Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 часа, Branka62 рече

Da li hožeš reći kako restrikcije ipak postoje zbog zaštite od virusa a ne zbog želje overlorda da zavladaju svetom.

Odakle ti ideja da bi on mogao da ima neko racionalno viđenje stvari? :)

Ako pada kiša to je dokaz za Digitalni Gulag.

Ako ne pada kiša to je takođe dokaz za Digitalni Gulag.

Šta ćeš, koga ne puste na Bajagin koncert, taj i u jogurt duva... ;)

Ne može to da im oprosti nikad...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Ako pada kiša to je dokaz za Digitalni Gulag.

Ako ne pada kiša to je takođe dokaz za Digitalni Gulag.

 

Neko  (ne sećam se više ko) je juče napisao kako se na papiru koji ide uz lek navode moguća neželjena dejstva leka, da bi se proizvodjač oslobodio odgovornosti. joooj Svašta sam do sad čula al ovo još ne. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prijave protiv Brnabić i Ružića: Glavni krivci za epidemijsku katastrofu

Pre tri dana podneo sam Javnom tužilaštvu u Beogradu krivične prijave protiv Brnabićeve, zbog svog nečinjenja, naročito u poslednjih nekoliko nedelja, u vezi katastrofalne epidemijske situacije, što je dovelo do umiranja više od 1000 osoba i zaražavanja preko 200,000 na mesečnom nivou. Prijavu sam podneo i protiv Ružića zbog pokušaja uništavanja zdravlja naše dece u školama, piše u autorkom tekstu profesor Medicinskog fakulteta Slobodan Marinković.

 

Jednostavno, glavni politički krivci za ovu katastrofalnu epidemijsku situaciju, sa ovolikim brojem žrtava, moraju odgovarati pred licem pravde. Drugi krivci, tj. nevakcinisani, nedeljama plaćaju krvavi danak, i to svakog sata! Inače, Brnabićeva i njeni političari nikada nisu izradili plan za animiranje i stimulisanje ovih osoba da se vakcinišu!

Naknadne izjave Brnabićeve i Ružića uverile su me da sam bio potpuno u pravu što sam protiv njih podneo krivične prijave. Naime, prema rečima Brnabićeve, koje sam čuo preko Radio Beograda 1. oktobra, ona odbija uvođenje oštrijih protivepidemijskih mera, već isključivo zahteva vakcinaciju onih koji još nisu imunizovani, iako je dotična potpuni nestručnjak u oblasti medicine!

Drugim rečima, ako ovi neće da se vakcinišu, neka se zaraze i pocrkaju, a to je oko 2,5 miliona neimunizovanih ljudi, ne spominjući pritom činjenicu da su počele da stradaju od opasnog delta soja i vakcinisane osobe (već ih je oko 20%!) i deca u školama (navodno 1.8%), a tu je i bar 10% bolesnika od drugih, najtežih, oboljenja, koji će umreti jer za njihovo lečenje nema mesta u bolnicama!

Njoj se istog dana pridružio Ružić svojom izjavom da neće zatvarati škole, odnosno neće preći na onlajn nastavu (osim izuzetaka), bez obzira na apokaliptične razmere epidemije, uz „obrazloženje“ da „Virus dolazi spolja!“ To znači da je Ružić uporan u svojoj ranijoj nameri da nastradaju svi srednjoškolci koji se nisu vakcinisali (ali i većina onih koji su primili vakcinu!), kao i deca mlađa od 12 godina, za čiju vakcinaciju nije ni doneta odluka!!!

Ovo su najmonstruoznije izjave koje sam ikada čuo!!! One nedvosmisleno pokazuju nameru Brnabićeve i Ružića da se, preko nekontrolisane epidemije, zarazi ili umre više od
polovine stanovnika Srbije (kad se nevakcinisanima pridoda stotine hiljada dece, ali i 20% vakcinisanih)!!! Ni reči o planskom stimulisanju nevakcinisanih, a naročito adolescenata u školama! Dakle, Brnabićeva i Ružić su namerno sveli stanovnike ove države na nivo Darvinove prirodne selekcije, tj. biološke zakonitosti koja važi za životinje!

