Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Zdravstvom tokom plandemije na lokalu rukovode: Dr. Smrt, Debilkon, Đerlek, Šekler.

(Inače, zdravstvo RS je poznato po tome što je tokom najmanje 50 godina u njemu vršena ogranizovana krađa dece)

Zdravstvom na globalu rukovodi haj-tek pedofil Farmer Bil sa narko-kartelom koji uživa zaštitu Države.

 > leming kaže: "ja imam poverenja u političare i autoritete iz oblasti javnog zdravlja".

I to sve uprkos tome što je Ministarstvo obavestilo građane da nema pojma ni o čemu:

 

 

0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господе Исусе Христе, Боже наш, Ти си својом крсно-васкрсном жртвом показао да нам ваља страдати за Истину, спасао си нас од смрти, греха и ђавола и даровао нам Вечни Живот. Ти си за себе рекао "Ја сам Пут и Истина и Живот." Молимо Те, ми недостојне слуге твоје да нам Духом Светим разбистриш ум, и да нам помажеш очи грехом ослепеле, да у овим тешким временима разликујемо шта је угодно Теби а корисно нама. Молимо те, Оче, не дозволи да се међусобно свађамо и ружимо, него нам помози да Cветлошћу Твојом будемо просветљени и Mилошћу Твојом сачувани од сваког зла, беда и болести, које си допустио због многобројних сагрешења наших. Молимо Те, ми деца Твоја, да не дозволиш да будемо искушавани преко наших снага, јер смо прах и пепео, него учини крај искушењима, по Речи Својој, да можемо поднети. Теби, Господу нашем са Оцем и Светим Духом слава у све векове. Амин.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedan od čestih „argumenata“ koje smo čuli (nažalost i od struke) jeste da je ovaj virus (SARS-COV2) čudan. Taj atribut „čudan“ bi trebalo da ima implikaciju da je verovatno proizveden u labu, ali takođe implicira da taj neko kome je virus čudan zna dosta o drugim virusima pa mu je ovaj čudan.
U suštini nema ničeg čudnog. SARS-COV-2 je tipičan virus iz grupe humanih koronavirusa, ali je zajedno sa SARS-CoV i MERS-CoV mortalitet veći kod ova tri „predstavnika“ familije koronavirusa.
Za one koji žele znati više:
 
Ustvari mi imamo sreću da SARS-COV-2 nije retrovirus jer se retrovirusi ugrađuju u ljudski genom i ostanu stalni sastavni deo naše genetike (poput HIV i HTLV1 virusa, ovaj drugi izaziva jednu formu leukemije). Retrovirusi koji se ugradi u genetski materijal se teško i doživotno leče i razvoj vakcine je jako težak, a izlečenje gotovo nemoguće. I ne samo to, ukoliko ostavite potomstvo pošto se zarazite na istom mestu u genomu i potomstvo će imati taj isti retrovirus u svakom narednom pokolenju.
Pa koliko se to često dešavalo u prošlosti? Ljudski genom danas (genetika svakog od nas) sadrži 30,000 endogenih virusa nakupljenih tokom evolucije čoveka što je oko 1% celokupnog genoma. Oni su igrali važnu ulogu u evoluciji čoveka. Za one koji žele znati više:
 
I ovde pričamo samo o retrovirusima da ne spominjemo sve ostale na koje smo nailazili tokom istorije kao i na bakterije koji su bukvalno i vrlo često desetkovali humanu populaciju. U suštini nikad nismo kao čovečanstvo uspeli da pređemo veličinu populacije veću od jedne milijarde pre ere antibiotika i vakcina. Dakle, anitvakcinalni pokret navodeći kao „argument“ de-populaciju bukvalno govori suprotno činjeničnom stanju. De-populacija se postiže prestankom vakcinisanja.
Da tu ne bude kraj, praćenjem ovih insertacija endogenih virusa u naš genetski materijal možemo pratiti kako se ljudska vrsta razvijala. No, tu dolazimo do nekih sazanja koji se neće svakom svideti, a to je direktna potvrda Darvinove teorije evolucije. Naime, čovek i viši primati dele minimum sedam endogenetskih virusa nasleđenih od zajedničkih predaka (na potpuno identičnom mestu u genomu čoveka i viših primata).
Dakle, ne samo da je SARS-COV-2 „običan“ virus, već ima i bilo je mnogo „neobičnijih i čudnijih“, nego nam je i šimpanza dalji evolutivni rođak. Naravno, takvo činjenično stanje se mnogima ne sviđa pa više preferiraju Danu i Nestora koji im priča da mi imamo gen koji nas štiti od korone i da smo sasvim posebni, pa su se udružili protiv nas u ovom „biološkom ratu“. Nažalost, činjenična realnost se ne menja u skladu sa našim preferencijama. Optimizam baziran na bajkama nužno odvede u stranputicu.
 
243995046_10158437622993036_331928241805
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Tumaralo. рече

Ukoliko pažljivo pogledamo ovu debatu, uočićemo da je kontroverzni dr. Nestorović izmrvio svog leming-sagovornika, naneo ga na rizlu, srolao i spušio kao buksnu.

