Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 8 часа, Н И Н Е рече

Predlog. Ko neće da se vakciniše da potpiše izjavu po kojoj se odriče lečenja u bolnici ako oboli od kovida. Potpisivanje da se vrši na kraju hodnika infektivne klinike. 

Svi ostali da se vakcinišu po hitnom postupku.

Pa valjda vakcinisani treba da se odreknu lečenja u bolnici ako obole od kovida?

Zašto bismo trošili ograničene resurse i na preventivu i na lečenje?

A nevakcinisani pošto nisu platili na mostu kao vakcinisani neka pate na ćupriji (obe kategorije iz budžeta).

Sve dok se od nevakcinisanih otima novac u vidu doprinosa, razume se.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Н И Н Е рече

Predlog. Ko neće da se vakciniše da potpiše izjavu po kojoj se odriče lečenja u bolnici ako oboli od kovida. Potpisivanje da se vrši na kraju hodnika infektivne klinike. 

Svi ostali da se vakcinišu po hitnom postupku.

Требало је ово већ бити давно одрађено. 

Кад су стигле вакцине, требало је формирати нерегуларна засебна одјељења по градовима. На тим одјељењима би се лијечили невакцинисани који се разболе од короне, од стране медицинских радника који одбију вакцинацију. Ако би фалило и таквих медицинских радника који би се разбољели, запослили би се привремено људи типа Несторовића, бабе Зорке и сличних. Сви медицнски ресурси неопходни за лијечење би се прво обзејбедили регуларним клникама, ако остане вишка да се расподјели на ове нерегуларне. На крају трошкове таквог лијечења би сносили сами пацијенти у пуном износу, социјално осигурање у овом случају не би важило. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Justin Waters рече

Кад су стигле вакцине, требало је формирати нерегуларна засебна одјељења по градовима. На тим одјељењима би се лијечили невакцинисани који се разболе од короне, од стране медицинских радника који одбију вакцинацију. Ако би фалило и таквих медицинских радника који би се разбољели, запослили би се привремено људи типа Несторовића, бабе Зорке и сличних. Сви медицнски ресурси неопходни за лијечење би се прво обзејбедили регуларним клникама, ако остане вишка да се расподјели на ове нерегуларне. На крају трошкове таквог лијечења би сносили сами пацијенти у пуном износу, социјално осигурање у овом случају не би важило. 

Alo manijače, jel te to Mao naučio da je lepo otimati novac jedne kategorije ljudi?

Idi zasviraj malo da se smiriš.

1632145666971.thumb.jpg.3f03a9a26c8d38df7e0de9f3e6117104.jpg

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Justin Waters рече

Требало је ово већ бити давно одрађено. 

Кад су стигле вакцине, требало је формирати нерегуларна засебна одјељења по градовима. На тим одјељењима би се лијечили невакцинисани који се разболе од короне, од стране медицинских радника који одбију вакцинацију. Ако би фалило и таквих медицинских радника који би се разбољели, запослили би се привремено људи типа Несторовића, бабе Зорке и сличних. Сви медицнски ресурси неопходни за лијечење би се прво обзејбедили регуларним клникама, ако остане вишка да се расподјели на ове нерегуларне. На крају трошкове таквог лијечења би сносили сами пацијенти у пуном износу, социјално осигурање у овом случају не би важило. 

Да плаћају здравствено осигурање могу, али да се лече не :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bernard

FIRSTDRAFTNEWS.ORG

The conspiracy theory that the administration of President Joe Biden is covering up at least 45,000 vaccine-related deaths is seeping onto social media. The narrative comes from a...
WWW.SNOPES.COM

Allegations were said to have come from a “government insider.”

https://www.usatoday.com/story/news/factcheck/2021/09/10/fact-check-no-evidence-vaccine-related-complications-killed-45-000/8256978002/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вукашин рече

Да плаћају здравствено осигурање могу, али да се лече не :smeh1:

A ima slučajeva gde se sa negativnim antigenskim testom odbila zdravstvena pomoć. Pa što onda postoji antigenski test ako ne valja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Вукашин рече

Да плаћају здравствено осигурање могу, али да се лече не :smeh1:

Систем јавног здравства је замишљен тако што прихваташ све најбоље што ти нуди јавно здравство. У овом случају, гдје тврдоглавци одбијају вакцине које нуди јавно здраство, тај уговор је прекршен и сасвим би било коректно да они који крше тај уговор и испаштају. Поготово што својим поступцима чине штету самом здравству од кога би евентуално тражили помоћ. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, sanja84 рече

Ja bi ih odmah sve streljala. Ko da čeka covid?! 

:pucpuc2:

 

пре 10 часа, Вилер Текс рече

Možda bolje da se umlate motkom? Pogotovo u porodicama gde ima pola vakcinisanih a pola ne koje zive i dalje u miru i harmoniji. E tu najbolje da vakcinisani pomlate nevakcinisane. 

Ne mogu da verujem u koje se krajnosti ide braco i sestre.

 

пре 9 часа, Tumaralo. рече

Pa valjda vakcinisani treba da se odreknu lečenja u bolnici ako obole od kovida?

Zašto bismo trošili ograničene resurse i na preventivu i na lečenje?

A nevakcinisani pošto nisu platili na mostu kao vakcinisani neka pate na ćupriji (obe kategorije iz budžeta).

Sve dok se od nevakcinisanih otima novac u vidu doprinosa, razume se.

Због ваше тврдоглавости здравство пуца по шавовима. Људи не могу да се лече од других болести због пуних болница.

Нисте само ви криви, крив је и онај што калкулише са мерама јер ће избори бити за пар месеци.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Justin Waters рече

Систем јавног здравства је замишљен тако што прихваташ све најбоље што ти нуди јавно здравство.

Одлично, што ми онда потурају папир да потпишем да на своју одговорност примам вакцину?!

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Плаво Небо рече

Одлично, што ми онда потурају папир да потпишем да на своју одговорност примам вакцину?!

Непотписујеш никакву одговорност. Нема тога "на споствену одговорност" ни на каквом формулару, образцу чему год, то је измишљено. 

Потписујеш да си информисан о користи и ризику примања вакцине. Кад купиш лијек у апотеци, добијеш уз њега декларацију о користи и ризицима узимања таквог лијека. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Непотписујеш никакву одговорност. Нема тога "на споствену одговорност" ни на каквом формулару, образцу чему год, то је измишљено. 

Потписујеш да си информисан о користи и ризику примања вакцине. Кад купиш лијек у апотеци, добијеш уз њега декларацију о користи и ризицима узимања таквог лијека. 

''Није шија него врат''. Када купим лек у апотеци ништа не потписујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Плаво Небо рече

''Није шија него врат''. Када купим лек у апотеци ништа не потписујем.

А у апотеци кад платиш лијек, узимаш га на лицу мјеста или идеш кући? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

А у апотеци кад платиш лијек, узимаш га на лицу мјеста или идеш кући? 

Ти си упоредио лек из апотеке и вакцине, не ја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Плаво Небо рече

Ти си упоредио лек из апотеке и вакцине, не ја.

Па зато да би указао да је декларација на лијеку исто што и потписана сагласност за вакцине. 

За антивакцери то није исто. Из неког разлога замишљају да лијек којег купиш у апотеци не отклања одговорност произвођача, а потписана сагласност код вакцине отклања. 

То није тачно, и из ког разлога су то умислили, не знам. Потписана сагласност за вакцине не лишава произвођача одговорности. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...