Istovremeno, ovakva namera nestručnih političara da se produži nekontrolisana epidemija predstavlja težak udarac za preko 1000 lekara koji se 24 sata dnevno žestoko bore u kovid-centrima kako bi spasli živote ogromnog broja zaraženih pacijenata! Mnogi od tih lekara uskoro neće izdržati ovakav napor ni fizički ni psihički. Ili će dati otkaz i otići u inostranstvo ili će završiti karijeru uz lekove protiv teške depresije zbog toliko slučajeva smrtnih ishoda koje gledaju svakog
dana – i zbog rizikovanja sopstvenih života!

Posle svega iznetog, ukoliko se moje kolege u Kriznom štabu hitno, decidirano i javno ne ograde od ovakvih izjava i namera Brnabićeve i Ružića da se narod prepusti
nekontrolisanom delovanju virusa, ja ću pocepati svoju jedinu diplomu doktora medicine. A ako isto to ne učine i Sindikat nastavnika i Saveti roditelja u školama Srbije, zamoliću sve roditelje da više ne šalju decu u škole koje su postale izvor zaraze kovidom i opasnost po zdravlje i život njihove dece, ali i samih
nastavnika!

Zbog ovakve osionosti, bezobzirnosti i nehumanosti prema građanima ove države, Brnabićeva i Ružić moraju hitno podneti ostavke, i to već ove nedelje! Ako je direktor Zoološkog vrta u Subotici upravo napustio svoju funkciju zbog uginuća pet lavića, onda dotične osobe moraju podneti ostavke zbog hiljade umrlih i stotine hiljada zaraženih, i to zbog svog odbijanja da se uvedu medicinske a ne političke protivepidemijske mere. Uostalom, valjda su životi naših ljudi vredniji od egzistencije životinja i fotelja dotičnih političara!

Što se tiče sudbine mojih krivičnih prijava protiv Brnabićeve i Ružića, videćemo da li će politika ponovo nadvladati pravni sistem Srbije. U svakom slučaju, ukoliko javni tužilac (naročito posle naknadno objavljenih monstruoznih namera dotičnih) hitno ne pokrene krivični postupak protiv njih, biću primoran da se obratim Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu zbog pokušaja monstruozne osvete političara prema milionima pripadnika sopstvenog naroda!

1633183189-1.-Krivicna-prijava-A.-Brnabi

1633183184-2.-Krivicna-prijava-B.-Ruzic-

https://nova.rs/vesti/drustvo/prijave-protiv-brnabic-i-ruzica-glavni-krivci-za-epidemijsku-katastrofu/?fbclid=IwAR37hwudPle9r6Fip_ZcEiS2sEV0ZyfkdKWLq14LEkhnbVLrPXbBAj_HmWw

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Justin Waters рече

Добро и? Ти мислиш да се сви остали лијекови не допуњују и издају нове информације? Јел мислиш да лијек када је једном на полици, апсолутно је сигуран и провјерен да никад ништа неће изазвати? Ниси чуо никад да су неки лијекови повучени, не употребљавају се више? 

Da, to mi je jasno, ali je logicni predpostaviti da su proizvodjaci ucinili sve da istraze sve moguce nus efekte, predpostavljam narocito one najgore, i da su onda na osnovu toga sastavili deklaraciju sa svim poznatim nus pojavama i pustili su lek u opticaj koji moze da se uzme u apotekama sa tom zvanicnom deklaracijom koja stiti proizvodjaca od tuzbi za odredjene nus pojave.

