рече

Australijska policija otvara lobanje zarad zdravlja!

Ovo podržavaju priglupi leminzi.

 

 

Ono kad se istovremeno ložiš na to kako su "tvoji" napali policiju i kmečiš što je jedan od njih dobio batine... šizofrenija...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Tumaralo. рече

Australijska policija otvara lobanje zarad zdravlja!

Ovo podržavaju priglupi leminzi.

 

 

Kako napaliti budale koje nikad nista ne proveravaju u jednom koraku :D

image.png

 

izvor:

https://www.facebook.com/kyle.ellmitch/posts/1235728263520015

 

@Tumar  Ukratko: Posvadjao se zgazdu od dragstora i dobio po labrnji kako i dolikuje :D

Ja ne mogu da verujem koliko je vas ljude lako vuci za nos :D:D :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Avocado рече

 

 

Ono kad se istovremeno ložiš na to kako su "tvoji" napali policiju i kmečiš što je jedan od njih dobio batine... šizofrenija...

 

A uz to, nije se ni desilo :D 

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Dragi рече

Menja nam se genom, ali ne dugotrajno, i zato, kao, to nije genska terapija

Речено је "Der Impfstoff ändert auf keine Weise unser Genom", дакле не мења наш геном.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, mirko1929 рече

Погрешног си човека нашао за такве приче. Ја не говорим о одбацивању вакцина као таквих (а камо ли савремене науке и технологије), него о могућности државе да некога присилно шприца? Конташ разлику, не?

Твоја слобода престаје онда када поступцима за које мислиш да проистичу из слободе угрожаваш друге људе. И поред тога вакцинација није обавезна и нико присилно не вакцинише општу популацију, али будући да су људи неразумни одређени потези су морали бити како гдје примјењени, рецимо држава присиљава да се просвјетни и медицински радници вакцинишу, и одобрава послодавцима да бирају само вакцинисане за запослене. Сви остали и даље могу да изаберу да се не вакцинушу, али ће се морати носити са посљедицама свог избора. Не знам да ли ти конташ разлику?

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...