Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 13 минута, sanja84 рече

Samo da kažem, znam nekoliko ljudi iz svog okruženja koji su nekoliko dana posle primanja kineske vakcine oboleli od kovida. Svima govore da su se baš zarazili pred vakcinaciju... A meni samo deluje da mrtva vakcina nije dobro napravljena i da nije umrtvljen do kraja virus. Jbg, kineska roba. 

Očigledno je da se ne može više ćutati. Ni kineska nije dobra. 

Ajde upotrebi logiku... Da je to tačno najviše bi zaraženih bilo u Kini, a oni ih imaju najmanje. Sem toga, ne dešava se samo kod kineske da dolazi do zaražavanja i vakcinisanih, samo je ona manje efikasna od drugih protiv delte... ne zato što je kineska, već zbog tipa vakcine. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Просто, а

пре 9 минута, fsa рече

Na osnovu čega se tvrdi da vakcine ne rade kako treba? 

Ако су невакцинисани опасност за вакцинисане онда вакцине не раде! 

Ако вакцине раде онда се ниједан вакцинисани не би требао разбољети.   

Уосталом, да ли би ико купио, на пример, аутомобил оног прозвођача који нема никакву одговорност за његову техничку исправност?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, fsa рече

Ajde upotrebi logiku... Da je to tačno najviše bi zaraženih bilo u Kini, a oni ih imaju najmanje. Sem toga, ne dešava se samo kod kineske da dolazi do zaražavanja i vakcinisanih, samo je ona manje efikasna od drugih protiv delte... ne zato što je kineska, već zbog tipa vakcine. 

Ne pratim najbolje, ali čuh.. Iz vesti, kako u Kini nema više zaraženih, a vakcinisanih je nešto minorno, zato što ni nema virusa. Samo to nije update ovana informacija. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, МиодрагМ рече

Просто, а

Ако су невакцинисани опасност за вакцинисане онда вакцине не раде! 

Ако вакцине раде онда се ниједан вакцинисани не би требао разбољети.   

Уосталом, да ли би ико купио, на пример, аутомобил оног прозвођача који нема никакву одговорност за његову техничку исправност?

Nije tačno. Ne postoje vakcine koje su efikasne 100%, pa su ipak iskorenile ili značajno suzbile razne bolesti. Ti bi hteo stopostotnu zaštitu, a to je nemoguće. Nema tog leka niti medicinske intervencije koja garantuje tako nešto. 

Evo kako stvari stoje sa vakcinama protiv gripa:

2021-VE-graph_1.png

Vidimo da su manje efikasne od vakcina protiv kovida, pa ipak svake godine spasu stotine hiljada života. Dalje...

Vjerojatno ste već imali priliku vidjeti ovu poznatu fotografiju dva dječaka - jednog necijepljenog a drugog cijepljenog protiv velikih boginja/variole vere. Oboje su tad imali 13 godina, te su bili izloženi izvoru zaraze na isti dan, no na žalost samo jedan je bio cijepljen kao dojenče (s desno).
Cjepivo protiv variole nije bilo 100% učinkovito i nije ga zaštitilo od same infekcije, no zaštitilo ga je teške kliničke slike. Zvuči li vam ovo poznato?
I danas je ova slika jednako relevantna kao i kad je napravljena, pogotovo u kontekstu diskusija o sterilizirajucem imunitetu i je li moguće cjepivima koja ne dovode do sterilizirajuceg imuniteta doista kontrolirati širenje bolesti. Potvrdan odgovor piše sama povijest.
Maske služe kao zaštita ljudi u vašoj okolini u slučaju da ste u asimptomatskoj ili presimptomatakoj fazi infekcije, te su razborita mjera dokle god se društvo nosi sa značajnim teretom endemskog prijenosa infekcije u populaciji.
Slika datira iz 1901. godine, kada ju je napravio dr. Allan Warner pri Leicester Isolation Hospital, Engleska (UK). Serija njegovih fotografija, koje su jasno dočarale razlike između cijepljenih i necijepljenih osoba po objavi pri “Atlas of Clinical Medicine, Surgery, and Pathology”, obišle su svijet i postale integralnim dijelom edukacije studenata medicine, ali i javnozdravstvenih aktivnosti s ciljem educiranja i podizanja svijesti u javnosti.
Svjetska zdravstvena organizacija je 1980. godine proglasila velike boginje iskorjenjenima u svijetu, tri godine nakon zadnjeg zabilježenog slučaja u Somaliji.
 
241962875_653880032195435_18725768671874
 
Zarazne bolesti se vakcinacijom iskorenjuju ili bar značajno suzbijaju:
 
c6fb5feb7f1ee71b7e725277d30999161.jpg
 
large_Dsd4VGtIAZYGMy_xrm8ShC48efMh644BQ0
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, sanja84 рече

Ne pratim najbolje, ali čuh.. Iz vesti, kako u Kini nema više zaraženih, a vakcinisanih je nešto minorno, zato što ni nema virusa. Samo to nije update ovana informacija. 

Ima zaraženih, ali mnogo manje nego u drugim delovima sveta.

Vakcinisali su preko 78% populacije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, fsa рече

Vidimo da su manje efikasne od vakcina protiv kovida, pa ipak svake godine spasu stotine hiljada života.