Dok ovde pise da je ovaj lek za kovid jos uvek pod uslovnom dozvolom na 12 meseci i da ce se updatovati podaci o leku i da ce se na osnovu toga azurirati uputsvo za lek ako je neophodno tj. ako budu otkrivene neke nove nus pojave i zar nije ocekivano da treba saglasnost za primanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Bokisd рече

Da, to mi je jasno, ali je logicni predpostaviti da su proizvodjaci ucinili sve da istraze sve moguce nus efekte, predpostavljam narocito one najgore, i da su onda na osnovu toga sastavili deklaraciju sa svim poznatim nus pojavama i pustili su lek u opticaj koji moze da se uzme u apotekama sa tom zvanicnom deklaracijom koja stiti proizvodjaca od tuzbi za odredjene nus pojave.

Dok ovde pise da je ovaj lek za kovid jos uvek pod uslovnom dozvolom na 12 meseci i da ce se updatovati podaci o leku i da ce se na osnovu toga azurirati uputsvo za lek ako je neophodno tj. ako budu otkrivene neke nove nus pojave i zar nije ocekivano da treba saglasnost za primanje.

Ајд прво овдје да станемо и да добро проконташ да ово што сам болдирао није тачно. 

Ако упорно инсистираш да су произвођачи лишени одговорности само зато што су издали декларацију, онда ћемо тешко до заједничког разумјевања. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Justin Waters рече

Ајд прво овдје да станемо и да добро проконташ да ово што сам болдирао није тачно. 

Ако упорно инсистираш да су произвођачи лишени одговорности само зато што су издали декларацију, онда ћемо тешко до заједничког разумјевања. 

Da, ali nesto mora da bude zvanicno sto ce da stiti proizvodjace, i sigurno ce oni uciniti sve u ispitivanjima da se otkriju sve  moguce nus pojave i da se onda to kroz deklaraciju prezentira i da se tako maximalno moguce zastite i da onda imamo zvanicnu dozvolu za lek.

Dok ovde sami kazu da je ovaj lek za kovid po uslovnom 12 mesecnom dozvolom, to je update iz avgusta 2021. i ako nemaju jos uvek zvanicnu deklaraciju zar nije ocekivano da se kroz saglasnost bar donekle zastite od mogucih tuzbi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pismena saglasnost nema veze sa ovim 

пре 39 минута, Bokisd рече

da je ovaj lek za kovid jos uvek pod uslovnom dozvolom na 12 meseci i da ce se updatovati podaci o leku i da ce se na osnovu toga azurirati uputsvo za lek ako je neophodno tj. ako budu otkrivene neke nove nus pojave

i to je objašnjeno već nekoliko puta.

Da probam još jednom. Kada se sprovodi preporučena ( a ne obavezna imunizacija) daje se pisana saglasnost. Za svaku vakcinu.

Član 20

Pismena saglasnost ili odbijanje saglasnosti za preporučenu aktivnu imunizaciju daje se ...

Član 21

...sprovodi uz prethodnu pismenu saglasnost

 

WWW.PARAGRAF.RS

Pravilnik o imunizaciji i načinu zaštite lekovima ( Sl. glasnik RS , br. 88/2017, 11/2018, 14/2018, 45/2018, 48/2018, 58/2018...

 

Ako misliš da je ovde nešto muljano zbog kovida, evo imaš i iz 2018.

 

WWW.PRAVNO-INFORMACIONI-SISTEM.RS

РЕПУБЛИЧКИ ПРОПИСИ СОЦИЈАЛНО ОСИГУРАЊЕ, ЗДРАВСТВЕНА, СОЦИЈАЛНА И БОРАЧКА ЗАШТИТА...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Branka62 рече

Pismena saglasnost nema veze sa ovim 

i to je objašnjeno već nekoliko puta.

Da probam još jednom. Kada se sprovodi preporučena ( a ne obavezna imunizacija) daje se pisana saglasnost. Za svaku vakcinu.

Član 20

Pismena saglasnost ili odbijanje saglasnosti za preporučenu aktivnu imunizaciju daje se ...