"Što manje misliš, to više istomišljenika imaš"

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pacijentu koji ima ugrađen defibrilator odjednom pozli u ambulanti, povraća i gubi svest. Posle pokušaja stabilizacije biva otpušten na kućno lečenje, međutim stanje mu se pogoršava, ima visoku TT i teško diše. Na testu je 2 puta negativan, a ima tešku upalu pluća. Primio 2 doze sadržaja koji zovu "vakcinom", drugu dozu 1. maja. Lekari ga stavljaju na kiseonik, i čekaju rezultat PCR testa. Supruga kaže da će za mesec dana primiti treću dozu.

Pitanja:

Da li je test pouzdan? Ako nije, onda je to veliki problem, cela statistika je netačna.

Od čega boluje ovaj pacijent ako nema koronu?

Da li je ovaj pacijent smeo da primi "vakcinu"? 

Da li je ovo neželjeno dejstvo "vakcine"? 

Ukoliko se pacijent upokoji, šta će biti navedeno kao uzrok smrti? 

Mislim da odgovore na ova najvažnija pitanja nećemo dobiti, jer to ne zanima one koje bi moralo da zanima.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, fsa рече

 

Каква глупост мајко мила. И по чему се овакво баљезгање разликује од неке пропаганде да су у вакцини чипови? Али ајде што рока демагогију него у уводној реченици напише мало статистике....? 

Људи су отишли у аут са обе стране тотално. Губи се тло под ногама и неко општељудско достојанство и прибегава љигавој лажној пропаганди за гурање свог става и код једних и код других. Нормалан живот се губи у покушајима да се угази ближњи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Branka62 рече

Jedan od najboljih (u poslednje vreme).

 

Притом само ради уопштене слике да не би парцијално посматрали сваки сегмент реалности у деконструишућем постмодернизму. Човек који изјављује овакве лажи а у љигаву сврху пропаганде између осталог упорно инсистира на геноцидној творевини Републике Српске, упорно заговара независнот Косова као пожељно решење, лаје о националистима а има константне шовинистичке испаде према русима а веома често и свом народу. Констатације о Цркви и религији (гле чуда само православној) су му блааго речено подругљиви и увредљиве. На све то као самопрокламовани антифашиста не морам да причам какав само хуманистички толерантни и никако не фашистички став пројављује у изјавама о невакцинисанима. Ајде да је изрекао истину па као негде погреши негде убоде али овде се шерује бљузга из кофе свих његових других бљузга и то похваљује. Лудило заиста..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, sampaganini92 рече

Притом само ради уопштене слике да не би парцијално посматрали сваки сегмент реалности у деконструишућем постмодернизму. Човек који изјављује овакве лажи а у љигаву сврху пропаганде између осталог упорно инсистира на геноцидној творевини Републике Српске, упорно заговара независнот Косова као пожељно решење, лаје о националистима а има константне шовинистичке испаде према русима а веома често и свом народу. Констатације о Цркви и религији (гле чуда само православној) су му блааго речено подругљиви и увредљиве. На све то као самопрокламовани антифашиста не морам да причам какав само хуманистички толерантни и никако не фашистички став пројављује у изјавама о невакцинисанима. Ајде да је изрекао истину па као негде погреши негде убоде али овде се шерује бљузга из кофе свих његових других бљузга и то похваљује. Лудило заиста..

I ona veruje u demone kao sveznajući šatro guru. 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, sampaganini92 рече

Човек који изјављује овакве лажи а у љигаву сврху пропаганде између осталог упорно инсистира на геноцидној творевини Републике Српске, упорно заговара независнот Косова као пожељно решење, лаје о националистима а има константне шовинистичке испаде према русима а веома често и свом народу. Констатације о Цркви и религији (гле чуда само православној) су му блааго речено подругљиви и увредљиве.

 

Ovo se zove kako? Shoot the messenger?

пре 29 минута, sampaganini92 рече

Притом само ради уопштене слике да не би парцијално посматрали сваки сегмент реалности у деконструишућем постмодернизму.

:)))

пре 30 минута, sampaganini92 рече

изјављује овакве лажи

 

пре 31 минута, sampaganini92 рече

Ајде да је изрекао истину па као негде погреши негде убоде

Dobro, možda sam ja doista neobaveštena. Šta je u navedenom tvitu laž? Koliko je obolelih antivaksera izlečio bilo ko od navedenih?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sampaganini92 Prva rečenica mu je u potpunosti tačna, jer Nestorović i drugi koje je pomenuo nisu lečili ni zaražene antivaksere ni ostale. Štaviše, oni su dobrom delom krivi što su se mnogi od njih razboleli i preminuli. Drugi deo njegove tvrdnje je delimično ne/tačan, jer su antivaksere lečili i leče ne samo lekari koji podržavaju vakcinaciju ( nadam se većina ), već i oni koji imaju suprotne stavove ili rezerve po tom pitanju.

Čak i ako njegovu izjavu okarakterišeš kao glupost i baljezganje ona je i dalje prilično beningna i po tome se suštinski razlikuje od pogubnih antivakcinaških laži ( čipovi i sl. ). S jedne strane imaš čoveka koji spasava živote jer je medicinski potkovan i stručan u tome što radi, a s druge lažove i pseudolekare čija "nauka" ubija ljude. 

Njegovom patriotizam, nacionalna, verska ili neka druga opredeljenost i stavovi ovde su potpuno irelevantni.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Bernard рече

I ona veruje u demone

Ne ja. Ti veruješ u demone. 

пре 30 минута, Bernard рече

kao sveznajući šatro guru. 

Ovo je kada nemaš šta pametno da napišeš, al, eto, baš bi da se istakneš, pa napišeš makar šta.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...