Није тачно!

Вакцине за грип не спасавају хиљаде живота, то је лажна тврдња! 

И прије вакцина за грип људи нису масовно умирали од истог, а многи су примјери да људи умиру и са вакцинама за грип. 

А за ковид је све још итекако само пропаганда и опречни ставови:

,,У Институту Луј Пастер у Паризу урађена је обимна студија која показује да деца у школама нису ширила вирус на другу децу, учитеље или на друго особље, као и да се деца од ковида 19 опорављају у 99,958 % случајева.

Заједничко истраживање које су шведски и фински истраживачи спровели са децом која су у Шведској ишла у школу (по шведском моделу противепидемијских мера није било„затварања”) и са децом која у суседној Финској нису ишла у школу (Финска је спроводила „затварање”) показује да није било разлике у стопи заразе деце чије школе нису биле затворене.''

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Dragi рече

Je*ala vas ta vakcina. Majka mi je dobila vakcinu, i sad je umrula. Od kad je dobila Johnson, samo joj je bilo gore, i sad eto umrula je... 

Моје саучешће, брате  :( 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Ne, već država prijavljuje visok broj pozitivnih na prc test.

1. možda država prijavljuje više

2. možda pozitivan nije ujedno i zaražen

3. možda jeste zaražen ali mu ništa ne fali

 Tu ne mora biti ničega katastrofalnog (kao što nije), nemoj da širiš paniku kao nekakav đerlek.

Да ли је та цифра тачна или не то не можемо да знамо, али оно што сигурно знамо је да смо почетком јула када је кренуо нови талас имали око 10-ак пацијената на респираторима, 1-4 умрла дневно и око 200 хоспитализованих. Данас имамо 241 на респираторима, 47 умрлих у задња 24 часа и 6300 хоспитализованих.

Сви капацитети у земљи су пред пуцањем. Овде код мене у НИ има само још два кревета слободна у кл. центру...и то је вест од пре пар дана, можда су и они већ попуњени.

Ако је то за тебе ширење панике, онда цепај слободно и даље...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Dragi рече

Je*ala vas ta vakcina. Majka mi je dobila vakcinu, i sad je umrula. Od kad je dobila Johnson, samo joj je bilo gore, i sad eto umrula je... 

Moje saučešće brate, neka joj Gospod podari rajska naselja, a vama ostalima radost u Hristu, zdravlje i napredak. 

  • Свиђа ми се 1

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, GeniusAtWork рече

Да ли је та цифра тачна или не то не можемо да знамо, али оно што сигурно знамо је да смо почетком јула када је кренуо нови талас имали око 10-ак пацијената на респираторима, 1-4 умрла дневно и око 200 хоспитализованих. Данас имамо 241 на респираторима, 47 умрлих у задња 24 часа и 6300 хоспитализованих.

Сви капацитети у земљи су пред пуцањем. Овде код мене у НИ има само још два кревета слободна у кл. центру...и то је вест од пре пар дана, можда су и они већ попуњени.

Ако је то за тебе ширење панике, онда цепај слободно и даље...

Onda pričaj o umrlima i hospitalizovanima.

Kada je reč o umrlima mi smo 78. na svetu.

Kada je reč o pritisku na zdr sistem, treba imati u vidu i da je zdravstveni sistem RS totalni buljašin i da je u raspadu već decenijama. Kako god da okreneš, ne postoji veza između pokoravanja zločinačkim merama i relaksiranja zdr. sistema/umanjenja smrtnosti.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Tumaralo. рече

Onda pričaj o umrlima i hospitalizovanima.

А њихов број је скочио 20-30 пута тек онако, без да дође до огромног скока у броју новозаражених?

пре 35 минута, Tumaralo. рече

Kada je reč o umrlima mi smo 78. na svetu.

Број умрлих у Србији је много већи од званичне цифре. То је открио БИРН још прошле године, потврдили су незванично и Кон и Лончар, а свако може да се увери кад погледа број умрлих у Србији у задњих годину дана и то упореди са просечним бројем у истом временском периоду претходних година. Узми ту цифру и онда погледај где се налазимо по броју умрлих у односу на укупну популацију. Или на милион становника. 

пре 35 минута, Tumaralo. рече

Kada je reč o pritisku na zdr sistem, treba imati u vidu i da je zdravstveni sistem RS totalni buljašin i da je u raspadu već decenijama.

И ајде онда да додатно одмажемо том и таквом здр. систему тиме што ћемо да се претварамо да је све нормално и да доктори лажу.

пре 35 минута, Tumaralo. рече

Kako god da okreneš, ne postoji veza između pokoravanja zločinačkim merama i relaksiranja zdr. sistema/umanjenja smrtnosti.

Од оних протеста прошле године па до данас Србија је међу државама са најблажим мерама у свету. Осим дистанце и маски - које више нико не шљиви ни 1% -  и неких ограничења радног времена, друго је све нормално. Не знам о каквим злочиначким мерама фантазираш, вероватно што је за пар концерата и скупова било потребно да се достави потврда да си или вакцинисан, или прележао или да се тестираш тамо на лицу места?  :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...