Član 21

...sprovodi uz prethodnu pismenu saglasnost

 

WWW.PARAGRAF.RS

Pravilnik o imunizaciji i načinu zaštite lekovima ( Sl. glasnik RS , br. 88/2017, 11/2018, 14/2018, 45/2018, 48/2018, 58/2018...

 

Ako misliš da je ovde nešto muljano zbog kovida, evo imaš i iz 2018.

 

WWW.PRAVNO-INFORMACIONI-SISTEM.RS

РЕПУБЛИЧКИ ПРОПИСИ СОЦИЈАЛНО ОСИГУРАЊЕ, ЗДРАВСТВЕНА, СОЦИЈАЛНА И БОРАЧКА ЗАШТИТА...

 

Ако је препоручена зашто се онда студенти Медицинског факултета присиљавају на вакцинацију, на пример они? Имаш вест, окачио сам нешто раније.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Branka62 рече

Pismena saglasnost nema veze sa ovim 

i to je objašnjeno već nekoliko puta.

Da probam još jednom. Kada se sprovodi preporučena ( a ne obavezna imunizacija) daje se pisana saglasnost. Za svaku vakcinu.

Član 20

Pismena saglasnost ili odbijanje saglasnosti za preporučenu aktivnu imunizaciju daje se ...

Član 21

...sprovodi uz prethodnu pismenu saglasnost

 

WWW.PARAGRAF.RS

Pravilnik o imunizaciji i načinu zaštite lekovima ( Sl. glasnik RS , br. 88/2017, 11/2018, 14/2018, 45/2018, 48/2018, 58/2018...

 

Ako misliš da je ovde nešto muljano zbog kovida, evo imaš i iz 2018.

 

WWW.PRAVNO-INFORMACIONI-SISTEM.RS

РЕПУБЛИЧКИ ПРОПИСИ СОЦИЈАЛНО ОСИГУРАЊЕ, ЗДРАВСТВЕНА, СОЦИЈАЛНА И БОРАЧКА ЗАШТИТА...

 

Koliko se secam vec smo o tome pricali u smislu, da su sami napisali da je vakcina jos u fazu ispitivanja i samim time je razlika u odnosu na ostale vakcine, sada imamo da je u fazi uslovne dozvole na 12 meseci, ne mislim da se nesto mulja, jednostavno trenutno je takva situacija sa ovim vakcinama da je u takvoj fazi primene i samim time je ocekivano da se kroz saglasnost zastite od mogucih tuzbi i problema.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

je ocekivano da se kroz saglasnost zastite od mogucih tuzbi i problema.

Nije. Baš si tvrdoglav:). Otvori linkove i pročitaj članove 20 i 21 odnosno 21 i 22. Videćeš da se pisana saglasnost traži za sve preporučene vakcine 

1) varičela;

2) oboljenja izazvana humanim papiloma virusima;

3) hepatitis A;

4) hepatitis B;

5) grip;

6) oboljenja izazvana Streptokokom pneumonije;

7) zoster;

8) rota virusne infekcije;

9) meningokokna bolest;

10) difterija;

11) tetanus;

12) veliki kašalj;

13) rubela;

14) krpeljski meningoencefalitis;

15) druge zarazne bolesti u skladu sa zakonom po epidemiološkim indikacijama.

i

1) hepatitis A;

2) hepatitis B;

3) grip;

4) oboljenja izazvana Streptokokom pneumonije;

5) druge zarazne bolesti u skladu sa zakonom.

Zarazne bolesti protiv kojih se sprovodi preporučena pasivna imunizacija lica po kliničkim indikacijama su:

1) male boginje;

2) ovčije boginje;

3) infekcija citomegalovirusom;

4) druge zarazne bolesti u skladu sa zakonom.

a to su sve vakcine koje se odavno daju i za njih je izdata trajna dozvolja od strane Agencije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...